Huwelijk Danny Schorreel-Okapi definitief ontbonden Coach Willy Ivens duwt Osiris kopje-onder Zondag valt mogelijk beslssing in De Hoorn-Olfit Mogelijke testwedstrijd voor Osiris-dames Ludwig Van Der Borght geeft voorzet overwinning in verkeerde handen BBC. Erembodegem knielt slechts in de verlengingen ZNA blijft verliezen 14 - Nieuwe Gazet van Aalst - 25 februari 1983 Basketbal Sinds de wedstrijd tegen Merksem op karnavalavond liepen de geruchten als zou Danny Schorreel definitief een stop hebben gezet achter zijn samenwerking met Okapi. Alvorens echter met een losse pen deze kordate beslissing neer te schrijven, wilden we eerst de volgende wedstrijd tegen leider Oostende afwachten. Wat is er dan gebeurd Danny Schorreel, destijds een typi sche vleugelspeler met een zeer goed shot werd precies 15 jaar geleden ingehaald in de eerste ploeg van Okapi. Sindsdien miste^ hij geen enkele wedstrijd meer en'was steeds een toonbeeld van moed, inzet en opoffering voor «zijn» Okapi. Tot die bewuste vooravond van karnaval is Danny ook als spelmaker de man geweest, die Okapi hielp naar eerste klasse terugbrengen. Dit seizoen moest hij heel wat kritiek slikken zowel van supporters als van bestuur. Spij tig genoeg gebeurde zulks meestal achter de rug om, zodat Danny zonder verdediging stond. Patrick Van den Bosch, die van Oxaco overgenomen werd, en voor éénieder de verwachte playmaker bleek te zijn voor Okapi, heeft echter onmiddellijk af te rekenen met de legerplicht en kan zich niet in spelen in de ploeg. Danny Schorreel moest dan maar noodgedwongen op die spelmakersplaats blijven spelen. Sinds zaterdag 12 februari 1983 scheen men van dit standpunt te wil len afstappen. De prijzen zijn gedeeld. Okapi keert terug naar tweede en Danny werd gedurende de tweede helft op de bank gelaten: «Niet zo erg», verklaart Danny zelf. «Ik ver keerde niet in zo'n goede dag, en Patrick Van den Bosch deed het bepaald niet slecht. Wat echter de emmer deed overlopen was dat andere spelers het op het terrein zeer slecht deden en niet vervangen wer den. Ging men op het einde toch over tot vervangingen, dan gingen vaste reservespelers nog vooi op mij, en dit was te veel». Stoppen doet men toch niet van de ene op de andere dag «Het idee om te stoppen met Okapi spookte wel al een tijdje in mijn ach terhoofd. Tegen mijn wil, werd ik op een verkeerde plaats uitgespeeld, en kreeg dan ook heel wat kritiek te slik ken. Zolang die kritiek van de suppor ters kwam was zulks aan te nemen. Deze mensen betalen om ons te zien spelen, en zijn dan ook vrij van spre ken. Toen ik echter vernam dat het be stuur opdracht gegeven had aan de coach mij minder te laten spelen, vond ik zulks toch wat te bar. Daarbij voelde ik ook, dat bepaalde spelers zich lieten leiden door indrukken hen ingegeven door familie, wat ergens tot een muur tussen ons leidde, zodat de verstand houding stilaan begon zoek te raken». Is er al kontakt geweest van het bestuur uit «Hoe ongelooflijk het ook moge klin ken. Tot op heden heeft niemand van Okapi kontakt met mij opgenomen. Geen telefoon, geen bezoek, niets. Echt schandalig, alhoewel zulks een bewijs mag heten dat Okapi mijn diensten niet meer kan gebruiken. Een paar spelers hebben wel reeds met mij gesproken, doch niemand kan voorlopig mijn mening veranderen. Het hoofdstuk «Okapi» is voor mij voorgoed afgelopen Wat voorziet U voor de toekomst «In de paar dagen die voorbij zijn, werd ik reeds gekontakteerd door drie ploegen, die mij verzochten voor speler-trainer. Voorlopig houd ik dit in beraad. Na het seizoen veronderstel ik wel dat ik bij een andere ploeg terecht kom, tenminste als de Okapi-prijs wat redelijk is. Ik houd mij verder in kondi- tie, en oefen regelmatig met de dames van Vlierzele, waar vrouwtje Martine voor speelt». Danny Schorreel als trainer-coach bij Okapi «Geen sprake van. Wanneer ik een einde zet aan Okapi, dan is het ook voor alles. Niets zal mij van dit stand punt afbrengen Waar zat volgens U de oorzaak van het falen dit seizoen Wat Okapi mankeert is een manager. Nu heeft ieder zijn zegje. Weinig posi tiefs op de vergaderingen. Veel ach terbaksheid aan de toog nadien. Daar bij kwam dat Okapi te vroeg tot de amerikaanse wissel Davis-Graziano overgegaan is. Danny Davis werd dui delijk te vroeg vervangen. Die wissel werd niet opgedrongen door het spe- lerspotentieel wel door het bestuur. Alhoewel Davis er ook wel achterzat om terug te keren. Een laatste punt is, dat dame fortuna ons zeker in de steek gelaten heeft. Winnen wij de wedstrijden, die wij nu verloren met een paar punten, dan staat Okapi mid denin en was er misschien geen vuiltje aan de lucht (A.V.H.) Derde Nationale A BBC. Osiris-Hermes Sint Niklaas 82-87 Alles was zo mooi begonnen dit seizoen bij Osiris. Op papier bezat men een ploeg, die mocht titelal- lures hebben. Na een paar weken begon het verkeerd te lopen, enigszins ingevolge kwetsuren, schorsingen en de legerdienst van Guy Lagring. Het eerste slachtoffer van dit alles was Roger Oe Koster, die als coach de laan uitging. Vervanger Willy Ivens slaagde er in een lichte heropflakkering te verwezenlijken met de inbreng van Tony Borgers, doch na een paar weken verzeilde Osiris weer in het oude schuitje. Nu sinds een paar weken wordt het de totale afgang. Eerst werd verloren tegen een vech- vriend en tegenstander uitstak. Paul, tend Quaregnon, dan verlies op Bavia nen Vilvoorde en nu verlies tegen een andere degradatiekandidaat Hermes Sint Niklaas. In de eerste helft verliep alles nog naar wens bij Osiris, want nadat uitblinker Lagrillière met 14 punten in amper 14' voor een maksi- male 20-26 bezoekende voorsprong had gezorgd, herpakte Osiris zich vol ledig. Temmerman, het werkpaard, ging op de Sint Niklase topschutter plakken, en Osiris kwam terug en er over aan de rust 45-39. Dit was vooral het werk van Paul De Geest, die met een 8 op 9 letterlijk en figuurlijk boven die een ganse dag met een griepaan val in bed gestoken had, was er blijk baar bovenop en met die rustvoor- sprong, kon Osiris de wedstrijd haast niet meer verliezen. De beginfaze van de tweede helft werd Osiris in feite fataal. Het duurde ruim 4'30" alvo rens Ongenaet vanop de vrijworplijn de eerste Osirispunten kon aanbren gen. De Geest, die een paar balverlie zen liet optekenen, evenals zijn ploeg maats, was echter het mikpunt van de coach en moest naar de bank. Onbe grijpelijk Sterker in het rebound en via Van Huffel en Van den Berge, die hun shot weervonden, kon Sint Ni klaas tot 61-71 uitlopen. Coach Willy Ivens zette zijn dubbele meter weer in het veld en in amper 5' nam Osiris weer de leiding 76-75. Opnieuw was de overwinning in zicht, doch coach Willy Ivens zag het zo niet zitten en haalde Paul De Geest opnieuw naar de jDank, dit terwijl Ongenaet zijn tegenstander Van Huffel aan de lopende band liet scoren. Langs Van den Berge werd het 78-83. Dirk Tem merman andermaal niet op zijn geliefde playmakersplaats uitge speeld, probeerde er dan nog wat aan te doen, doch balverlies leverde nieuw lokaal verlies op. Meteen komt Osiris aan de rand van de degradatie En de verwachtingen waren zo hoog (A.V.H.) Basketbal Liefhebbers De Koplopers werden niet verontrust op deze vijnienoe speeldagleider De Hoorn duldde een hem tegenstand van 't Snoepertje 26-37. De tweede helft was slordig basket, mede door de aanwezig heid van Gilbos en Troch bij 't Snoepertje en het uitvallen van Johan Saeys, en de inbreng aan lei derszijde van het reservematerieel Van Wambeke, Roosen en Thijbaert. Weer met het basisteam op het veld kon De Hoorn nog een ruime zege ver werven. Vooral in verdediging was De woorn zeer sterk "t Snoepertje kon in tweede helft alleen nog langs unny Verhulst, vooral vanop de vrij worplijn, De Roeck en Kerkvliet sco ren Olfit-Terlinden werd een walk over voor de vice-leiders en ook Sint- Antoon kende geen problemen met Diversi De Klok kwam niet opdagen tegen Hugh's, zodat 't Seyen en Co gemakkelijke punten verwierven. De voornaamste topper werd alzo Toren hof-De Nachtwacht. Een topper, die er nooit één was, aangezien bij de bezoe kerstopscorer Koen Goubert reeds na 3' naar de kleedkamers verwezen werd. Verdiend en onverdiend Ver diend omdat de voorbije wedstrijden zeker een grote rol speelden in de beoordeling; Koen Goubert kan immers niet nalaten de scheidsrech ters steeds terecht te wijzen Onver diend in de wedstrijd zelf. Want dri- vende Koen was in die beginfaze reeds driemaal «gepakt» zonder dat de scheidsrechters er graten inzagen. Zijn kommentaar hierover levérde hem de uitsluiting. Die handikap was echt teveel voor de overige moedige Nacht wachters, die na een 37-26 nog Kranig verzet boden, doch Lefevre, Borms en Van den Bossche waren niet te stop pen. Topscorers voor Torenhof Lefevre 22, Tembuyser 21, Borms 19, Van den Bossche 17 voor De Nachtwacht Vermoesen 24 en De Lil 20. De topper van de speeldag mag dan wel Cockpit-Borghmans heten Deze vierpuntenwedstrijd bood echt spek takel Vooral Ferre Van den Hauwe aan lokale zijde en Gust Van Gijsegem aan bezoekende zijde waren de hoofd pionnen. Langs Ferre Van den Hauwe, Mare De Wuffel, Guy Van den Hauwe en Wim Possé wist de thuisploeg onmiddellijk een tienpun- tenkloof te slaan 18-8. Ondanks de tegenstand van Gust van Gijsegem en Luc Teerlinck kon Cockpit deze voor sprong tot de rust 45-35 handhaven. Het begin van de tweede helft werd Cockpit bijna fataal. Met vijf opeenvol gende korven zorgde Gust Van Gijse gem voor 48-53. Borghmans deed beetje bij beetje de achterstand slin ken en aan de 13' kwam Borghmans langs Van der Borght de enige maal gelijk 66-66. Ferre Van den Hauwe kende dan een nieuwe bevlieging, die Borghmans zonder antwoord liet CockpitFerre Van den Hauwe 41 Possé 10, Guy Van den Hauwe 10, De Wuffel 18, Corthals 3. BorghmansVan Gijsegem 37, Teer linck 21Van Neck 8, Van der Borght 8, Coen 2. Uitslagen en standen - Sint Antoon - Diversi Cockpit - Borghmans Olfit - Terlinden Snoepertje - De Hoorn Torenhof - De Nachtwacht De Klok - Hugh's 80-48 82-76 89-34 46-89 79-60 0-20 FF 1 De Hoorn 30. 2 Olfit 28. 3 Sint Antoon 22, Hugh s 20, Torenhof 16, Cockpit 14. Nachtwacht 12, Borghmans 12; Diversi 8, Snoepertje 8, Terlin den 4; De Klok 0 (A V H BasketbalEerste Provinciale Dames BBC. DE PINTE-BBC. OSIRIS 71-61 Voor een grote opkomst heeft BBC. Osiris de verwachte titel niet kunnen binnenhalen. Het leed zijn eerste nederlaag in twee seizoenen tegen een super-gemotiveerd De Pinte, die dan nog alle voordelen aan zijn kant had. Eerstens waren er de zachte borden, tweedens was er de home-arbitrage, bewijs 29 persoonlijke fouten voor Osiris, waardoor liefst drie basisspeelsters naar de bank moesten. Het behalen van de titel was dus nog niet voor vandaaq. De Pinte verraste de Dendermeisjes, door hun motivatie. Het was de wedstrijd van de laatste kans, en deze kans grepen zij met beide handen. Wanneer over een paar weken de testwedstrijd zal door gaan voor het toekennen van de titel zal Osiris uit een ander vaatje moeten tap pen. Janssens kwam nooit op haar ge woon rendement. In de rebound was Osi ris duidelijk te zwak, en dan waren er die onberekenbare refs. Met een 33-30 rust stand was nochtans alles mogelijk, doch toen de foutenlast de Osiris-girls begon te teisteren kon De Pinte naar een 20- puntenvoorsprong gaan. Een ultieme pressing van Osiris bracht hen nog tot 10 punten, doch daar stokte het dan ook. BC. Osiris is belust pp weerwraak en ho pelijk komt die er in'de testwedstrijd, met de titel als gevolg. DE PINTE Danneels 14/Stumané 14/ Van Lancker 13/De Raeve 9/Raes 2/Gij- selinck 19. OSIRIS: De Moor 6/Mortier 18/Jans- sens 4/Naessens 4/Van de Velde 11/ Claessens 6/Van de Spiegel 4/De Cre- mer 8. (A.V.H.) Basketbaleerste provinciale BBC. Vovka Oudenaarde - BBC The Tower Aalst 83-72 Wij willen in de eerste plaats speler Danny D'Herdt van The Tower danken voor de bereidwilligheid ons nu ook bij de verplaatsingen kommentaar over hun wedstrijden mee te delen. Vovka, weer «au grand complet» met Snoeck en 't Joncke er bij was duidelijk belust op weerwraak voor de nederlaag uit de heenronde die de brouwersgasten opliepen te Aalst. The Tower Aalst, zon der de gekwetste De Troyer en met een halve De Schaepdrijver, moest in feite tegen de overmacht optornen. De eerste 5' hield The Tower stand 6- 4, doch stilaan maar zeker kon Vovka langs Margodt, goed voor zes punten in de openingsfaze, een kloof bewer ken 15-10 en 22-10 Overschakelend van man naar press kon The Tower in amper 4' zijn achterstand wegwerken 22-21 en kon tot de rust in het Oude naards zog blijven 30-25. Verdedi gend klopte alles wel, doch aanvallend stond Danny D'Herdt te veel alleen. De beginminuten van de tweede periode werden The Tower fataal, 't Joncke voor de rust beperkt tot 2 pun ten werd onhoudbaar en schudde The Tower af 36-27, 45-33 en halfweg de tweede helft 63—47. The Tower pro beerde het opnieuw met een press, en de achterstand begon stilaan te slin ken, mede daar D'Herdt nu de volle steun kreeg van Van der Borght, De Schaepdrijver en ook Jean Paul Hey- vaert. 72-58. Bij het ingaan van de laatste minuut kreeg Aalst bijna aansluiting 76-72. Op dit ogenblik ontaardde de wedstrijd. Van den Bremt werd onderuit gelo pen. Deze zware fout bleef onbestraft en Ludwig Van der Borght, duidelijk onder de indruk van dit incident, gaf dp voorzet van de laatste kans in han- dèn van 't Joncke, die dankbaar te- genscoorde. The Tower was gesla gen. Danny D'Herdt maakte in het kort het proces«Wij verloren de concen tratie in het woelige wedstrijdslot. Ikzelf miste niet minder dan vijf gemakkelijke lay-ups en Van Langen- hove bleek nog steeds de karnaval- sfeer te pakken te hebben. Als conclu sie mogen we stellen dat door het ver lies van Deinze en ons, Temse kam pioen wordt. Voor de tweede plaats blijven we in de run. Zondag bekeren we op Oostakker. In de thuiswedstrij den tegen Sint Niklase en Akron Ronse moeten we de punten halen. Op Were Di en op Red Boys worden de prijzen gedeeld. Doch ook Deinze en Were Di hebben nog een zwaar programma. Deinze ontvangt thuis lei der Scheldejeugd Temse en Red Boys, en uit naar Silaba en Sint Nik lase. Drie van die ploegen zitten in puntennood en daar wordt nog hard gevochten. Were Di heeft twee moei lijke verplaatsingen naar Hoger Op en Wezenvrienden terwijl thuis The Tower en Moerzeke moet partij gege ven worden». Onze conclusie kan alleen maar zijn dat de wedstrijd op Were Di de beslis sing kan brengen in verband met het toekennen van de tweede plaats, en de eventuele stijger naar vierde natio nale. (A.V.H.) Basketbal Tweede provinciale BBC. EREMBODEGEM-EENHOORN BAZEL 60-62 (57-57) Nadat Erembodegem voor een paar weken, de stunt lukte om leider Hemaco in eigen zaal de eerste seizoennederlaag toe te dienen, was Bazel niet zonder schrik naar de Erembodegemse Denderdal afgezakt. Die schrik leek gegrond, want BBC. Erembodegem nam onmiddellijk de wedstrijd in handen langs een zeer preciese speler-coach Marcoen, die met een 3 op 3 voor een 12-7 voor sprong zorgde. Balverlies en- inge beelde loopfouten van de scheids rechters zorgden voor een bezoe kende terugkeer 14-15. Via De Wolf en opnieuw Marcoen kon Erembode gem stand houden tot de rust 26-26. Onmiddellijk na de hervatting sloeg Erembodegem dan de schijnbaar defi nitieve kloof. Marcoen met een nieuwe 3 op 3 en Triest zorgden voor 39-28 en De Wolf deed er nog een schepje Waterpolo Afgelopen zondag kreeg ZNA opnieuw een zware nederlaag te incasseren. De thuismatch tegen Bruaae werd afgesloten met 3-16 op het scorebord. Meteen is ZNA een illussie armer. Brugge staat weliswaar eerste in de voorlopige klassering, doch vooral het gebrekkige func tioneren van de Aalster- se ploeg was de basis van de nederlaag. De voorlijn was te passief waardoor de verdediging telkens opnieuw in moeilijk heden kwam Voor Patrick De Schrijver werd het allemaal te veel en hij stapte gewoon uit het water Wegens examens moet ZNA wel twee basisspelers missen maar ook dit is geen geldig excuus. Volgende zaterdag maakt ZNA de zware verplaatsing naar Eeklo. Meetjesland be hoort immers tot de kanshebbers voor de titel in tweede nationale. (PVB) bovenop 45-32. Bazel was echt van de kook gespeeld, toen de bezoe kende coach reageerde. Bazel scha kelde over op man-to-man. en zulks bracht de kentering Erembodegem, reeds ver in de foutenlast, kon maar geen gaatje vinden in de stugge man- verdediging, en moest anderzijds de tegenaanvallen laten doorgaan. 1 voor het eindsignaal kwam Bazel gelijk 55-55. Erembodegem had zijn eigen lot en de bal in handen met nog 31 te spelen. «Rondspelen» klonk het vanop de bank. Doch wat in uitblinker Mar coen zijn hoofd ging mag Joost weten. Binnen de 5" neemt hij een shot, waarmee hij bord nog ring raakte, zodat Bazel onverhoopt balbezit kreeg. Triest kon vanop de vrijworplijn nog gelijkstellen 57-57 en de verlen gingen kon Meire, die nochtans een rampzalige wedstrijd speelde (5 op 23 shot) op het randje een onverhoopte zege voor Bazel binnenhalen. BBC Erembodegem: De Mangeleer 4, Triest 12, De Wolf 16, Marcoen 22, Walgraef 6 (A.V.H.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14