ouchou steelt e showshow Woelige vergadering eindigt met omstreden beslissing ÜI3T3 m IW iivei IHH Aalsterse waterzuivering VIDEOFILMS Na succesvol 1982 mikt Safir samen met Van de Ven en Cicli Moser op een nog beter 1983 NIEUWS Residence n.v. Aalst Eerste stempeldag schoolverlaters Van de Aalsterse muziekscreen Black Nepal Scanning Rythms Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst niGUCJOCL ,^e •v'ï#e!tS OCMW-raadsleden SP «verkozen» laagste huur99 fr. —elk genre grootste keusmeer dan 2.000 films. elk systeemBeta, 2000, VHS. 82/26/01 Zal miljoenen investering ooit aan verwachtingen voldoen AALSTERSE DIEPVRIES CENTRALE AALST AUTORIJSCHOOL aïïëmaai: de kandidaten bij zie blz. 15 Jongerenkomitee voor werk Aalst zoekt verantwoordelijken op blz. 16 2= jaargang n' 4 28 januari 1983 25 fr. Redaktie, publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie, Peter Dauwe, voorzitter, Reinaertdreef 4, Aalst. Prijs abonnement jaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer 25 fr. gooien even de prille billetjes de lucht in. Balou mag als eerste de hitte van de tientallen spotlights trotseren. Lees door blz. 7 Ze waren er aïïëmaaide supporters in dichte drommen, de karnavaigroepen in hun afgedragen kostuums, de notabelen op de eerste rij, de afgevaardigden van uitheemse prinsen caemers met diverse pluimage, de wakkere knapen van de schrijvende pers, «Jan met de pet» onder vorm van een deinende, zingende, zwetende en drinkende duizendkoppige menigte en de kat die kandidaat prins Jani stuurde. Jani heeft in extremis afgehaakt, zodat de strijd zou gaan tussen Balou, Roger en Rickie. Er wordt eens niet gestart op «Oilsters uur» want om stipt 21.00 uur roept- conferencier Kamiel de kandidaten op het podium voor hun opgelegde opdracht. Laatkomers hebben niet veel gemist want de te behandelen onderwerpen blijken slechts van een matige spiritualiteit te getuigen. De kwijtenyfcich dan oQk zon der veel glans en inspiratieloos van hun taak. Enfin, de zaal heeft kennis gemaakt en supporters krijgen de gelegenheid hun keelgat en hun sire nes even te testen. Ook Kamiel en Mare De Koek mogen even de stem banden smeren en de Kamillekens Vorige vrijdag besliste de SP via een algemene ledenvergadering wie nu uiteindelijk OCMW-raadslid zou zijn. Vreemd eigenlijk, want na de gemeenteraadsverkiezingen van 10 oktober werd beslist dat de plaatsjes in het OCMW zouden worden toegekend d.m.v. een «gewoon» partijbestuur, zoals dat trouwens in het verleden was gebeurd. Dat partijbestuur is er dan ook geko men (28.12.1982) en het zorgde meteen voor verrassingen. Vóór de verkiezingen van de OCMW-raadsle- den deden namelijk enkele namen de ronde, die vrijwel als een «certitude» werden aanzien en tevens door de «top» van de partij werden gesteund. De SP was zeker van 3 zetels (even tueel een vierde, te delen met de VU) en in de pers was sprake van Eddy Dierickx, Albert De Winteren Matthieu Saeys als «voorbestemde» kandida ten. r>Za.Lees door blz. 2 Freds Videoclub Molendries 21Aalst s 053/78 77 35 Groothandel ROOMIJS en DIEP V RIESPRODUKTEN Nestor de Tièrestraat 42 Aalst s 053/21 43 35 Open 9-12 cn 14-17 u. M I Het is thans even stil geworden rond de (Aalsterse) waterzurveringsproblema- tiek, en deze van de Vlaamse waterzuiveringsmaatschappij, die zoals bekend haar zetel te Aalst heeft. De storm van protesten in verband met de benoemingen in de Vlaamse maat schappij, welke in de pers en zelfs op de B.R.T. werden omschreven als vol strekt gepolitiseerd en zonder het minste oog voor bekwaamheid - op een schaarse uitzondering na is thans enigszins geluwd. De interpellatie van volksvertegen woordiger Caudron in verband met de niet-opneming in de Vlaamse Water zuiveringsmaatschappij van de Aal sterse stedelijke technici uit de water zuiveringsdiensten van schepen De Neve schijnt desbetreffend een laat ste opflakkering te zijn. Aangezien de V U. op gemeentelijk vlak in de oppositie zit, het tijdelijk per soneel van de dienst collectoren in de Vlaamse maatschappij niet benoemd is, ondanks vroegere beloften is het nu wachten op het nieuwe bestuur en de nieuwe schepen van Openbare Werken om wellicht het vervolg te ken nen van verdere politieke en perso- neelsstrubbelingen, invloedsbepaling en bevoegdheidsconflicten, welke ook in de eerste tijd wel nog de zorg van de Vlaamse ambtenaren aan de Graanmarkt te Aalst zullen zijn De link tussen burgemeèster Uyttersprot en eerste-adviseur Uyttersprot (V.Z.W.) is duidelijk gelegd De gewone burgemeester ziet daar mee natuurlijk geen liter water meer gezuiverd worden, en heeft overigens alle reden om daarover in de toekomst nog pessimistischer te worden. Aanleiding daartoe is een rapport van het Instituut voor Hygiene en Epide miologie van het Ministerie van Volks gezondheid en Gezin onder leiding van ir. I. Roels en met medewerking van ir. L Van Eycken. Dit rapport heeft als titel«Onderzoek haar de verontreinigingsvracht van de Stad Aalst». Het dateert van 1979, maar dreigt vooral nu in de toekomst voor de nodige aktualiteit en deining te zul len zorgen Lees door blz. 2 Wekelijks op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93, AALST - 21 21 90 :1

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 1