TUINDIENST IUFRUNH 1 Valentinië herovert de karnavalklands LISTROO SPENCER ALLESBRANDERS Spencer Je zou d'er van opkijken HET REKLAAMBLAD p.v.b.a. EDDY FRANS JANSEGERS NU SPUITEN TAXI 053/21 08 88 Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT woonboetiek Ook voor U de ideale warmtebron Sen V^^Van Den Brulle-Hagens mocht je weten wat wij naast de Nieuwe Gazet van Aalst drukken en kunnen drukken typo- offsetdrukkerij Nieuwstraat 19,9310 LEDE s 70 01 71 - 21 37 87 Sint-Jorisstraat 11, 9300 Aalst Tel. 053/78 65 06 Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... Dus niGuoof» wil ik een CklZGt VCin C|Gl}t abonnement op de 2 Nieuwe Gazet van Aalst 18 februari 1983 Het gedaver van de 36 fanfares (al dan niet karnavalgroepen) herinnert mijn maag eraan dat ik op de vooravond van de stoet nog vlug enkele bals «versla gen» heb. Hik, excuseer, ik dacht de reklamestoet gelukkig gemist te hebben, maar daar komt nog een karretje van «De Nieuwe Gazet van Aalst». Dat zal ook wel een straftijd van vijf minuten in de klassering voor gevolg hebben. Gelukkig is ons nieuws niet zo «achterlopend». Joepie, wat ludieke, doch rake kritiek op de recentste wapenaankoop van 100 miljard Militairen promoten hun «oud materiaal», zoals die Galerie Anspach-madammen hun lingerie. Hun plakaat«Nog te verwachten 54 vliegers, 60 raketten, 12 helikopters en 750.000 doppers k vVou dat mi nister Vreven hierr eens met zijn neus ingewreven werd. Of in dat papje dat een van de vele Voil Jeannetten me gul aanbiedt (naast haar andere dien sten). Ja, ze is weer in form, die Don Bloes of die Don Loes, met haar «vwaatuur», haar enigszins bezoedelde Tampax en haar opzwepend ondergoed. Er is zelfs een waar «tettentejooter» bijde stravvetieten-show. De erotiek kruidt de stoet weer met gezonde soeptepel- porties, pardon, soeplepelporties. Op een scooter rijden twee «motards» hun «Pari-Dakar» doorheen de stoet, mosterd bij het peper en zout Voor sommige groepen wordt het trajekt intussen ook een ware Parijs-Dakar Kweit m wie heeft af te rekenen met motorpech, en moet de stoet even ver laten. Gelukkig behoedt een trekker de karnavalisten voor een drama: want stilaan zagen ze hun werk van maanden net op de,grote dag zomaar verloren gaan. de wanhoop was nabij. Maar met een beetje vertraging kan de groep weer aansluiting vinden, en bereiken ze opgelucht de Grote Markt Naast de eigen burgemeesterkwestie staat die van Voeren natuurlijk flink in het zonnetje. Daar is het schooltje van Happart zelf al, en Happart die zich (pissend) laat voorttrekken door een Vlaamse ezel. De origineelste tekst vond ik in verband hiermee het paro- dietje van AVV-VVK «Alternatief Voor Voeren-Vlaams Verhuis Komitee», ue Belgische frank karnavalt dit jaar voor lopig niet. Was er ook geen karnavalloo met 8 wielly's, waarvan het frame van een stemvork voorzien was, en waaraan prins Baloe eigenhandig een sjoesjoe- papje gesleuteld heeft Nee, dat zal ik gedroomd hebben. Nachtmerrie ros Baloetum zal ook wel een utopie geweest zijn, want de prins heeft toch de naam nog vrijgezel te zijn: Mijn gedachten beginnen te ontsporen, wellicht als gevolg van de bevroren tenen. Maar kom, de karnavalgoden moeten Aalst wel heel gunstig gezind zijn, want voor het zoveelste opeenvol gende jaar zorgden ze voor een kom- penserende dosis zonnestraling over de stoet. De dreiging van een Witte Karnaval opnieuw afgewend, nu ja, op meteorologisch gebied dan, want de wittekes zullen anders wel populair geweest zijn, ter verwarming van de ingewanden. Blondines hoeven zich dit niet op hen te nemen, tenzij ze bier zijn, want het gaat dus over drank, hé, mannen Maar het was stellig de moeite om wat «kaaa-karnaval» te lijden, want de pracht en spiritualiteit van de optocht (gelukkig niet droptocht vormde weer eens een bewijs van de groots heid van Aalst-karnaval. Dit kan toch enkel hier Elke groep droeg zijn steentje bij om de stoet te verheffen tot een geheel waarover men nog lang zal praten. Elk op zijn'manier, er zijn geen uitzonderingen. Daar is de achterhoede, de rijkswacht is ook weer goed verkleed vandejaar, zeg Hé, maar, ik zag geen Gilles O. o, 'k vrees dat er tussen feestkomi- tee en*deze oeroude folkloregroep nog een serieus appeltje zal moeten ge«Gilled» worden. Ja, vooraan liep wel die ene «Ware Julles» origineel te doen, maar de Aalsterse Gilles lieten van hun pluimen Of was het het feest- komitee dat niet van pluimen van gelijk welke vogel houdt Een onverkwikke lijke zaak voor het Aalsters karnaval misschien volgend jaar weer kwik in hun appelsienen Is er nu eigenlijk op de feestkomiteen getrapt of tegen de Gillespees geschopt Klaarheid komt wellicht pas na de woelige dagen. Het incident zou wel eens zwaar kunnen karnavallen Op weg naar huis zie ik een politie agent een proces verbaal opmaken wegens «smaadbollen naar de politie». En in de'Korte Nieuwstraat wordt reeds een «fond» gelegd voor «Glaswoensdag», merken mijn fiets banden. Pfff Wanneer ik voor het sla pengaan nog de laatste slingers ser pentine (de meisjesnaam bij uitstek uit mijn onderbroek haal, bedenk ik dat met deze karnavalzondaa zelfs de mannen van het Vlaams Blok Tevreden zullen zijn... «En Po*s zag dat het met vruchtboomcarbolineum of met oliocin; tegen alle soorten ongedierte 165,-/1 I. Albert Lienartstraat 15, AALST Tel. 70 08 61 es/too goed was (LDC) Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bediening gratis Pontstraat 35 9300 AALST s 77 40 46 Speciaalzaak gordijnen en over gordijnen. Toffe geschenken. Lattoflex en donsdekens. UW DIERENSPECIAALZAAK PONTSTRAAT 25 RECHTOVER PARKING AALST Ideaal omdat die volledig gietijzeren Spencer kachels alles kunnen brandenhout, kolen, bri ketten, cokes... steeds volgens het principe van de «LANGZAME VERBRANDING». Dat spaart héél wat geld. Deze vóór of in uw open haard te plaatsen kachels zijn dubbelwandig, hebben lage bui saansluiting, rooster, aslade en doorzichtige deur en kunnen dag en nacht doorbranden. Bovendien zijn ze slechts 33 of 38,5 cm. diep. Dat spaart héél wat ruimte. Tevens twee model len met boiler voor radiatoraansluiting. St.-Jorisstraat 12-16-18 AALST U wenst een zaak over te nemen Dan rijzen een reeks problemen zoalsovernameprijs, inschrijving in handelsregister, aanvraag B.T.W.-nummer, enz. Goede raad is dan goud waard Daarvoor kan U terecht bij: Ekonomisch en fiskaal raadgever Verzekeringen en financiële verrichtingen Pontweg 57 Herdersem 053/77 51 34 Verkoop van oude meubelen ééndeurskasten kleerkasten lavabo's antieke koffers Ronde tafels in eik met mooie boerenstoelen Brocante Alle inlichtingen en prijsbestek zonder verplichting. Atelier en magazijn Neerveldstraat 5, Erpe-Mere tel. 053/21 98 68 RedaKtie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z w. Aalsterse informatie, Peter Dauwe voorzitter Reinaertdreef 4. Aalst. Prijs abonnement jaar 1.000 fr.6 maanden 550 fr3 maanden 300 fr. Prijs per nummer 254// Onafhankelijk weekblad voor Oroot-Aalst Een uitgave »«n vzw. Aalsterse Informatie Ik neem een abonnement Van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. Handtekening

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2