W" TUINDIENST [kill... Postkaartenaktie Pas- en Steenbeek De Smet K. Ere-Voorzitter na 25 jaar MOET ER 61 ZAAI OP? SWARTEBROECKX L0USS Stekelbezen 5ERRU As 't er na iet es vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Leopold en Maria 50 jaar getrouwd NU SPUITEN TRAITEUR PROVENCE HUWELIJKSLIJSTEN WOONINRICHTING Nieuwe Gazet van Aalst - 11 februari 1983 - 3 In de nieuwste infokranf van de Werkgroep Leefmilieu Aalst wordt nogmaals teruggekomen op de problematiek van de inbetonnering van de Pas- en Steenbeek gelegen in de Faluintjes. Aanleiding tot het artikel is een brief die WLA ontving van Minister voor Leefmilieu Lenssens. Volgens een schrijven dat deze minister ontving van ziin kollega Akkermans, bevoegd voor landinrich ting in Vlaanderen worden de werken aan de Pas- en Steenbeek in drie fazen uitgevoerd. De eerste faze zou de bouw van een krooshekreinigingsin- stallatie aan de instroomzijde van de overwelving van de Vondelbeek in Dendermonde en van een duiker voor de Steenbeek of Badsloot in de Denderbellebroekpolder omvatten De tweede fase éou de aanleg van een verbinding tussen de Vondelbeek en de Denderbellebroekpolder inhou den. De derde fase zou de verbetering van de waterbeheersing in het meer stroomopwaarts geiegen gedeelte van de Steen- en Pasbeek omvatten. De werken van de eerste fase zijn aanbestedingsklaar. Zoals bekend wordt thans voor de tweede fase in opdracht van het gemeentestuur van Lebbeke een lanschapsekologische studie door de Rijksuniversiteit van Gent gemaakt. Wat de werken van de derde fase betreft, is het de bedoeling eerst een landschapsekologische studie te maken, alvorens tot uitvoering van werken over te gaan. WLA juicht dit schrijven toe in zover er ook voldoende rekening gaat gehouden worden met de land schapsekologische studies. Om de aktie te kunnen voortzetten startte het aktiekomitee Pas- en Steenbeek ondertussen met de verkoop van een reeks van zes luxe postkaarten, aan de hand van schilderijen van de bekende kunstschilder Eddy Van Moesike. Het betreft hier de reproduktie van landschappen en gebouwen in de omgeving van de bovenvermelde beken en gelegen te Moorsel, Herdersem, Denderbelle, en Lebbeke. De reeks kost slechts 100 fr. en is verkrijgbaar bij de leden van de bovenvermelde aktiegroepen. De heer De Smet Kamiel is volgens zijn paspoort geboren op 10 mei 1024 en het zou dus al een zeer krasse grijsaard moeten zijn. In feite is hij slechts 58 jaar oud. Van die jaren is hij er 25 voorzitter geweest van de plaatselijke voetbalclub Wilskracht Hofstade, dit in combinatie met zijn voornaamste bezigheid als aannemer van bouwwerken. Voor ons blikte de heer De Smet terug op die voetbalcarrière van een kwart eeuw. Tijdens de oorlog kwam Alost Sport van de Blok Borremans over naar Hofstade onder het toenmalige voorzitterschap van de heer Maréchal. In die ploeg speel de de huidige erevoorzitter zelf mee. Na de oorlog hebben Oscar De Schep per, Antoine De Velder, Albert Mertens. Roger De Paepe en Leopold Wouters, een nieuwe club gesticht onder de naam Wilskracht Hofstade en al gauw werd De Smet K. voorzitter. In die kwarteeuw zag onze gastheer zijn club voortdurend groeien Aanvankelijk lag het terrein en het lokaal aan de Kei zer In 1968 diende men daar te verhui zen naar het terrein Steenberg dat in 1970 in gebruik werd genomen Vanzelf sprekend kende de club hoogten en laagten. Gestart werd in 3e provinciale. Op het moment dat er een 4e provinciale categorie werd ingevoerd kende Wils kracht Hofstade een minder goed sei zoen en de club zakte Lang heeft dat evenwel niet geduurd want onder leiding van trainer John Lissens klommen de spelers opnieuw naar 3e. Gouden jaren Bijzonder veel genoegen heeft de ere voorzitter wanneer ziin gedachten terug gaan naar hetgeen hij noemt de gouden periode van zijn club. Dat was meer be paald het seizoen 1976. Toen werd er geen enkele wedstrijd verloren. De ab solute top werd bereikt toen in 4e provin ciale kampioen werd gespeeld. Drie jaar lang bleef het goed gaan en dan moest er een stap teruggezet worden. Nu terug kijkend wijt de ere-voorzitter deze ach teruitgang aan een gebrek aan spelers- potentieel. Vandaag is er daaraan geen gebrek. Ten bewijze daarvan werd aan gevoerd dat de scholierenploeg 3 maal kampioen werd Het was dan ook met pijn in het hart dat De Smet Kamiel besliste zijn mandaat vri te geven om een nieuwe stimulans door jongeren tot de club toe te laten. Als dank voor zijn bewezen diensten die nooit vol doende naar waarde kunnen worden ge schat. bood Wilskracht Hofstade aan de Erevoorzitter Kamiel De Smet bij de opening van het terrein Steenberg. Dat de nu rustende voorzitter zijn hart zondanig verpandde aan de club wordt wel in voldoende mate aangetoond door de accomodatie die hij daar met eigen financiële en materiële inbreng liet op trekken. met medewerking van de ande re bestuursleden. scheidende voorzitter een afscheidsdi ner aan waarop hem een tinnen schotel werd overhandigd. Het dagelijks leven van de club verliest hij evenwel niet uit het oog. want bij elke gelegenheid is hij als eerste supporter langs de lijnen terug te vinden. (A.D.B.) woor da k ni goe teigen 'n kaan tèn es da schoynhoyleghèd. Azoei hem ek meh de lesten toyd al verschillege kieren zitten opkreften as ek dad allemol hoeir, zing en leis. ni aliien oever da geval geer in de Voer, mor oeik oever t gein da ze noemen, den «abortus». Opgepast hein, k gon meh hier oever die kwestje me ooitspreiken, door heid elk zè gedacht oever, ik 't moyen en 'n ander t soyn. Door gog'het hem m oever. Mor wel oever 'n zei- kere schoynhoyleghèd die ooit ne zeikeren hoek komt. Dat er Dolle en andere Mina's zèn die heer bien stoyf haven en zeggen da ze zeer toch miester zèn oever heren oygen booik, dad es heer recht. Dat er ander zèn die ba t gedacht allien al kiekevlies kroygen en zeggen dat da m mier of minder es as moeird, dad es heer recht oeik. En 't es volges moy t goevernement of 't gerecht, dad hem doroever zal moeten ooitspreiken. En 't leste woerdeken 'n es doroever nog ni gepreiveld. En wajjer n zollen hier in Belzjen ni zèn, as 't er de poletieke perties heer oeik ni op 'n zolle smoyten... Ja, ze moeten toch oever iet klappen hein. 'n Es 't oever de Voer ni, of oever de weirkloeizen of onze slappe frang, tèn mor oever dad «afklasjen»... Mor dat er sommmige giestelèkken heer dor naa in lene kier kommen meh moeien en here zeg oever zeggen, zé da goot er ba moy ni in. Worom Vol ges heer es da moeird. t Kaan zèn Mor woor zaoten die mensjen tèn binsjt de lésten oerlog. Hoeveil van ons volk 'n es 't er tèn m vermoeird Opgepakt en nor 't ten of 't ander kamp gestoeken en noeit nimmer veromgekommen. Of dor iveranst gewoem teigen ne mier gezetj en oeik «afgeklasjt». As ze binsjt den oerlog door in alle tolen kosten oever zwoygen, awei tèn 'n moete z' heren bek naa oeik in heer plooimen haven. Binsjt den oerlog was de «pol- letiek» en 'n mochte ze door ni tissekommen zeikes Man oeir. 't Es eh naa oeik polletiek. En 't er woren ander manieren ver tèn heer gedacht te zeggen. Of nog noeit ni hoeire klappen oever de «slooikpers» Ikke wel zee, en van dichtboy meigemokt. En ver in den bak gezeiten oeik. En scholt mor 'n hore ken of 'k 'n hooi hier oeik nimmer gezeiten. Mor dad 'n hooi tèn ver de die, die naa azoei heren tetter roeren, ghielzeikes gien moeird geweist. Allien mor nen ambetanten dwezerik minder... Nie, menieren van 't giestelèk, as ge binsjt den oerlog ajjer gedacht nie 'n tift zeggen, zojje ajjer dor naa beiter oeik ni meh moeien... En domei zwoyge men der oever elk zè gedacht en wad' avans, wajjer kennen der nog tot meiren oever disketeiren, t bleift toch allemol zeiven om zeiven. Nog twie daogen en 't es verom ne kier van dadde... Leid ajjer ploenjeken al geried En es de gét genoeg gevildj Want 't es ni allien kriezes, t es oeik Vastelaoved. En t zal on ajjer zèn ver die twie zu goe meigelèk loten tegoor te goon. Eh kostelèk pintjen minder, de kinjeren 'n toer. ken minder op de meilen en eh wa mier zelf probeiren plezier te maoken. In ons jonge joren, as men dor ocheiremen nen halven bést zondag-prei krei- gen, hemme wajjer ons toch oeik gralèk g'ammezeird En zonder de biest ooit t hangen gelèk as 't er na zen. Die peizen da ze moeten krapeleis en biesteg doeng en die tèn mor iest vinnen da «z' heer g'ammezeird» hemmen... En haaft den baromeiter in d'oeig. Want on 't weir es veil geleigen En sertoe ver die mensjen die al weiken en weiken heer pansj afdrooin on heer wao- ges In elk geval: 't besteen haaf' ze weirem PETJEN ook op zon- en feestdagen. Leopold Baeyens, geboren op 12 mei 1908 en Vermoesen Maria, geboren op 16 juni 1911 vierden onlangs het feit dat ze 50 jaar getrouwd zijn. Het huwelijk vond plaats op 4 februari 1933 en in aanwezigheid van een uit gebreide familie werd het gouden paar gevierd. Uitgebreid is de familie inder daad. De voor deze gelegenheid speciaal opgestelde stamboom is reeds wijd vertakt. Leopold Baeyens en Maria Vermoesen kregen twee zonen en drie dochters. Op hun beurt zorgden die voor dertien kleinkinderen. Drie van deze kleinkinderen zijn verantwoordelijk voor evenveel achterkleinkinderen in de top van de stamboom. Terwijl moeder Maria de handen vol had in haar kroostrijk gezin was vader L.eopold landbouwer, dirigent van de fanfare «Excelsior» en beheerde hij een kleine verzekeringsportefeuille. In de Babbelaarstraat 110 te Hofstade genie ten ze nu rustig van hun pensioentje. (A.D.B.) met vruchtboomcarbolineum of met oliocin; teqen alle soorten ongedierte 165,-/1 I. --■WR— Albert Lienartstraat 15, AALST Tel. 70 08 61 S3/100 Zavelbaan 68 9300 AALST Tel. 053-78 67 65 TE KOOP: PRACHTOKKASIE. Saab 900 Turbo, zwart, 1980. Prijs: 275.000 fr. Garage ROND PUNT, Brusselbaan 122, Aalst, tel. 77 72 80. TE KOOP: LANDROVER 88, bouwjaar 1981, 6.000 km. Zo goed als nieuw. Prijs 425.000 fr. Garage RESIDENCE, 3e Industrie zone, 9440 Aalst, tel. 21 67 51 Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 Opgelet, dit is satire) De verlichtingspaal op de verkeersvrije markt werd dit jaar op tijd verwijderd zodat de foorreiziger aldaar zonder vertraging zijn attraktietent kon opbouwen. Zoals we reeds meldden werd die paal er veertien dagen geleden opnieuw neergezet. Dat was dus meer dan 10 maand na het vertrek van de Kamavalfoor 82 en 1 maand voor de komst van de foor dit jaar. Organisatie is waarschijnlijk een gave Gods Na het geven van een straatnaam aan oud-burgemeester Victor Bocqué en binnenkort voor Jozef Borreman zijn we ver rond. Tenware men het voorbeeld volgt van Dendermonde waar de huidige burgemeester Cool nog maar pas herbe noemd was of er werd reeds een straat naar hem genoemd. Maar ja, 't is daarvoor Dendermonde. In die kontekst gezien zijn bij ons Marcel De Bisschop en Louis D'Haeseleer schromelijk te kort gedaan om van Oscar Debunne nog maar te zwijgen. ARTIZANALE KUNST, ZO WEGGEHAALD UIT KLEINE ITALIAANSE DORPJES. HOEK KATTESTRAAT - ESPLANADE 22, AALST TE HUUR: CHALET in de mooie omgeving van Durbuv voor weekends, week of maand. Gasverwarming en stromend water. Tel. 053/70 42 13. TE KOOP: BOSGRONDEN te koop, in verschil lende mooie streken van de Ardennen. Te bevragen 053/70 42 13. Huwelijkslijsten Geschenken Molenstraat 70 Tel. 21 76 08 AALST

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3