De Dreef Garage MATTHIJS FOTOCENTER K.A.J.-Ailst voert petitie-slag «vier-dagen-week: werk en inkomens herverdelen Pamfletten en straattoneel aan R.V.A.-burelen Jongerenkomitee voor werk zoekt verantwoordelijken op. EDDY 053/21 08 88 Rpnrafpnkcpn i&Rl.l! Q DC IdlClllOOClE nillü1 Van Wambekekaai 7 Hoogstraat 17 9300 Aalst Tel. 21 29 44 Café TAXI Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT GEERINCKX VERZEKERINGEN p.v.b.a. Val. De Saedeleerstraat 97 9300 AALST 053/21 59 93 Kattestraat 37, Aalst 053-70 06 06 de echte 1-dag FOTOSERVICE MORGEN... OF GRATIS Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... Dus niGucop wil ik een op de 2 Nieuwe Gazet van Aalst 4 februari 1983 Onderzoek over oplossing (jeugd-)werkloosheid Volgens de nationale leiding van K.A.J. zou het invoeren van de vier dagen-werkweek (met werkdagen van acht uren) een mogelijke bijdrage betekenen tot het oplossen van de werkloosheid in het algemeen. Aan de schoolgaande, werkloze en werkhebbende burgers van Aalst en om streken, die vrijdag jl. langskwamen aan de R.V.A. op het Keizerlijk Plein, werd om schriftelijk akkoord gevraagd met de stel- lingname geformuleerd in een petitie. Aktie eerste stempeldag A.C.V.-Werkzoekendenwer- king :pamfletten en straattoneel aan R.V.A.-burelen Vrijdag 28 januari, de eerste stempeldag van 15.000 plus 18-jarige jongeren die zeven maand geleden de school verlieten. Bij die gelegenheid werd door de A.C.V.- werkzoekendenwerking van Oost- Vlaanderen een grootschalige info- en bewustmakingsaktie gevoerd, voorna melijk aan de R.V.A.-kantoren van de verschillende arrondissementen, waar de werkloze schoolverlaters zich dien den in te schrijven en hun eerste stempel ontvingen. Werkloze jongeren, gesteund door A.C.V.- en K.A.J.-militanten voerden heel die dag een aanwezigheidspolitiek voorde ingang van het R.V.A.-bureau op het Keizerlijk Plein. Omkadert door de nodige ruchtbaarheid - d.i. radio-wagen, slogans, sandwichborden, groene (A.C.V.) en zwarte vlaggen; een kort, lu diek straattoneel - bedeelde men pam fletten aan kersverse stempelgerechtig- den. Deze vermeldden een aantal eisen in verband met de werkgelegenheid/ werkloosheid en het activiteitenpakket van het A.C.V. gericht naar de werklo zen. De werkzoekendenwerking van het A.C.V. streeft met deze pamflettenaktie een vierledig doel na de schoolverlaters trachten te infor meren over hun toestand om hen aan te zetten gezamenlijk het vraagstuk van de (jeugd-)werkloosheid aan te pakken. de werkloze jongeren helpen een oordeel te vormen over de economische situatie. In deze optiek betekent dit ant woorden geven op vragen als «Welke rol speelt het patronaat en «Welke is de ze van de regering de jongeren aansporen in de solidaire strijd voor meer werkgelegenheid. om de publieke opinie duidelijk te maken dat de huidige economische toe stand onaanvaardbaar is het half mil joen werklozen werd vrijdag bereikt. De ri] wordt immers langer(G.G.) «2/24/12 kj Diezelfde morgen ondernamen leden van het komitee, gehuld in arbeiders plunje en van dopkaart voorzien, een ludieke groepsexcursie doorheen de stad naar het bureau van de R.V.A.- directeur en naar dat van de voorzitter van het Regionaal Tewerkstellings- komitee. Eventjes werden deze bezet; op even korte tijd begreep de afvaardi ging dat wie met eisen aandraaft, aan dovemansoren klopt. Een relaas. Bij het verzamelpunt konden we moei lijk getuigen van een massale opkomst, integendeel. Misschien wordt «overal dezelfde gezichten zien» nog ooit gezegde. Evenzo bleven werkloze jongeren afwezig. Ze kun nen rustig op beide oortjes slapen; hun zaak werd die dag met vuur en vlam verdedigd. Pogen de vinger op de wond te leg- Dreef 3, Moorsel Alle dagen spaghetti brochetten wafels met slagroom. Open van 10 u. tot gen, staat gelijk met het stellen van abstracte vragen als: «Is er apathie onder de jongere gevaren «Pro beert elk van nu af aan zijn eigen boontjes te doppen «Blijft practi- sche steun voor dit soort concrete solidariteitsevenementen achterwege, omdat ondertekenende organisaties wat al te veel in en vanuit eigen kring maatschappelijke onrechtvaardighe den willen aanpakken Elf uur stipt stond allemaal paraat om naar de R.V.A.-kantoren aan het Kei zerlijk Plein te wandelen. De delegatie vreesde een preventief optreden van rijkswacht en politie, daar een lek bij één van de deelnemende groepen de informatie-geheimhouding t.o.v. het publiek doorbroken had. Haar vrees werd bewaarheidin de omtrek van het R.V.A.-gebouw hielden zich even veel agenten in burger als demon stranten op. Leden van de Speciale OpsporingsSectie trokken mee binnen in het kielzog van de jongeren. Achter hen sloten de deuren als vanzelf. Waren dit ogenschijnlijk geen afgelei den van een «op-je-hoede»-spelletje, dan kon de uithuizigheid van de direc tie niet door het koffie-pauze-excuus verklaard worden. Het komitee, ver geefs neuzend naar een hogerge plaatst persoon aan wie het eisenpak ket overhandigd kon worden, bezette daarop een kantoor. Een bediende, begeleid door wetsdienaars kwam enigszins nerveus polshoogte nemen van de situatie«Van wie mochten jul lie hier binnen komen De woord voerder van het komitee: «Van nie mand; we wensen de directeur te spreken en hem deze brief te overhan digen». De bediende in kwestie meldde de directeur afwezig, maar Enerzijds zou dit type van werkverdeling aan 300.000 werklozen een volwaardige job bezorgen; anderzijds zullen arbei ders en bedienden met de beschikbare (vrije) tijd nuttige dingen kunnen verrich ten voor zichzelf en voor de gemeen schap. Als aanvullende stelling eist de K.A.J., de oprichting van een fonds ter financiering van dit opzet. Dit fonds zou gespijsd wor den door - het benutten van de winst die voort vloeit uit de automatisering. - strijd tegen de fiscale fraude en het in voeren van een vermogensbelasting. - een bijdrage van zelfstandigen en vrije beroepen, ieder volgens de hoogte van zijn inkomen. - de eigen bijdrage van de werknemers, elk volgens de hoogte van zijn loon of wedde. Aan de inkomens beneden de 25.000 fr. netto zou evenwel niet geraakt mogen worden. (G.G.) zou zeker zorgen dat de open brief in de juiste handen terecht kwam. De heren der wet verzochten beleefd op te stappen«Wat zou ge zeggen moesten ze bij jullie thuis binnenval len Het totaalbeeld was er één van kinderlijk-gewichtige handelingen en uitspraken, bedoeld om korte metten te maken met het hele opzet. Terug op het gelijkvloers botsten de jongeren op de R.V.A.-directeur, terug-van-weggeweest. Iemand uit de groep trad naar voren en overhan digde hem het document met eisen. De wens om ten eerste meer uitleg te verschaffen en ten tweede het stand punt van de Rijksdienst inzake de tewerkstellingspolitiek in de regio te aanhoren, liepen uit op ophalen van de schouders, onbevoegdheid van de diensten en «we zullen alles doorne men». Einde onderhoud. Ter afronding van de protestaktie hield de groep een sitin onder het stand beeld van Dirk Martens. Al die tijd waande de Aalstenaar dat Martens het bij de uitvinding van de boekdruk kunst in de Lage Landen gelaten had; mis: hij leerde zijn volk ook doppen Lijst der mede-ondertekenende organisaties MJA-Aalst Groene Fietsers-Aalst 't Klubken-Aalst KAJ Huissegem/lddergem ABVV-Jongeren ABVV-Kadetten Jeugdatelier Arend-Aalst Culturele Centrale ABVV VVKM De Kerlinne-Zottegem Jeugdgroep St.-Andries-Strijpem Oxfam-Wereldwinkel-Aalst KAJ-Haaltert Gastarbeiderswerking-Aalst KAJ-Appelterre/Eichem Meisjeschiro St.-Gudrun Erwetegem Wielewaal Jongeren-Zottegem Oxfam-Wereldwinkel-Zottegem Chiromeisjes St.-Martinus-Velsele Humanistische jongeren-Zottegem KAJ-Oombergen - KAJ-Mere KAJ-Lede Hak V.Z.W.-Aalst Jongcommunisten-Aalst Wereldwinkel Erpe-Mere KAJ-Hemelrijk KAS-Haaltert Jongsocialisten-Zottegem Netwerk-Aalst Arbeiderstoeristenbond de Natuur- vrienden-Aalst Jongsocialisten Lede C.S.C.-Haaltert Humanistische Jongeren-Haaltert Jeugdhuis Dido-Erpe Chiro Tijl en Nele-Aalst A.C. V.-werkzoekendenwerking- Aalst Jeugdhuis de Spin-Haaltert Oxfam-Wereldwinkel-Haaltert A.C.V.-Jongerenverbond Aalst Agalev-Aalst Anders Gaan Leven-Aalst G.G. Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bedien.ng grat.s Ook de KAJ was van de partij. (GG) verzekeringen een zaak van vertrouwen PVBA Tel. 053/21 66 66-21 40 29 Hoek Nieuwstraat en Keizerlijk Plein 9300 Aalst Specialiteit Jaguar, Roover, Triumph, Austin, Morris, MG De direkteur van de RVA wint geen zinnig antwoord te geven. (GG) abonnement 1HM enafh«nk.ll|k «...kbHd woor 0roo«-A«l8t Een ultj»»( »m ».i.w. AalJterie Intormltie Ik neem een abonnement Van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente Handtekening schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. De Atv-werkzoekenden deden op een fijne manier van zich spreken. (GG)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2