PEUGEOT ST.-J0RIS COMAR SPORT groot - kleinhandel Dierickx op gepaste wijze gehuldigd SERGANT SPORT Moorselbaan 78 Aalst Onkennelijk Eendracht SPECIAAL Heylens naar Seraing STANDPUNT Wapens Munitie ISilli^ WSF WÊÊÈr WÈnw Hr Specialisatie Handbal Voetbal Tennis Ski Even nakaarten over Eendracht Aalst - Harelbeke de beste Europese Fiets Fietsen peugeot Bromfietsen Moorselbaan 107-11 3 9300 AALST Tel. 053/21 18 65 Geruchten Zakenkantoor FRANS DAELEMAN-DE WOLF Kasteelstraat 6 NIEUWERKERKEN 77 10 00 Alle soorten verzekeringen Pers. hyp. leningen. Kasbons Spaarverrichtingen enz. I Gratis inlichtingen. STEEDS TOT UW DIENST Nieuwe Gazet van Aalst - 25 februari 1983-11 Eendracht Aalst - Harelbeke 1 /3 Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst sr 053/21 25 56 Een sportzaak met ERVARING. Roberto Alvarez (Harelbeke)«Aalst ligt me. vorig jaar speelde ik hier ook een erg goede wedstrijd. Natuurlijk hoeft er altijd een tikkeltje geluk bij te zijn. Spijtig voor Johan voor zijn benifiet tegen Anderlecht. ik wens hem in elk geval het beste» Trainer Van Maldeghem (Harelbeke) «Deze maal was het geluk eens aan onze zijde. Vergeet niet dat wij zonder Notton, Bokila en Sanders speelden. Bokila is reeds maanden out wat een enorme tegenslag betekent voor ons. Alvarez was in een begenadigde dag en maakte het verschil. Roberto komt op technisch vlak iets te kort maar combineert dat met zijn snelheid» Robert Glazer«Gans de ploeg was slecht, ik versta het eigenlijk niet. Tijdens de week traint iedereen enthousiast en is de sfeer optimaal en zondag gaat alles fout. Niemand durft initiatief nemen en durft op doel schieten» Mare Steyaert. «Ik had de strafschop kunnen geven, maar ik sprak Geert moed in om hem te trappen. Hij kon door het omzetten van die strafschop zijn vertrouwen herwonnen hebben Het is nu anders uitgevallen. Edy en ik hebben gedaan voor goed te doen. Spijtig voor Geert dat hij miste». Johan Dierickx «Het is erg. we waren erop gebrand een flinke prestatie weg te geven. Een slechtere reclame kon ik mij voor de match tegen Anderlecht niet inbeelden». (JVL) Een talrijk opgekomen publiek heeft zijn eigen voetbal«kind», Johan Die rickx, op een gepaste wijze gehuldigd. Nadat Johan, zowel uit bestuurlijke als uit supporterskringen, heel wat bloemstukken had ontvangen, floot scheidsrechter Fontaine de wedstrijd tegen Anderlecht op gang. Het eerste gevaar kwam ook van paars-witte zijde. Czerniatynski knalde vanop links keihard naar doel maar een laaguitvallende Horvath redde prachtig. Aalst liet zich echter niet onbetuigd. Zo kon Glazer, na een vernuftig passje van Van Roy, de bui- tenspelval omzeilen. De Hongaar stuitte op een uitlopende Vekeman. Van Himst's discipelen hielden de par tij toch wel in handen. Dit mondde uit in een aantal gevaarlijke standjes voor het plaatselijk doel. In de 26' kon de Brusselse aanhang dan toch juichen. Frimann kon vanop de rand van het strafschopgebied ongehinderd aan leggen. Horvath kon in eerste instan tie nog redding brengen doch een vrij staande Czerniatynski knikte rustig binnen (0-1 Vlak voor rust, op de 39', kwam Aalst langszij Cornelis kwam als winnaar uit een duel met Lozano, stuurde Gla zer gevat en deze liet met een laag schot Vekeman geen kans. (1-1). •Na de hervatting wisselden beide teams enkele effectieven, wat dan ook zijn invloed had op de kwaliteit. Johan Dierickx, en om hem was het toch te doen, kreeg op de 88 nog een dende- Johan Dierickx in volle aktie. (EL) rende applausvervanging. Een prettig slot van een toch wel fijne voetbal avond. Renaat Gits Vlak voor de wedstrijd Aalst - Ander lecht sloeg het nieuws, als zou Geor ges Heylens diezelfde namiddag voor Seraing hebben getekend, in aTs een bom. Het voltallige Eendrachtbestuur, voorzitter Daeleman op kop, was van deze gang van zaken niet op de hoogte. In ons standpunt (geschreven op dinsdagavond) wezen wij reeds op de mogelijkheid dat de verbintenis Heylens-Aalst na dit seizoen een einde kon nemen. Dat het echter op een dergelijk abrupte manier zou ge schieden, daarvan verkeerden we in het ongewisse. Renaat Gits vanrd, maar van harte gaat het niet mooi üp geregelde tijdstippen zal best een piek bereikt worden maar in de meeste gevallen al men de grauwe middel- maal met ontstijgen Misschien houdt Heylens het na dit seizoen bi| E Aalst zelf voor bekeken; misschien volgt een verlenging van de reeds drie jaar durende samenwer king. In het laatste geval zal Georges echter direkt voor sprekende resulta ten moeten zorgen. Zoniet zouden «de geruchten» reeds tijdens de aan- vangsfaze van de nieuwe competitie de kop kunnen opsteken. En waar rook is, daar is vuur. Niet zo heren Ivic, Croon, Briganti, Goethals... Renaat Gits Te verkrijgen bij Rac. Harelbeke, dat evenals Eendracht Aalst met een verzwakte ploeg aantrad, heeft Aalst in alle lijnen overklast. Het middenveld onder impuls van Kesteloot en Van De Venne acteerde heel wat sneller dan het lokale middenveld waarin Vermeulen en Stallaert erg weinig werkkracht ontwikkelden. Harelbeke had bovendien de snelle Spaanse spits Alvaree in zijn rangen die met een doelpunt en twee prachtvoorzet- ten het verschil maakte. Toen Aalst terug in de wedstrijd kon komen via strafschop miste Geert Van Roy. Geert die men een vertrouwenscrisis sukkelt mocht eigenlijk nooit die penalty getrapt hebben, een speler die faalangst heeft kan onmogelijk een strafschop benutten. Het was werkelijk een off-day van gans de ploeg en eigenlijk acteerde er geen enkele speler op enig niveau. Enkel de ingekomen Cornelis onderscheidde zich door zijn onoverdroten ijver en inzet. Meteen zijn er twee kostbare punten ver loren gegaan voor het derde periode kampioenschap en zal Aalst nog maar eens zijn illusies voor de eindronde mo gen opbergen tot volgend seizoen. Een ontgoochelde trainer Heylens kon het zwakke presteren vah zijn elftal moei lijk begrijpen «We begonnen nochtans goed aan de match, maar na tien minuten spel viel onze ploeg als een kaartenhuis je in elkaar. Het ontbreekt de ploeg dui delijk aan snelheid en sommige spelers hebben te weinig inzet. Op de linkerflank gebeurt er nog iets maar op rechts heb ik niemand, wanneer Cornelis in twintig mi- iets met William. Yangara speelde op Oudenaarde de pannen van het dak en lukt nu ook niets. Vermeulen schuwt alle initiatief en de Glazer slaagde erin enkele minuten voor het eindsignaal de stand te milderen. (EL) nuten meer doet dan William in bijna een verdediging wordt telkens genomen in volledige wedstrijd, dan scheelt er toch snelheid. Spijtig dat Limpens zich don derdagavond kwetste. Luc was goed op dreef en werd de grote man op het mid denveld. wanneer het tegenzit is hij out tot op het einde van het seizoen. Ferrera, Sergeant, Limpens en Groenendijck zijn spelers die je niet in één handomdraai kan vervangen». (JVL) Vorige zondag, vlak voor de wedstrijd E. Aalst - Harelbeke, interpelleerden wij voorzitter Frans Daeleman over de geruchten als zou trainer Georges Heylens na dit seizoen het wit-zwarte schip mogen (lees moeten) verlaten. De commentaar van de Aalsterse praoses was kort maar krachtig «Het bestuur, en ik in de eerste plaats, blij ven voor honderd procent achter onze oefenmeester staan. Vandaag al kan een beslissende stap gezet worden in de richting van het beoogde doelde eindronde. Daarom is het noodzakelijk dat mijn heer Heylens in alle gemoedsrust kan verder werken. Het is trouwens nog veel te vroeg om over verlenging van contracten, zowel bij de trainer als de spelers, te praten», aldus voorzitter Daeleman. De geruchten als zou hier tijdens de volgende competitie een Boskamp, Koudijzer of zelfs Arie Haan (nou, nou) rondtoeren, werden meteen de kop ingedrukt. Heylens blijft dus nog (even) aan het roer. Hoelang het echter nog zal duren weet op dit ogenblik alleen voor zitter Daeleman, maar dat het resul taat van voorbije speeldag een (nefaste) invloed zal hebben op een later te nemen beslissing staat als een paal boven water. De «roddels» zullen nu wat hardnekkiger worden, de geci teerde namen wat bombastischer, de daaraan verbonden, hooggespannen verwachtingen navenant Het strekt de Aalsterse bestuursfami- lie echter tot eer dat men niet over gaat tot «wilde acties». Geen paniek reactie, waarom trouwens, met als resultaat een trainer die op de keien belandt. Men zaagt met de poten van onder zijn stoel zodat hij met een harde smak op de grond terecht komt Maar toch... Ons komt het voor dat de spelers groep niet meer de motivatie kan opbrengen om de woorden van Hey lens in effectieve daden om te /etlen De praktische voetbalkennis en kunde van Georges staat hier buiten kijf didactisch wordt het waarschijnlijk nog altijd mooi geformuleerd maai vooraleer de machinerie dan edit op gang is gekomen stokt ze al ergens Daarom durven wij volgende, mis schien boude verklaring, plegen van spelerszijde is het «heilige geloof» in de trainer er uit De opdrachten die men dient uit te voeren worden aan- Erik Demaeght blokkeert hier de bal voor de voeten van Geert Van Roy. (EL)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11