FIBER FABER Japanse gevechtskunst te Erembodegem ZNA blijft in degradatiezone Bart Meganck nationaal kampioen Hestia de Luxe Wauters, Pauwels, Kerremans en Van den Bossche clubkampioenen VK Aalst kan nog tweede eindigen Atletiek sinds 1844 N.V. Al onze toestellen zijn gekeurd en aangenomen door de gasmaatschappij. De romantische gashaard met speelse vormgeving, met gietijzeren binnenwerk, dus OERDEGELIJK. Alle toestellen zijn voorzien van thermostaat, zodat u de last van koude voeten kunt vergeten. 3 JAAR TOTALE WAARBORG Volley Nieuwe Gazet van Aalst - 4 maart 1983 13 Weinig Aalstenaars hebben het meegemaaktverleden weekend kwa men in sporthal Denderdal te Erembodegem tweehonderd mensen een internationale Aikido-stage volgen. Onder leiding van de grootste mees ters in dit vlak, de Japanners Sugano en Tamura. De jonge, bloeiende Aikido-klub te Erembodegem lag aan de basis van dit initiatief. Maar wat is Aikido Aikido is een Japanse gevechtskunst, ontworpen uit het geheel van alle Japan se krijgskunsten die door de Samourai gedurende eeuwen gebruikt werden. Nu mag je daar niet de geweldscènes uit «Shogun» bijdenken, want iiei gaat om een niet-aggressieve, verdedigende «sport», waarin relaxatie en morele waarden domineren. Wat houdt het in Een gevechtskunst dus. die mensen toelaat zich met de blote hand te verdedingen tegen één of meer dere tegenstanders. Een komplete op voedingsmethode is het ook, zegt een folder, waar je fysisch beter van wordt soepelheid verhogen, ruggegraat verste vigen, ademhaling kontroleren, energie en evenwicht oordeelkundig leren ge bruiken. enzovoort. Morele waarden, ge steund op de erekode van de Samourai (de zgn. «Bushido»), zoals beleefdheid, zelfbeheersing, goedheid, rechtscha penheid. eergevoel. tellen ook mee. Verleden weekend kon je daar iets van proeven in Denderdal200 mensen oefenden daar, beheerst, muisstil, inten sief maar rustig. AIKIDO Erembodegem bloeit Engelsen, Fransen. Nederlander. Duit sers, Belgen,... verblèven een weekend tussen Aalst en Denderleeuw, om van hun Japanse grootmeesters te komen le ren. In zwart-witte pakken «vloerden» ze elkaar, met verfijnde, soepele bewegin gen waaruit alle harde elementen ver bannen zijn. Meer kunst dan gevecht Benoit Vermeir, voorzitter van de Erem- bodegemse Aikido-klub, legt uit«Het is echt een verdedigende kunst, waarin de tegenstrever wordt «gelegd» door het inspelen op zijn eigen kracht. Zelfdisci pline en kalmte zijn hierbij van belang; daarom hoor je die 200 mensen hier geen woord spreken tijdens de training. Aikido betekent letterlijk het samen vloeien van lichaam en geest met het heelal. Die Oosterse filosofie is de grondslag van Aikido. Jonge mensen die onze lessen volgen om elders stoer te gaan doen, worden streng geweerd. Men mag op geen «uitdagingen» ingaan; alles blijft binnen de lesuren. Daar letten we scherp op» Kan je iets meer vertellen over de Erem- bodegemse Aikido-klub «Wel. in Denderleeuw volgde ik bij Antoi- ne Vermeulen, die ook onze lesgever is. al jaren deze lessen. Ik verhuisde naar Erembodegem. en sinds 1 december 1982 zijn we ook hier gestart. Op drie maand tijd klommen we van 20 naar 40 leden, vooral mensen uit Erembodegem en Aalst De leeftijdsgrens is minimum 7 jaar, maar er is geen maximumleeftijd voorzien Ouderen, jongeren, mannen en vrouwen, zijn welkom, want iedereen kan er baat bij vinden. Lidgeld 300 fr. maandelijks, 200 fr voor18 jarigenen per jaar 600 fr. voor verzekering en aan sluiting bij de V.A.V. (Vlaamse Aikido Vereniging) We hopen dat nog te kun nen verminderen met onze groepskas, nadat we eigen matten bijeengespaard hebben. De komst van Sugano en Tamura is voor ons een hart onder de riemSugano komt op 7 maart in ons lokaal Omego (Kapel- leveld 3). dat we gratis mogen gebruiken, nog een aparte training geven in onze klub Wie interesse heeft voor Aikido kan te recht bij B. Vermeir. Leuvestr. 53 te Erembodegem (053/78.60.40) Onder richt telkens op maandag en dinsdag van 19 tot 20 u. (kinderen), en van 20 tot 21.30 u. (volwassenen). Gesprek met een steunpintje voor de aankoop van de tapijten kan op zaterdag 6 maart. Dan is er TD van Aikido in Omego. Het rijmt nog ook. (kn) Waterpolo Vorig weekend kwam ZNA uit tegen Meetjesland. Ook deze maal werd het een verplaatsing zonder puntenwinst. Nochtans was men met de 14-6 stand niet helemaal ontevreden. Voor de wedstrijd koesterden de Aal stenaars weinig illusies. Meetjesland behoort immers tot de beste ploegen van de reeks en maakt zelfs aanspraak op de titel. Het kwam er dus vooral op aan de schade te beperken. ZNA had echter opnieuw af te rekenen met een arbitrageprobleem. De f luitenier van dienst was niet paraat zodat de ploegen zelf voor vervanging dienden te zorgen. Alhoewel Iwein Backaert (ZNA) hoger aangeschreven staat werd de wedstrijd geleid door een scheidsrech ter van Je thuisploeg. Meetjesland was vooral door zijn hogere zwemsnelheid en uithoudingsvermogen een zeer moeilijke tegenstrever. Bij Aalst was echter ook een verbete ring van het spelbeeld te merken. Er komt meer homogeniteit in de ploeg en dit heeft natuurlijk zijn invloed op de tactische bewegingen. In de komende weken moet ZNA zeker in staat zijn om nog enkele wedstrij den te winnen. Volgend weekend staan 2 matchen op het programmavrijdag maakt men de verplaatsing naar Charleroi en zondag geeft men in het Stedelijk Zwembad Hasselt partij. (PVB) Zondag 27 februari had te Hechtel het nationaal veldloopkampioenschap plaats. Voor Eendracht Aalst werd het een succes bij de kadetten was Bart Meganck de beste Wat de insiders verwacht hadden werd zondag te Hechtel werkelijkheid. Bart Meganck, die dit jaar nog enkele wed strijd verloren heeft, kon na het provinci aal kampioenschap ook de nationale titel binnen halen. Hij domineerde met zijn kenmerkende rustige stijl de ganse wed strijd. Van bij de start liep hij in de kop groep. Eric Vervloesem (Looise) was de enige •die tot op 200 meter van de finish kon aanklampen. Bart werd nooit echt be dreigd. Voor Bart is deze nationale titel meteen de bekroning van zijn veldloopseizoen. Het wordt nu uitkijken wat hij deze zomer op de piste zal brengen. Met zijn intrin sieke snelheid, gekoppeld aan zijn uit houdingsvermogen moet hij ook op de baan kunnen schitteren. In dezelfde wedstrijd was Peter Coppens 96ste. Bij de jongste kadetten zorgde Eric Ta- ckaert voor een aangename verrassing. Zijn 45ste plaats is zeker verdienstelijk. Scholier Johan Van Den Bossche was 44ste. Hii liep een regelmatige wedstrijd. Seniores Voor de toeschouwers en de vele TV- kijkers brachten de seniores een erg O GASRADIATOREN - CENTRALE VERWARMING VERWARMING - CHAUFFAGE De prachtige kleurfolders zijn bij onze verdelers te verkrijgen. MARCOEN E. (BALOU) Koolstraat 42, 9300 Aalst s 053/21 41 13 Plaatselijke verdelers RADIA (V.D. Berghe Fl.) Binnenstraat 36, 9300 Aalst s 053/21 54 01 Huis HENORICKX L. Ter Licht 5, 9451 Kerksken s 053/21 62 96 Clubkampioenschap K.S.C.-Denderstreek-Gilals De 4 klubkampioenen van KSC Denderstreek. (OJ) Zaterdag begint het nieuwe wielerseizoen met de semi-klassieker Gent-Gent. Voor de aanvang van het seizoen houden de verenigingen hun klubkampioenschappen. Zo ook betwistten de renners van K.S.C. Denderstreek op de Oude Gentbaan hun titelstrijd. Bij de nieuwelingen werd Van Der Massen ongetwijfeld de grote anima tor van de wedstrijd. Enkel Jos Wau ters was bij machte met deze uitste kende renner voorop te blijven. Er kwam nog wel reactie vanuit het pele- ton met Janseghers en Saeys als ver dienstelijke renners, maar het duo Van Der Massen-Wauters zou voor de bloemen spurten. Dat dacht men althans. Een domme val schakelde Van Der Massen uit en Wauters kon zonder moeite zegevie ren. Gelukkig had Van Der Massen voldoende voorsprong om alsnog op de tweede plaats te eindigen. Rudy Saeyes won de peletonspurt voor de derde plaats. Bij de juniores en cyclo-sportieven ontsnapte de cyclo-sportief Kerre mans reeds in de eerste ronde en boeiende wedstrijd. Vooral Erik De Beek was animator van heel wat tempover snellingen. doch hij kon Leon Schots niet bedreigen en moest in de eindfase zelfs Karei Lismont laten voorgaan. Herman Parmentier liep zoals in zijn beste dagen. Naarmate de afstand vorderde kwam hij meer vooraan lopen. Uiteindelijk werd hij 25ste. Grote afwezige was Pierre Calle- bautzoals velen werd hij het slachtoffer van een griepaanval. Eric De Saedeleer was de tweede Aal- stenaar op de 83ste plaats. In de korte cross voor piste-atleten was Geert Ver doodt 54ste. even verder gevolgd door Jos Coppens op de 61ste plaats. De Aalsterse miniemen behaalden in de aflossingstrofee de tiende plaats. (PVB) Ooigem - VK Aalst 0/3 (5-15.14-16.13-15) Aalst begon de partij met twee spelverdelers Boeyckens en Dooms. Sterck, die een tijdje ziek was trad met de reserven aan terwijl De Schrijver opnieuw in de basis opgesteld werd. De eerste set werd een walk-over en Ooigem moest in weinige minuten het ondersDit delven. De tweede en derde set verliepen erg spannend en de thuis ploeg bood-hardnekkig weerstand, te meer daar bij verlies het degradatie spook zou opdoemen. VK toonde zich net dat ietsje sterker en won met droge 0-3 cijfers. Hierdoor blijft er een klein kansje bestaan dat Aalst alsnog promo veert. Kangoeroes - Ronse 3 - 0 (15-13, 15-3, 15-2) Eén set heeft Ronse behoorlijk weerwerk geooaen aan Kangoeroes om nadien met zware cijfers de boot in te gaan. Hierdoor komt Kangoeroes op de achtste plaats in de rangschikking. Stadsgenoot Kuklos is gedoemd te degraderen. Ook de dames van Kangoeroes wonnen hun wedstrijd. Watervliet haalde met ruime 3-15 cijfers de eerste twee sets binnen. In de derde en vierde set toonde Kangoeroes zich oppermachtig en in een fel betwiste laatste set kon Aalst een te rugkeer van Watervliet verhinderen en nipt zegevieren. De B-ploegen, zowel bij de heren als de dames, wonnen vlot met 3-0. (J.G.) bleef, mede door de rivaliteit tussen de juniores onderling, voorop. Bij deze juniores nam Kurt De Croockde eerste aanval voor zijn rekening. Lud- wig Van Tittelboom, de grote bezieler van de koers, toog onmiddellijk in de tegenaanval, maar diende af te reke nen met een sterke Luc De Neef. Geert Ebraert en Danny D'Hondt lie ten eveneens een goede indruk na, maar vanaf de tweede ronde bemoeide Ronny Paüwels zich met de zaken. Enkel Van Tittelboom kon nog voor een stevige repliek zorgen maar hij kon toch niet beletten dat Ronny alleen voorop raakte. De Moorselaar won dan ook na een erg puike prestatie. Van Tittelboom won de spurt van het achtervolgend groepje voor Ebraert en D'Hondt. Bij de liefhebbers stond de koers in het teken van de tweestrijd De Backer- Van Den Bossche. Deze twee renners waren meteen in de eerste schermut seling betrokken. Jean-Marc Denil en Lieven Braeckman meldden zich even eens vooraan. Terwijl Erwin Van Tittel boom en Luc Van Geyt voor een .'genactie zorgden. De volgende ronde kreeg Van Den Bossche en De Bruecker aan het kommando met De Nil, Van Geyt, Van Tittelboom, Braeck man, Van Impe en Verhasselt in de achtervolging. Deze renners vervoeg den de beide leiders en Braeckman en Van Impe (door pech) moesten afha ken. Toen René De Bruecker band breuk leed ontsnapte Roger Van Den Bossche. Gino Verhasselt reageerde gevat en men kreeg terug twee ren ners aan de leiding. Van Den Bossche had echter nog voldoende reserves om Verhasselt in de steek te laten en bereikte afgescheiden de eindmeet. Van Geyt won de spurt voor de tweede plaats voor De Nil en de inmiddels ingelopen Verhasselt. (JVL)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13