FRANCIS SMET Dealer ielmac pvc en ALU-ramen - dubbel glas Francis Smet wil van 1983 een groot jaar maken Immerzeeldreef 31, 9300 AALST - 053-21 66 79 - .ooiramen Zonnewering Autorally is een avontuurlijke sport Nieuwe Gazet van Aalst - 25 februari 1983 -13 kampioenschappen ging deelnemen. Doch de klachten liepen evenredig met het aantal proeven, en de kwali teit van de organisaties verminderde zienderogen. Francis Smet was ondertussen verkozen tot voorzitter van de Unie der Belgische Rallyklubs. Met hart en ziel stortte hij zich in de strijd om een evenredige verdeling van de proeven te verkrijgen. Hij streefde eveneens naar een betere samenwerking tussen de verschil lende Vlaamse Autoklubs. Een vijftal jaren geleden bereikte hij zijn stand punt. De kwantiteit van de proeven daalde en de kwaliteit begon te stij gen. Francis Smet aan de lezer voorstellen, is meer dan waarschijnlijk een overbodig iets. Iedere Aalstenaar kent Francis als een echte ajuin, voor wie karnaval hei lig is, en ook als de man die in de overige 362 dagen voorzetramen in alumi nium en plastiek plaatst. Vele Aalstenaars weten echter niet dat diezelfde Fran cis Smet een uitzonderlijke passie heeft voor de autosport. Zelf reeds 10 jaar voorzitter is van het Aalsters Auto Rallyteam, en op de koop toe een meer dan volwaardig piloot mag genoemd worden, Hoe dit alles tot stand kwam lieten wij hem zelf in geuren en kleuren vertel len. fn 1970 werd de basis gelegd Als vertegenwoordiger van de Garage Van Hover, was ik reeds kort bij de autohistorie betrokken. Samen met een tweetal vrienden gingen we regel matig wedstrijden bekijken. Zoals in elke sporttak is bekijken dikwijls de basis van eens zelf te proberen. We kochten een afgezette R8 in, en prut sten in onze vrije uren een wagen aan elkaar. Onze eerste kpntaktname met de kompetitie loste onze verwachtin gen ten voile in. Wij bezetten de laatste drie plaatsen, doch hadden ons enorm geamuseerd. De zaak was echter aan het rollen en in januari 1972 belegden wij een eerste kontakt- vergadering in 't Apostelken. Onze verwachtingen van een tiental enthou siastelingen werd echter ver overtrof fen. Bij onze aankomst in 't Apostel ken waren zoals naar gewoonte de tafeltjes druk bezet, doch tot onze grote verwondering waren al deze gasten voor onze oproep gekomen. Liefst 70 sportievelingen togen mee naar de vergaderzaal. Met een lichte voorbereiding liep het dan ook niet van een leien dakje zomaar 70 man toe te spreken. Enfin, al bij al werd daar het Racing Team Aalst gesticht. Het ledental verhoogde zienderogen en toen het Racing Team Brisard uit Gent, waar de Aalstenaars R'aoul Cuvelier en Freddy Spaenhoven deel van uitmaakten, over de kop ging, namen wij die voltallige klub over. Meteen waren we ook rijp voor de eerste grote organisatie: de 12 uren van Aalst. S -I'M mmm Francis Smet in gesprek met co-piloot Karei Thièlemans vlak voor de start van de 6 uur van Kortrijk. Zij moeten het in 1983 waarmaken, teneinde hun sponsors niet te ontgoochelen, (foto Patrick Meganck) land, het huis De Ster uit de Molen straat, Autobanden Benoit De Smedt en Tuning Alvan Porsche, de firma Delmac, een Brugse firma van zonne wering, Arbor, ramen en deuren, heb ben hun ingezet om mijn wagen dit jaar zeer goed uit te dossen, in zoverre dat ongelukken terzijde gela ten, ik automatisch een zeer groot jaar moet maken. Zij maken het me nu mogelijk perfekt buiten te komen. Nu is het aan mij om te bewijzen dat ik hun vertrouwen waard ben. Ook heb ik het volste vertrouwen in mijn co- piloot, Karei Thielemans, tevens zoon van sponsor Jozef Thielemans, eige naar van De Ster. Gezien mijn drukke beroepsbezigheden zal ik mij slechts op 8 a 10 rallys toeleggen. Met daarbij de organisatie van de 12 Uren van Aalst op 5 juni a.s. zal ik reeds tot over mijn oren in de rallywereld zitten en voor mevr. Smet is het zo al meer dan genoeg. inlichtingen en inschrijvingen Voor inschrijvingen en inlichtingen kan men steeds terecht elke tweede vrijdag van de maand in het huidig klublokaal Charly's, Nieuwstraat 6, Aalst, of rechtstreeks bij de voorzitter: Francis Smet, Immerzeeldreef 31 Aalst. Tel. 21 66 79. (A.V.H.) DUIVEN HOEKJE Redaktie Hugo De Wolf, tel. 77.81.60 De 12 uren van Aalst Deze Aalsterse organisatie werd een steeds groeiend sukses, waaraan sinds vorig jaar nu ook de groten van de Rallywereld hun medewerking ver lenen. Liefst 146 deelnemers versche nen aan de start, en dit was te danken aan de voortreffelijke organisatie en de zeer mooie prijzenpot. Het is een zeer spektakulaire wedstrijd en ieder jaar zien wij dan ook de publieke belangstelling toenemen. Voor voorzit ter Francis Smet wordt het echter te veel. Naast inrichter is hij ook wed- strijddirekteur en public-relation, maar vooral de concentratie als piloot is onder nul. Daarom is de oproep van Francis een noodkreet. Bezorg hem mannen die kunnen instaan voor orga nisaties, mensen, die het als voorzitter aankunnen een dergelijke vereniging te leiden, zodat hij meer aandacht kan besteden aan zijn hobby autorally als piloot. 1974 een rampjaar Het ledenaantal bleef gestadig stijgen en in 1973 nam medewerker van het eerste uur Paul Marcoen het initiatief om aan de Gentsestraat een lokaal voor ons in te richten. Daar beleefden we enorm veel plezier, tot in septem ber 1974 een smartelijk ongeluk deze trouwe vriend uit pns midden wegrukte. Een enorme klap voor het moreel van de klub. Maar we moesten verder, en lieten dit jaar nog een paar goede resultaten optekenen. 1975, autosport kent hersirukturering In 1975 kende de autosport op natio naal vlak een diepgaande herstruktu- rering. Twee verschillende verenigin gen begonnen een meedogenloze strijd. Aan de ene zijde de Unie dpr Belgische Rallyklubs, waar alle neder- landstaligen aangesloten waren en dan ook de grootste vereniging was Aan de andere kant ae Koninklijke Automobielklub van België, die een nieuw orgaan in het leven riep om de nederlandstaligen aan te trekken. Voor de klubs betekende dit meer proeven, omdat men aan de beide Francis Smet in volle aktie na pech in De Kroon te Teralfene. Met het rechter voorwiel opgeheven stevent hij naar de overwinning in de laatste discipline, (foto Patrick Meganck) Railyrijden-teamwork Wanneer één of andere proef gewon nen wordt, staart het publiek zich nogal blind op de piloot. Francis, die zelf achter het stuur zit en bij overwin ningen niet ongevoelig blijft voor de sympathiebetuigingen van het publiek, meent toch te mogen zeggen dat een overwinning het werk is van het gevormde team. Want wat zou een piloot zijn zonder co-piloot. Wat zou het worden wanneer een co-piloot het verschil niet weet tussen een stafkaart of een kaart De Roeck. Een zeer lange weg Toen ik mij destijds lanceerde in de Rally wereld, met het zelf ineen ge knutseld R8-tje, sleurden we 68 PK's mee. Veel te licht om tussen de groten te belanden. Wel voldoende om een klasse (cc) kampioenschap te beha len. Om rallyspecialist te worden is er nochtans niet meer nodig. Een door deweekse wagen, die versterkt wordt aan vering en remmen (speciaal de remplaketten). Wil men resultaten, dan heeft men veel P.K. nodig en zulks kan men onmogelijk met eigen middelen. Een sponsor op de kop tik ken, kan men echter slechts aan de hand van geleverde uitslagen. Dus moet men het rijtje af gaan zoals ikna de R8 kwam een R 12, en R 5 alpine, een BMW en nu de laatse twee seizoe nen een Porsche 260 PK. Bekijk zelf de stijging van PK. Men kan aan sluiten bij een klub vanaf 16 jaar. Men wordt onmiddellijk ingeschakeld in het team. Natuurlijk niet direkt als piloot, maar als co-piloot kan men reeds enorm veel leren en enorm veel dien sten bewijzen. Ook bij de organisaties wordt men betrokken, want op elke plaats zijn mensen nodig, en zonder klub, geen organisatie. Zoals gezegd dus, start men met een gewone wagen, op vering en remmen na onge wijzigd en wordt ingelijfd bij de toe- risme-klasse onder de fabriekswa- gens (N), rijdend volgens de normen van de wegcode, doch op gesloten cir cuits. Bij goede resultaten, wordt de wagen verder en verder aangepast naar de noden, en wordt men inge deeld naargelang de cc.-inhoud in klassen (B). Doch een «kind», van zes tien wordt zomaar niet de weg opge stuurd voor een rally. Eerst dient men school te lopen in de rallyschool van Zolder, Men leert er met de wagen omgaan. Men leert slippen, bijsturen en balanceren. Rallyrijden gevaarlijk Francis Smet zegt het zonder omwe gen. Rallyrijden is NIET gevaarlijk. De meeste mensèn worden slecht inge licht. Men ziet op TV alleen de slip- en botspartijen, doch deze zijn uitslui tend te wijten aan persoonlijke risico's. De veiligheid ligt in de eigen handen van de piloot. De fouten, die er begaan worden zijn meestal te wijten aan derden. Mensen, die absoluut een foto willen van een bolide die tegen 1 50 km/u. op een bocht afsnort. Men sen, die ondanks het verbod van de organisatoren toch op een gevaarlijke plaats op het parcours willen staan, want dan is het spektakulairst. Ik geef het U op een blaadje. Wanneer ik 's zondags met de familie naar zee rijd, heb ik meer schrik op de auto strade dan bij een wedstrijd. 1982 was een rotjaar Verleden jaar heb ik heel wat miserie meegemaakt. Ik had veel pech met de wagen Zo tijdens de Rally van De Kroon in Teralfene, Ik won er 7 van de 16 disciplines. Reed in een andere defekt, vond slechts na 11 minuten dat een stom kabeltje aan de distribu tie loszat en verspeelde daarmee de overwinning. In Roeselare kwam ik door een onverwachte toeschouwer m de gracht terecht, verloor er 5 minu ten, doch kon toch nog van de 89e plaats naar de 24e oprukken in deze tweedaagse. Er waren daar 130 deel nemers. In Bachten de Kupe werd ik 18e op 110 deelnemers en te Kortrijk 14e op 156. 1983 moet een groot jaar worden Dit jaar wil ik er nog eens tegenaan gaan. De sponsors, Juwelen Zwitser- «Rap zijn wint» Baardegem Prijsvlucht van 20/2 uit Lessen 25 oude) 1Gust Uyttersprot, Moorsel; 2 3. Arth. Van Limbergen; 4, Ludo van Belle, Buggenhout; 5. René De Man, Buggenhout; 6. Gust Uytersprot; 7. Gust Uyttersprot; 8. André Luy- paert. 12 jaarlingen 1Arth. Van Limbergen; 2. Ludo Van Belle, Buggenhout; 3. André Luy- paert, Buggenhout; 4. Jeanine Plas. Zondag grote vlucht uit Lessen dezelfde waarborg; tot 11u.30 zeer stipt. Los 13 u. Vanaf 6 maart openingsvlucht uit Quiévrain. Los om 9 u. Vluchtprogramma 1983 «De Snelle Duif» Brusselbaan 109, 9440 Erembodegem Start6 maart Lessen van 13 maart tot en met 23 oktober 1983Quiévrain. Een 20-tal Noyonvluchten werden eveneens voorzien in het programma. Deze vluchten starten op 17 april 1983. Algemene informatie omtrekvoor al onze vluchten Aalst, Erembodegem, Hekelgem, Teralfene, Welle. Leervluchten. Lesseniedere dinsdag en zaterdag vanaf 26 maart. Quiévrainiedere donderdag van 31 maart. Lossen Provinciaal Antwerpen. Kosten per duif: Quiévrairl10 F. Noyon 15 F. Dubbelen5 F. Uitslag 15 F. Constateur: 25 F. Eigendom of 2e toestel 15 F. Constateren verplichtend met onge schonden potjes (zonder gaatjes) uit twee delen. Gratis kampioenschap voor de leden. Totaal 14 300 fr. De kampioenschappen worden aan geboden aan alle liefhebbers die lid zijn voor 8 mei 1983. Het lidgeld bedraagt 50 F. éénmaal te betalen en laat toe aan de kampioen schappen in de vijf reeksen deel te nemen. Dubbelen telt niet mee. leder lid kan maar een kampioen schap per reeks, met uitzondering van de asduiven, winnen. Nochtans kan hij de waarde van zijn trofeeën in de verschillende reeksen samenvoegen. Iedere laureaat zal op de kampioen dag duivententoonstellen, zoniet blijft zijn trofee eigendom van de maat schappij. Tweeverbond Aalst-Erembodegem/Terjoden «Eerlijk en Vrij», Binnenstraat 289, 9300 Aalst. «De Kleine Melker», Ninovestraat 13, 9440 Erembodegem/Terjoden. Vluchtprogramma Quiévrain en Noyon. 1. Omtrek A. Quiévrain: Aalst, Erembode gem/Terjoden, Haaltert, Kerksken, Nieuwerkerken, Welle, Denderhou- tem. B. Noyon: Groot Aalst (na de fusie) Erembodegem/Terjoden, Haaltert, Welle, Kerksken, Denderhoutem. 2. Vluchten in het verbond tellend voor de kam pioenschappen: A. Quiévrain: alle zondagvluchten van 6 maart tot en met 25 september 1983. B. Alle zondagvluchten van 3 april (Pasen) tot en met 11 september 1983. N.B. Uitgestelde prijsvluchten (niet los op zondag door eventuele weers omstandigheden). Indien de vlucht de zondag niet wordt gelost telt ze ook niet mee voor de kampioenschappen. Liefhebbers die in dit geval hun bestatigingstoestel wensen binnen te brjengen moeten dit doen uiterlijk tot 20 uur zondagavond in het lokaal waar ze hebben inge- korfd. Telefonische oproepen of telaatkomers zullen geweigerd wor den. 3. Lossingsplaats A. Quiévraincoördinaat 6520/20 5059/60 B. Noyoncoördinaat 6024/20 5981/30. 4. Lossingsuur A. Quiévrain 8u.10 B. Noyon7 u. 6. Opleervluchten A. In beide lokalen Dinsdag lessen Los om 8u.10 inkorven maandag avond 19 tot 22 uur. Donderdag Quiévrain Los om 8u.10 inkorven woensdag avond van 19 tot 22 uur Zaterdag Lessen Los om 1 2u.15 inkorven tot 10u.30 zeer stipt. 7. Prijs opleervluchten Lessen 5 fr.; Quiévrain 6 fr.Prijs vlucht Quiévrain 6 1 fr.; Prijsvlucht Noyon 15 fr. 13. Bourges en Barcelona vluchten Mogen deelnemen alle liefhebbers in regel met de K.B.D.B. en lid zijn in één der beide maatschappijen. Het plaat selijk reglement zal met omzendbrief bekend gemaakt worden.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13