Gele kaart voor Aalsterse karnavalgroep Gilles-versie Nieuwe Gazet van Aalst - 18 februari 1983 - 9 leeggeloj De Poipeplekkers. Ze brachten hulde aan de grondleggers van het Kuitu- reel Centrum. Nu ja. dat men kontent is dat de grond er al ligt Het onderste deel van het Centrum zal gebruikt worden als «Blubliotheek». Het bovenste als opslaaDlaats voor alle dossiers over de bouw ervan. (OJ) De Pikante Kastaars. «Gemeigét zén. mor aaft anne kop of ge kroigt klop». De kruiden die het zo pikant maakten waren «poli poli» en «paprikarnaval». (SJ) De mois van de Saazers Zowel spiritiueel als plastisch hebben ze er kaas van gegeten. Tiens, passeren ze daar net niet aan de voorgevel van Etienne Bogaert (links) Aan het uithang bord te zien zou ie t toch zeggen. (OJ) De Blaa Biskoppen werkten niet met koppen, hoewel toch kopstukken geviseerd werden. Centraal stond het «egt schei- pekollege». en inderdaad, eer dat ooit zal gevonden worden 't Lijkt wel een naald in hun hooiberg. Of was dat een zoveelste allusie op «onzen boerenberremiester» (SJ) Kweit m Wie. Dolf dolf het onderspit door zijn eigen wagen in panne te trprnmelen. Of werd de bestuurder in de trom gewoon tilt geslagen door een klop van de bierhamer (SJ) De leute heeft haar rechtenmaar de massa die naar de karnavalstoet komt kijken heeft er óók. De heren van het aalsters feestkomitee hebben zich zopas met hun grijze hoeden over het wel en wee van de voorbije kamavalviering gebogen, en gekeken of er nog iets te bekijken viel. Dra kwamen de opstoppingen in de kavalkade van 's zondags te berde, en zoals eenieder wel weet, werden dit jaar alle rekords terzake gebroken. Nooit bereikte de stoet zo laattijdig de Grote Markt als op 24 februari, en nooit waren zoveel gapingen te zien. Komt daarbij dat de jaarlijkse richtlijnen uitdrukkelijk voor schrijven dat geen enkele groep ter plaatse mag blijven staan voor show of dans. Niets is inderdaad zo stom als het publiek te irriteren met het druppel-gewijs laten defileren va nu en dan een groep, en het dan te laten wachten tot er in de verte weer een groep opdaagt. Dus zou het feestkomitee er eindelijk iets aan doen. Eerst wou men alle schuld op de rijkswacht-helikopter schuiven, maar die vlieger ging niet op. Dan stelde men vast dat sommige groepen hun dansende klompen aan de richtlijnen vagen, en zich bij het horen van verdiende toejuichin gen de énige vedette wanen. Net zoals die majorette uit een te fusioneren rand gemeente die denkt dat die tienduizenden toeschouwers gekomen zijn om naar haar billen te kijken. Scheidsrechteren grenswachters velden unaniem volgend verdikteen Aalsterse groep krijgt een brief met een gele kaart maar zijn naam zal niet publiek gemaakt worden omdat hij nog minderjarig is. Verder wordt de harmonie Concordia et Docilitas voor één jaar geschorst omdat zij niet genoeg concorde ofte vertoonde, noch dociliteit ofte leerzaamheid. VoesjSneeuwwitje met 7 dwergen onder de doucne. Mao zij aan i zeven rode stippetjes Ach nee, we verwarren met de paddestoel (OJ) De Lowie Decibel van Weir. Nu. zo luidruchtig leek ons de uittredende bur gervader toch niet; hij is zelfs bijna vertrokken met de stille trom. (OJ) Geknipt uit de plaatselijke pers op 5 april -1974 Oeiren en Poeiten. Let vooral op de koppen van de paar den. Wie zoiets kreëerde moet wel een echte kunstenaar zijn. Robin hoed af daarvoor (SJ) De Sjatrellen, helaas met genoeg onherkenbaar geschminkt om volgende week een paar strafstudies te ontlopen. Hun spot op het Groot College mag niet ongestraft blijven, hé paters Jezuïeten Dat vinden wij ook. hé. hé (SJ) Kloeit Kloesj Klang. In vierde vitesse op haar «lege kas- woensdag». En ja hoor (SJ) Gesprek met Rony De Bruyn, op kop van de Gilles in een Molenstraat. Wat is uw visie over wat zopas gebeurde (vertwijfeld) Sedert de start aan het Slot verloren wij kontakt met de rest van de stoet. Wij hebben alleen maar lege straten gezien. Kijk maar naar ons tijd schema, Wij zijn op tijd op de Markt aangekomen maar de stoet was veel te rap Hoeveel keer hebt gij ter plaatse gedanst onderweg Geen enkele keer. Zeker Zeer zeker Weet gij nog dat de Gilles m 1974 een blaam opliepen van het Feestkomitee om de stoet door shownummers opgehouden te hebben Hebt gij hier nog iets aan toe te voegen voor de Nieuwe Gazet van Aalst Ik heb de laatste dagen alles al verteld. Er is één persoon die de Gilles weg wil P.D.P. t Es tien en t ander. Olympische ringen in Aalst Jawel, want we staan bij de kanshebbers voor het inrichten van de Olympi sche Spelen 1Als ons nieuw zwembad eens af raakt, in 1996 of zo. zeker (OJ) De Sjiepeerekes. «The crazy car of Oilsjt». Wie nu precies aan het (be)-stuur zit is dan ook nog steeds een raadsel Zelfs de kenners zijn Radeloos in alle State (OJ) Aaft Ons Vast met de Naftbakpoepers uemotoriseerae (geprotoriseerde kakkers met aangepast vervoer«kaksélle- rausjebak». «sjasmembois» en «knalpot» zijn ingebouw En alles liep op rolletjes 1 (SJ)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 9