FRANCIS SMET Dealer Delmac PVC en ALU-ramen - dubbel glas WEMBLEY BOSCH Immerzeeldreef 31, 9300 AALST 053-21 66 79 wsolatiet Okapi Home-In bestolen door Refs ST0RCK SP0RTTR0FEEEN Electro Centrale L. De Ridder De Neve, Duivenhoekje Roeselare- ZNA Aalst 16-3 Freddy Bellen Belgisch P.T.T.- kampioen BBC. The Tower lukt onvergetelijke stunt Ghillebert behaalt 15de zege spelenderwijs Vice-leider Zulte door VK Aalst afgestraft m Zonnewering Voorzetrolluiken voorzetramen Eerste Nationale h RIST0RANTE r Dl ROMA DA BRUNO Café Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Stickers Wimpels Karnavalmedailles Bekers Koolstraat 58 Aalst 053-78 77 66 Waterpolo Eerste Provinciale Nieuwe Gazet van Aalst - 18 februari 1983 - 15 82/29/02 Okapi Home-In - Merksem 68-70 Aan het slot van een keiharde wedstrijd, hebben de scheidsrechters andermaal beslist over winst en verlies. Merksem, de enige ploeg zonder amerikaan, trok andermaal aan het langste eind. voor. Ruim 10' hadden de Aalstenaars de leiding op het scorebord. Tot Enzlin voor 23-24 en 25-30 zorgde. Zijn bewaker Graziano was omzeggens onbestaande en met 18 punten in 14' tijd kon Enzlin gaan rusten met overdreven foutenlast. Zijn aanbreng was echter voldoende om Merksem aan de rust nog met 37-39 te laten leiden. In de tweede helft bracht Okapi Home-In Van den Bosch en Min- nebo in de basisploeg en zulks bracht duidelijk meer vaart in de Aalsterse ploeg. Na 10' mocht Graziano zich gaan aankleden met vijf fouten, waarvan liefst drie aanvallende, en zijn vervanger Van den Broeck. mocht amper 5' later even eens vervroegd de karnaval gaan inzet ten. Merksem reageerde met een press, die echter weinig aarde aan de dijk bracht, daar Minnebo en Van den Bosch trefzeker waren en nadat Oelbrandt met een technische fout zijn vijfde overtre ding beging, dacht men de Aalsterse ze ge binnen. Doch dan kwamen die refs op de proppen. Eerst was er een nogal ge forceerd schot van Elias dat naast ging, dan volgden twee duidelijke fouten op doelpoging van Minnebo, die zijlijn kre gen in de plaats van vrijworpen, een nieuw shot van Elias, die hierbij duidelijk Beide ploegen opteerden voor een indi viduele mandekking, wat voor gevolg had dat de fouten zich opstapelden aan weerszijden. De grootste slachtoffers hiervan waren duidelijk de Okapi-spe lers, bij wie Famay, Van den Broeck en Graziano drie streepjes achter hun naam hadden. Bij Merksem stond Enzlin met vier en Oelbrandt met drie er even slecht Keizerlijk Plein 22A AALST 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN 'a carte aan matige prijzen. Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. 83/46 (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78, AALST s 053/77 13 90 Huishousapparaten - dienst na verkoop Algemene electriciteit NAARSTIGHEIDSTRAAT 67-69 - AALST 9300 TEL. 053/21 86 25 82/22/24 uit zijn evenwicht werd gebracht en dan die slotseconde. 68-68 luidde de stand. De tafelkommissaris geeft het teken voor het einde van de wedstrijd. Enzlin doet een ultieme poging na het signaal. Fa- maey begaat een overtreding, doch de 68-68 stand blijft op het bord. Het shot en de fout kwam na het signaal. Na wat over en weer gepraat aan ge tafel wordt het doeipunt tot éénieders'verbazing goed gekeurd en mag Enzlin\een bijkomende vrijworp nemen, die hij echter mist. Het was Van Herzele, die zijn ploegmaats moest zeggen dat de wedstrijd afgelopen was en dat Merksem gewonnen had. Niemand geloofde het eerst, doch de scheidsrechters waren eensgezind met de tafelkommissaris. De wedstrijd was gedaan met een 68-70 eindstand. Al het volk op het terrein en rond de tafel mocht niets meer baten (A.V.H.) «Rap zijn wint» Baardegem Wedstrijd van 13 februari 1983, 25 oude 1 Gustaaf Uytersprot, Moorsel; 2. Frans Heyvaert, Buggenhout; 3. René De Man, Buggenhout; 4. André Luypaert, Buggenhout; 5. Mare Fieremans, Baardegem; 6. Clement Van Biesen, L^bbeke; 7. René De Man; 8. Gustaaf Uyters prot; 9. Ludo Van Belle, Buggenhout. 13 jaarlingen 1Jeanine Plas, Baardegem; 2. René De Man, Buggenhout; 3. Jeanine Plas; 4. Arthur Van Lembergen, 5. Mare Fieremans. Baardegem. Snelheid per duif is minder dan-800 m. Volgende zondag grote vlucht uit Les sen. Inbreng: 11u.30 zeer stipt. Los: 13 uur. Dezelfde waarborg als de vlucht van 13 februari 1983. Aalst kon zaterdagavond weinig inbrengen tegen de eersteklasseèrva- ring van Roeselare. Dat het score saldo zo hoog ligt, is mede te wijten aan het feit dat Patrick De Schrijver niet kon aantreden. Deze werd vorige week ernstig geraakt in een handge meen in de wedstrijd tegen La Lou- vière. Ondanks de hardheid van het spel werd er sportief gespeeld en werden er weinig persoonlijke fouten geno teerd. De doelpunten voor Aalst wer den gemaakt door John Cassimandie tweemaal vanop afstand de keeper verraste en éénmaal door Mare Pal sterman in de laatste time. In de tweede time werd een penalty gemist. De spelers: John Cassiman, Mich De Bruyn, Guy Backaert, Norbert Hey vaert, Dirk De Saedeleer, Mare Pal sterman, Eric Robbrecht, Constant de Smedt en André Groebbens. Freddy Bellon, de eminente trainer van Judoclub Moorsel, behaalde afge lopen week-end de Belgische P.T.T.- titel in de categorie - 78 kg. Nader hand leverde hij nog vijf gevechten in de open klasse. Bellon sloot deze alle winnend af wat hem een tweede gou den medaille opleverde. In het tornooi van Kapelle op den Bosch behaalde ook de jeugd enkele eervolle resultaten. Marco Wobben, Jan van Renthergem. Koen en Guy Vermoesen, Marc van der Jeught en Gustaaf Cami wisten zich, in hun onderscheiden reeks, op de derde plaats te rangschikken. (R.G.) BBC. The Tower Aalst-BBC. Scheldejeugd Temse 73-60 The Tower Aalst zag met enige schrik de topwedstrijd tegen leider Scheldejeugd Temse tegemoet. Topspeler Dirk De Schaepdrijver zou opnieuw langs de lijn blijven en Jean Paul Heyvaert. twee weken inaktief wegens kwetsuur zat op de bank. Ai de andere The Tower-spelers waren paraat voor de top-konfrontatie. Scheldejeugd kende de beste siart 2-4, te dichten, doch op Danny D'Herdt stond doch De Troyer en D'Herdt brachten The geen maat. Toen hij na een 10' volledig Tower aan de leiding, om deze nooit meer af te staan. De thuisploeg, in zone kon zijn tegenstanders gemakkelijk van onder de ring houden en de score evo lueerde dan ook eerder traag. In de aan val echter bracht The Tower de talrijke toeschouwers in vervoering met hun puik afgewerkte nummertjes, waarop de scheepsbouwers zich de tanden stuk be ten. Halfweg de eerste helft zou The Tower dan nog een bijkomende handi- kap te verteren krijgen. Luc De Troyer,- vorige week nog goed voor 38 punten, kwam verkeerd neer, verzwikte zijn voet en kon zich gaan aankleden. Doch The Tower bezat een leeuwenmoed en vocht voor wat het waard was. En in grote om standigheden bewees The Tower an dermaal dat het groot kan zijn. Langs een doeltreffende D'Herdt en een soms goo chelende Van Langenhove wist The To wer zijn tegenstrever op afstand te hou den tot de rust 35-27. Scheldejeugd pro beerde dan met een pressing het «gat» uitgeblust bleek, nam kapitein Ludwig Van der Borght zijn schuttersrol over, zo dat de kloof stilaan breder werd. Van Lombergen probeerde de zaken nog te forceren, doch een knap verdedigende The Tower met D'Herdt-Heyvaert als kopstukken, flink bijgestaan door Van Langenhove-De Smet-Lenoir-Van der Borght en Van den Bremt lieten niet be gaan. 3' vóór het slot een nieuw spijtig ongeval. Sterspeler Kris De Pauw van Temse. die nu beperkt bleef tot 10 punten, kwam zwaar ten val en moest afgevoerd worden naar het ziekenhuis, met een hersenschudding THE TOWER AalstDe Smet 8/Lenoir 4/ D Herdt 30/De Troyer 3/Van Langenho ve 10/Van der Borght 18. Temse K. De Pauw 10/V. Lomebergen 12/V. Wouwe 2/De Burghgraeve 13/ Gosselin 10/Verspecht 11/Y. De Pauw 2. (A.V.H.) De inrichters van de veldrit te Nieuwerkerken Edixvelde zijn door de afwezigheid van Werner Van Der Fraenen niet lang op hun honger blijven zitten. Ghillebert, Messilis en De Rey, eveneens geselecteerd voor het wereldkampioenschap, verschenen er wel aan de start en animeerden het verloop dat door een massaal opgekomen en enthousiastn publiek gevolgd werd. Ghillebert, al een ganse week niet in zijn beste doen en niet zo gerust in het ver loop, wist zich al tijdens de eerste ronde van de overige 35 deelnemers af te zon deren waardoor het toen leek dat het ver dere verloop in de spits een monotone bedoening zou worden. Een slepend achterwiel zou er anders over beslissen, zo diende Johan na twee ronden op zijn stappen terug te keren waardoor Ludo De Rey, Rudy Thielemans en Eric Ver- vaet verrassend het commando over namen. Terwijl De Rey en Ghillebert, die opnieuw was komen aansluiten, elkaar geen meter toegaven slaagde Messelis er eveneens in het duo te komen vervoe gen. Hij zou zelfs later de rol van De Rey overnemen en tot het einde een duel met Ghillebert uitvechten. Tot een spurt kwam het niet. In de slotronde geraakte Yvan nog even uit evenwicht en meteen zag de toekomstige winnaar de kans schoon om zijn 15de overwinning binnen te halen. E. Lamin VK Aalst - Zulte 3 0 (15-6,15-3,15-13) VK heeft vrij verrassend het tweede gerangschikte Zulte onderuit gehaald met forse 3- 0 cijfers. Aalst begon de eerste set met één spelverdelerPascal Boeyckens. En wanneer bij Zulte vroeg in de wedstrijd een hoofdaanvaller uitviel haalde VK probleemloos setwinst binnen. Ook in de tweede set beukte de thuisploeg verder en slag om slinger scoorden Mark en Pol Philips, Raf Sterck, Chris Lemans en Guido De Schrijver. In de derde set werden Wilfried Doorns en J. De Schrijver ingebracht en hierdoor werd het spelsysteem van VK even ont regeld. De verandering werd moeilijk ver werkt en pas wanneer Boeyckens en Philips terugkwamen kon Aalst na een spannende zij-aan-zij de wedstrijd be slechten. De reserven wonnen vlot met 3-0 en ko men hierdoor op de tweede plaats in de rangschikking. Evergem-Kangoeroes Aalst 3-1 (15-12, 15-9, 11-15, 15-11) Evergem schoot snel uit de startblokken en bouwde een 7-2 en 13-7 voorsprong op. Denis Van Landuyt bracht Kangoe roes wel nog in het spoor van de lokalen maar verder kwam Aalst niet. Ook in de tweede set mocht Evergem een vroege voorsprong opbouwen en op dezelfde wijze als voordien de set binnenhalen. In de derde set was het Kangoeroes dat de kloof sloeg. Via Van Landuyt en Meskens werd het 0-6 en dankzij eendrachtig vechten kon Aalst stand houden. Ook de vierde set werd keurig ingezet

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15