TAPIJTEN VLOERBEKLEDING TRAPLOPERS Zonnestraat 7, 9300 AALST Tel. 77 12 94 Onze service Laatste middagconcertpianoforte steelt hart van toehoorders DE PRIJZENKLOPPER desso Icuio gratis leveren (ook 's avonds) presenteren van tapijten thuis gratis opmeten bestek vakkundige plaatsing van traplopers, vast- tapijt, vinylbekleding reinigen en herstellen van mechanische en handgeknoopte tapijten Alle grote merken in voorraad, aan de laagste prijzen. NPno baüba *11 SOMMER m- nrPRIJZ ENKL OPPER w 10 - Nieuwe Gazet van Aalst - 4 maart 1983 Sommige Aalsterse muziekminnaars lijden aan begripsverwarring. «Goedkoop is slechte koop», zegt de volksmond. Maar schoenen en muziek zijn niet hetzelfde. En in de waan verkeren dat 30 fr. voor een middagconcert geen kwaliteit waarborgen kan, intussen te keer gaan tegen het feit dat klassieke muziek zo elitair is en zo onbetaalbaar erover kankeren dat eigen jonge mensen zo weinig kansen krijgen en een politiek van afwezigheid voeren geeft alleen recht tot zwijgen of het bekennen van zijn ongelijk. Het gracieuse van de rococo hangt er als een waas over. Deze Beethoven is nog groen en groen is ook de viooltoon van Dirk Van de Velde die soms wordt over vleugeld door het geparel van de piano. Schubert heeft en krijgt wat meer vlees. Zijn sonate opus posth. 137, nr. 3 is door drenkt van de zangerige toon van zijn lie deren. De thema's vallen als rijpe vruch ten. Hier zit geen architect als Beethoven aan de vleugel maar iemand die vocaal denkt en voelt. Het slot is een vinnige dialoog die dartelt als een pas ontpopte vlinder maar eindigt in een nauwelijks verhulde pijn. Ferdinand Ries is van de mensen die altijd heeft geleefd in de schaduw van een genie. Ook van hem liggen nog schatten onder het stof En hij is niet de enige. De radio laat 's morgens wel eens de stem van een nobele onbekende uit Polen of Bohemen horen. Je bent ver strooid en slaperig, er duikt een motiefje op. en je verwondering is daar. Ook de naam Ries kan hier opduiken «Hij speelt goed piano, zei Beethoven van hem, maar hij imiteert me te veel». Het andan tino uit zijn grande sonate opus 83 is een tafereel van Watteau onschuldig kin derspel in een Arcadisch landschap; het rondo, allegro vivace, lijkt een dartel spel van noten, gejaagd door de herfstwind, zo dartel dat de viool de pianoforte niet bij kan houden of iets onder de toon zit. Toch blijft het een edel spel, wellicht ge schreven tot genoegen en vermaak van een bovenlaag, nu vluchtheuvel in een jachtige wereld. (W.D.B.) Dirk Van de Velde (viool) en Herman Streulens (pianoforte). (OJ) Herman Streulens, de drijvende kracht achter de middagconcerten, zal er wel het zijne van denken. Zij muzikaliteit ech ter en zijn zin voor relativeren heeft hij niet thuis gelaten De eerste komt tot uiting als hij voor zijn pianoforte gaat zit ten, de tweede in zijn luchtig-ironische commentaar die aanleunt bij de stijl van Sigiswald Kuijken en wolken van even tuele plechtstatigheid verdrijft. Tot voor enkele jaren gold het als vol strekt normaal Haydn en Mozart uit te voeren op een reusachtige Steinway met een klank van glans en schittering. Maar de drang naar authenticiteit die de laatste jaren groeide stuurde de virtuozen terug naar Hammerklavier en pianoforte. Paul Badura - Skoda en Jörg Demus wezen de weg, Jos Van Immerseel volgt. Vaak waren verwonderde ogen en geërgerde oren het gevolg. Mozarts kennismaking met de vleugels van Johann Andreas Stein resulteerde in een brief waarin hij de loftrompet stak over deze instrumen ten. De klank is sec, minder gepolijst, minder rond; maar helderder en spran- kelender, directer ook en dichter bij de spreektaal, zoals door de componist be doeld. Herman Streulens zelf en Dirk Van de Velde, viool, maken er een programma van dat oorspronkelijk voor een bezetting met pianoforte is bestemd. Ze beginnen met een jonge Beethoven die in de variatiekunst veel heeft opge stoken van Mozart en Clementi De twaalf variaties op de aria «Se vuol bal- lare» uit Mozarts «Figaro's bruiloft» zijn nog vrijblijvend en speels, geschreven door een jongeman van tweeëntwintig. SïaFün J.P. CUVEUER cobfito nelc; Vrije ingang. Openma. tot en met do.9 tot 19 uur vr. 9 tot 20 uur zo. 9 tot 18 uur Ondanks de «vasten», een vet-besmeerde boterham deze keer Vrijdag 4 maart 19.30 u in HRITO (Welvaartstr. 70)kabaret Don Kroes en de Dolle Mina's.Regie Clark van Mere en Don Kroes. WK 80 fr. (053/77.30.12) en 100 fr. kassa, (org vriendenkring HRITO). 20.30 u jazz-avond tussen wijn en kaars in K Lyceum (ingang Hoogstr.) Optreden van Jazz-circle (met P. Venneman, T. Lootens, JL. Van Lommel en Marc Van Garsse). T.v v Schoonderhage (dag- en nachtcentrum voor mentaal gehandi- kapten. Org. Hum. Vrijz. Vormingswerk. 19 u in De Ridderstr. 30 Erwin De Sadeleer spreekt over emailleren. Org. J A Klakson. 19 u in H Hartkring (Dr. De Moorstr. 104 Algemene Vergadering van de Invaliden van het leger. Zaterdag 5 maart 20 u. in 't Apostelken diavoorstelling over Promontorio del Gargano in Oost- Italië, door Herman Van Looken (org De Wielewaal Denderland). 9-17 u in Belfortpostzegeltentoonstelling en voorverkoop van de Rode-Kruis postzegel '83, t g v 25 jaar Vriendenkring «De Pelikaan» der Vrijwillige Bloedge vers van het Rode Kruis afdeling Aalst. 20 u in Begijnhofkerk viering rond Lc. 13, 1-9 «geduld met de onvruchtbare vijgeboom». Nadien tot 23 u. ontmoetingsavond in Jebron. 13.15 u. aan koer T T. (Vrijheidsstr 64)vertrek wielertoeristentocht 30 km naar .Berlare. (org T T -kring Aalst) 14 u J A, Klakson (Driesleutelstr 53)kreatief met wasspelden. Stoeltjes maken en onderleggers e.d. knutselen. 12.15 u op de Houtmarkt vertrekken bussen naar de nationale betoging Vrouwen tegen de Krisis, die in Brussel op het Rogierplein om 14 u start. 19 30 u in HRITO Don Kroes en de Dolle Mina's (zie vrijdag) Zondag 6 maart Vanaf 16 u in G.O.C (Hoogstr. 66) koffienamiddag (i.s.m. OXFAM-Wereldwin- kel). Van 9 tot 17 u in Belfort postzegeltentoonstelling (zie zaterdag). 20 u. in Madeion «The Family», aflevering 1 van L De Boer door PACT (zie resentie elders in dit blad). 20 u. in Mikisklub (Nieuwbeekstr. 35)vergadering regionaal komitee Jongeren voor Werk (zie elders in au blad) Maandag 7 maart 20 u in Madeion (Grote Markt) The Family door Pact Nog dit Oud papier wordt van stadswege op woensdag 9 maart opgehaald in de deel gemeenten (de week nadien in Klein-Aalst).

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 10