Ivic«Wat defensief oogt kan best aanvallend gericht zijn» PEUGEOT the best one willocx video club WEMBLEY BOSCH SERGANT SPORT Videofilms 100 fr./3 dagen Electro Centrale L. De Ridder De Neve Vriendschappelijk Denderhouten - Eendr. Aalst 0-2 Johan Dierickx gehuldigd bij benefietwedstrijd Redaktie Renaat Gits de beste Europese Fiets PEUGEOT Moorselbaan 107-113 Fietsen Bromfietsen 9300 AALST I Tel. 053/21 18 65 De videoclub die weet wat video is Nicüwe Gazet van Aalst 4 maart 1983 n Een eerste gesprek met de nieuwe Aalsterse trainer Maandagavond half zeven. Op het kleine oefenveld van Eendracht Aalst trainen een veertiental spelers van de A-kern. Een partijtje, nou ja, noem het maar minivoetbal, waarbij de nadruk wordt gelegd op de snelheid van uitvoering (lees counter) en op het aanvallen langs de vleugels. Op de plaats waar ergens de middencirkel thuishoort loopt een man die, aan de hand van enkele schichtige bewegingen zijn innerlijke gemoedsgesteltenis prijsgeeft. Laaiend enthousiast bij een correct uitgevoerde tegenoffensief, sakkerend na een verkeerde pass of balbehandeling. Langs de kant staan de clubverknoch- ten en de nieuwsgierigen. Op het eerste terrein maalt één speler een zaam de rondjes af. Het is halfduister. Hij vecht tegen zichzelf en tegen een onverkwikkelijke blessure. Zo snel mogelijk bij die groep daar horen, dat is zijn advies. Want de trainer wacht niet. Die weet immers dat alle Belgi sche voetbalogen op hem gericht zijn. Hij wil resultaten behalen en naar deze maatstaven gemeten was hij dit jaar weinig succesvol. Maar wat mis schien nog het meest van al telt: de reputatie. Toch aanvaardt hij de uitda ging. De' nieuwe trainer is aangekomen. Nationaliteit: Joegoslaaf. NaamTomislav Ivic. De eerste indrukken van Ivic zijn onverdeeld gunstig. Het gesprek dat we met hem voerden na de training geven we bijna onverkort weer. «Het was goed. Alle jongens werkten hard en ernstig. Alhoewel ik hier niet te maken heb met spelers die van het voetbal moeten leven, schenkt deze job mij toch veel plezier. Het is geen «big-business» in Aalst. Wat dan weer niet wil zeggen dat de resultaten ach terwege mogen blijven. Het publiek is hier even kritisch als dat van Ander- lecht. Ivic, de nieuwe Eendracht-trainer. (OJ) Over de kwaliteiten van de spelers werd ik ingelicht door mister Talman, mijn assistent, en ook ontving ik enkele rapporten. Het komt erop aan zo snel mogelijk de ideale opstelling te vinden en aldus de gewenste resul taten na te streven. Want de ambitie, smeult hier nog steeds. Why not Er zijn nog negen wedstrijden te spelen en het is toch maar logisch dat je, zowel als trainer en als speler, de overwinning nastreeft. Te verkrijgen bij MOORSELBAAN 86 AALST 053.212475 Café (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78, AALST 053/77 13 90 Je sprak daar over het kritische publiek. Denk je dat ze in Aalst het zo gehate Ivic-syssteem slikken What's that, the Ivic-system leder een heeft er de mond vol van. Des noods speel ik hier met tien man ach teraan. Dat wil echter niet zegden dat deze mensen met louter defensieve opdrachten het veld oprennen. Mijn spelpatroon is zelfs aanvallend gericht, maar bij balverlies moet elkeen terugplooien. Ook de voorspe lers. Om dergelijk systeem te spelen moet je wel «honger» hebben naar de bal. Dat was het wat bij Anderlecht ontbrak op het einde. In een interview met Erwin Vandenbergh las ik het volgende«Werken met Ivic is voortdurend onder spanning staan. Voor mij is dat ook geen groot trainer». Ik ben Ivic, Joegoslaaf van geboorte en mijn vak is voetbaltrainer. Mijn vrouw en kinderen houden van mij. Moet ik mezelf nu nog veranderen Nee, toch. Wat Vandenbergh daar verklaard heeft, is enigszins voortgesproten uit ontgoocheling. Ik kan dat best begrij pen. Van een profspeler eis ik iedere dag het onderste uit de kan. Ze moe ten werken, elke minuut dat ze op het veld staan. Maar full-profs moet je vast in de hand houden. Laat je één ogenblik de teu gels vieren en krijgen de spelers teveel macht dan leidt dat tot anar chie. Ik heb Hadjuk Split, Ajax A dam en het Joegoslavische nationale elftal onder mijn hoede gehad. Overal heb ik gewerkt zoals de Ivic van vandaag. En overal mag ik teruggaan. Dus toch een groot trainer You say that Terug naar Aalst. Overmorgen naar St. Niklaas, tweede gerangschikt, en dan aan huis tegen leider KV Mechelen. Onmiddellijk de moeilijkste hindernissen op weg naar succes. Kijk, of je nu uit speelt bij de laatste of bij de eerste dat blijft hetzelfde. Allebei hebben ze een doel voor ogen De ene wil zich redden van degradatie, de ander wil kampioen spelen. We zullen ons best doen; er zijn immers nog achttien punten te verdelen. Je blijft nu voor de rest van de competitie bij Aalst Inderdaad. Ik doe het trouwens met plezier. Deze mensen hier moeten mij geen frank betalen. Ik kom hen enkel uit de nood helpen daar mister Hey- lens naar Seraing ging. Dat je al tekende voor Saint-Etienne zijn dus geruchten Ha, ha, ha, jij hoorde al meer dan ik In de loop van het gesprek viel het ons wel op dat Ivic weinig van tweede klasse afwist. Leon Noliet, «The man from gent» zoals de J^bgoslaaf het uit drukte, Swat Janssens en Georges Leekens kende hij wel maar noch het Waaslandse noch het Mechelse voet bal riepen bij hem iets op Eendracht zal voor de rest van de competitie een geviseerd team zijn, alleen al door de uitstraling die de naam Ivic met zich draagt. Maar dat is dan weer de tol van de roem. Is het «kleine Anderlecht» sterk genoeg om deze eer te torsen Renaat GITS Jeugdvoetbal Uitslagen Tuf - Twentiers 9/2 Igrek - Terlinden 2/2 Zenith - Pallieter 3/4 St.-Joris - Efsee 0/5 FF. Spokuon - Ypsilon 3/1 Bosveld - Neidrop 9/3 Stand 1Tijl 22/40 - 2. Tuf Tuf 23/38 - 3. Bosveld 22/33 - 4. Efsee 23/32 - 5. Pal lieter 23/28 - 6. Terlinden 22/26 - 7. Ze nith 21/19 - 8. Ypsilon 22/19 - 9. Spo kuon 22/18 - 10. Neidrop 23/17 - 11. Twentiers 23/13 - 12. St.-Joris 23/11 - 13. Eureka 21/10-14. Igrek 23/10. XX Tijl en Eureka tellen wedstrijd minder omdat uitslag Tijl/Eureka nog onbekend Huishousapparaten - dienst na verkoop Algemene electriciteit NAARSTIGHEIDSTRAAT 67-69 - AALST 9300 TEL. 053/21 86 25 Miniemen E. Aalst (bijna) kampioen De provinciale miniemen van E. Aalst, onder de kundige leiding van de beide oefenmeesters De Waegeneer en Baeyens, zetten afgelopen zaterdag een flinke stap in de richting van het kampioenschap. De dichtste concurrent, AA Gent, werd met overtuigende 3-0 cijfers huiswaarts gestuurd. De thuisploeg had voor de rust reeds afstand genomen via doelpunten van Gunther Coppens en Rudy Van Hauwe. Na de koffie slaagden de wit-zwarten erin de score verder uit te diepen. Hiervoor tekende Jurgen Ruysseveldt. Met nog amper twee speeldagen voor de boeg mogen de trainers en hun discipelen de champagneflessen reeds ontkurken. In een rustig oefenpartijtje zorgde Denderhoutem voor een goede repliek tegen Eendracht Aalst, dat toch de meeste aanvallen voor zijn rekening. Van Roy en Glazer zorgden vroeg in de Hoebeeck en Van Den Berghe. match voor een veilige voorsprong. In een zeer ontspannen sfeer knalden De Bolle en Steyaert nog op deklat en onder scheidden de beide doelmannen Van Wilderode en de ingekomen Vijverman zich op doelschoten van ondermeer Het laatste halfuur nam Verbroedering onder impuls van Van De Keere en de ingekomen De Poorter meer de match in handen, maar verder dan enkele doelrij- pe kansen kwam men echter niet. (J.V.L.) Mevr. Dierickx, zoon Dierickx en moeder Dierickx bij de huldiging betrokken. (EL) De spionkop van Eendracht Aalst bedacht Johan Dierickx ret een plantenkorf. (EL)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11