Polen scoren hoog bij politici Nieuwe Gazet van Aalst - 18 februari 1983 - 7 wordt, zal de veel met het OCMW Kandidaat Citroènpnjshet autootje dat op passende wijze de capaciteiten van Okapi-Bezoekers-ln demonstreerdeheen en weer tussen eerste en tweede En zoals de echte ploegen op verplaatsing hadden de Sjasjket-Batsjen ook voorzie ningen op hun bus voor de «Okakapipi», plus een (koude) douche. Misschien wel een kabardouche. (OJ) De Flierafloiters met het Aalsterse cirkus. Sierkussen op het slappe koord, zee honden aan de leiband, a.u.b. (OJ) D'lejkoebelen kregen voor hun brandweer-onderwerp onverwachte publiciteit van de brandweerkommandant, die opperde dat karnaval voor hem best mocht afgeschaft worden. Kreeg hij steekpenningen van deze groep om hen wat extra- sukses in de stoet te bezorgen De Raad van State neemt het in beraad, (OJ) Noig nodigde Morrisken De Wilde uit om in Aalst de terugkeer van Leopold III te komen propageren. Voor het vrije postje als burgemeester soms (SJ) I UCI cuicjucncc aio Cl iiuy v-.^i mv - =>-•-- - zelf moeten ingrijpen en zijn verpleegster gaan verzorgen, inderdaad Of was het een sfeerbeeld van «de groepsleden na karnaval» (OJ) Op de receptie na de stoet was er gelegenheid tot napraten. Even luisteren wat de vooraanstaande Aalsterse politici (en andere promi nenten) van karnaval, en vooral de stoet, vonden. MARC GALLE «Dit is gewoon prachtig Wat me vooral verheugt, is dat de kunst ambacht in de stoet enorm vordert. Er zijn hier vandaag kunstwerkjes voorbijgereden die men niet zou mogen laten verloren gaan. Bijvoorbeeld die koppen van Breznjev en de paus, dat is pure klasse ANNIE DE MAGHT «Ik heb genoten van de stoet in het geheel, ledereen heeft weer zijn beste beentje voorgezet. Hoewel de keuze van de onderwerpen soms voorspelbaar was, denk maar aan de spot met het vorige bestuur, hoeveel D'Haeseleers er niet in voorkwamen, vond ik de diversiteit in de behandeling van die «dezelfde» onderwerpen telkens weer heel knap en origineel. Wat me opviel tegenover andere jaren was dat er meer kleur en beweging in de stoet zat. Wel jammer van dat voorval met de Gilles, wat er ook gebeurd is...». EDDY MONSIEUR «Het peil moet zeker niet onderdoen voor vorige jaren. Positief is zeker de verjonging die zich doorzet door het gezond aantal eerstejaarsgroepen. Zij moeten immers de basis leggen om later de fakkel over te nemen van de wat ouderen, wat vermoeideren. Internationaal qua onderwerp bewonderde ik vooral Kartasj, met hun Walesa en Breznjev. Nationaal gezien vielen De Destereers op, met Martens, Decroo en Declerq. Regionaal is D'Haeseleer er nogal serieus doorgetrok ken, en sprong de spot met het «boerenleven» van Uyttersprot nogal in 't oog. Maar of dit een teken van positieve of negatieve appreciatie van het volk is, valt natuurlijk niet te zeggen». RAYMOND UYTTERSPROT «'t Was een heel spiritueel schouwspel. Wat mij persoonlijk het meeste aansprak De boeren en alles wat er kwam bij kijken, natuurlijkDe grootste kanshebbers op de ereplaatsen zou ik de Lodderoigen, met die lange wagen, Lotj Ons Los, De Brikaljongs en Kartasj, met hun formidabele koppen durven noemen. Wat er precies aan de hand was rond de Gilles weet ik niet, maar ik vond het spijtig dat ze er niet bij waren. Zij zijn tenslotte de meest representatieve groep voor Aalst, bijvoorbeeld om naar het buitenland ons karnaval te vertegenwoordigen». GILBERT BOURLON «Het doet me enorm plezier te zien dat de jeugd toch nog eens een enorme inspanning geleverd heeft om ondanks de financiële strubbelingen de stoet te maken tot wat ze nu was. ledereen heeft zijn best gedaan om Aalst-karnaval eer aan te doen. Zeker de nieuwelingen verdienen een extra-komplimentje. Voor de proklamatie zal het wel tussen Kartasj, L.O.L., de Brikaljongs en de Moikes gaan, denk ik. De traditionele groepen krijgen mijn bewondering mee omdat ze steeds de moed vinden om nog beter te doen dan het vorige jaar. En algemeen bewees de stoet '83 dat de krisis, het geld niet echt een doorslaggevende reden kan zijn om het peil van karnaval ooit naar beneden te halen, 'k Vind het zelfs enorm spijtig dat Aalst-Karnaval nog niet beter bekend is in België en daarbuiten...». 'BERT VAN HOORICK «Het was zeer goed. De karikaturen, de opbouw van de wagens, de kleurenAangenaam was wel dat het geheel een zeer gevarieerd spektakel bood evenwichtig, in die zin dat er van alles wat aanwezig was. Ook de onderwerpenkeuze was zeer ruim. De toppers Ach nee, elke groep was uniek in haar genre. Da'sjdus moeilijk te zeggen. Die hele lange wagen, dat waren de Lodderoigen zeker?... Maar dat is toch niet het belangrijkste aan karnaval, niet PRINS ENRICO «Uitstekend. Alleen spijtig dat de Gilles uit de stoet gezet zijn, naar ik vernomen heb. Omdat ze 800 meter achterop raakten 'k Weet het niet. De Lodder oigen, de Destereers en de Mattotten maken volgens mij de meeste kans». PRINS BALOE «Ik zou durven zeggen dat het een van de betere stoeten was. Een topjaar zelfs. Ook wat betreft de individuele karnavalisten die de hiaten tussen de groepen kwamen kruiden FRANS WAUTERS «Minstens even goed als vorig jaarWat de opkomst aan publiek betreft, zou ik zeggen dat er wat minder was, maar relatief gezien zéér veel voor zo'n koud weerOver het incident met de Gilles kan ik ms niet uitspreken vóór ik dc mondelinge verslagen heb gehoord van de mensen die hun stuk stoet moesten bege leiden. Over het karnaval zelfdat kan enkel in stand gehouden worden als het volkse, het straatgebeuren, het breugheliaanse erin in ere gehouden wordt. Dan zitten we safe voor de toekomst. Het karnaval van Aalst heeft een uniek karakter, het is geen «ge-alaaf» of pluimenshow zoals ze in Duitsland en Nederland van elkaar plagiëren. Ons karnaval durft, is satirisch, haalt zowat alles over de hekel, en moet niet veel hebben van mannen die zich laten meeslepen door zo'n uiterlijke sierhoenshow, die zich blindstaren op het buitenland... Krisis? Is het niet bewezen dat een zwakke ekonomische toestand juist een stimulans is voor een volk om zo'n typisch feest te vieren. En zijn er geen subsidies meer, ach ja, dan keren we toch terug naar het echte straatkarnaval. Nee, karnaval kan de krisis nooit bedreigen». (LDG) De Zieke Zjieratten lieten Uyttersprot D Haeseleer een Zjierattekopken knip pen. Voor zover het nog mogelijk was of nog niet gebeurd, werd hij meteen ook maar gekgeschoren. Amai, altijd maar ajuintjes verkopen, 't is om een punthoofd van te krijgen Ze zaten met de poepers (dat belooft voor binnen negen maanden omdat er misschien met genoeg vrouwvolk zou zijn. Maar nee, hoor Let maar eens op de vierde van links, zo'n bijoeken De Tettemoesjen. En er zullen weer heel wat bierflesjes geskalpeerd zijn geworden door deze indianen De Toerebiejoekes herdachten dp I of Her Zotheid. Tenminste, in de stoet, want woensdag was het eerder de «Lof der Mottigneid», en allen zo ziek als een Eras mus. (OJ) De twee geisha's van Eirg hadden hun waaiertje niet nodig om zich wat Je verfrissen. Warmer was wel hun draak, want die doempte als een aeisha, pardon, geiser. (O.J.) De Dompeleers lieten de nieuwe kiosk van Aalst reeds «Gallmen». Hun onderwerp «de brosselmuziek van Aalst», maar 't zal wel «de sosselmuziek» moeten geweest zijn, zeker De Galpenhoorn ontbrak nochthans.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7