DSïfrJ'ï De wind die niet wou vallen Plastrong-oproep Vliegende Sex-bommen Politie Reglement Karnaval Beter laat dan nooit Bericht Bescherming bomen Pijpje pas gestopt, Weldra uitgeklopt T.V.-Touché van het scherm ïüi zmmxiM, ALLE OEVERIENKOMST MÉ BESTONDJE PERSOTCNOSJES ES JUST MOR TOEVAL* 'T MOST IENSJ WOOR ZÉN 16 - Nieuwe Gazet van Aalst 11 februari 1983 Wal eten wij met Vastelauved samen met het volk dat wij ontvangen Het volgende kunnen wij U envisjogeren Que mangeons nous avec le Carnaval -ensembl' avec le peuple que nous recevons Le suivant nous pouvons vous envisjoger LEEFSOEP mei blauwe A ND RE A S-kruiskes CONSOMMÉ VITAL croix Bleu de St. André Huwelijksbootjes ST. REMY drijvend in Pompiersvocht Barquettes Nuptiales St. Rémy Sauce sapeur-pompière Hoppekiesten «PAUWESTAARTJES» in Faluinensap Jets de Houblons Queue de Poans des pet its Faluines» Nieuw aangekomen SPROT in gelei Aspic d'Esprot Sauce Grand-veneur WATERSNIP ST. LIEVEN op Bormse wijze Bécassines Chéries sur capané Borromé Lege (Kar) Kas gevleugelle met STEFAANSE (on) kruiden Poulardes a la Financière Sauce St. Etienne BOURLONESE Zwezerikken Ris de Veau a la Bourlonatse Feestelijke Blinde VINCKEN Pinsons Fêtards St. Julien Opgesmukte MAAGDENTAART in schijven Pièce Montée Virginale «Anny» Gelieve deze menu niet overhoop te smijten met zalm, toma ten, kreeften en langoesten wegens mogelijke kleur- stofintoxiciteit. Prière de ne pas bouleverser le tout avec du saumon, des tomates, chicaneurs ou langoustines a cause de possibilité I eventuelle hasardive de poussière toxique. Voor de inwoners die den Almanak niet goed volgen, wordt door de Stedelijke Dienst Leefmilieu de aandacht erop ge trokken alsdat Kerstdag en aanslepende dagen nu al een goed eindeken voorbij zijn. Het wordt dus stillekesaan tijd om de nog her en der hangende en staande Kerstversierselen zoals bollen, slingers, sterren, takken en bomen onopgemerkt op te doeken en eens beginnen te den ken aan de Karnavalversieringen. Begin van nu af aan ook reeds Uw Karnavalvlag op te zoeken, ze eens te strijken zodat ze als nieuw kan uithangen. Begin d'er op tijd aan, want 't is Karnaval voor dat ne mens het weet. Binnenkort verschijnt op deze blz. een mengelwerk voor gemengd lezerspubliek geti teld «De wind die niet wou vallen» door de Broeders Draakmans, één als het ware uit het leven gegrepen verhaal voor volwassenen, een boek vol mysteries, zo groot als een huis valsaards lenkadoors en politici, met onvoorzienbare wendingen waar ze het minst verwacht worden, afgewisseld met tere momenten en schrikbare hoogtepunten, die den argelozen lezer enerzijds het lijf doen rillen en de billen trillen zonder te willen en anderzijds hem de hoogste toppen van vervoering doen bereiken. Ja, zelfs den grootsten onverschilligaard zal naar asem moetens nakken en den kaal- sten pletskop zijn haren zullen ten berge rijzendus ideale bedlektuur voor alleen staanden (in dit gevalalleenliggenden). Leg van nu af reeds de schaar gereed om dezen machtigen feuilleton-uit te snijden Het valt op ons dat tegenwoordig schier niets meer in de pers verschijnt aangaande vliegende schotels of dito sigaren, nochtans hangen er ge noeg astroneffers en apollisten in onze exosfeer te zweven om rapporten door te seinen die de schotel of sigaarwaarnemingen van een of andere aardse boer, met of zonder riek, kunnen doorseinen. En dat is allemaal dit spijtig. Het gaf onze gazetten een magische tint en we kon den er onze droomwereld mee opspij- zen. Aan ons nu om daaraan te verhelpen. Naar Sluis of Hulst koersen, de banken negeren, de eerste de beste sexboetiek invliegen, ons de collectie opblaasbare poppen laten voorschotelen, er een Mon roe of een Raquel Welch of een Bo De- reck uitpikken, gas geven en 't luchtruim laten kiezen, al dat ware een oplossing zo simpel als bonjour, maar ziet er niet al te katoliek uit, wat nog niet wil zeggen dat het nu altijd telloren moeten zijn. Laat het ons dan over een andere boeg gooien en meteen de tering naar de aal- sterse nering zetten. We vallen met de deur in huis bij Winter- ken achter 't belfort. Die zijn altijd up to date en hebben beslist ons gerief. Ons geriefnegen ballons in vorm van negen persona grata alostiana. Een moorselse figuur, een meldertse, twee erembode- gemse, een baardegemse en tenslotte vier aalsterse typen. Nu nog wat gas. Met de blazen onder de arm, recht naar het Draeckenhol daar- Scheperin Annie De Maght die ook in Gent zit (in de provincieraad) en aldusdanig haar stem lichtelijk nijg verhief tegen ongeneerde kledij van sommigste raadsleden, brak aldaartig ook een lans voor het dragen van den plastrong. Terwille van de nakende karnavalfeesten doet de Meldertse Scheperin vanin haar oud kabinet een warme oproep aan de Karnavalisten, en vooral de in-den-stoet- gaanders, den hals te omgorden met eenen plastrong of strik teneinde eenen deftigen en stijlvollen indruk te geven aan de duizenden vreemdelingen die vanaf de Aalsterse bijganken de kavalkade in ogenschouw nemen, zoals zij het zo schoon kan zeggen. Wij happen volmondig toe in dit voorstel en vinden zelfs een voil-Jeannet met plas trong niet mis. Dit geeft aan onzen Karnaval eene hogere waarde, wat toch eenieders betrachting is. enigste tegenwringers en kontrarigaards te na gesproken. Naar wij ten stadhuize van de bevoegde diensten (13 in totaal) vernamen bestaat er een redelijke kans (95 dat de onwillige bomen op de verkeersvrije markt dit jaar met Karnaval niet zullen worden afgeschermd met schoongeverfde plakkaten. Aldus zullen we de konterfijtsels en leuzen moeten missen van extremisten, karnavalisten en experimentele artiesten, alsook de onappetijtelijke sporen van dedie die er tegen pi- waterden. Reden verzwolgen hoop de bomen (eerste en tweede editie) zijn toch allang om zeep, om' het eens proper te zeggen. Het Sjampetters-korps van Aalst vraagt ons langs deze weg er op te wijzen dat het Reglement van POLICIE van 6 maart 1818 nog altijd niet afgeschaft 'n is, ook niet tijdens carnavaldagen. Ter herinnering in bijzonder Art. 25. En om afteweeren voor zoo veel mogelijk de bedervinge der zede en der waters, en te voorkomen alle gelegenheid van vrij geesterij, is het wel bezonderlijk verbo den zoo we! aan de kinderen als aan andere personen van allen ouderdom, zich te begeven in de waters van de stad ofte riviere om zich aldaar te baden of te oefenen in het zwemmen of simpelijk om aldaar blootgaandeweg rond te degge- ren. De Agenten van policie zijn .belast van op te vatten de kleedren van de over treders om te dienen voor stukken van overtuiging, (corpus delieti) Art. 30. Het is verboden en wel namelijk aan de jongheid te maken eenige ongeschikte, woelgeestige of baldadige verzamelin gen, te bedrijven zoo aan vremdelingen als inwoners eenige beschimping, zoo door belagching, spotternij, gekkernij, geschreeuw, grimatzen, als andere kin derachtige daden, op de straten te loo- pen met reepen, te maken gedruis of ge tier bij middel van trommeis, trommel- kens, schaliën, metale plaatjens, berde kens, beenders, heimelijk te kloppen of bellen aan de deuren van de huizen, te werpen met steenen, sneeuw-ballen, speel-bollen bij middel van eenen slin ger, de kalzeisteenen uittrekken met een trekleder, de kleedren van de voorbij- gaanden te scheuren, te schrijven met kolen, krijt, roode aarde op de muren, deuren of vensters, te maken bedrieg- putten om er den voorbijgaande te doen invallen, te spelen met den kolf. Voor de niet jongheid liggen de reg lementen anders. (NvdR) Ter herinnerinq in biizonder Art. 44. Het is verboden aan jonge bomen en zonderling aan die geplant op de publie ke wandelingen, vast temaken koorde kens, zeelkens, lijnwaden, lakens of an dere stoffen of hoegenaamde voorwer pen. De voorwerpen in overtreding zullen af gerukt worden en verbeurd verklaard door den wijksjampetter om te dienen als stukken van overtuiging. Art. 58 en 59. Het is insgelijks verboden aan allen parti culieren te werpen, aantesteken of afte- schieten eenige springbusch, vuurpijlen, stinkpotten en ander vuurwerk in eene brandende schouw of elders, of erin' te schieten met bal. grof loot, of zelfs met enkel poeder. Art. 64. Alle herbergiers, debitanten van drank en winkeliers hoegenaamd, zijn gehouden op de Zon-of-Heilig-of-Carnavaldagen gedurende de Hoogmisse hunne herber gen en winkels gesloten te houden. Art. 65. Het is verboden aan alle aubergisten, herbergiers en debitanten van drank hoegenaamd, van in hunne huizen te drinken te geven na tien en half uren s'avonds ten zij aan reizigers voorzien van behoorlijk paspoort. De Burgemeester, De Vilander naast, alwaar de joviale bazin nog immer kookt en stookt met butagaas tussen pot en pint. Geen probleem dus en op een tel koerst onze bleesploeg hemelwaarts. Ballon Raymond, opgeblazen tot 4917 millibar was rapst de pist in, als wou hij onze water en lucht bezoedelde wereld zo snel mogelijk kwijt en als eerste Dat te veel lachen ook geen deugd doet, daarmee kwam een Aalsters dokter voor de pinnen, nen. Hij had in zijn praktijk op een kor te tijdspanne 17 gevallen van se rieuze stoornissen en manke menten 't allen kante des li- chaams en dit tengevolge van het overmatig lachen, gieren, brullen, op de billen kletsen en op de grond rollen bij het bekij ken van het TV programma «TV Touché». De desbetreffende geneesheer die onbekend wenst te blijven wegens de wet op de sluikrekla- me, waarin hij onmiddellijk steun ondervond van een arts uit Knokke-Zoute, legde de vinger op de wonde al verklarende dat van die 17 gevallen er 14 waren van geroutineerde karnavalis ten, die nochtans goed weten wat lachen is en hoe er moet ge lachen worden. De dokter in kwestie heeft dan ook stande pede klacht inge diend bij de Orde om dit onge zonde programma van het scherm te bannen. VOL XXIX. Xü 143 FltlfM r*« rj n ol. iTr j JANUARY 13 1371 Onze correspondent-Draeckenier ter plaatse stuurde ons vanuit Calcutta, en dit op 13 januari 1871 zijne welgemeende nieuwjaarswensen langs de gazet langs- daarom Daar zij derwaarts nog den Juliaansen Kalender volgen was het daar maar op 13 januari nieuwjaar. Maar t' heeft toch wat overdreven lang geduurd mag men wel zeggen zoals ook onzen fakteur toegeeft, alhoewel hij bij hoog en laag beweert er voor niets tussen te zitten. Wie er tussen de regels kan lezen, bemerkt onmiddellijk dat ons ook prettige Karnavaldagen worden toegewenst, NB Wij zitten nog opgescheept met de Gregoriaansen Kalender, 't is daarmee dat Karnaval alle jaren verschuift en men er geen houvast aan heeft. 't zwarte gat bereiken. Maar wat gaat hij daar in hemelsnaam zoeken Licht en inspiratie Anny met haar 2294 blaaseenheden en Chris met 2641 konden de vluchter niet bijbenen, vluchter die niet eens omkeek naar al dat vrouwelijke vliegend schoon. Ja, de palm zullen die twee wel niet in palmen, toch schijnen ze, van op de grond gezien, de prijs te winnen van de kijkdichtheid. In hun sexwiel zien we sportieve Gilbert met zijn 2274 pressing samen met de feestelijke ballon Julien met 2264 druk maar ballon Remy schijnt op dat koppel in te haken op een blees-tut-dikte na. Eerlijk gezegd we hadden dat sympa thiek gasvlies wat overblazen want op 2127 millibar zag hij er nog wat slappe- kes uit en hoe kon hij aldus de twee maagdenvluchters nog te grabbelen krij gen Bij de controle op middenstand schom melde Robert met zijn 2049 inpompgaas, wat meewarig neerkijkend op Etienne die bij elke luchtzak naar zijnen tweden adem schijnt te snakken. Luchtzakken zijn nu eenmaal luchteloos. Stadszakken of kassen kunnen navenant zijn. Geen onaardige oefening dus. Gasblaas André vloog met de blauwe lantaarn. Vergast tot op 976 zagen we hem toch maar boven de schoorstenen des stads scheren, waarschijnlijk om ons leefmilieu wat nader op te snuiven. Die zoekt het zwarte gat beneden Als hij wat aandachtiger toekijkt zal hij zien dat het een leeg gat is.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16