Mode Ger Mode Germaine SlH^R Gentlemens heimwee naar Cirk Amai De Pisjeloes hebben het bewezen Aalst karnaval :voor eik wat wils Ken jij ENIG IN DE DENDERSTREEK Geraardsbergsesteenweg 74, Erembodegem-Ter joden Tel. 053/21 85 50 Bij Mode Germaine vind je, nu reeds de nieuwe exclusieve lentekollekties '83 voor dames en heren wekelijks nieuwe daverende discokleding voor de jeugd de allernieuwste prêt-a-porter kleding voor de jonge dames een enorme keuze in dameskleding grote maten de meest omvangrijke kollektie avond- en suitekleding tot maat 54 voor de heren van sportief tot klassiek, kostuums, vestons, b/oussons, broeken, pulls, hemden, enz... Allemaal teveel om op te noemen... 't Is haast niet te geloven Te Erembodegem-Terjoden op de steenweg Aalst-Geraardsbergen ■"ik w5*861* DE FAMILIf SOMA 8 Nieuwe Gazet van Aalst 11 februari 1983 «De familie Boma op weg naar de Expo(1958) De groep heette toen nog de Nachtrid ders en bestond hoofdzakelijk uit leden van eenzelfde familie. Doch naast Hubert, Frans, Gaston, Jules en Gaby Kieckens werd de groep verder aangevuld met nog enkele goeie vrien den, waaronder Jef Frank en Luc Bruyndonckx. Met hun eerste onderwerp «De familie Boma op weg naar de Expo» speelden de Nachtridders alvast in op de aktua- liteit en oogstten er direct succes mee. De daaropvolgende jaren zagen de Nachtridders af van een verdere officiële deelname aan de stoet, wat echter met wegnam dat de groep steeds present was op alle andere karnavalaktiviteiten. In 1968 werd besloten om zich opnieuw te laten inschrijven voor de karnvalstoet, rnaar dan onder de naam van de Gentlemens. Dit bracht wel een verandering van het ledenbestand met zich mee, doch de Kieckens-clan hield stand. Belangrijke verwezenlijkingen waren sindsdien o.m. «Engelse bezoekers in Aalst», «Oilsjt Airpoeirt», «Karnaval in Rio». «Al te Kamaraden» en «Den Boe- meltrein». Dit jaar pakken de Gentlemens, die voor de 16e achtereenvolgende keer in de stoet aantreden, uit met «De cirk AMAI», een nostalgische verwijzing naar het Aalsters cirkus SEMAY van weleer. De praalwagen, die het resul taat is van maandenlang hard werken, is voor deze gelegenheid omgetoverd in een rijdend cirkus, vol met giraffen, apen en clowns. De Gentlemens hebben, ondanks hun jarenlange ervaring, nooit tot doel gehad om de top te bereiken. Wel stre ven ze ernaar om financieel gezien alles binnen de grenzen van het moge lijke te houden zodat het jaar daarop opnieuw «gezond» en met evenveel enthousiasme kan worden gestart. Toch kunnen we besluiten dat, alhoe wel de karnavalstemming in 15 jaar tijd enorm naar praal is geëvolueerd, de Gentlemens nog steeds de rasechte karnavalisten van weleer gebleven zijn, die ondanks deze moei lijke crisistijd toch nog het hoofd boven water trachten te houden. (Y.V.) De Gentlemens ontstonden in feite 25 jaar geleden, in een periode dat de hui dige generatie karnavalisten nog maar net het levenslicht zagen, de Aalste- naars nog niet konden langlaufen en de Engelse touroperators eerst nog de Wieze-Oktoberfeesten dienden te ontdekken. A. K. V. De Pisjeloes, what's in a name (OJ) Heb je toevallig een wagen te veel Of enen die je niet verkocht krijgt Maak er een karnavalwagen van Doe mee met de stoet Ga in competitie en ding mee naar een van de tien eerste prij zen Maar doe dan alsjeblieft ook je best om er iets van te maken. Aalst karna val is toch iets meer dan platvloerse onnozeldoenerij Of vind je dat niet Een korte voorstelling van A.K.V. De Pisjeloes naam zelf gevonden ontstaan: eind 1982. 22 familiele den staken de koppen bij elkaar en de Pisjeloes werden geboren, onderwerpeen veelzeggend onderwerp, waar je alle kanten mee uitkanRio Ongeginero. wagens: ja Er zijn er twee 1 showwagen voor de Grote Mensen (KNT) en 1 wagen in'de vorm van een banaan voor de 4 kindertjes. verwachtingen zelfs die zijn er 1een prijsje en een felicitatie van de jury 2) «lang zullen we leven, lang zullen we leven, lang zullen we leven in de gloria, in de gloria, in de gloooo- riaaaah Dit «hip, hip, hip Hoera hou ik voor iemand anders, en 'k zeg lekker niet voor wie (LJ) Jullie, als lezers van de Nieuwe Gazet, weten dat misschien al lang, maar ik als bleuken weet het pas sinds vorige weekin Aalst is echt alles mogelijk, maar nu ook eens alles Jeugdatelier De Arend organiseerde een kinderkarnaval met verkiezing van Miss en Mister Arend. Kris Van Londerzeel en Veronique Buyle behaalden de begeerde titels. (OJ)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 8