yisharic? Sffiffl®®®®®® Home OKAPI-HOME IN MERKSEM Edwin Schorree! ongrijpbaar voor Sint Antoon ZATERDAG 12 FEBRUARI - 20u.30 Okapi Home-ln-spelers en coachen organiseren na-kompetitie BBC Osiris Seven-Up op laag pitje Okapi Home-In reeds lang met degradatie verzoend Liefhebbersverbond AALST KARNAVAL OKAPI HOME-IN DRIVE-IN-SHOW op ZONDAG 13 en MAANDAG 14 februari Burchtstraat telkens vanaf 17 uur. p.v.b.a. BOCQUÉ- LENSSENS Dagelijks aanvoer van verse vis, kreeften, mosselen, zeevruchten. Bereide schotels ""ïPt nr\ rrT r~r~\ - Voorwedstrijd BELOFTEN te 18u.45. Supporters allen op post '~7r\rir\ f~rr n~\r~7~\ rr~\ r~r~\rr~\r—z~\ r~r~\n~^ Eerste nationale 12 - Nieuwe Gazet van Aalst - 11 februari 1983 Zondag stonden de toppers geprogrammeerd van deze kompetitie. Zondagochtend speelde Olfit tegen Sint Antoon of de nummers 2 en 3 en 's namiddags speelde Torenhof en De Hoorn de subtop per. Eerstgenoemde werd een wedstrijd, gespeeld op een hoog provinciaal peil. Na een gelijkopgaand begin 10-8 na 5' kon Olfit langs een zeer goed draaiende Edwin Schorreel 20-14 uit lopen. Sint Antoon reageerde langs Bieseman en Schelfthout en was na 11' (21 -21weer in de wedstrijd. Doch «goochelaar» Schorreel kende geen medelijden, mikte raak als hei kon en schotelde Paul Steenhaut menige assist in de hand als het niet anders kon. Zo bereikte Olfit een maksimale reeds 51-25 en de enige betrachting van Cockpit was dan ook de century- score te behalen. Betrachting waarin men langs Mare De Wuffel aan de 18' slaagde 101-56. Danny De Boitselier en Guy Van den Hauwe legden de zware 109-58 eindcijfers-vast: COCKPIT ZORBA: De Wuffel 29, Ferre Van Den Hauwe 32, Possé 14. Corthals 12, Guy Van den Hauwe 16, De Boitselier 6. DE KLOK: De Decker 6, Van Nieu- wenborgh 14, Monsieur 4, De Vuyst 32-23 voorsprong in'de eerste helft. Aan de rust slaagde Sint Antoon er in om slechts één puntje van die achter stand weg te werken. 39-31De aan- vangsperiode van de tweede helft werd de restaurantjongens volledig fataal. Bieseman, die met éeh 5 op 15 in de eerste helft al geen grote indruk had gelaten werd goed van onder de ring gehouden en opnieuw langs Schorreel klom Olfit naar een 49-35 voorsprong aan de 5'. Langs Steure- baut en Rubbrecht kon Sint Antoon nog even een vuist maken 53-46, doch toen achtereenvolgens Schelft hout en De Smedt uitvielen voor fou ten, lag de overwinning open voor Olfit. Met Edwin Schorreel bezaten zij de beste afwerker en de knapste spe ler van deze topper. OLFITDe Sadeleer 3, Van de Spiegel 3, Van der Ghijlen 7, Steenhaut 17, Schorreel 28, De Wilde 8, Verbeken 2. SINT ANTOON: Schelfthout 5, Rub brecht 10, De Smedt 4, Bieseman 19, Stuerebaut 12, Renders 4, Kiekepoos 4. Cockpit Zorba heeft tegen een gehan dicapt De Klok een ruime en gemakke lijke overwinning behaald. Langs Ferre Van den Hauwe en Mare De Wuffel werd het 10-0 en meteen was de zaak bekeken. Cockpit bouwde rustig zijn voorsprong uit, en onder vond alleen tegenstand van een puike Frank De Vuyst, Aan de rust was het 22, Van Buggenhout 12. Een verrassing was wel de overwin ning van Diversi tegen De Nacht wacht. De Nachtwacht had als veront schuldiging de afwezigheid van Ronny Vermoesen, waardoor men in de rebound duidelijk de mindere was van Diversi. De subtopper tussen Torenhof en De Hoorn, was één helft spannend om volgen. Langs Bernie Borms en Johan Geerinckx kon Torenhof gelijke tred houden met De Hoorn, bij wie Herman Van Keer andermaal ongenaakbaar was. Rust 40-46. Na de hervatting dacht eenieder dat het oudere De Hoorn het hoge tempo van de eerste helft niet meer zou kunnen aanhou den. Het was integendeel het jeugdige en temperamentvolle Torenhof dat aan de gedane inspanningen ten onder ging en de leidersploeg moest laten voorgaan. Herman Van Keer kreeg nu de steun van Van der Spee- ten, Ronny Veillefon en Luc De Schaepdrijver, terwijl bij Torenhof Bernie Borms volledig wegdeems- terde, mede dank zij de puike indivi duele mandekking van Freddy Thybaert, die de gekwetste Danny Huylebroeck was komen vervangen. Met nog een drietal minuten te spelen kon Patrick Van der Speeten het hon derdste punt lukken en Patrick Van der Speeten zorgde eveneens voor de 72-110 eindstand. (A.V.H.) Het tweede gerangschikte Olfit (gehurkt) nam gemakkelijk de bovenhand op St. Antoon (hefhebbersbasket). Dendermondse Steenweg 3 (Zeshoek) Aalst Tel. 053/78 60 48 OKAPI f? TAPIJTSUPER MAR KT vV. V, J \™__V 1 J J In navolging van Schelde Gent en Cabnta Zele, zullen de Okapi-spelers ook na dit seizoen een tor nooi organiseren. De basis is als volgt: iedere speler van de basisploeg zoekt zelf naar een ploeg, waarmee hij zes wedstrijden zal spelen, tegen een ploeg gevormd door elkeen van zijn kollega's. Marc Elias, Danny Schorreel, Herman Van den Broeck, Mare Minnebo en Luc Famaey als basis- ploeg zullen samen met Herman Van Keer, die opkomt met het beloftenteam, de grondvesten zijn van een oerdegelijke tornooi. Zowel trainer Frans Van Driessche als coach Jef Troch als verscheidene andere mensen nauw betrokken bij basketbal in Aalst zullen zich voor de wagen spannen om een degelijk tor nooi onder de schijnwerpers te bren gen. Alles laat aanzien dat het niet op losse schroeven zal gebouwd zijn, zoals de voorgaanden te Gent en- te Zele, doch integendeel de start zal zijn van verschillende jaren na-kompetitie te Aalst. Heel wat gereputeerde spe lers uit eerste nationale, als Molle- kens, Algoet, Stevens enz..., uit Derde nationale BBC. Osiris heeft door verlies tegen Quaregnon zijn tweeoe opeenvolgende nederlaag geleden. De reden van deze nieuwe nederlaag is niet ver te zoeken. De samenhang in de ploeg is volledig zoek en het ziet er niet naar uit dat coach Willy Ivens daar de eerstvolgende weken veranderinq kan in brengen. De woorden van uitblinker Dirk Tem merman na de wedstrijd kunnen be zwaarlijk de hemel wat opklaren. «BBC. Osiris beschikt over een betere ploeg, qua individualiteiten dan vorig seizoen. Op homogeen'vlak loopt het echter mis. leder speelt zowat voor zijn eigen persoon. De persoonlijke pun ten gaan voor op het ploegspel, en zulks is verkeerd. Herinneren we ons vorig seizoen nog, toen iedereen, maar dan ook iedereen, kwam napra ten met de pers en het bestuur na de wedstrijd. Nu zijn het er nog een paar. De rest verdeelt zich in groepjes in de bar en vindt het geweldig de kollega's af te breken bij de supporters. Zo kan het niet verder. We moeten dringend terug de draad heropnemen, zoniet komen we in extremis nog in degrada tiegevaar, en zulks zou erg zijn voor een ploeg die aangeschreven is als kanshebber voor de titel Het was nochtans goed begonnen voor Osiris. Langs een 4 op 4 van Rïjckbosch en een 3 op 3 van Tem merman leidde Osiris na 5' met 14-8. Temmerman geraakte zelfs aan een 7 op 7, doch vond in Pere een waardige tegenstander met zijn 5 op 5. In het zicht van de rust slaagde Osiris er dan toch in een kleine kloof te slaan langs vrijworpen van Ongenaet 39-32, doch Willieme zorgde op slag van rust voor 43-41 Uit de scoutingsgevens bleek dat Osiris zeer puik afwerkte, ondanks de 0 op 3 van Jo Van Hulle. Het haalde immers een 16 op 23, doch leed langs de andere kant niet minder dan 15 bal verliezen. Die negatieve gegevens zet ten zicht voort in de beginfaze van de tweede helft, zeven balverliezen in amper 4' en 0 punten. Quaregnon profiteerde daarvan om het initiatief over te nemen 43-51Het werd zelfs 45-57, want met Van der Weeèn op de playmakersplaats en Temmerman op de vleugel ging het Osiris bepaald niet voor de wind. Een kleine heropflakke ring langs Borgers, De Geest en Van der Weeën liet Osiris weer aansluiten na 11' 59—59. Het bestuur zit erg verveeld met deze situatie, doch blijft alleszins niet bij de pakken zitten en richt op zaterdag 4 maart een kaas- en wijnavond in. Aanvang 19 uur. (A.V.H.) tweede nationale Veldeman..., uit vierde nationale, verschillende spelers van Zele, waaronder ex-Okapiër Ronny Hendrickx; nog uit vierde natio nale en bekend te Aalst Celle Van de Keere. Uit eerste provinciale Dirk De Schaepdrijver,... en tal van spelers uit het Aalsters liefhebbersverbond, waa ronder zoals genoemd Herman van Keer, dan nog Edwin Schorreel, Luc De Schaepdrijver, Paul Steenhout, enz... Al bij al een mengelmoes van huidige, toekomstige en vergane kwa liteit, die de verwachte talrijke toe schouwers heel wat plezier zullen bij brengen. Alles is immers geschoeid op een vriendschappelijke basis. En opdat het zeker niet uit de hand zou lopen werden ook gereputeerde scheids rechters aangeworven zoals Luc De Saedeleer, Ronny Schepens, Rudy Schandevijl, Johnny De Bisschop,.De Smedt en Jacques Lefevre. De wed strijden gaan door op maandag-, dinsdag-, woensdag- en vrijdagavon den. De klassementswedstrijden en de finale op zaterdag14 mei 1983. Hieronder drukken wij reeds de eerste speeldag af maandag 11.04.83, te 20u.30: Ploeg Elias - Ploeg Van Keer. dinsdag 12.04.83, t'e 20u.30: Ploeg Famaey - Ploeg Minnebo. vrijdag 15.04.83, te 20u.30: Ploeg Van Keer - Ploeg Schorreel. Basketliefhebbers, hou deze data vrij. U zult het zich zeker niet beklagen. (A.V.H.) Kortrijk-Okapi Home-In 110-81 Alleen in de aanvangsfaze kon Okapi te Kortrijk een vuist maken. Langs Schorreel geraakte men aan een 6-7 voorsprong, en voor de rest kon men het totaal vergeten. Niemand akteerde nog op een eerste klassepeil en Elias was doodeenvoudig onbe staande. Na een 63-40 ruststand liet Kortrijk de teugels wat losser, wat aan Herman Van den Broeck en Luc Famaey toeliet de score wat hoger te duwen. Ook de inbreng van Ludwig Lievens kon Aalst niet de nodige zweepslag bezorgen, zodat het alleen wachten werd wanneer Kortrijk de 100 puntengrens zou overschrijden. Het was alleenheerser Mac Pipe, goed voor 37 punten, die de centuryscore op het bord bracht. Als besluit van deze ééntonige wedstrijd kan alleen gezegd worden, dat Okapi zich definitief bij de zaken neerlegt. Eén vraag nog, wat gaat het worden met die mentaliteit tegen toekomstige tegenstanders als Sunair Oostende, Toptours Aarschot en andere Standards. OKAPI AALST Famaey 16/ Van den Broeck 18/ Graziano 17/ Schorreel 17/ Lievens 7/ Minnebo 6. (A.V.H.) Het jeugdige Torenhof (rechtstaand) kon het niet waarmaken tegen de leiders van De Hoorn (liefhebbersbasket).

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12