insofoak bü Francois DE SMET Café 't Landhuis Ppjll Autobedrijf^ Etienne Van den Bossche [VERZEKERINGEN CVP-PW-meerderheid kan op 1 maart van start gaan Geachte redaktie, Waarheen met karnavaljury De teerling is geworpen... PRACHTIGE OKKAZIEWAGENS TE KOOP Langestraat 218 9300 AALST Tei. 053/70 06 17 Steenweg op Dendermonde 36 Hofstade-Aalst 053-77 01 69 Specialiteit Mercedes en Old Timers Grote Markt, Aalst 2117 88 uit sympathie Hl Stationsstraat 1. Aalst Mbfch I JjW PARTNER IN VOOR- en TEGENSPOED. Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... Dus niCUCDG wil ik een QaZGt \>Cin C|al)t abonnement op de Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie 2 - Nieuwe Gazet van Aalst - 25 februari 1982 Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Deze lezersbrief naar aanleiding vanin de NGVA van 28/1/83 (tamelijk objektief), maar vooral van de «reacties» van Mare Galle en Her man De Geest «bij verkiezing socialistische OCMW-raadsleden», in de NGVA van 4/2/83 (onjuist Ik ben immers van mening dat, indien uw lezers informatie moeten krijgen over de interne SP-OCMW- en andere -perikelen, het liefst juiste informatie moet zijn; ook heb ik een hekel aan een zekere sfeerschepping en stem mingmakerij door insinuaties zonder konkrete feiten (zoals op het einde van het laatste artikel door H. De Geest). Juiste informatie 1De eerste verkiezing van 5 perso nen voor de OCMW-mandaten, op 28/11/1982 was wél geldig, want ze was verlopen volgens een vooraf over eengekomen procedure, waarin geen sprake was van de 50 +1 -regel. Twee maand na de verkiezing ineens den ken aan die 50 1is wel wat gek, maar het is wel verklaarbaarimmers de geldige verkiezing van 28/11 /82 moest persé door de «partijtop» ver nietigd worden, want geen enkel van de 5 verkozen kandidaten (Emilienne De Smedt, Gustaaf Lemaïtre, Guido Moens, Albert Pieters, Matthieu Saeys) wilde zich vrijwillig terugtrek ken ten voordele van de niet-verkozen Eddie Dierickx, die door een kleine partijtop bij voorbaat was vooropge steld. 2. Dat er in deze zaak «gqen verlie zers» zouden zijn, behalve Guido Moens, is wel «optimistisch» bekeken. Volgens mij zijn er minstens 3 verlie zers de 3 verkozen kandidaten Guido Moens, Albert Pieters en Matthieu Saeys die bij het nieuwe voorstel dat op 21/1/83 door Herman De Geest, Alois Van Den Bossche en Mare Galle aan de Algemene Ledenvergadering werd gedaan, zelfs niet meer de kans kregen om zich verkiesbaar te stellen (en ze waren nota bene verkozen Verliezer is nog de partij en de partij- demokratie. Wie weet nu nog welke regels, statu ten, wetten geldig zijn Ik niet Of tochvalt de uitslag mëe, dan is die geldig; is de uitslag anders dan door de «partijtop» vooraf beslist, dan moet die veranderd worden... 3. Waar haalt Mare Galle het dat «een funktie van OCMW-raadslid onverenig baar zou zijn met het huidige werk van stadsambtenaar Guido Moens!» jeugd- sekretaris). Wettelijk is engeen onver enigbaarheid Maar indien Mare Galle of Herman De Geest of enkele andere partijbestuursleden eventueel vinden dat het b.v 'deontologisch onverenig baar' zou zijn, waarom hebben zij dan op 28/11/82 de kandidaturen van twee stadsambtenaren aanvaard en hebben zij deze 2 kandidaten aan de verkiezing laten deelnemen De werkelijkheid is dat tot 15/1/83 nooit werd gesproken van een niet- geldige verkiezing of van onverenig baarheid. De 'franken' vallen hier ook blijkbaar wat laat Geen stemmingmakerij Het is gemakkelijk en dankbaar, maar vervolg van blz. 1 Om allerlei redenen, o a. het verzet van de heer Goeverneur, werd van deze oor spronkelijk plannen afgestapt. Woens dag 23 februari jl. werd immers een apar te vergadering georganiseerd van de uit tredende gemeenteraad, waarin naast de reeds vermelde kennisname ook een aantal technische en administratieve agendapunten afgehandeld werden De eigenlijke installatie van de nieuwe raad zelf. heeft anderzijds slechts op 1 maart 1983 plaats. Hierop worden bij ge heime stemming de acht schepenen ver kozen, terwijl men hoogstwaarschijnlijk ook de procedure tot voordracht van de OCMW kandidaten zal voorleggen. De oneerlijk, de moeilijkheden binnen de partij af te doen als «personenkwes- tie» of «generatiekonflikt». Voorzitter Herman De Geest weet wel beter Als hij echter spreekt van «een kleine groep die een spelletje speelt» of van «ambitieuze mensen die wel malcon tent zullen moeten worden», dan kan ik hem wel bijtreden,- maar ik denk niet dat we dan hetzelfde bedoelen. Wat is de kern van de zaak In de SP-Aalst doet zich de laatste tijd een gezond verschijnsel voor: een steeds groter wordende groep basis militanten (jongeren en-ouderen) wil len betrokken worden in de besluitvor ming (zeker als ze in de verkozen be stuursorganen, zoals het partijbe stuur, zetelen) en wensen zich, nog meer dan in het verleden, te kunnen blijven inzetten voor een goede partij werking, een beter stadsbeleid, kon krete socialistische verwezenljkingen. Ze zijn uiteraard dus ook niet meer akkoord met het feit.dat een kleine partijtop zich het recht toeeigent alleen te beslissen over wat het beste is voor de partij, voor de militanten, en laten we eerlijk zijn voor zichzelf. In een socialistische partij mag, naar mijn mening, inderdaad geen enkele groep zich dat recht toeëigenen. Dat het nu wel gemakkelijk is de mensen te doen geloven dat het om een gene ratiekonflikt zou gaan, en het gerucht te verspreiden dat «jongeren staan te springen om de ouderen te verdrin gen» kan ik wel verklaren, maar die bewering is en blijft onjuist. Inderdaad zijn het dikwijls bepaalde jongeren die de moed hebben om vele standpun ten, die wel bij een brede basis leven, in alle klaarheid te verwoorden. Getuigt het van verantwoordelijk heidszin, gefundeerde standpunten en konsekwente houdingen te willen ver drinken in een moeras van lasterpraat jes en stemmingmakerij tegen perso nen Voor zo n handelwijze kan ik geen res- pekt opbrengen. Dolores Baita De «reikhallen van het A.KV. liggen er stil en verlaten bij; de Aalsterse hoogdagen zijn afgelopen en vele wagens zullen dit jaar het zonlicht niet meer zien. De klassering is gemaakt, de prijzen verdiend Spijtig genoeg bestaat bij vele kamavalverenigin- gen ontgoocheling. Meer dan ooit is de klassering immers voor kritiek vatbaar. Rangschikking Het is zeker niet gemakkelijk een vijftigtal komische groepen met elkaar te vergelij ken en aan de hand van dit vergelijk een klassement op te stellen. Leerden we al qp lagere school niet dat peren niet ver gelijkbaar zijn met citroenen Nochtans wordt in Aalst dit subjektieve klassement telkenjare gebruikt als ver deelsleutel voor de prijzenpot. Het wordt stilaan een traditie dat heel wat groepen misnoegd zijn omwille van het behaalde resultaat, doch dit jaar was het rumoer toch bijzonder groot. Bij de ver- eigenlijke verkiezing van de 13 nieuwe OCMW raadsleden heeft dan plaats op de 3de maandag na de installatieverga dering, zodat de kans erin zit dat de nieuwe OCMW raad op 1 april zal kunnen van start gaan Ondertussen schijnt het bestuursvacu- um waarin Aalst gedurende twee maan den verkeerde, heel wat kwaad bloed op gewekt te hebben bij de nieuwe be- stuursverantwoordelijken. «De afgelo pen twee maand hebben meer kwaad gedaan voor Aalst dan de komende zes jaar» aldus de nieuwe burgemeester, die de klacht van Willy Alloo bij de Raad van State als onverantwoord betiteld. (MP) branding op dinsdagavond waren heel wat verwijten aan het adres van de jury te horen. Ook Kamiel Sergeant werd het mikpunt van ontevreden karnavalisten. Grote en kleine groepen Het is vrij eigenaardig dat men in Aalst een onderscheid wil maken tussen grote en kleine groepen. Volgens het regle ment terzake zou het hier gaan om groe pen met of zonder praalwagen. Men kan echter vaststellen dat bijna alle zgn. klei ne groepen eveneens een praalwagen bouwen. Het is onbegrijpelijk dat een groep zoals de moikes nog steeds met de hoofdprijs van de kleine groepen gaat lopen Deze groep had bij zijn inschrijving nochtans niet geprecisieerd voor welke kategorie. Voor de kleine groepen heeft de jury dus blijkbaar wel objectief criterium... Gevestigde waarden Bij de grote groepen vyas weinig discus sie over de eerste drie. De Lodderoigen, Kartasj en de Matotten boden inderdaad het beste van de jongste stoet. Het is echter verwonderlijk dat LOL, de Brikal- jongs zich nog bij de eerste tien konden plaatsen. Boze tongen beweren dat ze zich zelfs nog in werkpak bij de eersten gouden handhaven. Het zou immers te doen zijn om lange armen en de juiste politieker kennen. Of dit alles waar is houden wij in het mid den, maar de verdere klassering biedt, zacht uitgedrukt, een aantal verrassin gen. Denken we maar aan de achtste en ne gende plaats van Sjik en Schiefregt' oever, de 25ste plaats van Weir. de 30ste plaats van de Dompeleers; om er maar enkele te noemen. Ook anderen hadden beter verdiend. Het drama is voor velen echter niet het klassement op zichzelf, maar wel het fi nancieel verlies verbonden aan een min der goede plaats. De Kamillekes Velen hadden er zich op verheugd dat de Kamillekes dit jaar «binnen wedstrijd» zouden meelopen. Eindelijk zouden ze op hun plaats gezet worden zei men. Ken ners zullen niet ontkennen dat de kosten aan de wagen van deze groep ieder jaar uiterst miniem zijn. Dit jaar was de jury voor hen wel gulhartig. Met hun 805 pun ten waren ze goed voor de 18de plaats. Toch kregen ze «zomaar» 70.000 frank toegestoken. Een combinatie van binnen en buiten wedstrijd Pittig detail hierbij de Snottebellen escorteerden dit jaar de Ajuinboer en ontvingen hiervoor, welis waar binnen wedstrijd, 32.000 fr. Zij den ken er aan om volgend jaar buiten wed strijd mee te stappen. Alleen zullen zij er waarschijnlijk geen 70.000 fr. aan overhouden. Ook anderen denken eraan uit de kompetitie te stap pen. 1984 Hopelijk zal het feestcomité zijn lessen trekken uit het gebeurde. Zou het niet mogelijk zijn een a-politieke, onafhanke lijke jury samen te stellen die objectiviteit kan waarborgen. Bovendien zou het niet slecht zijn het publiek zelf te betrekken bij jurering. De Aalsterse karnavalverenigingen ho pen dat de nieuwe coalitie ook op dit vlak zal saneren. Afwachten maar. PVB De burgemeester is benoemd, de nieuwe gemeenteraad wordt op 1 maart aan staande geïnstalleerd Deze verkiezingen zullen evenwel in de Aalsterse geschiedenis een aparte plaats innemen. leder objectief waarnemer ziet en weet dat er met stemmen is geknoeid in be paalde telbureau's. Velen - familie, vrienden, persmensen, zelfs politieke tegenstrevers, maar vooral de man in de straat - hebben mij aange moedigd om recht te doen zegevieren De Bestendige Deputatie heeft om poli tieke redenen een hertelling van één (jawel één) telbureau geweigerd De Auditeur bij de Raad van State erkent in zijn verslag (blz. 12) dat er in telbureau 11 iets is fout gegaan, en schrijft «Toch moet worden vastgesteld dat verzoekers middel steunt op een objectief bewijs- element. Het feit dat hij in stemopne mingsbureau 11 slechts 8 naamstem- men zou hebben behaald is een in het oog vallende afwijking van het door ver zoeker in alle zevenentwintig andere openingsbureau's behaalde cijfers,...». De Auditeur twijfelt daarentegen aan het belang dat ik bij een hertelling kan heb ben en voegt er aan toe dat «het onwaar schijnlijk voorkomt dat het bekomen stemmensurplus enig effect op de ver kiezingsuitslag kan hebben» (blz. 8). De VI l-de Kamer van de Raad van State. Afdeling Administratie, erkent in haar ar rest dd. 3 februari 1983 wél het belang (cfr. punt 2.2 blz. 4)«Overwegende dat verzoeker als verkozen kandidaat, van een voldoende belang blijk geeft door hertelling te vragen die. volgens hem. tot het resultaat kan leiden dat hij iri ae rangorde van de verkozen kandidaten een plaats kan opschuiven of dat een verkozen kandidaat ten voordele van een niet verkozen kandidaat van dezelfde lijst geweerd wordt», maar niet het middel (arrest blz. 5 punt 3.3). Slotsom is dat de Bestendige Deputatie niet wou wat zij enkele jaren geleden graag toestond (of onder druk aan de dochter van een Bestendig Afgevaardig de. Ik betreur de conclusie van het arrest van de Raad van State. Ik heb als enkeling/ kleine man een ongelijke strijd gestreden en heb niettemin, wat de grond van de zaak betreft, gelijk gekregen Ik heb niet tégen iemand klacht inge diend of géén vertragingsmaneuver uit gevoerd, doch alleen mijn democratische rechten opgeëist en eerlijkheid ge vraagd. Ik ben tegen alle geknoei. Ik heb het bewijs geleverd tegenover mijn kiezers en gans de Aalsterse bevolking dat ik met buig voor eender welke vorm van chantage of drukkingsmiddel. maar doordrijf en alle rechtmiddelen gebruik om eerlijke oplossingen af te dwingen. Eerlijkheid is voor mij het belangrijkste en moet voorrang hebben op politiek belang (bovendien werd nooit herkiezing ge- vraagt maar hertelling van een bu reau Als het gaat om eerlijk zijn, recht voor de vuist, oprecht dienstbetoon, overtuigd Vlaming zijn, dan kan gans Aalst op mij rekenen. Willy Alloo Datsun Bluebird 180 SSS coupé, 10 pk, 1977 Opel Rekord 1900, 10 pk, 1976. aam Tel. 053/21 22 02-70 00 15, Onafhankelijk weekblad voor Oroot-Aalst En utgavt «in ».z.w. Aalsterse informatie Ik neem een abonnement Van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente Handtekening schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. Redaktie, publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel. 053177 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie, Peter Dauwe, voorzitter, Reinaertdreef 4, Aalst. Prijs abonnement jaar 1 000 fr 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer 25 fr.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2