Gilbert Waterinckx «Een goed trainer is op niveau gespeeld iemand heeft» die WEMBLEY BOSCH Onverdiende nederlaag Herinnert U zich deze nog Ssgli&ex BENOIT DE SMEDT Electro Centrale L. De Ridder De Neve ST0RCK SP0RTTR0FEEEN Bedaktïe Renaat Gits AUTOBANDEN (ön/iuTt XSHM Ter. MS 10 - Nieuwe Gazet van Aalst - 4 februari 1983 GENT Waterinckx hier aan het werk bij Racing Gent. Technisch steeds één van de bes- bijverdienste een aardig sommetje op en voor de rest is het maar niets. «Laat dit gesprek niet als sollicitatie gelden om volgend jaar ergens onder dak te raken» was de binnenkomer bij ex-eerste klassevoetballer Gilbert Wate rinckx. Een man die op topniveau gespeeld heeft en langzaamaan in de anoni miteit is weggegleden. Twee jaar geleden mocht hij als oefenmeester het succes smaken. Hij nam, halfweg het seizoen, het roer over bij vierde provin- cialer Sk. Herdersem. Onder zijn beleid speelde men kampioen. In de daarop volgende competitie begon Waterinckx erg goed maar strubbelingen binnen be stuurlijke kring leidden tot een uit elkaar gaan van beide partijen. Sindsdien is het erg stil geworden rond deze figuur. Hij blijft het voetbal nochtans op de voet volgen en zijn klare kijk op het gebeu ren verleiden hem tot uitspraken die in dat toch wel aparte wereldje heel wat stof kunnen doen opwaaien. Maar nogmaals voor alle duidelijk heid dit interview geldt niet als dienst aanbieding. Ondanks dat blijft de microbe toch in het bloed vastgean- kerd. Vertel eerst nog eens wat over je actieve periode. Ik ben in de voetballerij gestapt op mijn negende jaar Doorliep alle jeugd- ploegen van E. Aalst, tot en met de reserven. Dat ik nooit in het eerste elf tal gespeeld heb. was te wijten aan bepaalde personen die mij letterlijk en figuurlijk links lieten liggen Op negentienjarige leeftijd verhuisde ik voor één jaar naar Merchtem Nadien terug naar E. Aalst (1 jaar) waar FC Denderleeuw mij wegkocht Aan de Denderzomen volbracht ik twee jaar mijn voetbalplicht tot Beve- ren wenkte. Na deze geel-blauwe période is alles in een stroomversnelling geraakt. Twee jaar Racing Gent, één jaar St. Café (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78, AALST s 053/77 13 90 CONTINENTAL UNIROYEL MICHELIN open 8-12 u en 13- 18 u. zaterdag 8-12 u en 13 - 15 u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 Aalst - 053/77.33.77 DENK AAN UW SNEEUWBANDEN Huishousapparaten dienst na verkoop Algemene electriciteit NAARSTIGHEIDSTRAAT 67-69 - TEL. 053/21 86 25 AALST 9300 Waterinckx. zelf ooit aan de slag op eerste klasseniveau, pleit voor trainers die het allemaal van dichtbij hebben meegemaakt. Wetteren en tenslotte zes jaar dienst bij W. Moorsel. Een vruchtbare carrière met als hoog tepunt waarschijnlijk wel Beveren Inderdaad, voor wat het kwalitatieve niveau aangaat. Wat de sfeer en de spelvreugde betreft waren Dender leeuw en Moorsel de pieken. Je hebt je loopbaan geleidelijk aan afgebouwd; zelfs tot in de provinciale rangen. Waarom niet gestopt in bevor dering waar je toch als vedettewerd ingehaald Ik speelde, namelijk met de idee om na mijn actieve carrière als trainer aan de slag te ga3n. En dan meer bepaald in provinciale kring. Volgens mij moet je, om in bevordering als oefenmeester voor «vol» te worden aanzien, Heizel- school gelopen hebben Dat had ik er niet meer voor over. We zijn bij één van je stokpaardjes beland. Volgens jou wordt de kunde van een trainer niet gemeten aan het papiertje dat hij in handen krijgt. Dat is toch logisch. Als speler moet je kunnen opkijken naar de man die voor je staat. Die man moest respect af dwingen. alleen al door zijn voetbal verleden. Een team weet de capacitei ten van zijn oefenmeester snel in te schatten. Als een trainer die nooit hoger heeft gespeeld dan derde of vierde provin ciale iets moet aantonen en hij blun dert een paar maal, dan is slechts hoongelach zijn deel ledereen mis doet wel eens iets maar een dergelijk iemand krijgt algauw de stempel «klungelaar» op zich gedrukt. Geef eens een indeling. Een trainer van provinciale moet op welk niveau gespeeld hebben Tenminste in de hoogste provinciale reeks, maar liefst in bevordering. Trouwens de voorwaarden waaraan een trainer moet voldoen klimmen in evenredigheid met de gestelde eisen. Je trekt de bekwaamheid van een Hei- zelgediplomeerde, die niet op zeker niveau actief was. m twijfel Ik durf zelfs meer te zeggen. Iemand die met gevoetbald heeft maar toch verstandelijk vermogend is om een Heizeidiploma te behalen, is een incompetente trainer Psychologisch zal deze persoon misschien sterk staan maar op zuiver voetbalkundig gebied komt hij veel, zeer veel te kort. Een bekwame trainer heeft het zweet van de kleedkamer geroken, heeft triomfen gevierd en is op sommige ogenblikken misschien aigegaan als een gieter. Maar een dergelijk iemand heeft voetbal tenminste belééfd. Die weet op de juiste momen ten te vloeken of te zalven. De man met het diploma daarentegen, die lult maar wat aan. Voetbal brengt hem als Toch wel een krasse uitspraak; om niet te spreken van een beschuldi ging- Het is toch waar zeker Neem nu de jeugd. Dat is het toekomstpotentieel van een club. Daarom hebben ze recht op het beste Ik kan me soms blauw ergeren als ik zie welke 'nitwitten er de woensdagnamiddag met deze kna pen het veld in trekken. Je windt je op Ga door. Ze staan in het midden van het terrein met een fluitje in de mond en laten de jongens maar rondjes draven. Het zijn verdomme toch geen koerspaarden. Geef ze. liever een bal aan de voet en leer hen alle technische knepen van het vak. Maar ja, het mag niet te veel kosten en daarom neemt de kantien- houder de training maar waar. Om van dood te vallen In bestuurlijke kringen wordt er jou een moeilijk karakter verweten. Duld je überhaupt inspraak van dergelijke personen Wel als het mensen betreft die voet balkundig onderlegd zijn. Dat ik een lastige jongen ben neem ik voor waar. Maar hoe zou je zelf zijn als je weet dat er tegen jou iemand staat te leute ren over dingen waar hij geen snars vanaf weet Hier geldt-eigenlijk hetzelfde als voor een trainereen goed bestuurslid laat zijn oefenmeester in vertrouwen wer ken. De meesten slaan echter al in paniek na één nederlaag en menen dat zij dan de samenstelling van de ploeg maar eens moesten doen. Wie zei er ook alweer dat de beste stuurlui aan wal staan Ben je als trainer eigenlijk niet ver plicht lastig te zijn om overeind te blij ven t.o.v. een bestuur. Er zijn twee oefenmeesters waar ik naar op kijk. Happel en Michels. Die mensen bind je zeker geen bestuur lijke dogma's aan. Dat zijn persoon lijkheden. Volgens mij is een groot en goed trainer iemand met een sterke persoonlijkheid. Daaruit besluiten anderen dan weer dat je een nukki- gaard, een brombeer en wat-weet-ik- al-niet- meer bent. Jij pleit dus voor meer bestuurlijk begrip Nee, ik zelf wens als trainer gewoon met rust gelaten te worden. Binnen een echte voetbalkern moeten alle problemen bespreekbaar gesteld wor den zonder dat een bestuur daar hoeft tussen te komen. Maar dan moet de vertrouwensrelatie trainer-bestuur zeer groot zijn. En dat is het wat in vele gevallen ontbreekt. Tot slot mag je nu eens een wens uiten. Wat zou jij op dit moment het liefste doen in de voetballerij Ik zou graag ergens assistent-trainer in tweede of derde nationale afdeling zijn. Zich in de week bezighouden met de jongens en op zondag de samen stelling en coaching verlaten aan de hoofdtrainer Dat veldgebeuren spreekt mij geweldig aan. Maar het is een wens hé, geen sollicitatie (Renaat Gits) Tweede nationale Met amper eén schamel punt uit de eerste drie matchen van de terugronde zal er heel wat moeten veranderen wil men nog aanspraak kunnen maken op een eindrondeticket. In tegenstelling met de wedstrijd tegen St. Truiden speelde Eendracht nu wel goed maar wat baat goed spelen en niet sco ren. De vele supporters die indertijd Salva matie het opnemen tegen hekkesluiter voor luierik uitscholden zullen nu mis- Berchem. Berchem dat.vorige spee schien beter begrijpen wat deze Brazi- dag won van Boom nadat het maan liaan betekende voor Aalst Voorzitter denlang zonder overwinning was, ?al STSSÊTE eeSe ïTgen Sarles Saaier^een gekwets- helft speelde de thuisploeg onder druk ten gemeld veerden (JVL maar de Waalse defensie begaf niet Als bij wonder bleef Stefanutti over- Z* eind. Sergeant, Limpens en Glazer kwamen dichtbij een doelpunt maar onze ploeg bleek nog steeds in het- llifclanon zelfde bedje ziek Ulibldycil Luc Limpens was onbetwistbaar de Tweede nationale grote ster op het veld. Na de herne- Charleroi - E. Aalst 1-0 ming werd de match evenwichtiger Tweede Prov. B Toen Johan Dierickx blunderde was Sp petegem - E. Meldert 1-1 de kous af voor ons. Eendracht moet Der(je Prov q nu alles zetten op de derde periode Terjoden - Okegem 0-3 waarin het zesmaal aan huis mag aan- Nieuwerkerken - Heldergem 2-0 treden. De supporters worden onge- Derde Prov q duldig en sturen dreigbrieven waarin Aa|St - W. Moorsel 3-1 het ontslag van trainer Heylens geëist Herdersem - Boonwijk 1 -1 wordt. Dit brengt echter met veel TK Meldert - Stekene 0-2 aarde aan de dijk, aan de hand van de vierde Prov. G prestatie op Charleroi kan ik niemand Edixvelde - Smetlede 1-1 iets verwijten en wanneer iedereen vierde Prov. H blijft verder werken moet het tij voor Doggen - Appels 1 -2 ons wel eens keren». Hofstade - R Lebbeke 1-1 Zondag E. Aalst - Berchem Sk. Erembodegem - Iddergem 4-1 Zondag a s moet onze Aalsterse for- Gijzegem - Lutterzele Stickers - Wimpels - Karnavalmedailles - Bekers Koolstraat 58 Aalst 053-78 77 66

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 10