Overal waar de maskers zijn, is het bal De kater van Katrien Kinderkarnaval kleurrijk feest Nieuwe Gazet van Aalst 18 februari 1983 13 De Aalsterse Gilles vertrokken in de stoet, maar De uitslag is bekend.. Een kartasj overwinningskoffie (met veel meer rum dan koffie), voorde «poelen», een «paus» van euforie. Teleurstelling bij «De Sjiepee- rekes». Volgend jaar beter, mannen (OJ) Nu ja, da's ook overdreven, en zoveel maskers lopen er tegenwoordig ook niet meer rond. Maar de zaterdagavondbals waren er wél- Het Jefkesbal op St. Anna is van ouds her het meest volkse bal. Voor karna val zeer demokratisch kunnen er ook de prijzen genoemd worden60 fr. om erin te komen, en 25 fr. voor een pintje. Het was er dan ook weer karna«vol». Met een trippenkraam in de hall bal gehakt, of wat verwacht je op een bal en de Family Band op het podium, en daartussen een hele massa hossende karnavalvierders, werd het weer «ne kriminelen ambiaans». Het typische «Baloegeroep» was er voor onze kersverse karnavalprins, maar het meeste sukses was wegge legd voor Keizer Kamiel, die met geweld (hm, toch op enthousiast aan dringen, allé een tweede maal op het podium werd gesleurd voor een bisnummer. «Oilsjt gétj mén èrt ge- stoelen waarvan akte. Dit bal wordt georganiseerd door de J.efkes, in samenwerking met de biljartklub van St. Anna. De opbrengst gaat integraal naar de kinderkarnaval die door dezelfde animatoren op maandag ingericht wordt. Markant is wel het streekgebondene van het Jefkesbal je ontmoet er haast iedereen van de St. Annaparochie. Naast de «Jefkesbaloe I» vierde het publiek hier ook erg enthousiast de eerste burgemeester die er op bezoek kwamRaymond Uyttersprot, die door zijn aanwezigheid en kort woor- deke ongetwijfeld de sympathie van de mannen en het hart van de vrouwen won. Een goede start Natuurlijk mocht Mare Galle als medeparochiaan niet op het appèl ontbreken, en danste hij een aardig pasje mee. Het «Bal van de Ajuin» (F,F.R.-zaal), georganiseerd door het Rode Kruis, Afdeling Aalst en de bloedgevers- groep De Pelikanen, kende geen geringer sukses. Reeds donderdag avond waren alle gereserveerde plaat sen besproken. De meerwaarde van je toegangsticket (120 fr.) gaat hier naar sociale werken van het Rode Kruis. Naast de dansmuziek van het Albnc Frank Orkest en de intermezzo s van de bezoekende prominenten, wordt er ook jaarlijks een Ajuinprinses en - koningin verkozen. De jurering van de kleding en de dansstijl van de kandi daten (een tango, waarmee echter nog niet wil zeggen dat de kandidaten «tangen» moeten zijn ligt voor 50 bij de zaal, en voor 50 bij de jury. Dit jaar kwamen er in beide klasses slechts twee inschrijvingen binnen. Jammer, want de prijzen logen er niet om Ajuinprinses 1983 werd Marjan Corthais (de vrouw van Loeken Tatjen, die met zijn plaatje «Superstar» zo n opgang maakt). Zij versloeg haar kon- kurrente Martine Jacobs met 668 tegen 273 punten. Martine liet het haar karnavalstemming allemaal met bederven k Was vereerd aan zoiets te kunnen meedoen, iets wat karnaval hoog houdt». Tot Ajuinkoningin werd Marie-Thérèse Van Giluwé gekroond, die Elza Visaert tot vice-koningin sloeg: eindstand 799-377. Precies een uitslag van den Eendracht (Hm Het «Katrienenbal» in de Keizershallen kende een nieuwe formule. Voor het eerst werd rond een thema gewerkt«Mexico, Mexicoo Een tropische verrassing dus De zaal werd ook iets kleiner gemaakt, wat de gezelligheid ten goede kwam. Ook hier liep het vlot vol, ondanks de 120 fr. toegangsprijs. Maar de stemming ontbrak er daarom «bijlange niet» aan. De mensen van de vestiaire bleken de hele avond van dienst. Wat vonden zijn het opvallendst aan de honderden verkleedselen die hun ogen passeerden «Tja, er zijn er zoveel prachtige. Maar die met die zilveren hoofdbedekkingen, mis schien En veel Juul Cesaren natuurlijk «E.T.» was er ook, tweemaal zelfs, erg geslaagd, maar of zo'n kop praktisch zal zijn met zo'n dagen». Doch bij de «defilee- wedstrijd» krijgt de jury het laatste woord. Bij de dames kaapte «Viva D'Haeselero» de eerste prijs weg. (Viva D'Haezelzero Bij de heren oogstte «De groene jongen» (Agalev, groen van jaloezie op wie wel een zetel haalde de meeste punten, gevolgd door «De Towerwacht van 't Belfort» en «Onzen Boerenberremiester». Dit terwijl «Het koppel oiljsterse its» 'de paren «Brazil Topical» en «Espana por favor» (Pfaff en Gerets soms te vlug af was. In de kathegorie «Kleine groepen» haalde «Van dè roor biesten» het vóór «Mikado» (door Mie Katoeng zeker en de zeer toepasselijk ex-aequo geklasseerde «De flikkers» en «De travestieten» (volgend jaar een grote groep of zeer veel koppels De prijs voor de origineelst en mooist verklede grote groepen ging naar «Ontstoeken on onzen neis», ten/vijl «Bombalekes» en «De roei duvels» de overige ereplaatsen bezetten. Tenslotte kreeg «Don Kie-sprot» (op wie zou dat slaan de prijs voor de originaliteit toegekend, en «Rio tout court» die voor het meest karnavaleske onderwerp. Nu ja, moet je niet spreken van een karnawaal-esk geval, met zo'n Franse titel Wat mochten de 20.000 verklede Happarts hier wel van zeggen Kenners in het vak merkten op dat het défilee (Américain gezien de bekende gezichten van aan het stempellokaal, meer op een «doptocht» leek, dan op een optocht... (LDC) Kinderkarnaval Erembodegem de vele Annie-vermommingen betroffen dupoel- gangsters van het naar omhoog gevallen aktricetje Annie, en zijn dus in geen geval een parodie op Annie De Maght Don-kie-sprot, de origineelsten thuis, en op het Katrienenbal. Voor de gelegen heid vechten met een windmolen, die subliem verkleed is in een leuke meid. Of zou het zijn moeder zijn Marjan Corthais, Ajuinprinses. Wie van de twee heren Loeken en wie Tet- jen was, werd ons jammer genoeg niet meegedeeld... wel vooraan. Als aandenken voor het feestkomitee hadden ze kleine bezems meegebracht. Opgeruimd staat netjes, hoewel ze er zo geschminkt helemaal niet opgeruimd uit zien. Aan de schmink te zien weten ze nog niet goed welk ras ze in Zuid-Afrika zullen gaan vertegenwoordigen. (OJ) Voor de zestiende keer ging in de St.-Annaparochie de «kinderkarnaval» door op maandag. Dit initiatief van de parochiale werkgroep jeugdbegeleiding en de Jefkes werd andermaal een sukses. Zo'n 600 ballons gingen de lucht in (voor de ballonwedstrijd), en naar schatting 800 kinderen maakten de namiddag mee. Traditiegetrouw werd eerst stoetsge wijze doorheen de wijk getrokken. Een kleurig vertoonniet alleen de veelsoortige kinderkarnaval pakjes, maar ook de deelname van diverse «officiële» karnavalisten deden vele buurtbewoners op straat komen kij ken. De ajuinboer was erbij, ook prins Baloe, Kartasj, de Toisers. de harmo nie van t Groen Kruis, de groep van manége De Hoefslag, het groepje van jeugdklub Terlinden dat de Galeries Anspach voor schut zette. Ook Chris Lievens-Borms (weldra schepen van kuituur en onderwijs, en zus van een van de Jefkes) was erbij Nadien ging in de Sint-Annazaal een Walt Disney-filmvertoning door en liet de goochelaar Santar wat van zijn kunnen zien. Leuk dat karnaval ook lekker niet-kom- mercieel en zonder glasscherven en vechtpartijen kan. Karnaval op kinder maat. Het kan al zestien keer (PD) De winnaar van de Gouden Ajuin in hoog gezelschap van diverse plui mage Smakelijk, hé, jong (OJ) Katrienenbal. De nieuwste lente zotskapsels uit Parijs werden voorgesteld. De schei ding van het haar valt hier tussen de twee personen zelf. Meneer is intussen wel zo vriendelijk de lezer erop te wijzen welke hand er niet op de foto staat. Dank u De groep Legionairs, winnaars van het Eurosongfestival of zoiets. Het meisje rechts onder is Greet De Moor, waar ik al mijn leven al verliefd op geweest ben. Maar hou het stil. hé. want ze mag het niet weten Ajuinworp. En de achtste van links ben ik I Rondom mij moesten er 24 mensen verpleegd worden «ten voordele van hun stijve nek» (OJ) Martine Jacobs kon haar verlies best verdragen. Terwijl zij de molotov cocktail en de staven dynamiet klaar- houdt om de F.F.R -zaal op te blazen, tracht Enrico met zijn pluimen stille tjes de portefeuille van een organisa tor te gappen. Of was het maar om hem te kietelen in zijn achterzak

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13