FRANCIS SMET Dealer Delmac PVC en ALU-ramen - dubbel glas IJsboerke haalt punt bij Nieuwe Wijk Immerzeeldreef 31, 9300 AALST - 053-21 66 79 ^ro„üiken voorzetramen Gevleide zege van Desatex bij Bouw Kapitein Alex Van Der Veken een gelukkig man... UEFA's Eendracht Aalst S.C. Lokeren 2-1 O.C. Aalst leider na spektakulaire topper Kamillekes te fel gehandicapt Zware nederlaag voor Hoké Zonnewering Zaalvoetbaltweede nationale Setokvoetbalverbond Vrouwenvoetbal Katholieke sportfederatie 12 - Nieuwe Gazet van Aalst - 4 maart 1983 MTSA In de hoogste afdeling wonnen alle kopploegen hun wedstrijd. Tinne Boys had het niet breed tegen Endoka. Endoka dat fel weerstand bood diende uiteindelijk de duimen te leggen nadat Luc De Pauw en Dirk Perreman de weg naar de net ten vonden. Tweede gerangschikte Rode Duivels bracht de moeilijke uitmatch bij Lada Boys tot een goed einde. Herman Mat- thijs lukte voor Rode Duivels een zui vere hattrick en Jan Van Belle scoorde het vierde doelpunt. Johan De Schen- ckel en Geert Van Den Eede lukten de goals voor de thuisploeg. Cobila's blijft het goed doen. Deze maal diende Heizijde eraan te geloven. Luc Stassyns en Freddy De Man zorgden voor de 2-0 zege. Bartan won de topper bij Onder den Toren. Met deze zege zit de titel er voor Bartan vast en zeker nog in. Ste- gers Rudy was andermaal in zijn dagje, hij scoorde liefst driemaal. Eddy De Backer en Roland Petré scoorden de overige doelpunten. De Gijzegemnaars redden de eer langs Geert Van Geyt en Jan Van Kerkhove. Nieuwe Wijk kwam niet verder dan een gelijkspel aan huis tegen IJs boerke. Eddy Huys uit strafschop en Johny Van Den Hauwe lukten de doel punten voor Nieuwe Wijk. Johny Verhofstadt en Alfons -Melkenbeeck zorgden voor het verrassend gelijk spel. Nieuwe Wijk deed een zeer slechte zaak met dit verloren punt. Sunset en Rode Roos wonnen immers allebei zodat de Hofstadenaren verder terrein verliezen. Sportkring ging uit winnen bij Timar- cha. Het enige doelpunt werd ge scoord duit strafschop door André Bruylandt. Sportief 81 dat amper met zeven spe lers aantrad kreeg een 2-9 nederlaag te slikken tegen Adelaars. (JVL) Uitslagen zaterdagkompetitie 1e afdeling Camu - Rayo Espanol 2-4 Tinne Boys - Endoka 2-0 Blauwe Vlam - Melckenbeeckvr. 2-3 Heipias - Kruis 7-2 Cobila's - Heizijde 2-0 Lada Boys - Rode Duivels 2-4 21/31; 3. Boterhoek 22/31; 4 Bartan 22/315. Leeuwerik 23/29; 6. Excelsior 23/29; 7. Musica 22/26; 8. 't Kioksken 22/22; 9. Aoostelken 22/20; 10. Breug- De Adelaars Nieuwe Wijk Hofstade. 2e afdeling 1Giwo 23/34; 2. Onder den Toren hels 23/16; 11. G.M.I.C. 22/15; 12. J. Timarcha 23/15; 13. Royal Sportief 22/12. 2e afdeling Excelsior - Royal Sportief Parking - Giwo Breughels - 't Kioksken G.M.I.C. - Leeuwerik Boterhoek - Musica Onder den Toren - Bartan Apostelken - Jong Timarcha Zondagsreeks Corner - Inno Nieuwe Wijk - IJsboerke Real Familial - Amapola Rode Roos - Star Boys Sunset - Pano Timarcha - Sportwereld Koszen - 't Duifken Sportief 81 - Adelaars 8-0 0-5 FF. 1-0 1-3 3-1 2-5 6-1 2-3 2-2 5-2 5-3 10-1 0-1 4-0 2-9 Bedrijfsvoetbal Bouw, dat sinds maanden niet meer verloor, speelde een uitstekende partij tegen leider Desatex. Bouw had langs Van Den Brempt en Ganzeman de gelijke stand op het bord kunnen houden en Diaz miste zelfs nog een glasheldere kans. waarin Luc Gheyssens het enige en beslissende doelpunt lukte voor de thuisploeg. Somati kon wel nog aan spraak maken op de gelijkmaker, maar thuisdoelman Marcoen was in zijn dagje en was niet te verslaan. Amylum kon pas afstand nemen van Callebaut B na de rust. Pech hield de Wiezenaars van een doelpunt tijdens de eerste helft. Toen Ollivier scoorde was de ban gebrokken. Cleerbaut en Nevens schoten de spanning uit de match. (JVL) Programma voor 5/3 en 6/3 V afdeling Blauwe Vlam - Rode Duivels D'Herde Endoka - Camu Van Schuylenbergh 2e afdeling Musica - Onder den Toren Coppens Bartan - Apostelken Roels Royal Sportief - 't Kioksken De Troch zondagsreeks Inno - Nieuwe Wijk Garcia IJsboerke - Real Familial De Munter Amapola - Rode Roos V.D Veken Pano - Star Boys De Sutter Corner - Sportkring V. Schuylenbergh 't Duifken - Timarcha Van Belle Adelaars - Koszen D'Herde Sunset - Sportief 81 Van De Velde Stand zondagsreeks I Sunset 24/41; 2. Rode Roos 23/38; 3. Nieuwe Wijk 21/34; 4 Real Familial 22/33; 5 Adelaars 23/32; 6 Amapola 23/32; 7. Inno 24/25; 8. Sportkring 24/24; 9. Koszen 24/23, 10 IJsboerke 22/19; II Sportief 81 23/19, 12, Star Boys 22/18; 13. Timarcha 24/11; 14 't Duifken 20/9; 15. Corner 23/4; 16. Pano 22/3 1e afdeling 1. Tinne Boys 21/39; 2. Rode Dui vels 20/31; 3 Rayo Espanol 21/25; 4. Cobila's 21/24; 5 Melcken beeckvr 22/24, 6. Simca Boys 22/24; 7. Lada Boys 23/23; 8. Endoka20/1 7; 9. Camu 21/17; 10 Heizijde 23/17; 11 Blauwe Vlam 19/16; 12. Heipias 22/14; 13. Kruis 21/5. Toen iedereen vrede leek te nemen met deze gelijke stand kregen de lei ders een strafschop toegewezen. Toen de Bouwdoelman deze stopte diende de penalty hernomen te wor den. De tweede strafschop bleef ech ter in de modder steken en dezelfde speler verlengde de bal in het doel, wat onreglementair is. De scheids rechter keurde het doelpunt goed. De Bouwspelers protesteerden natuurlijk heftig, wat aan twee spelers de uitslui ting kostte. Honda hield doelpuntjeskermis tegen Intercom. Aan de rust luidde de stand 2-0, zodat er na de rust met de regel maat van een klok gescoord werd. Callebaut A had het niet breed bij Saf. Van Biesen en Van Goethem legden de zege vast. Post-Somati was een genietbare partij Uitslagen Saf - Callebaut A Honda - Intercom Callebaut B - Amylum Post - Somati Bouw - Desatex VVTTAvrij. 0-2 9-0 0-3 1-0 2-3 KAPELLEN-COMAR AALST 3-5 Kapitein Alex Van der Veken glunderde na de nieuwe overwinning van Comar Sport Aalst. Niets liet nochtans dergelijke goede afloop voorzien. Comar kwam immers zeer gehandikapt aan de aftrap daar het de diensten moest missen van Van Vijle en Van Lierde. Dan maar gespeeld op de leest, die de laatste weken steeds weer zijn vruchten afwerpt. Behouden spelen, en uitbreken als het kan. Het gehuldigde systeem klopte weer tot in de puntjes. Via het doelinstinkt van Karei De Jaeger, die met vier treffers opnieuw de grote bezieler was van de Aalstenaars, kon Aalst reeds na de eerste helft een 1-3 voorsprong bewerken. Zeer goede prestatie voor Nooteboom en doelman Van Hoefs en vanzelfsprekend van de invallers Van Caeneghem en De Winne, die het ont breken van de twee genoemde basis- De Uefa's van Eendracht Aalst zorgden voor de erg aantrekkelijke partij verdiend te kloppen. Na amper drie minuten spel lukte Raes met een volley uit een door Cor- nand getrapte hoekschop de ope ningstreffer. S.C. Lokeren kwam voor de rust nog weH langszij, uit straf schop, maar tijdens de tweede helft bewezen de Aalsterse Uefa's dat er wel degelijk talent zit in de plaatselijke jeugdrangen. Toen de doorgebroken Raes net voor de fatale zone neerge legd werd, trapte Phillipe De Bondt de vrijschop prachtig binnen. De zege had nog ruimer kunnen zijn, maar De Bondt en De Vos misten de hen gebo den kansen. Trainer De Vos was een gelukkig man«Uiteraard doet deze overwin ning deugd na de zware nederlaag die stunt door het gerenommeerde S.C. Lokeren in een we vorige week te slikken kregen. Omdat de reserven niet speelden kon den we terug over onze vier beste spe lers beschikken. Vermeiren, De Vos, Dierickx en Cornand betekenen ongetwijfeld een enorme versterking voor ons. Wanneer we op onze elf effectieven kunnen rekenen moeten we eigenlijk van geen enkele ploeg schrik hebben. Spijtig dat we twee gekwetsten hebben overgehouden uit deze match. Vermeiren sukkelt met een lichte voetverstuiking en Cornand liep een lichte hersenschudding op. Volgende week spelen de reserven terug zodat ik enkele basispionnen moet missen. Hopelijk halen we een punt tegen Club Brugge». (JVL) De topper AZ '77 - O.C. Aalst is uitgegroeid tot een spannende en doelpuntenrijke partij. O.C., gehandicapt door de afwezigheid van hun gevaarlijke spits Van Kelekom, speculeerde de eerste helft duidelijk op de counter. Tegen het spelbeeld in kwamen de bezoekers op voorsprong langs Van Lysebeth. Az bleef echter domineren en nog voor de rust werd de scheve situatie rechtge zet na een own-goal van Blondeel én een doelpunt van Meert. Na de koffie kreeg men een totaal ander spelbeeld met een zwalpende thuisploeg en een félvan zich afbijtend O.C. Aalst. Blondeel bracht de stand in evenwicht met een prachtige kopstoot, maar amper een paar minuten later profiteerde Eddy Verleyen optimaal van een onoplettendheid van de O.C.- defensie. De gasten gaven zich echter nog niet gewonnen en toen Bruyland doelman Vercauteren omspeelde ston den de bordjes terug in evenwicht. De Wuffel bracht de bezoekers zelfs op voorsprong met een keiharde vrijschop. In de slotfase moest O.C. het nog rooien met tien man toen Van Lysebeth uitge sloten werd. Het belette Cornelis echter niet de score op te drijven. Az' 77 mil derde nog uit strafschop langs Cornand maar.de twee punten gingen naar de O.C.-formatie. Blauw Wit deed het uit stekend tegen Groen-Wit Erembode- gem. In een technisch hoogstaande partij zorgden Luc Wauters (2), Glenn Van Goethem (2), Moyersoen en Daeleman voor een riante zege van Blauw Wit. De Greve lukte het eerreddend doelpunt. Dressel lijkt een onoverkomelijke hinder nis te zijn voor Apostelken. Apostelken, dat nog fel in de titelstrijd meestreed, ver loor zowel thuis als uit tegen het niet zo hoog gekwoteerde Dressel. Beckaert lukte een zuivere hattrick voor de Moor- selaars. De Backer en Cleemput scoor den tegen. Leeuwerik hield doeltjesker- mis tegen Opwijk. Nijs (3), Korte (2), Stommeleers (2), Pensaert (2) en Triest scoorden voor de Ledenaars. Van Der Straeten en Van Den Bossche lukten de doelpunten voor Opwijk. Moorselbaan zorgde eveneens voor een uitschieter door bij Wembley probleemloos te gaan winnen. Ceupens Patrick (2), Ceupens Frans, de Vulder, Année Remy uit straf schop en De Wolf ook uit strafschop zet ten de netten bol. (J.V.L.) Kamillekes Aalst diende Trees Van Geert, geschorst wegens boekingen, te vervangen. Dit kon nog wei opgevangen worden, maar toen Kristine Van Hende en doelvrouw Brenda Van Den Eeckhout zich ziek meldden betekende dit een te grote handicap voor de Aalsterse formatie. Tot overmaat van ramp speelde Veerle De Wint slechts op halve kracht wegens liesverrekking zodat Ann Eeckhout vrij wel alleen stond in de aanval. Ekeren kwam op voorsprong rond de twintigste minuut. Ingrid Van De Neucker werd op de flank omspeeld en mede door het ont breken van Ann Van Der Eecken, die aan de zijlijn verzorgd werd, kon de thuis ploeg gemakkelijk scoren. Even na de openingstreffer kreeg Ann Eeckhout dé kans van de match, maar doelvrouw Linda Struyf redde prachtig. Ann Eeckhout werd in de strafschopzone nog neergelegd maar de scheidsrechter deed of haar neus bloedde. Na de rust bleef Kamillekes in de aanval, maar tot scoren kwam men niet. Er is echter nog niets verloren, met twee punten achterstand op leider Gosselies zit de promotie er nog dik in. Nu zaterdag wordt er niet gespeeld omdat de natio nale ploeg tegen W. Duitsland moet aan treden. Èen week later is Jumet te gast en één onverwinning zou erg gelegen komen. (J.V.L.) Het Erembodegemse Hoké lijkt op de terugweg. Na een schitterende start is men nu duidelijk aan een mindere periode bezig. spelers volledig verdoken hielden. Vrijdag 4 maart 1983 staat voor Comar een nieuwe karwei op de kalender Te 21 u. is Jette tè gast in zaal Ten Rozen en om 22 u. ontmoet Comar II er Sint-Ni- klaas. Belangrijke ontmoetingen voor het zaalvoetbalpubliek want naast de eerste ploeg, die nu tot de derde plaats opge klommen zijn, stapelt ook de tweede ploeg de overwinningen op aan de lo pende band. dank zij het schitterend werk van kapitein Stroobant Co. (A.V.H.) Aan huis tegen Hamme St.-Anna kreeg men een zware pandoering te slikken. St.-Anna klopte Hoké met een zuivere forfaitscore. Patro Herdersem speelde terug gelijk. Patro kwam op voorsprong langs Luc Aelbrecht. Nog voor de rust zette Velzeke de scheve situatie recht en was Herdersem op achtervolgen aange wezen. Chris De Witte kon na de koffie gelijkstellen en mede door een puike verrichting van de Patrodoelman brach ten de Herdersemnaren een punt mee naar huis. Het B-elftal van Patro verloor aan huis tegen Papegem. Papegem kwam op voorsprong via een rechtstreeks binnen- getrapte hoekschop. Onmiddellijk na de rust kon Luc Van Holsbeeck de stand in evenwicht brengen uit strafschop. Her dersem miste nog enkele doelrijpe kan sen, maar het waren de bezoekers die op een paar minuten van het einde nog twee aanvechtbare doelpunten scoorden. (J-V.L)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12