mmm 1 jMOG&l cnnv Moord met voorbedachte gemeente- rade ^□oooorooooooGGnsooocsac SWARTEB10ECKX LOUIS 53 TED LAPIDUS t UU T MOET Ei 01 ZAAT OP? IJl; Eten-i-plus Eten-:-plus Eten-i-plus Eten-i-plus Eten-:-plus Eten-i-plus Tel. 053-78 67 65 EKSKLUSIEVE Giristian HERENKLEDING Dior MONSIEUR Kattestraat 36 AALST s vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT OVER TE NEMEN Eten-i-pIusNieuwstraat 37, Aalst Onze zorg de ganse dag U wat lekkers aan te bieden. Eten-:-plusNieuwstraat 37,Aalst is er de ganse dag voor U 83/74 P P HUWELIJKSLIJSTEN Nieuwe Gazet van Aalst 18 februari 1983 - 3 De karnavalgemeenteraadszitting op zater dagavond, met o.a. de sleuteloverhandi ging aan Prins Baloe I, kon niet Aalsterser zijn. Met rake bewoordingen werden aan wezige en afwezige politici eens flink «ge- luldigd» of in de bloembakken gezet. En waar door het feestkomitee met bloemetjes wordt gesmeten, hangen er meestal wel nog de potten aan... De trouwzaal van het stadhuis werd al meteen met redenen tot restauratie be dreigd door bulderend gelach, toen voor zitter Frans Wauters van «karna»-wal stak met het voorlezen van de afwezig heidsverontschuldigingen. Zo bleek D'Haeseleer liever naar zijn favoriete TV- serie «Home sweet home» te kijken, en bleef Antoon Blommaert afwezig «we gens gewoonte». Nog vele steken onder water (nu ja, sommige namen de afme tingen van ware torpedo's aan zouden elkaar in dit dikke uur gemeenteraads show opvolgen. Centraal stond natuurlijk het Vlaamse «voer» voor de Raad van State, onze bloedeigen «burgemeesterskwestie» (Wanneer komt hierover de BRT-reeks «De Nieuwe Wanorde» op het scherm Waarnemend burgemeester Monsieur zat aan de eretafel naast Baloe I, en mocht dan ook dé stadssleutel en de macht (niet De Maght, zó joviaal zijn ze nu ook nietoverdragen'. Onze «ex» koos reeds het «D'Haezepad», maar de toekomstige burgervader, Raymond Uyt- tersprot, genoot het woordensteekspel vanop de eerste rij. Hij vormde meteen ook het mikpunt doorheen de openings speech van voorzitter Wauters; een op roep tot vriendschap onder de Aalste- naars om de krisis op te lossen... Alleen bleek het de verkeerde te zijn, én in feite gewoonweg een citaat uit een rede van Uyttersprot, uitgesproken op de Grote Markt in 1975. Keizer Kamiel toonde zich ook weer in topvorm niet alleen deed hij het liefdes boekje van «Remongsken» eens open, maar ook slaagde hij erin om «onze Raymond» zelf te overhalen om samen met hem zijn hit («Remongsken») te ko men meezingen Uyttersprot, met rood- wit-boerensjaaltje om de hals en een ko renaar tussen de lippen, speelde en zong mee als een echte Aalstenaar, en oogst te (welk werkwoord past hem en zijn «thuisfront» beter een enorm sukses. En dan te bedenken dat deze aspirant- karnavalist (nu ja nog net een paar da gen tevoren bloedernstig bij de koning ging aankloppen om al wat paperassen in orde te brengen Als Boudewijn het zou weten Onthulling van het voorontwerp voor het standbeeld van Uyttersprot. De boerenkrijg triomfeert weerAalst krijgt toch een eerste boer als burgemeester Zijn leuze «voor stad en patatEn karnaval dan, Remongsken Prins Baloe «placeerde zé woerdeKen» in 't Aalsters. Waarop iemand vroeg of er geen vertalingen moesten zijn... voor de randgemeenten Het werd een loflied op vriendschap, waarin hij nogmaals de hoop uitsprak om zo' weinig mogelijk baldadigheden onder zijn bewind mee te maken. Wellicht zal hij zelf het goede voorbeeld geven, en als alternatief de term «Baloedadigheden» invoeren. Als blijk van waardering voor het feestkomi tee schonk hij de voorzitter-karikaturist Wauters eens een knappe spotprent van die tekenaar zelf. De zwaarste «pikuren» werden echter toegediend tijdens de geschenkenuitde ling van het feestkomitee zelf. Zo werd Eddy Monsieur, uittredend sportsche- pen, bedacht met een blauwe voetbal schoen, omdat hij tenslotte door zo'n kleurig schoeisel van het terrein ge schopt werd. Hilariteit alom ook toen Remi Van Vaerenberg een schepensjerp van ruim 6 meter omgord kreeg «kwestie van eens te passen». Was Willy Alloo al op weg naar Straatsburg Nee, hoor Zijn aanwezigheid werd beloond met een enorm vergrootglas, geschonken door de Raad van State, om bij de volgende tellingen het kiesbureau van degelijke assistentie te voorzien. Chris Lievens- Borms ontving op haar beurt een groot paneel met een wakend oog en «Hilaire ziet ons Hier zwanst men nietEen kader moest ze maar op kosten van de stad bestellen... Zij was het ook die, sa men met haar man, het schilderij van Uyttersprot, als voorontwerp voor een standbeeld op de Grote Markt, mocht onthullen «Remongsken» involboeren- ornaat natuurlijk, met als leuze «Voor stad en patat Intussen hield een levendige afwissse- ling in de grollen van de heren organi satoren de vlotheid van de show gewaar borgd. Wat bijvoorbeeld te denken van een telefoontje doorheen de vergade ring «Gilbeir (Bourlon)Tès a vraa, of da ge derekt nor oois wiltj kommen vand' noaved Of van «Seg,. menier De Pauw, tes ier iejnen da vroagt wor dattem keirrekes kan ieren Raak was ook het in koeterwaals opge stelde telegram vanuit Binche, voor wie anders dan voor de heer Roels. De toon daarin klonk bezorgd, omdat ze er nog geen enkel stukje Aalsterse kuituur had den ontvangen om in hun karnavalmu- seum te leggen. «Est-ce que vous avez Zaveibaan 68 9300 AALST Frans Wauters ontving van heerser Baloe I een schitterende karikatuur. Wie is eigenlijk de echte Wauters donné la pipe a Martin Dezelfde be zige bij van het uittredende bestuur kreeg ook een medalje van de «laureaat van de arbeid» toegewezen, omwille van zijn noest beleid. Moet nog gezegd worden dat de persoon in kwestie (wijselijk af wezig bleef Etienne Bogaert stal echter wel de show door liefst vier kadootjes in de wacht te slepen. Natuurlijk was er al vlug de pot verf om zijn gevel wat op te kalfateren, maar ook een nieuwe glazen bol voor Madame Anita, een citroenpers en een kussen konden niet achterwege blijven. Voeg daarbij nog een «cassante insinua tie» in de aard van «de Aalstenaars we ten al genoeg hoe goed hij kan persen, onze schepen van financiën in spe». en 't spel is kompleet Wat Louis D'Haeseleer «ons allen» na liet, wou men ons ook niet verbergen een echte lange (blauwe) arm. Toekom stig schepen van sport Bourlon mocht die meteen eens passen, want als die niet assorti zou zijn met zijn pasgekregen scheenlappen, konden ze hem mis schien nog verwisselen. Natuurlijk werd ook Annie De Maght niet vergeten voor haar was speciaal een deftige «plas- trong» (voor op vergaderingen) en een helm van de wegenwerkers weggelegd. Opdat zij «baanbrekend» werk zou ver richten Het telegram vanwege de AVRO-televi- sie lokte misschien wel het summum aan gelach en applaus uit«Zou het Feest komitee de heren D'Haeseleer, Mon sieur en Uyttersprot niet kunnen overha len om in Hilversum te komen meedoen aan ons spelprogramma «Wie van de drie» Ook de interne keuken werd niet gespaard zo had men voor voorzit ter Frans Wauters een anoniem ge schenk in petto jawel, een Gillespopje... Dit was geen trap tegen de schenen maar wel tegen zijn Gillespees Het komitee sloot de plechtigheid af met de Aalsterse Brabangonne «Oiljst is een sjikke stad», gevolgd door een speciaal verzoeknummer, dat luidkeels mee gezongen werd «Boerenleven» (gele genheidshymne, of faciliteiten voor de randgemeenten Het feestkomitee en hun Aalsterse humor op zijn oestDaar zal wel elke aanwezige mee eens. ge weest zijn. Spitsvondig gezond amuse ment, zonder ooit de schreef van het overdrijven te overschrijden; je moet het maar kunnen En wat de titel boven dit artikel betreftgelukkig gebeurde het net niet, maar veel heeft het niet gescheeld of er lachte zich werkelijk iemand dood Nog een beetje en 't zal weldra zelfs een massamoord kunnen zijn die het karna val inleidt. Maar zo willen we nog wel een paar keer sterven... (LDC) In mennen hof stoot er ghiel zeikes al twie weiken ne krokus 'n half oeigsken te pinken nor de zonne die der vantoyd tot toyd azoei ne kier rèzzekes deir kwamp lonken. En 't was meh da te zing da 'k al meh ne kier peisden ochja, neweir ne kier iet nief da 'z ooitgevonnen hemmen die krokusvakanse. Of zol dad oeik allien mor zen ver de kommerse toch nog 'n betjen op te koeteren Want peisd'n 'k, worom na in vakanse goon as 't hier ba ons vastelaoved es Mor ja, 'k kost toch ni nor de stoet gon zing, nog veil minder zelf meidoeng meh die droy daogen woor da'k vroeger azoei nor getrokken wird. Ja... ne mensj 'n heig'het attoyd ni gelèk as ge't zodj willen hein. En ochot, 't es naa ne kier on de jongeren ver de tradiesje voesj te zetten, 't es 't hoepen da ze 't doeng gelèk as me wajjer da vroeger zuveil joren gedoon hemmen. En 'k wensj heer 't beste. Mor ver verom te kommen op denne krokus die dor in men hofken oeigskes stond te pinken, die brocht meh op eh gedacht. En 't was ofda 't men vraa oeik gepeisd hooi. Zollen men der ne kier ni ooittrekken, vroeg ze. Ver moy ni geloten, zoy 'k, mor woor nortoe hè Awei, lodj ons ne kier ba onze Stein goon, zoy ze. En onze Stein, moeje weiten, woendj in d'Erdennen. Aweija, zu gezeid zu gedoon. Lest ne kier goe gelooisterd nor 't gein da Pien allemol kwamp vertellen oever 't weir. En dad 'n zag er zoeidoneg slecht rii ooit. Doboy, 't was vastelaoved en door doet de weirmaoker toch nog iet oon, de leste joren. 't Was schoei kleer weir as men der ooitmoisden. De krokus en ikke pinkten nog iensj 'n oeigsken op makanderen en wajjer worden ribbedebie. Tot oon de Moos loy der azoei al hier en adoor 'n tieterken snie, gelèk as blomsooiker op de kriezes- smaabollen... Mor ne kier de Moos oever wird het gemandjer. As men ba Stein toekwampen loy der door eh schoei wit tapoyt. Schoein ja, mor toch mor 'n betjen kalèk Nog 'n sjans da 't dor ba hem binnen goe weirem was en dat 'n direkt meh 'n drippelken kwamp afgedaven. En nor dammen alles verteldj hooin, van tantjen dedie en nonkel degeinen, ge wetj hoe dat da goot, kwamp het vanoyges te pas oever de slechten toyd. En Stein holdjen dor 'n gazet boeven en door stond er 't ien en 't ander in oever Ameireka. Jaan mèn ortjen, dad es geer al ni beiter as hier ba ons zee, te kontrore. Veil mier doppers, allei, door 'n zen de doppers der zu goe ni on toe as hier. 'n Half joor en 't es gedoon meh beize geiven. En eiremoei taroef, ba zu veir da ze geer al moeten soep en zoei ooitdielen, gelèk as hier binsjt den oerlog ba Wintjerhulp... En as ge tèn bepeist dad Ameireka onzing werd as 't land meh de mieste poeng... toch as ge ziet hoeveil miljaren da z' alle joren kennen ooitgeiven on mor attoyd mier en mier waopes Z'hemmen der zelf al zuveil da ze der hier on ons oeik nog willen opsolferen. En 't eirgste doboy es da ze de die hier tèn ghiel zeikes nog zeilen onveren oeik.Ne mensj zol hem op den dier gon beginnen af te vraogen of dad honger meh steiren en streipen nog iet anders es as honger meh haomer en sikkel... Öetje-patoetjen, woor zitten de beste... As men geer't sanderdaos.opkap- ten ver verom nor hoois te kommen ('t was mor eh vakanseken van ienen dag zee), was 't zelf nog eh wa kaver geer in d'Ardennen. En onder de boon zoy 'k teigen de vraa 'k ben bloy dammen verom goon. Ba ons 'n es toch zu kaad ni En bisjt riepe z' op de radio af da ghiel Brissel verstopt zat van 't volk dad oeik op vakanse trok... En thoois... menne krokus liet zè kopken hangen. En 'k hem ne ghielen aoved meigen travakken. De loaydink van ons krontjeswoter was vervroezen... PETJEN ook op zon- en feestdagen. «Remongsken» bleek genoeg noten op zijn zang te hebben om er niet voor terug te schrikken een zoetgevooisd duet met Kamiel aan te gaan. Yvan Heylen zou hem reeds benaderd hebben om zijn vroegere hit «De tamme boerenzoon» opnieuw te lanceren en in te zingen. Insiders beweren dat de favoriete karnaval- dreun van onze burgemeester in dezelfde lijn lag«Boer Harms». (SJ) winstgevend pompstation met goed ingerichte garage. Voor inlichtingen bel 053/70 42 13 of schrijf onder de letters LAH bureel blad. m P.. ffi co HOEK KATTESTRAAT ESPLANADE 22, AALST KEGALO EEN VERFIJND GAMMA ITALIAANSE EXCLUSIVITEITEN TEGEN REDELIJKE PRIJZEN.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3