msmmmi Starten Katrienenbal krijgt totaal vernieuwde aanpak Financial and Organizational Consultants Parklaan 29A, bus 1, 9300 AALST Tel. 053/78 98 31. (dM)jm es «Mi». I i -* Nieuwe Gazet van Aalst 4 februari 1983 7 Het Katrienenbal was jarenlang de start bij uitstek van het Aalsters karnaval. Duizenden karnavalisten kregen er telkenmale de mikrobe te pakken, die ben drie dagen lang in de ban zou houden. Getooid in de meest originele kostuums was deelname aan het Katrienenbal in de jaren zeventig een «must» voor iedere echte Aalstenaar De tijden veranderden echter snel, en niet alleen maakten vele Aalstenaars van de krokusvakantie gebruik om er op uit te trekken op skivakantie, maar ook hadden de Catharinisten, die het bal organiseren, steeds meer af te rekenen met konkurrentie van andere bals, zoals het Ajuinbal, het Jefkesbal enz. Om het tij te kunnen keren, hebben de organisatoren het dit jaar over een heel andere boeg gegooid. Hierbij werden financiële en materiële inspan ningen niet gespaard, en te oordelen naar wat verteld en getoond werd op een perskonferentie, afgelopen vrij dag, beloofd het Katrienenbal opnieuw een topper te worden. Zuid-Amerika Als thema voor de 48ste uitgave werd dit jaar Zuid-Amerika uitgekozen, het werelddeel bij uitstek waar karnaval gevierd wordt. Dit tema werd meteen in de meest uiteenlopende facetten uitgewerkt. Zo is er vooreerst de zeer mooie en originele affiche voor het bal, ontworpen door de 16-jarige Piet De Koninck. In zijn tekening, kleuren en opbouw naar onze mening een voor beeld van hoe een karnavalaffiche er moet uitzien. Ook de Keizershallen, waarin sinds 1973 het Katrienenbal doorgaat wor den duchtig aangepakt. In dit verband weze eraan herinnerd dat het Katrie nenbal de eerste maal plaats had als een privé-bal voor de leden van de Catharinisten in de Madeion in het jaar 1935. Het jaar daarop verhuisde men al naar de Rink in de Ridderstraat, en meteen werd besloten iedereen toe te laten tot het verkleed bal. De Cathari nisten bleven er tot 1972, jaar waarop de Rink gesloten werd, en waarna men meteen overschakelde naar de pas aangekochte fabriekshalle van de Keizershallen. Omdat deze hallen met de ideale plaats is om een karnavalbal te organiseren, werden dit maal grootse plannen uitgetekend door Walter Van Herreweghe, die hierbij op de hulp kon rekenen van doorwinterde karnavalisten als Emiel Franpois en Dries Bruyninckx. Op het podium zelf zullen aluminiumgekleurde banden aangebracht worden, die reeds voor een zekere sfeer zullen zorgen. De zaal zelf wordt uitgekleed in rood- en groene doeken zijnde de kleuren van de Catharinisten. Achteraan de grote zaal wordt een totaal nieuwe achter wand aangebracht, versierd met hoge planten. Door het naar voor schuiven van de toog, is het ook mogelijk geworden een Mexicaanse eethoek te voorzien waar de aanwezigen zich innerlijk zullen kunnen versterken o.a. met tortilla's. Defilees In het verleden werd de sfeer van het Katrienenbal dikwijls langdurig onder broken door het defilee van ontelbare verkleden. Om deze breuk te vermij den werd dit maal een nieuw apart podium opgetimmerd achteraan de zaal, waarin de deelnemers aan het defilee de mogelijkheid krijgen om zich aan de juryleden voor te stellen, zonder dat daarom de danslustigen moeten onderbroken worden Tijdens het defilee zorgen de organisatoren trouwens voor aangepaste zuidameri- kaanse muziek, welke trouwens volle dig zal kaderen in het tema van de avond «Mexico Mexicoooo». Om alles nog een kleurrijker cachet te geven, zullen ook de talrijke leden van de Catharinisten een rood-groene poncho dragen (gemaakt door leerlin gen van het Koninklijk Technisch Atheneum van Dendermonde) alsook een mexicaanse sombrero op hun hoofd dragen. Ook het orkest, de FS- band, die reeds jarenlang voor de muzikale omlijsting zorgt, zal aldus getooid zijn. Het plafond van de Keizershallen werd evenmin vergeten. Brede linten zullen in waaiervorm naar de uithoeken van de zaal lopen, terwijl grote ballons het geheel nog aantrekkelijker zullen maken. Origineel hierbij is dat deze ballons zullen gevuld zijn met konfetti, welke in de loop van de nacht naar beneden zal dwarrelen. Prijzen Ondanks de enorme financiële inves tering, waarvan men hoopt dat het op termijn vruchten zal afwerpen, heb ben de Catharinisten de ingangsprij- zen op hetzelfde peil gehouden als verleden jaar, namelijk 100 fr. in voor verkoop en 120 fr. aan de kassa. Opnieuw zal men ook tafels kunnen reserveren zoals in het. verleden. Hier bij dient vermeld dat het aantal zit plaatsen lichtjes verminderde tot 1900 ingevolge de herschikking van de zaal. Wie meer inlichtingen wenst over het bekende Katrienenbal kan steeds terecht bij één van de bestuursleden of op het sekretariaat Hugo Lefèvre- straat 2, Aalst. (MP) Noq één week en de kafee-interieurs zullen niet meer zijn wat ze vandaag wel nog zijn Vrijdag 4 februari 20.30 u. Live in Netwerk (De Ridderstr. 28). Performance met José Van den Broeck. Toegang gratis. 20 u. (in zaal Madeion, Grote Markt) PACT brengt «The Family», aflevering 1 van Lodewijk De Boer. 20.30 u. in Kreja (Driesleutelstr. 51het Gezelschap van den Ouden Hoed brengt «Wij, Marionet» (poppenspel voor volwassenen rond vrede). Inkom vrij. Zaterdag 5 februari 20 u. in Jeugdhuis Terlinden T.D. voor jongelui en vooral voor dienstplichtigen in legerdienst. 20 u. in Madeion The Family (zie 4/2). 15 u. in St.-Annazaal (Roklijf) kindertoneel «Het geheim van de toren» (120 fr., 100 fr. in voorverkoop). Org. De Weide. 14-17 u. voorbereiding dans voor karnavalfeest kinderen bij jeugdatelier Klakson (Driesleutelstr. 53). 20 u. in St.-Annazaaltoneel «De dans van de bultenaar» (250 fr., door Jozef Van den Berg. (WK 200 fr.). Reservatie en organisatie De Weide (tel. 70.50.76). 20 u. in Netwerk het B.K.T.-Theater brengt «Hamlet de Jongleur». Zondag 6 februari 20 u. in Madeion «The Family» (zie 4/2). 14 u. in Jeugdatelier Arend (Driesleutelstr. 51kinderkarnavalfeest met verkiezing van Mr. en Miss Arend. Toegang gratis; verplicht verkleed. Maandag 7 februari 20 u. in Madeion «The Family» (zie 4/2). 19-22 u. in Netwerkeerste les kursus kreatief toneelspelen, met Marie-Josée Balm. Bijdrage volgens het netto-maandinkomen. Org.Volkshogeschool Lode wijk De Raedt. (steeds elke maandag). Donderdag 10 februari 14.30 u. zaal kafee De IJzer (Vlaanderenstr. 13) Jozef Van Overstraeten spreekt over de betekenis van familienamen. Toegang vrij. Org.VI. Verbond voor Ge pensioneerden (V.V.V.G.) federatie Aalst. 20 u. (in lokaal Peperzolder, Peperstr. 46)info-avond over dieet voor te zware en te magere personen, door diëtiste Mw. Nadine Buyens uit Aalst. Org. Verbrui- kersklub B.G.J.G. Aalst. Nog dit Wie «kinderoppas» wil zijn of nodig heeft, kan dit voortaan ook langs Jongerenservice, De Ridderstr. 30, Aalst (053/78.99.36). Vanaf vrijdag 25 februari (20 u. in de stadsschool aan het Vredeplein) gaat een beginnerskursus Yoga door. Op 18 februari wordt aangevangen met een uiteenzet ting, demonstratie en inschrijving, leder is welkom; inschrijvingsgeld 400 fr./jaar. Speciale aandacht aan ontspanning, anti-stress-oefeningen en algemene kondi- tie. Org. Yoga Aalst (053/77.74.90). F.O.C.ISER VOOR U! Wat is F.O.C. Een groep specialisten op gebied van boekhouding, fiskaliteit, wet geving, marketing, organisatie en verzekeringen. Wie kan op F.O.C. beroep doen Zowel privépersonen, handelaars groot of klein, industriëlen, niet- verblijfhouders, enz... Allen krij gen zij vroeg of laat af te rekenen met één of meerdere bovenge noemde apsekten van onze samenleving. Heeft li er belang bij op onze diensten beroep te doen Jazeker, want door een onover zichtelijke wetgeving en ingewik kelde administratieve verplichtin gen, is het bijna onmogelijk gewor den voor een leek om hierin nog zijn weg te vinden. U hebt hiervoor specialisten nodig, die alle ontwik kelingen dagelijks op de voet vol gen. Het ligt vaak aan de KLEINE DETAILS om GROTE BESPARIN GEN te doen. Wat heeft F.O.C. U te bieden BOEKHOUDING en FISKALITEIT Bijhouden van de boeken -- Maandelijkse of driemaande lijkse B.T.W.-aangiften. Tussentijdse balansen. Eindbalans. Fiskale aangifte. Fiskale verdediging. Loonadministratie. JURIDISCH Boekhouding, sociale wetgeving personeel, fiskaliteit en andere problemen zoals deze tegenover leveranciers, klanten, kontrakten, enz... MARKETING Situeren van uw bedrijf in de markt. Hulp om concurrentiepositie te verbeteren. Raadgeving bij financiering Oprichting. Belastingsaangifte voor privéperso nen, voor zelfstandigen, voor ven nootschappen. Belastingsadvies voor niet-verblijfhou- ders. Verzekeringen Alle verzekeringen voor bedrijfs-en privedoeleinden. Tarieven F.O.C. heeft heel voordelige tarie ven, daar zij door hun struktuur kunnen werken met een minimum aan kosten, zodat hun fakturatie als laag mag bestempeld worden. En F.O.C. biedt nog meer: Zoals in vele bedrijven hebt U waarschijnlijk geen eigen personeel voor het organiseren van feestelijkheden. Zijn die er, dan is de kans groot dat hun ideeën uitgeput zijn. Nochtans is het belangrijk dat deze feesten op een goede manier georganiseerd worden zeker nu in deze krisisperiode vol gens een vooropgesteld budget. Wij hebben daarvoor specialisten ter uwer beschikking. Wij stellen U de beste oplossing voor aan de gunstigste tarie ven en nemen de volledige organisatie van U over. Dit bespaart U een hele boel tijd en verzekert U daarenboven een feilloos sukses. Aarzel met op ons beroep te doen bij een volgende gelegenheid. Deskundig advies is geen luxe. maar een noodzaak en dat kost U geen frank meer I Alles wordt achternage- lopen. Wij zoeken voor U de meest geschikte restaurateur, het beste taxi bedrijf, de gepaste ceremoniemeester of om het even wat bij een organisatie van dergelijk feest nodig mag blijken. Een interview met de zaakvoerder van F.O.C., de heer LUCKER, maakte ons nog wat meer wegwijs in de doolhof van de hedendaagse boekhou- dina «F O C beschikt over specialisten die de nodige ervaring hebben om de boekhouding op een behoorlijke manier bij te houden. Bent U ee kleine K M O zlberekenen' wedden en tonen. Bent U een part,kul,er Zij kunnen uw fiskale aangifte invullen. Leg uw prob eem voor en he nen Daarom is het ook aanqeraden dat een beginnende zelfstandige bij hen zijn licht gaat opsteken, en dat een «geroutineerde» zelfstandige bij hen ko^t met ziin problemen Bovendien biedt F.O.C. het voordeel steeds bereikbaar te zijnzelfs op zaterdag Ook hun voordelige tarieven ajn met te versmaden Zij braderen hun prijzen met, want bevoegde deskundigen hebben het recht betaald te worden volgens hun waardeJDoch anderziids liggen zij heel goed op de markt vergeleken met andere service-bureaus. Kan je nog wijsgeraken uit alle formulieren en Jokumgenten die fe dloelkks moet invullen Ken je nog alle rechten die je hebt in onze samenleving «Gezien de ekonomische toestand», gaat de heer^LUCKER verder «ziin de handelaars en zelfs de pnvepersonen steeds meer en meer geneigd hun eigen fiskale belangen te behartigen De steeds ingewik klldlr weiqevtogbekSont echter de noodzaak van zo een bureau. In plaats van jaarlijks duizenden toe te steken aan belastten geeftmen beter een kleinigheid uit, zodat financiële misverstanden uitgesloten zijn. Daarbij heeft het bureau de mogehjkheid allead min's'ra''® ^anvde verzamelen, omdat zowel boekhouding, fiskaliteit, juridische diensten, marketing oprichting en verzeker nge°"^®rNe®n e gelijkaardige bureaus bieden U de verschillende onderdelen Zij geven U de totaliteit Op F.O.C. kunt U rekenen NU en in de iuekum&i p.v.b.a,

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7