Prinsendag Nog een vleugje karnaval Drukproblemen zijn er om opgelost te worden. En snel ook alles raad nuugsiruui if, Aaist 77 02 38 Lichtstudio voor architektuur planning en techniek. Light design. drukkerij Het Reklaamblad P„a Nieuwstraat 19-125 9310 LEDE volk maar des te meer sfeer In de Madeion was er lichtstudio 6 - Nieuwe Gazet van Aalst - 25 februari 1983 I1 1 I I I i I I i I i I I I I I83'5' Voor de twaalfde maal was het vorige zondag, traditioneel de eerste zondag na karnaval, prinsendag. De dag waarop de «Prinselijke Carnavalcaemere der aloude Keizerlijke Stede tot Aelst» feest viert. Dit jaar werd afgeweken van de gewoonte om buitenlandse karnavalprominenten uit te nodigen.Het verleden heeft geleerd dat de hoge gasten nogal eens beteuterd waren te moeten vast stellen dat het hier helemaal geen karnaval was. Ook de lieve centjes speelden hierin een rol want zelfs voor onze prinsen is het krisis. Zaterdagavond werd gestart met het «Prinsen showbal» in zaal St Anna. Doordat het bal van Keizer Kamiel een beetje ongelukkig samenviei met deze traditionele festiviteit was de opkomst wat minder dan verwacht maar er was toch een toffe ambiance, af en toe opgewarmd door de vedetten van de prinsenkampr Ook Marcel Heuninckx (195/, Don Marcos) en Robert Waterschoot (1958-1959 Senor Alostino) werden gehuldigd voor hun 25 jaar prinsen- schap. Zondagmorgen was het om 10 u. bijeenkomst in Hotel de la Gare van waar onder begeleiding van «De Oude Garde» naar het stadhuis ge stapt werd. In de stadsfeestzaal wer den de prinsen verwelkomd door het feestkomitee en burgemeester Uytter- sprot. Met de nodige plechtigheden werd Jempi lid gemaakt van de prin senkamer. In een enorme hoeden doos met bovenop een gouden ajuin mocht hij zijn gepluimd hoedje in ont vangst nemen waarna hij nog een oor konde kreeg. Hierbij werd het Jempi even te machtig en moest hij een traantje wegpinken. Jempi ontvangt uit handen van onze nieuwe burgemeester de oorkonde en wordt lid van de Prinsencaemere (OJ) Vandaar naar de Bourse om den innerlijke mens met Escalope en ajui nen te gaan versterken. Jacky D'Herde die er uitslag van kreeg was niet weinig fier er tot voorzitter van de Moikes benoemd te worden. In de Madeion was er in de late namid dag een stuif-es-in georganiseerd, maar buiten een handvol prinsen met familiale achterban kwam er jammer genoeg niemand in gestoven. Niet getreurd echter. Antoine wist samen met Mare De Cock een schitterende show te brengen met oude karnaval- nummers die nooit op plaat versohe nen. Tegen 7 uur 's avonds toog ieder op zijn gemakske naar huis goedge mutst en weltevree. De prinsendag zat pr weer eens op. (VDM) show van de Prinsencaemere. Karnavalhits werden uit de oude doos gehaald en nog eens ten gehore gebracht. (OJ) tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 weet met (bijna) Vooral in méérkleurenwerken hebben wij een gevestigde faam. De aangestelde Cantinmère lijkt zich wel van kant gemaakt te hebben I Het feestkomitee zal weer lachen nog een soort met pluimen. Bemerk trouwens ook de verliefde blik van burgemeester Uyttersprot(OJ) Exclusief: voorstelling van het nieuwe schepencollege op de Grote Markt. (OJ) Voil Emmeken aan. Foei Fraude 1 (OJ) kig kon hij er nog mee lachen. (OJ) Ook de brandweerkommandant was op post bij de kamavalverbranding. Geluk- Vuurvogel Baloe blijkt naast een schaa maanook eerf 'pyromaan. Provocerend stak hij de troon van de brandweerkommandant in brand. (OJ) Voil Jeannetten. Maar wat bleek Bij rijkswachtkontrole had geen van hen een

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 6