r C Ap >E WÊÊSBBS^É^ Café 't Landhuis DIRK PHILIPS Schepenkollege reageert op CCOD °p aiSe reportagewerk Eten-:-plus nieuwstraat 37, Aalst Eten-i-plus nieuwstraat 37, Aalst OCMW-raadsleden SP «verkozen»! Hypothekeren bedrijven Aalsterse waterzuivering «GRANDIOOS EETFESTIJN». SINT-LUTGARDISINSTITUUT, Geraardsbergsestraat 90, 9300 AALST. Tel. 053/21 19 42. e'k Grote Markt, Aalst 21 17 88 Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... Dus niêucpc wil ik een dazet van £|a8}È abonnement op de 2 Nieuwe Gazet van Aalst - 28 jcuari 1983 In een persmededeling reageert het aftredend schepenkollege vrij scherp op een perskonierentie van de Christelijke Centrale voor Openbare Diensten (CCOD) waarop een lijst van besparingsvoorstellen voor de stedelijke diensten gepubliceerd werd Het stadsbestuur meent vooreerst dat de CCOD buiten haar rol trad, en het bestuur en het stadspersoneel in een slecht daglicht stelde. Men is van oor deel dat er meer delikate en door dachte manieren bestaan om bespa ringen te suggereren dan een pers- konferentie. Men vraagt zich trouwens af of de CCOD het protocol van syndi- kale inspraak dat in maart 1980 met het stadsbestuur werd gtsloten niet meer respekteert. Over de besparingsvoorstellen zelf is men van oordeel dat deze eenzijdig zijn en alleen op het vlak van de wer kingskosten en de personeelsbezet ting besparingen ziet. Wil de CCOD soms de goede werking van de stede lijke diensten beknotten of zelfs onmo gelijk maken zo vraagt het schepen kollege zich af. De opsomming vindt men anderzijds vaag en onduidelijk, geen homogeen geheel Het stadsbestuur ontkent anderzijds met klem dat de besparingsvoorstel len van CCOD finaal de stadsfinanciën kunnen saneren, zoals wordt voorge wend, omdat een aantal ervan totaal verkeerd of achterhaald zijn. Men is van oordeel dat de CCOD vlug en oppervlakkig werk verrichtte, dat onvoldoende onderzocht werd. Het voorstel om aldus regies in te voeren in verschillende diensten heeft nog steeds volgens het schepenkollege meer nadelen dan voordelen. Het druist trouwens in tegen het principe van de CCOD om alle diensten te cen traliseren. Tevens wordt in vraag ge steld waarom de CCOD enkel kontrole wenst op de in- en uitgaande materia len van de schrijnwerkerij en de schil ders en niet in de garage. Ook het «af schaffen van het tanken in vulkannen» wordt in vraag gesteld». Wil de CCOD soms besparen door onder meer de groendienst te verplichten om alle grasmaaiers naar de stedelijke werk huizen te vervoeren om er volgetankt te worden aldus het stadsbestuur. Overleg langs de gewone kanalen vindt men op het stadhuis dan ook dui zendmaal nuttiger dan een perskonfe- rentie. Een aantal voorstellen blijken trouwens uit de ambtenarenota van september 1982 en uit de verschil lende partijprogramma's van de recente gemeenteraadsverkiezingen te komen. Tot slot uit het stadsbestuur zijn ver wondering over het feit dat de CCOD zes jaar lang geen enkel voorstel for muleerde en opeens met een waslijst «betwistbare besparingsvoorstellen» uitpakt. Tevens wordt betreurd dat bij de geformuleerde voorstellen geen realis tische raming van de verwachte be sparingen is gevoegd. Daaruit moet immers blijken dat het om relatief kleine of helemaal geen besparingen gaat. Tevens vraagt men zich af waarom de vakbond met geen woord repte over een wervingsstop, waarop de hogere overheid vooral aandringt. (MP) Maar ook anderen dienden hun (gel dige) kandidatuur in. Daarbij werd overeengekomen dat de te volgen pro cedure als volgt zou zijn de vier kan didaten die de meeste stemmen haal den, waren verkozen (dus geen 50 1 De uitslag sloeg blijkbaar in als een bomgeen enkele van de «vooropge stelde» namen had het gehaald. Waren wel verkozenEmilienne DeS- medt en Gustaaf Lemaitre en als derde met evenveel stemmenAlbert Pieters, Guido Moens en Matthieu Saeys. Een tweede stembeurt was dus nodig om duidelijkheid te brengen in het ex-aequo. Consternatie De uit slag wordt «niet aanvaard», de verga dering wordt geschorst en de tweede stembeurt komt er niet De plaatselijke voorzitter weigert een nieuw partijbestuur bijeen te roepen. Uiteindelijk wordt dit wel gedaan door 9 leden (zoals de" statuten voorzien). Na de stemming (11.01.83) komt Guido Moens als derde uit de bus, Albert Pieters is vierde (te delen met de VU). Tevens regelt men een vol gend partijbestuur èn een algemene vergadering wordt ook goedgekeurd. Op dit partijbestuur daags vóór de algemene vergadering van 21.01 komt federaal voorzitter, Alois Van den Bossche, met een nieuw voorstel (opnieuw ter stemming). Emilienne De Smedt en Gustaaf Lemaitre zouden worden bevestigd, de derde man zou echter Eddy Dierickx zijn (zat vroeger in OCMW) en Albert De Winter deelde de «halve» vierde plaats. Een aantal mensen weigert zich hier over uit te spreken, verwijzend naar de geldige verkiezing van 28.11.1982. Men «beslist» echter het voorstel de volgende dag op de alge mene vergadering als «een voorstel van het partijbestuur» naar voor te brengen. De algemene vergadering zou dus uit sluitsel brengen over de «modellijst». Een voorstel om een poll te organise ren wordt afgeketst en het tweede voorstel wordt «aangenomen». Waar gaat het hier in feite om Kern van de zaak is dat een aantal regle mentair verkozen kandidaten zo maar «over het hoofd worden gesprongen» door mensen die de verwachtingen blijkbaar niet inlosten. De «eerst- verkozenen» (partijbestuur van 28.11) konden zich bij het tweede voorstel niet eens meer kandidaat stellen. Men kan zich afvragen waarom steeds weer dezelfde mensen (door de partij top naar voor geschoven), het tegen de wil van een meerderheid van het partijbestuur toch kunnen halen. Het gaat hier ontegensprekelijk om een zaak van interne partijdemokratie, iets wat bij de Aalsterse SP momen teel ver zoekt lijkt. En tenslotte nog dit: meer dan drie maand na de gemeenteraadsverkie zingen en (kort voor de installatie van de nieuwe gemeenteraad, heeft men aan de Houtmarkt blijkbaar nog niet de tijd gevonden echt relevant politiek werk te presteren. Kan dat, in deze tijden N.v.d.r.Wij hebben getracht minister M. Galle voor enig kommentaar te bereiken, maar bij het indienen van de copij was ons dit nog niet gelukt (dins dagavond). Hopelijk slagen we daarin tegen het volgend nummer. (J.V.G.) (vervolg van p. 1 Dit rapport is aan de beleidsverant woordelijken en administratie sedert 1979 ruimschoots bekend. Hetgeen evenwel opvalt is dat klaarblijkelijk uit de opzienbarende vaststellingen geen besluiten zijn getrokken, en dat dit de werking van het gepland waterzuive ringsstation in meer dan ernstige mate kan bepalen. Het hierbovenvermelde onderzoek heeft inderdaad uitgewezen dat de verontreinigingsvracht, zoals ze door de waterzuiveringsinstallatie zal moe ten verwerkt worden, niet overeen stemt met hetgeen werd aangenomen bij de planning, in minstens 1 ernstig geval. Dit bijzonder geval doet zich voor in de Burchtstraat Metingen aldaar hebben ZEER GROTE debieten van sterk agressief en hoog verontreinigend afvalwater in de riool vastgesteld Eraan toegevoegd wordt dat normaal alleen een kleine hoeveelheid huis houdelijk afvalwater in die riool aanwe zig kan zijn. Over de herkomst van die enorme hoeveelheden afvalwater aan de Burchtstraat, alwaar Amylum is gele gen, bestond weinig twijfel Nochtans beschikt dit. bedrijf niet over een lozingsvergunning om te lozen in de Dender aiover de eigen gebouwde zuiveringsinstallatie Met andere woorden, de heimelijke lozingen van Amylum, steeds volgens het rapport, die uiteraard in de geplande stedelijke waterzuivering niet zijn opgenomen, dreigen ofwel verder ongezuiverd de Dender te moe ten ingaan, hetzij deze installatie volle dig te ontredderen.' De in het rapport aangebrachte cijfers liegen er niet om. De vuilvrachtbelasting (BOD) van Amylum bedraagt ongeveer 150.000 inwoner equivalenten (IE), waarvan volgens het rapport het bedrijf beweert er in haar eigen zuiverings installatie 60.000 IE te verwerken. Blijven dus 90.000 IE aan Amylum alléén al onbehandeld, terwijl de ganse eerste fase van het stedelijk waterzuiverings station op slechts 80.000 IE is berekend, alle huishoudelijke afval en andere bedrijven inbegrepen De huidige belasting (steeds BOD) is buiten Amylum (Burchtstraat) bere kend op 31.759 IE. Een zeer aanzien lijke vuilbevrachting dreigt dan ook ongezuiverd te blijven en/of de geplande installaties te hypotekeren. Het rapport schrijft dan ook letterlijk «Voor de dimensionering van de eerste fase van de zuiveringsinstalla tie is het wellicht te riskant om alleen rekening te houden met de gemeten belasting, na aftrek van de verontreini gingsvracht van Amylum». en tevens schrijft het «Men kan nochtans verwachten dat het bedrijf Amylum in de toekomst moeilijkheden zal hebben met zijn zui veringsinstallatie, waardoor het voor de keuze geplaatst wordt om hetzij het bedrijf stil te leggen, hetzij de ongezui verde afvalwaters tijdelijk te lozen». Het is duidelijk dat in gegeven om standigheden de ganse afvalwaterzui vering op een sisser zou kunnen uitlo pen (kostenraming installatie 426 mil joen excl. BTW), en meer nog is de vraag of dat bedrijf aan de Burcht straat een enig voorbeeld is, dan wel of talrijke andere bedrijven eenzelfde invloed op de berekeningen kunnen uitoefenen, en de problemen evenvele malen groter kunnen maken Een nabije toekomst zal dit wellicht uitwijzen. (RGD) Zin in een gezellig etentje zonder kook- of vaatwerk Kom dan naar ons De leerlingen van onze nieuwe afdeling «C0LLECTIVITEITEN-GR0EPSK0KEN» hebben hun beste beentje voorgezet om u te laten genieten van een exclusief maal en dit voor slechts 350 F. Kindermenu tegen 150 F. Zaterdag 5 februari van 18 u. tot 21 u. Zondag 6 februari van 11 u.30 tot 15 u. Liefst inschrijven voor 26/1 Mia Belletsoep Kippefrikassee met groene tuinkruiden Aardappelen in veldkleed Harlekijnbavaroise 350 F Staartvisragout Noors varkensgebraad Jonge sla Amandelkroketten Appeltaart 350 F Tomatensoep Gebakken kip Fruitsla Kroketten Vanille-ijs 150 F (kindermenu) uit sympathie Onze zorg de ganse dag U wat lekkers aan te bieden. is er de ganse dag voor U Beekveldstraat 8, AALST Tel, 053/78 66 28 Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Ew uitgave van V.2.W. AalJletJe informatie Ik neem een abonnement Van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente Handtekening schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2