FRANCIS SMET yishariS Werner Van Der Fraenen kampioen van België veldrijden amateurs Immerzeeldreef 31, 9300 AALST - 053-21 66 79 Aalsterse dames in Europees veldloopkampioenschap Turbo Cars B op twee punten van titel SP0RTTR0FEEEN RUPA Pierre Callebaut gejaagd door de wind Dealer Delmac Houten ramen PVC en ALU-ramen dubbel glas Zonnewering Isolatie Voorzetrollulken voorzetramen p.v.b.a. B0CQUÉ- LENSSENS Dagelijks aanvoer van verse vis, kreeften, mosselen, zeevruchten. Bereide schotels I Kangoeroes derbywinnaar van Kuklos Nieuwe Gazet van Aalst - 4 februari 1983 - 13 Zondag 30 januari was voor de dames van Eendracht Aalst een bijzondere dag. Je loopt immers niet elke week een Europees kampioenschap interclub, en niet iedere veldloop heeft plaats in Viterbo. Voor U al naar een atlas grijpt, Viterbo is gesitueerd in het Zuiden van Italië, 80 km. van Rome. De Aalsterse dames slaagden er vorig jaar in zowel op het nationaal als op het provinciaal veldloopkampioen schap het clubklassement te winnen. Voor deze prestatie werden zij onlangs nog bekroond tot sportlau- reaat van de stad Aalst. Het vervolg op deze overwinningen was de mogelijk heid deel te nemen aan het Europees interclubkampioenschap. Hierover gingen wij even praten met Hildegarde Eemans. Zij is binnen het bestuur van atletiekklub Eendracht Aalst verantwoordelijke van de dames afdeling. H. Eemans: «Aanvankelijk leek deel name aan deze wedstrijd meer op een financieel avontuur dan op een sporte venement. Eind vorig jaar kregen we meer precieze inlichtingen. Dankzij Juwelier Zwitserland konden de finan ciële obstakels uit de weg geruimd worden Spijtig genoeg kan Aalst niet meer beroep doen op dezelfde atletes als vorig jaar. Marie-Jeanne De Ridder is net bevallen van haar dochter Ellen. Laurie en Suzy Verheirstraeten heb ben gezondheidsproblemen. Marina Steppe kan niet trainen wegens cur sussen. Anne-Marie van Nuffel ver koos de kleuren van A.V. Toekomst te gaan verdedigen. Op één uitzondering na moest Aalst een totaal nieuwe ploeg afvaardigen. Naast Godelieve Roggeman werd beroep gedaan op Anne en Els Van Holsbeeck, Inge Eemans en Linda Golfbiljart Alleen in de reeks A noteerde men een verrassing. Koszen B ging immers Palace B in eigen nest in bedwang houden. Veel verandert dit niet op de rangladder, daar leider Turbo Cars B een ruime 0-6 zege weghaalde bij Welkom B en daardoor zes punten voorsprong telt op amper speeldagen van het einde. Een gewonnen zaak dus voor de mannnen uit Mere. Tenzij volgende week Turbo het niet beter doet dan achtervolger Palace B tegen Koszen B Langs Julien De Cock nam Koszen B het initiatief, doch Harry Walraevens herstel de het evenwicht. Mare De Kegel behaal de een magistrale overwinning op Peter De Backer en Willy Ovaere zorgde voor 1 -3. Doch in de slotfaze konden Gaston Leemans en Willem Van der Borght ver der onheil voorkomen voor Palace B. De vierpuntenwedstrijd tussen Faber A en De Leeuwkens B eindigde op een logisch gelijkspel. Faber A had het nochtans niet onder de markt. Eerst zorgden Rudy Renneboog en Luc De Neve voor een 0- 2 bezoekende voorsprong. Langs Guy De Sutter kon Faber milderen, doch Her man Guns zorgde even later voor 1 -3. De spanning was te snijden maar Willem Van der Steen en Hendrik Van de Wiele hebben blijkbaar al voor heter vuren ge staan, en hielden een verdiend punt aan huis. In de erereeks moet men nog even wachten voor de beslissing in verband met de titel. Turbo Cars A bleef op de goede weg via een 6-0 zege tegen Wel kom A. De vierpuntenwedstrijd Leeuw- kens-Schoonaarde trok hier de aan dacht. Leeuwkens won met 4-2 langs Willem Daghuyt, Danny Van Lui, Freddy Coppens en Willy Impens, terwijl Guido Van den Abeele en Petrus De Meersman konden tegenscoren voor Schoonaarde. Opvallend was wel dat elke speler drie "games" nodig had om een winstpunt te veroveren. De wedstrijd finishte om 2 uur in de vroege ochtend. Hand in Hand kende geen problemen bij Cosmos. Willy De Roeck, Peter Van der Linden en Frans Heremans zorgden -onmiddellijk voor een 0-3 voorsprong. Orland Van den Steen kon milderen, doch Jean Pier re Steen hout en Jan De Meyst maakten gemakkellijk de zaak rond. Koszen heeft deze keer voor geen verrassing gezorgd. Palace was met de ex-Koszen-spelers daarvoor te sterk. Langs Renaat Melken- beek, Josée Lannoo, Frangois De Backer en Albert Volckaert werden on middellijk alle twijfels uit de weg geruimd. Roger Dumont (ex-Palace) en nu Kos zen redde de plaatselijke eer en William Huylebroeck zorgde voor 1 -5 eindscore. UITSLAGEN EN STANDEN Erereeks Cosmos-Hand in Hand 1/5, Leeuwkens- Schoonaarde 4/2, Moorsel-Scotching 6/0, Welkom- Turbo-Cars 0/6. Koszen-Palace 1/5, Zandmannetjes- Corso 6/0 Reeks A Johny Boys-Cosmos B 4/2, Faber-Leeuw- kens B 3/3, Parksken-Moorsel B 0/6, Turbo B-Welkom B 6/0, Palace B-Koszen B 3/3, K O T A - Zandm. B 5/1. Reeks B Zandm C-Faber B 5/1, Schoonaarde B- Parksk B 6/0, Hand in Hand B-Sportvr. A 5/1Scotch B-King Boys 3/3, Corso B-Kasseist A 6/0 Erereeks Turbo 32/ Moorsel 29/ Palace 27/ Zand mannetjes 26/Hand in Hand 25/Cosmos 16/Schoon- aarde 14/ Koszen 13/ Welkom 13/ Scotching 5/ Corso 0. Reeks A Turbo B 35/ Palace B 29/ Zandmannetjes B 26/ Moorsel B 23/ Krijt op Tijd A 22/ Leeuwkens B 20/ Faber A19/ Johny Boys A14/ Koszen B12/ Cosmos B 8/ Welkom B 8/Parksken 0. Reeks B Hand in Hand B 34/King Boys A 32/Johny Boys B 28/ Corso B 24/ Scotching B 22/ Schoonaarde B 22/ Spotvrienden A19/ Zandmannetjes C16/ Faber 14/ Hand in Hand C 14/ Sportvrienden B11 Parksken s 0. (A.V H Alle borduurwerk Karnavalplaketten. Toonzaal: Koolstraat 137, 9300 AALST Tel. 053/77 07 77 Vooruitzichtstraat 25 AALST 053/21 39 51 Dendermondse Steenweg 3 (Zeshoek) Aalst Tel. 053/78 60 48 Troyekens». Toen de atletes dinsdagmiddag in het Aalsterse station aankwamen waren wij er als de kippen bij om hun impres sies voor U te noteren. Onthaal De ontvangst in Italië was buitenge woon. In Rome werden we opgewacht door de dochter van de organisator. Het was verrassend dat zij ons onmid dellijk herkende tussen de massa rei zigers De busreis van Roma Termini naar Viterbo met een legerbus was wel vermoeiend. Bij aankomst bleek de moeite niet tevergeefs te zijn geweest, we werden immers gelo geerd in een eersteklasse hotel. Zowel het logies als de maaltijden waren luxueus. Al bij aankomst was de ver standhouding met de Nederlandse en Britse deelnemers vrij goed. De taal barrière was hier immers miniem. Wedstrijd De veldloop had plaats op een militair vliegveld. Het was een snelle omloop die weinig te maken had met de bij ons gekende moddercrossen. De Ita liaanse televisie bracht alles recht streeks op antenne. Het geheel werd voorafgegaan door een militaire muziekkapel. Van de sportieve prestaties valt weinig te vertellen, ledereen liep voor wat hij waard is. Het temperatuurverschil gaf wel aanpassingsmoeilijkheden. Godelieve Roggeman, de oudste van het deelnemersveld, staat op de offi ciële uitslag op de 37ste plaats. Anne en Els Van Holsbeeck en Inge Eemans werden respectievelijke 45ste, 46ste en 47ste. Linda Troyekens was 52ste. Deze uitslag dient men wel met een flinke korrel zout te nemen. In realiteit eindigden de Aalsterse meisjes mini mum 7 plaatsen dichter. De Italianen nemen het niet zo nauw bij het opstel len van de klassering. In de ploegen- stand werd Aalst tiende. Afscheidsfeest Zondagavond waren alle ploegen ere- genodigde op een groots opgezet ban ket. Hier was eveneens de-directeur van FIAT, sponsor van de organisatie, aanwezig. De avond werd opgeluis terd door een plaatselijke vedette. De atletes werden overladen met ver schillende herinneringstrofeeën. Voor de Aalsterse meisjes betekent deze Europese wedstrijd een onver getelijke ervaring. De vele anekdotes zullen zeker in het geheugen blijven. Zo droeg Godelieve bij de voorstelling van de ploegen een bordje dat enkel Eendracht Belgio als opschrift had. Heeft men in Italië nog niet gehoord van communautaire problemen. (PVB) Volley Kangoeroes schoot als een razende uit de start blokken en veroverde een 0-7 voorsprong. Kuk los liet niet begaan en stelde meteen gelijk (7- 7). Dan bleef de partij op en neer golven met talrijke opslagwisselingen. Het iets meer secure Kangoeroes zou dan afmaken. De tweede set verliep gelijk- opgaand tot de tientallen werden gekeerd. Teveel balverlies bij de thuis ploeg en 0-2. Kangoeroes dacht naar een vlotte overwinning op te rukken maar Kuklos beet van zich af. Het werd 1 -2 en tijdens de vierde set sloop de angst en de onzekerheid in de ran gen van de bezoekers. Kangoeroes haalde het toch na een spannend wedstrijdeinde Het was Denis Van Landuyt die vooral aanvallend de doorslag gaf. Ook bij de reserven won Kangoeroes. Hier werd het 2-1 (12-15, 15-12, 9- 15). De dames van Kangoeroes moesten het meesterschap van Latem onder gaan. Zowel bij de eerste ploeg als de reserven. De B-ploeg pikte wel een winstset mee. (J.G.) Onze stadsgenoot Werner Van Der Fraenen werd te Overijse op overtuigende wijze kampioen van België. Omdat er in ons land amper een tiental profs zijn, rijden profs en amateurs in eenzelfde wedstrijd voor het kampioenschap. Terwijl Liboton er een onemanshow van maakte reed Werner erg goed mee met Bert Vermeire en Johan Ghyllebert. Zijn voornaamste concur renten bij de amateurs, Messelis en De Bie telden vlug een grote achter stand en toen Van Der Fraenen half weg koers reeds 50 sec. voorsprong had, stond zijn zege zo goed als vast. Hij eindigde tenslotte als eerste ama teur met een minuut voorsprong op Messelis. Hij werd vierde in de wed strijd wat meteen betekent dat hij ook nog zeven profs achter zich hield. Een overgelukkige maar altijd even rustige Werner stond ons te woord «Ik rijd al een gans seizoen goed en gaf mezelf bijgevolg een kans. Ik bereidde het kampioenschap rustig voor. Enkele weken voor de titelcross dreef ik de training wat op en trainde vooral veel bergop omdat het parkoers te Overijse erg heuvelachtig is. De week voor het kampioenschap nam ik wat gas terug en donderdag ben ik samen met Vermeire en Messelis op de omloop nog wat gaan oefenen. Wat de titelcross zelf betreft was ik enkel bij de start zenuwachtig. Ik stond vooraan omdat amateurs die reeds een A-cross gewonnen hadden bij de 1stn. mochten starten. Aanvankelijk reed ik mijn eigen tempo maar toen ik in het gezelschap van Vermeire en Ghyllebert was klampte ik mij aan dit duo vast. Toen Ghyllebert Vermeire wou losgooien op de korte klim had ik het wel even moeilijk, maar ik voelde me toch erg sterk en was even na half koers gerustgesteld toen ik reeds een veilige voorsprong had op Messelis. De laatste ronde liet ik profs begaan omdat mijn doel kampioen te worden bereikt was, Messelis volgt op een minuut en het was onnodig nog risico's te nemen». Nu Werner Van Der Fraenen kam pioen van België is verwacht wieier- minnend België veel van hem. Onze veldrittop is smal en na Liboton heeft België inderdaad niet veel te bieden alhoewel Vermeire vorig jaar nog vijfde eindigde in het Wereldkam pioenschap. Op 19 februari gaat het Wereldkampioenschap te Birmingham (Engeland) door, het wordt voor Wer ner ongetwijfeld een ernstige test op internationaal vlak We duimen in elk geval voor hem. (JVL) Veldlopen Te Uitbergen had afgelopen zondag de traditionele herenveldloop plaats. Het werd voor de aanwe zige atleten een zware klus. Nochtans konden de Aalstenaars hun stempel drukken op de wedstrij den. Door de overvloedige regens van de laatste dagen was de omloop op som mige plaatsen bijzonder drassig geworden. Daarnaast zorgde een strakke wind voor een bijkomende hin dernis. De namiddag begon zoals de Een- drachters het deze winter al zo vaak zagen gebeuren. Gunther Lanckman was bij de jongste pupillen inderdaad nog maar eens de snelste. Bij de miniemen werd het bijzonder spannend. De beslissing viel pas in de laatste tientallen meters toen Peter Van De Hoeven van Vlierzele Sportief er in slaagde Pascal Poelman voorbij te lopen. Pascal had wel het grootste deel aan de leiding gelopen, doch vooral de tegenwind deed hem de das om. Volleybal zaterdag 5 februari Lichtervelde - VK. Aalst Nazareth - Kuklos (18u 15) Kangoeroes - Michelbeke (19u.30) Danny Hofstade - Eine (15 u.) Waterpolo 6/2, ZN Aalst - La Louvière Damesvoetbal 5/2, Kamillekens - DVV Brugge (15 u.. Zandberg) Setok zaterdag 5 februari Leeuwerik - Dressel Annee De Pluim - Blauw Wit Brisard Groen Wit - Wembley Everaert Apostelken - AZ 77 V.D. Velde Moorselbaan - OC Aalst V. Goethem Snas - Opwijk Borms Bart Meganck loopt van de ene over winning naar de andere. Te Uitbergen had hij meer dan 20 seconden voor sprong. Deze kadet is voor het Oost- Vlaamse kampioenschap een certi tude. Ook Erik Tackaert die als eerste jaars zesde werd kan voor mooie resultaten zorgen. Johan Van Den Bossche werd derde in een dun bezette scholierenwed strijd. Hij moest al vroeg het leiders duo lossen maar kon zijn derde plaats toch gemakkelijk veilig stellen. Bij de seniores werden de ambities van Pierre Callebaut al vrij snel duide lijk. Al van bij de eerste meters organi seerde hij een strak tempo. Bij het ingaan van de tweede ronde kon hij tegen de wind in een kloof maken van een tiental meter. Ondanks fel verweer van Luc Van Hecke (Zele) en Danny Muylaert (Vlierzele) werd de voorsprong groter. Voor Pierre Callebaut, die schijnbaar weinig hinder had van de windstoten, was de tweede overwinning binnen. Herman Parmentier werd mooi vijfde. Half wedstrijd had hij nochtans af te rekenen met een kleine inzinking Eric De Saedeleer (14) en Geert Pas (17) waren de overige Aalstenaars binnen de eerste twintig. De meeste toeschouwers hadden het terrein reeds verlaten toen de vetera nen van start gingen. Iwein Backaert, die zijn wederoptreden deed, werd achtste. Geen onaardig resultaat als men weet dat deze wedstrijd als test bedoeld was. Ook Jozef Lauwereys (7e) en Maurice Aerts (9e) eindigden bij de eerste tien. Over twee weken, op 13 februari heeft het provinciaal kampioenschap plaats te Wetteren. Hopelijk zullen de Aalste naars zich ook daar op het voorplan kunnen lopen. PVB

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13