I DATSUN-NISSAN PRAIRIE Een auto voor de nonkonformist! GARAGE AUTOLABO Per Total laat pillaireboiters erop los blazen 25 jaar puur kuituur met De Poipeplekkers' Karnavaldebuut voor zieke zjieratten De Flirafloitersgedaan met de boomstammen 269.950 bf 25 btw Nissan Prairie Vraag vrijblijvend inlichtingen en test hem bij jj TRAITEUR PROVENCE Industriepark Wijngaardveld 4, 9300 AALST Tel. 053/21 55 52 Nieuwe Gazet van Aalst - 11 februari 1983 Met hun bijna 20 meter lange wagen behoort de Aalsterse karnavalgroep Per Total voor hun derde deelname aan de stoet opnieuw tot de grote groepen. Ook drie jaar geleden was men reeds ingeschreven bij de grote groepen, maar verle den jaar deed men het bescheidener met de uitbeelding van Aalstenaars in Parijs. Hiermee werd toch nog een 8ste prijs op 15 behaald. Dit jaar zocht Per Total zijn inspiratie bij de alsterse CVP. Onder de titel «De Pillaireboitersband» worden de tenoren van deze partij, die weldra de macht zal delen op het stad huis, ten tonele gebracht. Dirigent van het originele orkest is natuurlijk niemand minder dan de nieuwe burgemeester Raymond Uyt- tersprot. Tot zijn muzikanten behoren bekende figuren als drummer Ghis Willems, Saxofonist Remy Van Vae- renbergh, bij wie natuurlijk de rode neus niet zal ontbreken, Violonist Julien Vinck, enz. Om deze reuzegrote band bij te staan, wordt op dit ogenblik ijverig getim merd aan een orgel, dat de tweede wagen van de groep zal sieren. Dit orgel zal meteen een ideale mogelijk heid bieden om de grote geluidsin stallatie van Per Total in te kamoufle- ren. De groep telt 14 leden, waarvan de overgrote meerderheid vrouwen zijn. Meteen wordt nog maar eens bewe zen dat karnaval geen eksklusieve mannenzaak is. Over de kledij, die de groep de komende karnavaldagen zal dragen werd nog niet veel verklapt, maar alleszins staat reeds vast dat iedereen zal getooid zijn in pitteleer en hoge hoed, zoals de leden van de CVP-band zelf. Financieel kan Per Total het rooien dank zij de bijdrage van de leden, de inrichting van een T-dansant en de opbrengst van een barbecue, die elk jaar georganiseerd wordt in het domein van het kasteel De Vidts, nabij het Houten Hand te Erembodegem. Ook de verkoop van stickers brengt een beetje geld in de fade. Voorzitter Freddy Wienen en sekreta- resse Marie-Louise Gits hopen alles zins dat ook de prijs, die zij dit jaar zul len bereiken, zal toelaten de hoge kos ten van de groep te dekken. rijke verplaatsingen van het ene café naar het andere, o.m vanuit hun lokaal 't Ajuintje op het Stationsplein, aebruik van een open camionette. waarop de ganse groep (eventueel met lieven en kennissen) kan plaats nemen. Deze 7 jaar oude camionette blijkt nog altijd uitstekend te werken, tot afgunst van heel wat andere karna- valgroepen, die ook over zo een ver voermiddel zouden willen beschikken. (MP) ,99 Ik ben in die toch wel reusachtige hallen aan de Schoolstraat op zoek naar de mensen van de Poipeplekkers, als iemand mij een kleine auto aanwijst, waarop een groen schild is gebouwd. Een Duitse helm Een pantserauto Niets van dit alles; een 'deskundige' Poipeplekker verklaart Per Total en de CVP. (OJ) Origineel bij Per Total is wel dat zowel de trekwagen als de aanhangwagen elk over een eigen motor en stuurin richting beschikken. Als één van de beide dan uitvalt, heeft men dan toch nog altijd de mogelijkheid om de ganse stoet uit te rijden met de andere wagen. Dit kan alleszins dé oplossing zijn voor tal van groepen, die midden in de stoet in panne vallen. Voor het overige maakt Per Total tij dens de karnavaldagen voor zijn tal- 't is een schildpad, een symbool van traagheid. We doelen namelijk op onze 'kulturele put' die nóg een stadsbestuur heeft overleefd zonder afgewerkt te zijn.'' Ik merk nu ook de poten maar. euh... 't zijn handen vooraan "Ja, en zie je ook de grijpvorm Daar stoppen we nog geld in. Bankbiljetten, veel bankbiljettenGeen uitleg nodig, zeker En de kop, ik zie nog geen kop "Er komen er zelfs twee Eén van Frans Blanckaert en een andere van 'den' Bert Van Hoorick, respectievelijk burge meester en schepen van kuituur, toen met de bouw van het kultureel centrum werd begonnen. Het tweede deel van de wagen plaatsen we volgende week. Dat is een nauwkeurig uitgevoerde maquette van het kultureel centrum, wat onze schildpad zal moeten torsen. Alleen heb ben we het onderste deel wat aangepast; we herinneren namelijk aan de water perikelen, 'kwelm' zeggen ze hier, en daarom hebben we er maar meteen een aquarium van gemaakt..." De Poipeplekkers bewijzen infeite dat een beginnende groep niet noodzakelijk hoog van de toren moet blazen en dat'het combineren van frisse, spirituele ideeën, overgoten met een "Oilsjterse humor- saus". op zijn minst even belangrijk is als "mooi en groot" zijn. De groep ontstond uit een "afscheuring" van de Brosse- leers, aangevuld met nieuwe mensen, zowat 25 in totaal. Ook hier moet lidgeld en opbrengsten van aktiviteiten de kas spijzen, al volstaat dit nauwelijks voor een eerstejaarsgroep; men investeert in het begin trouwens in ."duurzaam materiaal" en allerlei werktuigen. De Poipeplekkers ramen hun kosten voor dit eerste jaar dan ook op 70.000 f r. Over het prijzengeld maakt men zich geen iliu« sies "Als we beter blijken dan de laatste vijf, zijn we dik tevreden". Ik vind "Poipeplekkers" nergens in mijn Aalsters woordenboek terug, dus maar meteen naar de betekenis van die naam gevraagd "Wij zijn eigenlijk allemaal jeugdvrienden die ooit aan het Begijnhof woonden. Veel ouders van de groepsleden wonen er nog trouwens. Wij vonden mekaar terug in café "De Pijpesteel" en, aangezien sommigen onder ons daar uuuuren kon den "blijven plakken", hadden we meteen een naam gevonden voor de karnavalgroep die we wilden beginnen De Poipeplekkers... (JVG) Bezield met de vaste overtuiging om er jaren mee door te gaan, werd enkele maanden geleden de groep «de zieke zjieratten» boven de doop vont gehouden. Ter gelegenheid van de vasteloavend zal deze vereniging zijn eerste schuchtere pasjes zetten in de Aalsterse karnavalstoet. Na twee jaar met het diertje gefloten te hebben zijn het mannen met ervaring geworden. De boomstam van vorig jaar werd gesloopt en wat er nu staat is een flink stuk sierlijker. Er zijn zelfs bewegende delen te bespeuren. Eén man zal alvast verdrietig zijn om die vooruitgangMark Galle. De sukkelaar zijne kop staat in een hoekje te vergelen. «Mark Galle van 't gewest terug naar zijne nest» doet niet meer mee, in de plaats komt het «Oitsters Cirkus». Dat cirkus is afkomstig van een fami- lair aanhangsel van een van de Floi- ters. Ze vonden dat allemaal schitte rend en na wat aanpassingen en ver beteringen werd met knutselen ge start. Iets apart wordt zeker het kie kendraad koureurken op zijn veloken dat boven de wagen op een kabel heen en weer zal rijden. Dat moet de blikvanger van de wagen worden. Ver der prijkt er nog een olifant die puik in mekaar gelast is, samen met een zeehond. Eerst dachten ze deinende paarden te maken maar om dat echt mooi te maken heb je meester- plooiers in de groep nodig. Liever een mooie olifant dan twee mislukte paar den, dachten de Flirafloiters en ze hebben gelijk. Door een grappig strooibiljet te maken, met schimpscheuten aan het adres van onze stadhuisbewoners dachten ze een politiek tintje aan hun cirkus te geven. Gezien de huidige ongewisse toestand, weten ze nu niet goed op wie ze moeten schimpen. Het zal er dus met meer van komen. Wat ook in het water gevallen is, zijn die wonderbare affiches die gouden eie ren leggen. Enkele jaren geleden zijn de Brikaljongs daarmee begonnen om hun kas te spijzen, maar sindsdien zijn er al zoveel karnavalkapers op de kust, dat er geen droog brood meer mee te verdienen valt. Gelukkig zijn de flirafloiters het voorbije jaar aktief geweest in financiële kringen. Met drie TD's en een biefstuk-friet-avond in 't Apostelken is de spaarpot vol genoeg om het tot de prijzenpot te kunnen volhouden. Dat ze volgend jaar in de Fiber waar schijnlijk hun biezen moeten pakken vinden ze niet zo erg. «Och, dan gaan we naar de Hallen, 't Is daar properder en 't regent er minder door, maar in de Fiber heb je meer vrijheid». (VDM) Stuwende krachten achter dit nieuwe idee zijn twee ervaren ratten en duivels- doe-het-al, Luc Barrez en Erwin Erauw, beide ex-Zwietslasjèn en ex-Geifd ons iet. Vakkundig worden ze bijgestaan door Dirk Verleysen en Dirk Dufour die vroe ger ook reeds hun strepen op het kar- navalfront verdienden. Technisch brein en stille doch harde werker achter de schermen is de «Jim- my's»-baas Herbert Van Callenberghe, een onuitputtelijke bron van ideeën en originaliteit. Ook nog te vermelden zijn de echtgenotes en de verloofden die zich vooral nuttig maken op vlak van de cos- tumering. Politiek. Het thema werd gezocht in de plaatselijke politiek met als hoofdfiguren oud-opperhoofd Lowie en de nieuwbak ken burgemeester Remong. Zoals met de verkiezingen van 10 oktober 1982 fi guurlijk gebeurde, beelden de zieke zjie ratten letterlijk den barbier Remong uit, terwijl deze druk bezig is |_owie de baard af te doen. Het moet een kleurrijk geheel worden dat de beide politiekers goed tot hun recht laat komen vooral dank zij de prachtige koppen, vervaardigd door de Aalsterse kunstenaar Jef D'Haese. Aan de nieuwe burgervader zal op de eretribune een begrotingsschaar worden aangeboden samen met een kam om weerbarstige oppositielokken plat te kammen. De Zieke Zjieratten zijn ge rangschikt bij de kleine groepen en ze staan klaar om een denderend karnaval op gepaste wijze te vieren. (A.D.B.) De zieke Zjieratten zullen met karnaval wel niet ziek zijn. TE KOOP: Prachtokkazie KOPIEERMACHINE op gewoon papier. Met waarborg. Tel. 052/21 63 55. Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 De Nissan Prairie breekt met de konformiteit van onze alledaagse auto, maar biedt de gebruiker een totaal nieuwe dimen sie aan van komfort en gebruiksmogelijkheden Deze kompakte voorwie laandrijver van slechts 4,09 m. lang heeft een uit zonderlijk ruim interieur: 1,20 m. hoog; 1,48 m. breed en 1,80 m. perfect bruikbare lengte. Een tweede verrassinghet in- en uitstappen gebeurt langs vijf portieren omvormbaar tot... drie brede toe gangen. De achterste zijportieren glijden langsheen het koetswerk naar achteren open en zorgen aldus, wanneer ook de voorportieren openstaan, voor één brede zijtoe gang van 1,59 m. De traditionele middenstijl tussen de voor- en de achterportieren werd weggelaten. Gebruiks gemak en komfort van het interieur worden benadrukt door de volkomen vlakke vloer, dankzij de onafhanke lijke wielen achteraan. De Prairie is een kompakte auto die zich vrijgevochten heeft uit het keurslijf van socio- konformistische komplexen. Zijn vormgeving roept misschien de herinnering op aan de break, maar met zijn verhoogd dak (1,60 m. totale hoogte, hetzij 20 cm. meer dan de konventiele auto), de extra grote ruitoppervlakte, en het spreekwoordelijk komfort is de Prairieeen «personenwagen» in de volle betekenis van het woord. De weglating van de middenstijl tussen de voor- en ach terportieren gebeurde niet zonder een totale herbestude ring van romp en koetswerk, die daartoe speciaal wer den verstevigd. Daar kwam niet minder dan 71 kg. HSLA staal aan te pas (High Strenght Light Alloy), ter wijl het totale rijklare gewicht van de Prairie tot 980 kg. beperkt bleef. Een merkwaardig resultaat alleszins. Want bovendien is de sterkte van het koetswerk nu 2 maal zo groot als bij een konventiele struktuur. De ingespoten isolatiematerialen geven aan de Prairie rijder een gevoel van rust en degelijkheid. De zorg waarmee het koetswerk tot in de kleinste details (o.a. de afgeschermde dakgoten) is ontworpen resul teerde in een luchtweerstandskoëfficiënt van 0,40 Cx, Geen enkel verloren hoekje wat zeker bijdraagt tot het bijzonder lage verbruikscij fer: 6,2 1/100 km. bij 90 km/u., 8,7 1./100 km. bij 120 km/u. en 7,8 I. in de stad (ECE normen). De Nissan Prairie maakt gebruik van de Sunny 1,5 mekaniekde dwarsgeplaatste E 15-motor met boven liggende nokkenas (1488 cc. en 55 kW), de brandstof- vriendelijke standaard vijfgangwissel, de ophanging met vier onafhankelijke wielen en progressieve veren, tandheugel stuurinrichting, geventileerde schijfremmen vóór. Speciale homokinetische koppelingen, die reeds gebruikt werden voor de nieuwe Nissan Sunny en Cherry-niodelien, verzekeren een geringe draaicirkeldia- meter van 10,8 m. tussen muren. Nieuwe levensnormen De Prairie is een opmerkelijke personenauto en meteen de eerste van een nieuwe generatie. Met zijn zetels, waarvan je één groot slaapbed kunt maken, de getinte ruiten en gelaagde voorruit, halogeen lampen, ruitewissers met instelbare interval, enz... is de Prairie zowel een vrijetijdsvoertuig als een personenauto voor dagelijks gebruik. Om aan uw nieuwsgierigheid tegemoet te komen kan U in garage Autolabo te Aalst, Industriepark, Wijngaard- veld 4. Tel. 053/21 55 52; een eerste Prairie bewonderen en testen.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 9