DIRK PHILIPS De Brikaljongs, of de stilte voor de (muzikale) storm LISTROO Wat sluipt er door het struikgewas EerstejaarsgroepDe Schoimers gaan met Horion op de vlucht Hei, Alloo BURO-RECUP p.v.b.a. U zegt Ja watte jong Een antwoord gelijk een ander alle reportagewerk ttÈÊÉËi Kouterbaan 22 9370 LEBBEKE 052/22 18 59 OKKAZIE BUREELMACHINES woonboetiek 8 Nieuwe Gazet van Aalst 4 februari 1983 AKV «De Kornissensloipers» bestaan precies vijftien jaar, en sluipen aldus lang zaam naar de titel van ouderdomsdeken onder de karnavalgroepen. Nog een 5- 6 mogen zich ouder noemen, aldus hun woordvoerder en ex-prins Michel. «Bij ons gaat het vooral om het plezier van karnaval, niet zozeer om de behaalde plaats...». Qua prijzen is een groepie als «De Kormssesloipers» dan ook niet zo n uitschieter. Een goeie middenmoot, met een 8e plaats als beste «prestatie». Maar zoals gezegd relati veert Michel dit alles wel, zonder daar om kritiek te hebben op een jury of zo. «Ach ja, als ik zo'n 50 groepen zou moeten punten geven na mekaar, dan zou ik me van de eerste achteraf ook met veel meer herinneren, 't Zijn toch ook maar mensen, zeker Fpn andere jury zou 't echt niet objektiever doen, hoor Vorig jaar pakten «De Kormssesloi pers» uit met een parodie op de scouts, en eerder was de «R.T.T.» een memorabel onderwerp van deze groep. Weldra zijn ze nu te zien in het —"g**1 kader van de «Oilsjterse Tiercé», een uitbeelding van de Aalsterse paarden- koersen, met alles erop en eraan, Aanvankelijk wou men er ook een poli tieke klucht van maken; «die viel met de verkiezingen van zijn paard en zo», maar dat leverde problemen op met de koppen, zodat het nu maar zonder herkenbare figuren moet gebeuren Doch echter met zonder steken te draaien langs allerlei kanten. En t zou geen Aalsterse hippodroom wor den, als de paarden met vervangen werden door ezels. Michel vindt namens «De Kormsse sloipers» wel dat een pintje met karna val te duur is op de Grote Markt. Slechts halfvol, met daarvan nog eens de helft schuim, en als je twee keer per ongeluk klutst is het weg Da s wat overdreven hé, vooral als ze dan nog in plastieken bekertjes gaan schenken Maar verder is zijn kritiek op karnaval Aalst enkel goed organi satie, jury (zie boven), stoet, nee, er valt niet veel op aan te merken. Financieel kan de groep het ook wel best rooien. «Als we t al 15 jaar uithouden, waarom zouden we dan nu panikeren Wel zouden de verschil lende groepen zich eens wat kreatie- ver mogen tonen in hun geldinzame- lingsakties. Al die TD's, dat hangt op den duur ook wel de strot uit. «Tja, inderdaad, in dat opzicht zijn de «Kor- nissesioipers» wel origineler, o.a. met hun unieke organisatie van het Spel zonder Grenzen voor karnavalgroe pen. Op hun oorsprongswijk «Den Blok» hebben ze er wel een ideale plaats voor. Ex-prins Michel vermoedt echter dat het meer het werk in de hal len dat sommige groepen doet klagen en vrezen voor hun toekomst. «De Kornissesloipers» zijn in feite ont staan uit de karnavalgroep «Den Blok Onderien» (Borremansstraat), die bij hun 10-jarig bestaan destijds hun lokaal onteigend zagen worden en ermee kapten De jongeren zijn toen begonnen met «De Kornissesloipers», en dat houden ze al 15 jaar vol (LDC) De Schoimers van de parochie St.-Jan Immerzeel ontstonden zoals veel karnavalgroepen tussen pot en pint. Voorzitter Erwin Van Helspelgem liep met het gedacht een karnavalgroep op te richten al enkele jaren in zijn hoofd. In april '82 was het dan zover. De groep bestaat uit een negentiental jongeren die met veel ijver geld in het bakje brachten om van start te kunnen gaan. Talrijke initiatieven werden genomen. Er werd een wafelslag georganiseerd, iedereen werd uitgenodigd op een reuze- barbeque en men verkocht bloemen om zo eveneens de kas te kunnen spijzigen. Meter Alice De Wolf en Peter Roland Rowies uitbater van hun lokaal deden eveneens hun duit in het zakje zodat De Schoimers het min of meer op financieel gebied kunnen rooien. Om de wagens uit te bouwen was er geen plaats meer in de halle zodat men op zoek moest naar een ruimte om aan hun wagens te kunnen werken. In Erembodegem vond men een plaats, maar omdat men voor het eerste jaar het nogal groots opvat en met drie wagens uitpakt was de ruimte in Erembodegem te klein, geen nood een deel werd aan het lokaal afgewerkt en nog een gedeelte mocht bij Julien Pijck in het Hof Somergem staan De wagens die samen een twintigtal meter lang zijn, zijn Melodie Jules César (Palonaise Blankenese) idee en tekstAntoine en Michel Ik goon eir isj ne vieze stoeit vertellen in Oilsjt door woentj ne pei, e hoetj Alloo zen vra die heit twee vrie schoeine mastellen die gouven hem e stemmeken «Kado». Alloo zal't hier van 't joor isj arrangeiren zoi in Strasbourg, door is't van da. Per stemme da'k nog kaan recupereiren geif ek dobbel zeigelkes «Valwa» (valois) Hei Hei Alloo, wat is da ver ne shoo die stad heit nen akroo ze zeilen a ni temmen, méh aal a stemmen hier op da kiesberou Hei. Alloo, wat is da ver ne shoo De stad kroigt ne kadoo ze zitten in a zakken, mor 't zal ni pakken ik stoon hier ni as klou (clown) Alloo trekt giel het stadsbestier op flessen en aaft giel de gemientjerood in drooi en ieder kroigt van hem nog zén «Salooi» In plosj van na nog roiten goon te wassen na zagge'k potverdek' in moinen droeim de poletiekers woren oon't ambrassen en 'k riep vanop de vesten oit «Nen boeirrv Lorie kreig een mondj om te probei ren En Doorns - zu kontent as e klein kindj want Biskop kwamp het ammool eksplikeiren sloot zén woerden toch ni in «de windj» De Maght, de scheipen van plastieke zakken die zitj na in het kultureel gerief mor bé Alloo een zal dat aal ni pakken as't moet tein stemmen weir neweir «opnief». UITSLAG TOMBOLA 83,64 AKV DE SNOTTEBELLEN SPAGHETTI T-DANSANT 1e prijs: barbecuegrill, 0031, reserve 1478 2e prijskoffiezet- automaat, 0192, reserve 0284 3e prijs: koffiezetautomaat, 1010, reserve 0935 4e prijshand- haardroger, 1184, reserve 1072 en verder de nummers: 0184 1165 0100 0108 0209 0143 1 362 141 3 011 2 01 76 0906 0252 1 497 1 259 0270 1 381 0289 1 393 0222 0254 1026 1068 0229 1378 0253 1 280 1019 1 033 1 260 1067 0049 0900 0081 0074 1364 1417 Prijzen af te halen tot en met 11 februari 1983 in lokaal «De Sport wereld». Stationsplein 5 te AALST. STENCILMACHINES KOPIEERMACHINES op gewoon papier. SCHRIJF-, REKENMACHINES enz. Met waarborg I Eigen hersteldienst. Buiten het feit dat alle karnavalgroepen over een diversiteit van leden en karak ters beschikken, kan je ze toch meestal onder een gemeenschappelijke noemer terugbrengenhet pret maken zit hen in het bloed en dat merk je steevast bij de aanvang van elke conversatie die je met deze knapen^aanknoopt. «Ja watte jong», wat ons betreft mogen ze er best wezen. Het zal dit jaar de 3e keer zijn dat ze officieel mee opstappen in de stoet. Wie een goed geheugen heeft en de vorige jaren tijdens het karnavalge- beuren de gehele tijd niet door een 'eeg bierglas heeft zitten staren, die moet zich toch nog wel een klein beeld kunnen vormen van (wees gerust, we helpen je wel even op het goede spoor) De Piseinenspaavers ('77), de Lipstick-Boys (ode aan David Bowie, jawel, in '79), om er maar een paar te noemen. In 1981 gebaarde men dus officieel van Ja Watte Jong en Aalst kon dat jaar kennismaken met de Disko- Pemelvangers. Vorig jaar spraken ze de Canadese Mountier aan om de Aal sterse agenten hun stiel degelijk aan te leren. Zo te zien echter zonder blij vende resultaten. Dit jaar zijn het zowaar Asterix en Obelix die hun kans gaan wagen in het Aalsterse politieke wereldje. Asterix trekt met veel overtuiging het Belfort met zich mee op het traject, terwijl Obelix verwoedt stenen zit te kappen voor de definitieve afbouw van het Cul tureel Centrum. Afgezien van Prins Carnaval, zal stamhoofd Uyttersprot nu ook met veel zwier en weinig ^sffe jot^ bijna afgewerkt en op 6 februari worden ze gedoopt. De eerste wagen beeld Horion uit, de Schoimers houden een veertig dagen fietsenrit met de beruchte gangster. Op de tweede wagen staan twee cipiers die Horion lieten ontsnappen en de laatste wagen stelt de bezemwagen van de rit- tenwedstrijd voor Wanneer De Schoimers met hetzelfde enthousiasme hun activiteiten verder zetten zullen ze binnenkort in karnaval- minnend Aalst wel gekend zijn. (JVL) enthousiasme door M. De Bisschop en F Wauters op een echt Aalsters kwaliteitsschild langsheen de al even Aalsterse heirwegen getransporteerd worden. Dat wordt dus even uitkijken. Begonnen als een klein groepje van enthousiaste vrienden die van wanten wisten als de karnavalperiode aan brak, zijn ze geleidelijk uitgegroeid tot de huidige 30-man sterke ploeg die ons nu weet te fascineren met de mysterieuse uitspraak. Ja Watte Jong 1 Onder voorzitter Daniël Verhast, schatbewaarster Martine Philips en secretaris Mare De Neve weten zij het jaar met allerhande karnavaleske manifestaties te vullen. Daarvoor moet je maar even hun fotoalbum inkijken dat varieert van de jaarlijkse kaatsing voor karnavalisten in de Nieuwbeek- straat, waar zij de traditionele leveran ciers zijn van rotte eieren en ander verderfelijk rond spul, over de Heilige Sint, die zij waarschijnlijk ook lid van de groep hebben kunnen maken, tot de beruchte fuiven voor rockers en andere freaks. Vervelen zullen ze zich dus nooit, laat staan bij de pinten of de pakken blijven zitten. Karnaval, ja watte jong, 't zal wa werren (PBB) De Brikaljongs wei in 8e stoet De Brikaljongs stoppen ermee Het wordt een kleine praalwagen... nee, ze brengen de grootste creatie uit hun bestaanEr werd heel wat gegist en verondersteld in kamavalmiddens omtrent het optre den van wat velen aanzien als «de graalèkste groep van Oilsjt». Wijzelf mochten een tipje van de sluier oplichten en kunnen nu al zegen dat de strijd onder de reuzegroepen (LOL, Lodderoigen, Brikaljongs) voor de fel begeerde eerste plaats ook dit jaar erg hevig zal zijn. De Brikaljongs zijn er inderdaad weer bij en hoe In tegen stelling tot vele geruchten die de ronde deden, begon de groep dit jaar eerder aan het karnavalwerk dan de vorige keren. Men zal namelijk met drie praalwagens aantreden; twee ervan zijn reeds afgewerkt en staan ergens in Wieze op stal. Ook wij moch ten ze echter in geen geval zien. In de gammele (en zelf in elkaar gebokste) loods, ergens tussen de bedrijven aan het Wijngaardveld, tref fen we drie «Brikaljongs» die wel wat kwijt willen over hun vereniging, anno 1983. «Geen drank, geen klank», is het thema voor dit jaar. De Brikaljongs zijn een heuse fanfare geworden. Pas op, allemaal echt, hè, geen play-back Alle leden hebben zich een muziekinstru ment aangeschaft en sinds enkele maanden wordt er druk gerepeteerd om in de stoet een groots muziek spektakel te kunnen weggeven. Op onze eerste wagen, die door buf- Beekveldstraat 8, AALST Tel. 053/78 66 28 0 Pontstraat 35 9300 AALST •S 77 40 46 Speciaalzaak gordijnen en over gordijnen. Toffe geschenken. Lattoflex en donsdekens. fels zal worden getrokken, brengen we een majorettenkorps. De tweede auto is meteen een kiosk voor de enig- echte-Brikaljongsfanfare en we voe ren ook nog een 'show-wagen' mee. «Aha majoretten Hoeveel meisjes hebben jullie dan wel in de groep «Vraan Zèdde gé zot jong Gien vraan, gien ambras En geen drank, geen klank. Hoe lang zullen jullie enigszins nuchter kunnen spelen «Dat zal geen problemen geven, wees gerust. We zullen d er wel eens een noot naast blazen en... aan t einde van de karnavalstoet hoeft het toch allemaal niet zo zuiver te zijn, zeker Het wordt wat eentonig om telkens weer over het financiële van de zaak te zeuren, maar we vragen het toch maar weer. En... schrik niet, de Brikaljongs, editie '83, kosten zo maar eventjes 50.000 fr. Jawel, een HALF MILJOEN voor drie auto's, de kostuums en de instrumenten en wij beginnen ons toch wat vragen te stellen En dan blijkt nog dat de groep niet naar andere karnavalsteden trekt («D as ni plezant jong Waar haalt men het toch Om de 'fabriek draaiende te houden volstaan wat steunkaartjes en twee TD's niet, natuurlijk. Er werd een bos- fuif en een black and white party' in de Charlie's georganiseerd. Op de Topdag verlootte de groep een varken en deze dagen brengt men 'steunaffiches' aan de man. We mogen ook de grote Tiroler-avond aankondigen ten voordele van en met de Brikaljongsfanfarezaterdag 5 februari in de Graaf van Egmont, tevens het lokaal van de groep. «Nog even over de jurering van de groepen. Vorig jaar was er nogal wat heibel omtrent jullie tweede plaats. Is alle nu vergeten «Zeker, zeker. We hebben hier de beste jury ter wereld, schrijf dat maar ha, ha, al hebben we eén jurylid tegen ons, de 'smeerlap ha ha ha. Maar we noemen geen namen, hé, alleen hij doet in haar', ha ha ha, t is ne coif feur

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 8