ST.-JORIS GIRA COMAR SPORT groot - kleinhandel Moorselbaan 78 Aalst SPENCER ALLESBRANDERS Spencer Moeizame zege voor Eendracht Aalst Brugse speelster uitgesloten STANDPUNT Bouw klopt nu ook Post Wapens Munitie Redaktie Renaaf Gits Specialisatie Speciaal Anderlecht publiekstrekker voor benefiet Johan Dierickx Uitslagen TRAITEUR PROVENCE Het gelijk aan onze kant Zakenkantoor FRANS DAELEMAN-DE WOLF Kasteelstraat 6 NIEUWERKERKEN 77 10 00 Alle soorten verzekeringen Pers. hyp. leningen. s Kasbons Spaarverrichtingen enz. Gratis inlichtingen. STEEDS TOT UW DIENST Ook voor U de ideale warmtebron WATiS ..aankoop" Sencer boomzaai 10 - Nieuwe Gazet van Aalst - 11 februari 1983 2e klasse De wedstrijd Eendr. Aalst-Berchem werd geen hoogvlieger. Gebrek aan inzet kon men de spelers deze maal niet verwijten maar men kreeg zelden voetbal van hoogstaande kwaliteit te zien. Het publiek werd ongeduldig en liet dit tijdens de tweede helft duidelijk horen. Luc Limpens komt hier als winnaar uit het duel met Eisen. (EL) Ferrera rukt op naar het doel van Berchem, de winning goal is in de maak. (OJ) Dat men het al eens op de zenuwen krijgt kunnen we begrijpen maar zich afreage ren op Geert Van Roy, die met een vorm crisis te kampen heeft, vinden we ronduit schandalig. Niettegenstaande het minder goed pres teren van het geheel waren er toch ook enkele lichtpunteh. Luc Limpens werkt zich duidelijk op tot de spelverdeler die Eendracht sinds het vertrek van Arnolis zocht. Glazer speelde verdienstelijk en Ferrera liet nog enkele staaltjes van zijn kunnen bewonderëp. Na de match troffen\we een teleurgestel de trainer Heyelens«In tegenstelling met de match tegen St.-Truiden hebben de spelers zich honderd procent ingezet. Akkoord het vlot niet, maar denken sommige supporters dat het zal beter gaan met een Geert Val Roy weg te ho nen. Zo zal men Geert niet beter doen spelen; integendeel. Wanneer ik Ser geant verving was dit op aanraden van Hedwig zelf. Hij had last van duizeligheid en kon gewoonweg niet verder. Misschien spelen onze jongens teveel met de drukkende gedachte dat ze perse de eindronde moeten halen. Laat ons wedstrijd per wedstrijd spelen en er het beste proberen van te maken. Het duo Ferrera en Glazer heeft nu toch bewezen langzamerhand te verbeteren en in het middenveld leverden Limpens en De Bolle een goede partij, alhoewel Eddy de tweede helft wat terugviel. Hij sukkelt met een ribkwetsuur. Ik bewonder Manu Fer rera die de wedstrijd bijna uitspeelde met een gebroken teen. Ik vernam dit pas twee minuten voor het begin van de match. Hij zal dit verzwegen hebben uit vrees voor zijn plaats, dat is wel mense lijk maar het kon de collectiviteit wel schaden. Gelukkig speelde Manu een uitstekende partij. Laat ons hopen dat we bij S.V. Oude naarde een puntje kunnen wegkapeg. Oudenaarde is een ploeg die ons niet ligt en duidelijk een home-elftal is. Wanneer we ons elftal met dezelfde inzet speelt als vandaag zit er toch puntenwinst in». (JVL) Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst s 053/21 25 56 Handbal Voetbal Tennis Ski Een sportzaak met ERVARING. De zotskap wordt weer opgezet, de feestneus bovengehaald en het bier stroomt in beken. Aalst viert karnaval Om het U volgende week nog eens allemaal opnieuw te laten beleven staat de sportredactie, aan de collega's van het algemene nieuws, graag enkele bladzijden af. Op 18 februari zijn we er echter weer met wedstrijdverslagen, rangschikkingen en allerlei «laatste nieuwsjes». De sportredactie dankt U toch voor het begrip dat U toont. (Renaat Gits) De kogel is door de kerk. Voor de benefietmatch ten voordele van Johan Dierickx speelt Eendracht Aalst tegen het volledig eerste elftal van R.S.C. Anderlecht. De wedstrijd zal plaatshebben op woensdag 23 februari te 20 u. Anderlecht speelt deze match als voorbereiding op de Europacupmatch tegen Valencia. Trainer Georges Heylens, die goede relaties heeft met het Anderlechtbestuur, kon deze match vastleggen om Johan Dierickx, bezig aan zijn elfde seizoen in het eerste elftal bij Eendracht Aalst, iets moois aan te bieden voor bewezen diensten aan de club. Het spreekt vanzelf dat een Europese topploeg zoals Anderlecht enkel wil komen voor een aardig bedrag. Eendracht rekent dan ook op een massale opkomst voor deze prachtige affiche. Er zijn toegangskaarten te bekomen in alle supporterslokalen. De kaarten kosten 80 fr. voor kinderen, 150 fr. voor de staanplaatsen en 300 fr. voor de tribune. (JVL) Damesvoetbal tweede nationale Kamillekes Aalst blijft het doen. Deze maal ging DVV Brugge voor de bijl. De Aalsterse formatie speelde een erg goede eerste helft maar kon mede door pech en een uitstekende Brugse doelvrouw de match nog niet beslissen. Greta Van Hauwermeiren puurde een doelpunt uit een combinatie met Ann Eeckhout maar met dit ene doelpunt moesten de Kamillekes het stellen alhoewel er een ruime voorsprong had ingezeten. Veerle De Wint had pech toen een prachtig schot van haar nog uit de winkelhaak geranseld werd. Na de herneming kreeg men hetzelfde spelbeeld en het was dan ook logisch dat de Aalsterse meisjes verder uitlie pen langs Veerle De Wint die vanuit een scherpe hoek raak trof. Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 2 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 Met deze 2-0 voorsprong trok men zich wat terug in verdediging. Brugge kwam meer in de match maar acteerde erg zenuwachtig. Toen Cris De Corte Trees Van Geert een slag in het aangezicht toebracht werd Brugge herleid tot tien. Ondanks deze num- merieke minderheid bleef Brugge aan vallen. Vijf minuten voor tijd grepen de Kamillekes naar de noodrem in de strafschopzone maar de scheidsrech ter deed of naar neus bloedde. Met deze zege is men aan een indruk wekkende reeks matchen zonder nederlaag toe en behaalde men elf punten uit de laatste zes wedstrijden. Door de puntendeling van Remou- champs komt men alleen- op de tweede plaats. De promotie naar 's lands hoogste afdeling zit er meer dan ooit in. (JVL) Tweede nationale E. Aalst - Berchem Tweede Prov. B E. Meldert - Buggenhout Derde Prov. C Meerbeke - Terjoden Oudenhove - Nieuwerkerken Derde Prov. D Sombeke - TK. Meldert Grembergen - SK. Aalst W. Moorsel - Kallo Vierde Prov. H R. Lebbeke - Baardegem Schoonaarde - Gijzegem Lutterzele - SK. Erembodegem Iddergem - Hofstade 7-0 4-0 0-0 0-1 2-1 2-1 4-1 0-1 3-1 3-0 Onze vorige week geponeerde stelling dat praktijk nog altijd de beste leer school is, werd afgelopen dinsdag nogmaals bewezen. Gilbert Van Binst trad namelijk op 8 februari officieus in dienst van K.V. Club Brugge. Als oefenmeester van het B-elftal wel te verstaan. Een man zonder diploma maar met zoveel nationale en internationale voetbal knowhow, dat het jammer geweest ware indien hij deze ervarin gen nergens ten dienste had kunnen stellen, Andere verenigingen hadden dergelijke situatie reeds eerder opge bouwd. Denken we maar aan Ander lecht met Pol Van Himst, AA Gent met Erwin Van Den Daele of om het in ons eigen straatje te houden E. Aalst met Georges Heylens. Deze mensen hebben in de loop der jaren zo'n enorme voetbalwijsheid Bouw, dat sinds begin november niet meer verloor, ging nu ook uit winnen bij Post Erembodegem. De kampioenenploeg van vorig jaar maakt dit seizoen niet zo een beste beurt. De Jonge lukte de openingstreffer maar amper twee minuten later kwam Post op gelijke hoogte langs De Veyl- der. Na de koffie legde Diaz de over winning vast voor de bezoekers. Pierre Becqué was ongetwijfeld de grote animator van de wedstrijd Calle- baut B-VVTTA. Hij lukte voor TT een hattrick. Honda stond aan de rust 0-1 voor bij leider Desatex. Van Oudenhove knalde de bezoekers op voorsprong. Na de koffie kwam Tilburgh terug op de proppen en tien minuten later kon Maes de overwinningstreffer lukken. Desatex loopt met deze zege nog ver der uit en stevent recht op de titel af. (JVL) opgedaan dat geen enkele school zich het recht kan of mag aanmatigen zijn theoretisch gevormde leerlingen als gelijkgestelden naar voor te schuiven. Als U, beste lezer, deze regels onder ogen krijgt zal het door onze sportre- dacte georganiseerde trainerscollo- qium waarschijnlijk al een eindweegs zijn opgeschoten. Het laatste punt van de agendahoe belangrijk is een Hei- zeldiploma, zal hopelijk tot «verhitte» discussies leiden. Bepaalde uitspraken van Waterinckx in dat verband hebben reeds reacties tot stand gebracht. Zowel positief als negatief. Wij durven het echter radicaal te stel len. Indien wij ergens op de bestuur lijke voorplecht stonden en het voet balroer in handen hielden, opteerden we resoluut voorde praktijkman. Zon der evenwel afbreuk te doen aan het «Heizelschoolimperium». Mensen met de nodige dosis hersenen maar die de echte stielkennis ontberen behalen het door velen felbegeerde maar wei nigen gegunde Heizeldiploma, Een omgekeerd evenredig diploma als U wilt. De ex-topsporter heeft geen zin om zich vol te stouwen met tactische wetenswaardigheden die hij trouwens zelf aan de lijve heeft ondervonden. Het Heizeldiploma heeft zeker zijn nut, doch slechts binnen een bepaald gebied. De logisch daaruit voort vloeiende vraag durven wij gerust hardop te stellenbehoort het échte voetbal wel tot dat gebied (Renaat Gits) Bij Ideaal omdat die volledig gietijzeren Spencer kachels alles kunnen branden: hout, kolen, bri ketten, cokes... steeds volgens het principe van de «LANGZAME VERBRANDING». Dat spaart héél wat geld. Deze vóór of in uw open haard te plaatsen kachels zijn dubbelwandig, hebben lage bui saansluiting, rooster, aslade en doorzichtige deur en kunnen dag en nacht doorbranden. Bovendien zijn ze slechts 33 of 38,5 cm. diep. Dat spaart héél wat ruimte. Tevens twee model len met boiler voor radiatoraansluiting. St.-Jorisstraat 12-16-18 AALST

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 10