Het geheim van uw msparingen... TUIVDIEHST v=^ lil LADA Garage J. KERKVLIET Arend Karnaval Weet ge 't nog Bal Keizer Kamiel Zuinig bij de aankoop, zuinig in het dagelijks gebruik, door de service. Oersterk - Normale benzine - LPG-installatie in optie - onderhoudsbeurt om de 10.000 km - 3 jaar waarborg - uw LADA de beste verhouding kwaliteit/prijs. uw beste aankoop concessiehouder van Groot-Aalst NU SPUITEN anti-roest center Aalst R. DE BRANDT Moorselbaan 488a Tel. 053/70 04 35 Nieuwe Gazet van Aalst - 2E februari 1983 - 7 Met beter weer dan vorig jaar, het regende toen, ging voor de derde maal de stoet van Arend karnaval uit. Naast een hele boel Aalsterse groepen die met hun aanwezigheid deze wijkkarnaval kwamen steunen, waren er een hele boel plaatselijke groepen en groepjes die met veel fantasie hun karnaval talenten bloot legden. De NGVA maakte een korte foto reportage. Freddy I, prins van Arend-karnaval, samen met de Jodeleirs van de Veirkemert» en de «Flirafloiters». Deze laatste zijn vorige week van onderwerp veranderd. Het Oilsters Cirkus» is 25e On int rneaeliikgeworden. (OJ) Boer Harms en boer Harms waren er samen met de boerinnekens van Harms, een plaatselijke bezienswaardigheid. Voor de Dendermondenaars was er kop- vlees te krijgen. (OJ) De Berkes van Sint-Anna, derde plaats bij de kleine groepen, stammen ook van de Arend. Zij kwamen met hun Opgelapte koppen» ook hun steentje bijdragen tot het welslagen van de karnaval. (OJ) Keizer Kamiel en zijn Kamillekes even m een hoekje gedrumd tijdens hun bal zaterdagavond m zaal F. F R. Er heerste een enorme karnavalambiance dank zij de talrijke sympatisanten en een grote opkomst van de Oilsterse groepen. Kamiel zelf beeld voor de aardigheid, op de foto zijn karnavalwagen uit. hij is er bij gaan liggen Nog altijd met bekomen van vastetavond ?.(OJ) vanaf 97.160 F BTW 25% (behalve 4x4) Posthoornstraat 78-80, AALST 053/21 35 26 vruchtboomcarbolineum of met oliocin; tegen alle soorten ongedierte 165,-/1 I. Albert Lienartstraat 15, AALST Tel. 70 08 61 e-i/.oo AZ'77. de plaatselijke voetbalploeg, bracht een parodie op Zuid-Afrikaanse toe standen. Enkele blanke hereboeren met een hele hoop negerslaafjes, kwamen met een mooie karnavalwagen den Arend bezoeken. (OJ) Toen ge karnaval nog met kinderogen bekeek Peinst ge d'r nog eens op, als ge als grote mens met uw houten kop naar huis probeerde te strompelen Hoe ge naar de stoet ging kijken, half vermorzeld tussen de massa, en dat ge d'r feitelijk niet veel van verstond. Maar schoon was 't wel, en indruk wekkendde reuzen, het Ros Bala tum, de zotten en de zottinnekes, Bomma Bomma als de eerste echte neger in uw leven, mannekes die u met een bewegende kiekepoot de schrik op 't lijf joegen. En hoe ge ver bijsterd-onbegrijpend opkeek naar uw ma, toen ge die halfblote mansvrouws personen zaagt paraderen, en dat ze daar een beetje gegeneerd mee was. Hoe ge vele malen, met de tien of twin tig serpentines die ge gekregen had, vruchteloos poogde die tot op een praalwagen te slingeren. En ze dan weer oprollen.. Hoe ge in de zep met uw mouw de konfetti bijeenveegde en er uw plastiekzakske weer mee pro beerde op te vullen. En dat ge eigenlijk nog 't meeste deugd beleefde aan de reklamestoet, want daar viel écht iets te rapen. Karnaval toen, dat was de één-keer-smoutebollen-per-jaar, bib berend van kou en plezier op een pony mogen zitten, die ge als stadskind nog bijna nooit gezien had (en uw pa die de daarvan gemaakte foto niet wou kopen dat was toen men nog geen pinten kapot smeet op straat. Met een masker liep ge rond, moeilijk ademend en kokhalzend van de wasem en 't zweet dat van binnen tegen uw gezicht plakte maar Non kel Bob had op TV gezegd dat mas kers plezant waren, dus. Karnaval was een kermisbotsautokes waarin ge moest oppassen «om uw nek niet te breken», de flipperkast en de grijpkra- nen waarvoor ge alsmaar meer vijf- frangen wou hebben. De tijd waarin ge leerde, voor het eerst, dat kame raadjes met meer geld zich meer ple zier konden permitteren. En dan de sensatie van de wiebelende, dan sende flosj op de paardjesmolen, waarvoor ge, om ze 't éérst te kunnen pakken, zorgvuldig het meest ge schikte beest of vliegerke uitkoos. En de madam van de flosj die ze o grove onrechtvaardigheid bewust toespeelde aan een onnozel kleu- terke En gij, die dat gezien had, moest op dat moment uw tranen ver bijten weet ge 't nog Karnaval toen, dat was een klein, lief goudvisken in een zakske met gruwe lijk weinig water. Gewonnen bij het vissen naar de dobberende eendjes, en waarmee ge fier naar huis stapte. D'r was een broos koordeke aan, rood en wit, zoals bij de bakkers toen rond een doos pateekes. En ge hield dat vast alsof ge 't van heel uw leven niet meer zoudt loslaten En toch, een paar jaar verder, liet ge de koordekens voorgoed los, en waart ge groot. Ge moogt daar niet te lang op peinzen of ge wordt er nog sentimen teel van. (chap)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7