Gabrielle en Augustsamen 185 jaar Rechtsgeding rond wortelbal op de Grote Markt Daens ziekenfonds stelt nieuwe kantoren open Nieuw Kultureei Centrum Aalst Wat komt na «prinselijk verkwisten Aalsterse zegswijzen Nieuwe Gazet van Aalst - 25 februari 1983 - 5 Het volledig gerestaureerde «herenhuis» dat ooit nog toebehoorde aan advocaat Joseph De Vis aan het Stationsplein nr. 12, biedt sinds de herfst van vorig jaar reeds onderdak aan het Daens-ziekenfonds. In hetzelfde gebouw zijn de adminis tratieve diensten ondergebracht van het Vlaams Verbond van Neutrale Zieken fondsen en van de Medische Groepering der Vlaanderen. Zaterdag 26 februari e.k. wordt alles nu officieel ingehuldigd. Eenieder kan er vrij terecht voor een kijkje vanaf 9 u. De receptie is om 15 u. Niet verkleed, maar met alle tanden bloot, zag ik Raymond met een lekker stuk» op schoot. Hij was nog maar pas burgemeester benoemd, of ook hij werd al bijna naar Amerika gezoend Hij deed in elk geval zijn uiterste best om mee te kunnen met d'écht Aalsterse rest. Zo klom ook hij op de carroussel, vrij onvervaard en iemand grinnikte«Da's nu een Moorselse ezel op een Aalsters paard Lorrie bleef er kalm bij en stak rustig zijn pijp op, zijn schepenambt is immers toch maar een mop Chris Borms echter, zat al met 't heilig vuur in haar schoenen, ze begon Raymond zelfs midden in de maandagstoet te zoenen Gelukkig dat alles mag met carnaval, dat is ook voor politiekers het geval Zo zagen we Jan de Neve gedurende een dag of twee in 't openbaar flirten met de CVP. Of Jan daarom de weg van Bisschop gaat in omgekeerde richting, zulten we pas weten, na de installatiezitting. De meerderheid kan immers wel wat versterking verdragen, en Jan hoopt vurig dat ze dan hém zullen vragen f perversje Gabrielle Meersman en August De Kegel vierden dinsdag feest, en met hen het hele rustoord Hoppe- naar Hopperank, waar hij nog aktief rank te Erembodegem. Arm in arm op de foto, voor de gelegenheid, want een echtpaar is het niet. blijft met het vlechten van pitrietmand- Gabrielle werd 90 jaar, en August, als ouderdomsdeken van het rustoord welgeteld 95jes en geniet van de verzorging door Gabrielle Meersman is van 't Kerre- broeck in Aalst, en werd daar geboren op 4 februari 1893. Met zestien waren ze thuis; moeder overleed bij de geboorte van het tiende kind; vader hertrouwde een weduwe met vijf kin deren, en dan kwam er nog eentje bij. «We waren zeer gelukkig samen, ook al kwamen we van verschillende stam men. Het is spijtig dat ik alleen over blijf. Vroeger werkte ik in een fabriek aan de Zwarte Hoekbrug, tot 1938. Ondertussen was ik getrouwd met Desiré De Smet, in 1915, en drie jaar later kregen we onze enige dochter. We woonden toen nog op de grote Bolleweg, daarna verhuisden we naar Erembodegem op de Groeneweg». Na het overlijden van haar man en een zware hartoperatie verhuisde ze in 77 naar het rustoord (toen nog zonder wachttijd). Nu nog kijkt ze vanop de tweede verdieping uit op haar vroe gere buurt, en schoonbroer Leon bezoekt haar trouw elke dag. Gust De Kegel werd geboren op 10 januari 1888, op een groot boerenhof aan 't stadspark, tegen de staminee «bij Pros». Nadat hij met Gabrielle De Saedeleer trouwde, trok hij naar de Denderkaai in het geboortedorp van zijn vrouw: Erembodegem. Gust werd wijd en zijd bekend 'als «kolenmar- chand», die met kar en paard ron- August De Kegel (95) en Gabriella Meersman (90). (OJ) dreed net zoals zijn broer te Aalst. Hij zette zijn handel verder in de Leu- vestraat. Van zijn vier kinderen zijn er nog twee in leven. In 1975 trok hij Alice. Dromen en praten over zijn paard, «mijn metgezel en levensnoodzaak», dat doet hij nog elke dag... (k.n.) Wortelbal en haarwortels Een bevoegd ambtenaar van de stad vroeg om ook de wortels-op te graven, omdat hij van oordeel was dat de gele verde bomen niet verplantklaar waren, wegens te weinig fijne worteltjes (die samen met de meevervoerde aarde de «wortelbal» vormen). De p.v.b.a Arbor voert aan dat stoffen, ontsnapt uit lekke leidingen, de grond (die zij feitelijk moesten meeleveren slecht maken. De stad beweert dat de bomen eerst moeten kunnen begin nen «schieten», wat met zowel de 1 ste als de 2de levering niet het geval was. Nu weet U waarom de dode staken zolang moesten blijven staan; we hou den U op de hoogte van het verloop van de gerechterlijke procedure. Vroeg of laat vertellen we U dan of de stad de 2de levering ook moet betalen, en of er misschien van een andere firma een derde leverinq komt (J.L.) Naast het Katrienenbal, het Jefkesbal, het Chiquébal en diverse kinderbals, is er dezer dagen ook wat te doen omtrent de wortelbal van een der afgestorven lindebomen op de Grote Markt. Tijdens het arriveren der foorwagens kwamen advocaten van respectievelijk de stad Aalst en de firma Arbor uit Houtvenen (leveranciers der bomen), samen met een expert, aangesteld door de recht bank, om grondstalen te nemen rond de overleden én overlevende bomen. Ödk de wortels worden onderzocht, 'haarworteftjes waren met aanwezig. (OJ) Onder toeziend oog van Sint-Antonius zijn deze week de werkzaamheden gestart voor de bouw van een nieuw kultureei centrum te Aalst. Op de hoek van de Capu- cienenlaan en de Sint-Jobstraat, meer bepaald op het domein van de Paters Capu- cienen, is een aannemer volop bezig de vroegere «Marcelino-club» volledig met de grond gelijk te maken. Hij heeft 6 maand de tijd om er de ruwbouw van een parochiaal kultureei centrum, met feestzaal, cafétaria én openluchtterras, te voltooien. Als alles volgens planning ver loopt, hoopt men volgend jaar reeds het lint te mogen doorknippen. (Wat moeten ze toch jaloers zijn in de Molenstraat Toch blijft de vraag of een modern kultureei centrum, ontdaan van de traditionele kloostermuur, zal passen in het geheel van het eeuwenoude en rustbrengend kloos tercomplex. te meer daar men ook zinnens is om de sobere maar imponerende kloostermuur verder te ontmantelen tot aan het kerkgebouw zelf(Y.V.) Het zal vele karnavalisten een zorg wezen, maar terwijl zij poepeloere in hun rijkdom lagen te hossen, stierven er per dag weer 50.000 mensen van honger op deze wereld. En terwijl de herrie om de prijsuitdeling nog steeds woedt, start ter bezinning de Broederlijk Delen aktie voor dit jaar. Voor dekenij Aalst is dat nu«In de bres voor Celebes». Zal de Aalste- naar ook dit jaar weer meer verkwist hebben met karnaval dan gedeeld in de vasten Celebes is een eiland in de Indonesi sche archipel. De meerderheid van de bevolking leeft er van de landbouw en de visvangst, en woont in kleine dor pen. De meeste hutten zijn er gemaakt van bamboestokken, palmbladeren en stro, maar er zijn ook steviger huizen. De lonen zijn er laag, stakingen verbo den. Liefst 4 miljoen mensen zijn er volledig werkloos, 10 miljoen gedeel telijk. De bevolking bestaat vooral uit jonge ren 58,2 zijn minder dan 24 jaar oud. 10 miljoen kinderen kunnen niet naar school, 40 van de bevolking is ongeletterd. De industrie komt alleen aan de rijken ten goede, natuurlijk. De armen eten er buffelvlees en rijst, voor zover dat voorhanden is. Het uitbuiten door de rijke minderheid gaat nog steeds verder; zo sluiten dezen enkele leningen af met de minst-begoeden, tegen zeer hoge interesten. Het is juist op dat vlak dat de aktie voor Cele bes wil optreden het projekt bestaat erin om geld te storten in de kas van de CUCO, dit is een van hieruit gecon troleerde «kredietunie». Zij verleent goedkoop krediet aan de armsten, waardoor reeds een deel van de uit buiting kan worden tenietgedaan. Op die wijze raken kleine boeren en han delaars uit de kringloop van hun eeu wige schulden en krijgen zij de kans op een menswaardig bestaan... Het is tekenend voor de mentaliteit in België dat nu de leuze van Broederlijk Delen net is «Zwaarden omsmeden tot ploegen», de regering zomaar even 100 miljard van haar budget om smeedt tot straaljagers, helikopters en raketten. Bang voor de bom En hier beginnen we met de tweede reeks van zes tekeningen van Frans Wauters. Bespaar de 6 opeenvolgende tekeningen en noteer er de juiste Aalsterse zegswijze bij. Stuur ze alle 6 samen op naar het redaktieadres. De winnaar wordt zelf getekend door Frans Wauters.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5