FRANCIS SMET Dealer Oelmac Immerzeeldreef 31, 9300 AALST 053-21 66 79 Laatste twijfels weg BBC. Okapi Home-In - BBC. Avanti Brugge 89-96 Zeer zwakke eerste helft Osiris op een been fSSR |j J lenssens BBC. Erembodegem luidt noodklok Houten ramen PVC en ALU-ramen dubbel gla Zonnewering Isolatie Voorzetrolluiken voorzetramen BOCQUÉ- Dagelijks aanvoer van verse vis, kreeften, mosselen, zeevruchten. Bereide schotels 1 Nieuwe Sazet van Aalst 14 januari 1983 17 82/29/02 Eerste nationale Okapi Aalst - Avanti Brugge Een 'dunk' van Jim Graziano. Armstrong en Lieven Van de Keer kijken toe. (E.L.) opving. Ondanks al deze tegenslagen, blijven de «kanaries» niet bij de pak ken stilzitten. Er wordt in de eerste plaats uitgekeken naar een vervan gende trainer-coach. Op 21 januari organiseren zij in de zaal Volkskring aan de Denderstraat te Erembodegem een basket-filmavond. Op het pro gramma staat het profbasket van de NBA uit Amerika, en start te 19u.30. Een enige gelegenheid voor de basket liefhebbers hun sport op het hoogste niveau te zien beoefenen. En wat nog meer isDE INKOM IS GRATIS De dag daarop gaat in de zaal Denderdal een T-dansant door ten voordele van de damesbasketklub. Daar werd de inkom ook laag gehouden op 40 fr. (A.V.H.) Derde Nationale Osiris Luchtbal 70-81 Amper 5 minuten heeft Osiris gelijke tred kunnen houden met de Antwerpe naars (4-6). Langs Driessen en Oppers vloog Luchtbal als het ware dan van zijn tegenstander weg 6-18. Aan de 16' noteerde men zelfs een maksimale 16-35 achterstand en bij de rust kon Temmerman de schade beperken tot 26-42. bezielde weet niemand. Het viel weer De afwerking aan plaatselijke zijde was enorm zwak Met een 9 op 30 kan men onmogelijk aan de leiding staan. Coach Ivens zal waarschijnlijk tijdens de rust ruwe woorden gesproken heb ben, want de eerste 4 minuten van de tweede helft stonden de Osirisspelers als aan de grond genageld Daarvan profiteerde Joris om de bezoekers op 27-50 voor te brengen. De Antwerpse zege was op zak Deze tussenstand schudde Osiris wakker. Van Hulle- Ongenaet en Temmerman zorgden in amper 2' voor 36-50 En na 10' lieten Van Hulle en Borger 48-61 opteke nen, wat weer hoop bracht in de groen-witte rangen Doch wat hen stil, en Oppers zorgde opnieuw voor een 54-71 voorsprong. Luchtbal ging het spel remmen. Ongenaet en Bor- gers verzetten bergen, doch de rest faalde. Na 14' bij een 62-71 tussen stand kon het nochtans nog, doch opnieuw kende Osiris die dode periode, zodat de 70-81 eindstand nog aanschouwelijk mag genoemd worden. Volgende week aan huis tegen Bornem zal men uit een ander vaatje moeten tappen, wil men de pun ten aan huis houden. BBC. Osiris: Borgers 10: Rijckbosch 2; Lagring 4, Temmerman 15; Van Hulle 1 6; De Geest 7; Van der Weeën 6 en Ongenaet 6. (A.V.H.) Eerste provinciale dames BBC. Osiris - Akron Ronse 78-42 De jeugdige bezoekers kwamen te kort om de dames van Osiris van de zege te houden De voorsprong groeide stelselmatig langs Van de Velde die een 4 op 5 liet optekenen in de eerste helft, en rake afstandswor pen van De Cremer, tot 39-20 aan de rust. Pressbasket, afgewisseld met individuele mandekking leidden in bezoekende rangen tot veel balverlies, waarvan Naessens en Janssens dankbaar gebruik maakten om de score omhoog te duwen. Liep er eens wat mis, dan vond men Mortier steeds paraat om de gevallen steken op te vangen. Toen ook De Moor met een paar steals haar steentje bijbracht, klom Osiris naar een dertig-punten- kloof, die tot het einde behouden bleef. De punten voor Osiris: Mortier 21, Jans sens 21, De Moor 12, Naessens 6, Van De Velde 10, Van de Spiegel 2, Claessens 2, De Cremer 4. (A.V.H.) Men mag stilaan stellen dat BBC. Okapi, samen met Home In naar tweede natio nale zal degraderen na nieuw verlies tegen Avanti Brugge. Een nieuwe thuisnederlaag, die er nooit mocht komen als men weet dat Okapi bij een 77-71 voorsprong met nog slechts vijf minuten te spelen de zege in han den had. Daarenboven lokte invaller Chris Philips op dat ogenblik een professio nele fout uit van Werner Rotsaert, wat voor de Brugse topscorer meteen zijn vijfde overtreding was en hij naar de bank kon. rechtstreeks tegenstrever en aan de overzijde laat men hem scoren aan de De spelers op het terrein hebben waarschijnlijk dezelfde indruk gehad, want plots was alle spel uit de Aal- sterse rangen gebannen. Iedere spe ler stond met de bal te draaien en te keren en wist geen medemaat te vin den. Alzo kwam de bal in handen van Bolle of De Cleer, die in een ommezien voor 77-79 zorgden. Graziano, die overigens een goede wedstrijd ver tolkte, wou Aalst nog op het goede spoor brengen. Hij zorgde voor 79-79, doch beging hierbij een duidelijke aanvallende fout. Ook hij mocht naar de bank en meteen was Aalst een veroordeelde ploeg. Langs Van den Broeck en Famaey kon men nog aan klampen tot 84-86, doch toen Molle- kens losbrak in de fastbreak en Arm strong maar bleef raaktreffen kon men alle illusies opbergen. Interessant was een gesprek met oud-speler Herman Van Keer na de wedstrijd. Ook hij was het er mee eens dat Okapi een gewon nen wedstrijd verloor. Hij beoordeelt de Aalsterse ploeg als een kudde schapen, die toelieten dat Armstrong liefst 23 minuten kon verder spelen met 4 fouten en daarbij dan nog met zijn 21 punten in die tweede periode matchwinnaar werd. «Ik zou hem het leven zo lastig maken», zegt Herman, «dat hij zou smeken om zijn vijfde fout te maken. Wat doet men nu bij Okapi, men geeft geen bal meer aan zijn lopende band». Wat denkt Herman over het verder verloop van de kompetitie «Nu is het gedaan voor Okapi. Men kan alleen nog spelen om de laatste plaats aan Fleurus te laten. Nu moet men reeds denken aan tweede en een ploeg gaan vormen om terug te keren naar de eerste nationale In het klubblad van Okapi vond men een blad van de individuele prestaties van Okapi gedurende de eerste 13 wedstrijden. Opvallend is wel dat Danny Davis, de Amerikaan die terug gestuurd werd nog het hoogste pun- tengemiddelde liet optekenen, 19 per wedstrijd. De nieuwe Amerikaan, Jimmy Graziano, staat tweede met 16 punten gemiddeld. Schorreel, Elias en Minnebo volgen in een groepje van ongeveer 12 per wedstrijd. Al de rest bereikte geen 10 punten gemiddeld. Ook in de rebounds steekt Danny Davis boven iedereen uit. Met 34 aan vallende en 54 verdedigende leidt hij voor Graziano, die gemiddeld hem" kort op de hielen zit. Opvallend in die scouting is wel dat de Amerikaan Gra ziano de kroon spant in het balverlie zen met gemiddeld 11 stuks per wed strijd De Aalsterse puntenFamaey 15, Van den Broeck 10, Graziano 24, Elias 10, Schorreel 19, Philips 4, Minnebo 7. (A.V.H.) De Okapi Home-In uitslagen Benjamins-Osiris 27-41 Pupillen-Osiris 49-38 Miniemen-Hellas 84-58 Kadetten-Hellas 57-70 Juniors-Hellas 93-73 Beloften-Avanti 93-58 Okapi Aalst - Avanti Brugge Ondanks het verweer van Armstrong, lukt Minnebo een korf. (E.L.) S1"»3 Tel. 053/78 60 48 Tweede Provinciale BBC. Erembodegem - BBC. Leeuwerik Lede 70-85 Niet de 70-85 nederlaag tegen gebuur Lede speelt de Erembodegemse tweede provincialer parten, want van degradatie is tenslotte geen sprake in de Aalster se deelgemeente, wel de konstitutle van de ploeg. Na een vriendenwedstrijd tegen een ploeg uit het Aalsterse Liefhebbers- verbond, is de ontknoping gekomen van een lang slenterend geval. Coach Carlos Corthals, die reeds vier jaar achter de boeg heeft bij Erembode gem, was plots niet meer de kalme persoon, die men van hem gewend was. Om één of andere reden werd hij met de wedstrijden impulsiever. Sprong op van de bank, kafferde de spelers uit, met het ondertussen gekende resultaat. René Tas, reeds vroeger op het seizoen, verliet de klub. Na de wedstrijd tegen Bertino kwamen Serge Van der Burght en Augustin Van der Veken niet meer opdagen. Reden: te veel op de bank zitten. Daarbij kwam nu nog dat in die bewuste vriendenwedstrijd Mare Sterck een polsbreuk opliep. Aan de overzijde zat Danny Corthals, oud speler en zoon van Carlos op de bank. Toen de wedstrijd met verlies afge sloten werd, wegens gebrek aan inzet van de Erembodegem-spelers liep de emmer over. Coach Carlos Corthals, die Erembodegem zoveel diensten bewezen had, verliet het schip. «Zeker geen zinkend schip», beweert de voor zitter. «Onderzijn vakmanschap staan wij midden in de klassering, zodat wij ons geen illusies moeten maken over stijgen of dalen. Het spijtige is echter het verlies van de vernoemde spelers». Resultaat was dat BBC. Erembode gem voor de belangrijke derby met Lede slechts met zeven spelers kon aantreden. En tegen een ploeg als Lede, waar Okapi-speler Jan Bellon en het broederpaar Van Driessche aantreden, is zulks net iets te weinig. Er dient nochtans gezegd dat Erem bodegem het niet ontbrak aan inzet Onder coaching van speler Gerrit Mar- coen slaagden ze er zelfs in 13' te lei den tegen Lede. Dit was het werk van Van den Houte en Marcoen, die hun shotvaardigheid lieten bewonderen. Tot 5' na de rust kon Erembodegem standhouden45-47 en even later zelfs 55-71 Met het uitvallen van Triest voor foutenlast en met De Man- geleer (4 fouten) op de bank, was BBC. een verloren ploeg. Jan Bellon en Hans Van Driessche, elk goed voor 22 punten, maakten de zaak rond voor Lede, Bij Erembodegem noteerde men alleen hoge cijfers voor Eddy De Wolf, die 20 punten totaliseerde, ondanks het feit dat hij ondermaats akteerde. Te noteren, de goede wed strijd van invaller Freddy Walgraef, die het uitvallen van Triest en het ontbre ken van Mare Sterck zeer goed

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 17