l*J (i) lil ÜJ lD l*J Home*in m *y 4 4 4 4 4 m* ■0B De Hoorn neemt ernstige optie op titel SPORTTROFEEEN RUPA v jfr Zaterdag 5 maart, 20u.30 OKAPI-HOME IN - STANDARD LUIK HorneWc:^ Gehandikapt Okapi te klein in gestalte Aerobic Dancing nu ook in Aalst BasketbalLiefhebbers k RIST0RANTE r Dl ROMA DA BRUNO Toonzaal: Koolstraat 137, 9300 AALST Tel. 053/77 07 77 Vooruitzichtstraat 25 AALST 053/21 39 51 Voorwedstrijd Beloften, te 18u.45. [v? j Supporters allen op post Basketbal Miniemen Beker van België: 1/8 finale Krachtbal Osiris Aalst boekt levensbelangrijke overwinning 14 - Nieuwe Gazet van Aalst 4 maart 1983 Voor een groot kijkersaantal heeft leider BBC. De Hoorn een ernstige optie genomen op de titel 1982-83 door oponent BBC. Olfit een zware nederlaag toe te dienen. De ploegen Snoepertie en Ter linden. (OJ) BBC. De Hoorn - BBC. Olfit 87-70 De motivatie bij de leidersploeg was al leszins hoger te noemen dan die bij Olfit. Zulks ondanks het feit dat De Hoorn de diensten moest missen van Danny Huy- lebroeck. Met Freddy Thybaert in zijn plaats op het veld kon De Hoorn rekenen op een zeer sterke Ronny Veillefon, die met 17 punten in de eerste periode onge twijfeld de uitblinker was van de wed strijd. Via hem werd het 11-4 en met de steun van Luc De Schaepdrijver kon de titelkandidaat tot 21-10 halfweg de eer ste helft uitlopen. Alleen Van der Ghijlen kon voor wat tegenzet zorgen bij Olfit. Edwin Schorreel kende tegenslag bij de afwerking, doch bedacht anders Paul Steenhout met menig assist wat Olfit toe liet een deel van zijn achterstand onge daan te maken 21-21. Tot 34-28 bleef Olfit in het spoor, doch eerst Patrick Van der Speeten, die de schuttersrol van Ronny Veillefon overnam en dan langs Herman Van Keer, die vanop de vrijworp- lijn raak mikte, kon De Hoorn aan de rust voor een nieuwe en nu definitieve kleef zorgen 45-33. De foutenlast aan beide zijden was zeer hoog en Olfit bij wie de grote jongens De Wilde en Verbeken vier en drie streepjes achter hun naam had den, moest definitief enorm uit zijn dop pen kijken Meteen kreeg Herman Van Keer de vrije ruimte. Met een 6 op 6 en een nieuwe vracht vrijworpen verbreed de hij de kloof tot 59-41. Langs Steen hout kon Olfit dan gelijke tred houden tot 67-49 en toen Edwin Schorreel dan toch een paar shots kon binnenkeilen werd het 73-59 met nog 5' te spelen. Een in cident met Edwin Schorreel zou tenslotte alle hoop bij de Olfitters wegnemen. Een persoonlijke fout gevolgd door twee tech nische fouten stuurden hem voorgoed naar de bank, zodat de weg voor De Hoorn open lag. DE HOORN Van der Speeten 12/Veil- lefon 25/De Schaepdrijver 14/Van Keer 36/Van Stichel 2. OLFITVan der Ghijlen 10/Steenhout 27/De Wilde 8/Verbeken 4/Schorreel 10/De Saedeleer 4/Van de Spiegel 5/ Van Callenberghe 2. In de daaropvolgende ontmoeting moest nieuweling 't Snoepertje, Terlinden tot de rust (24-23) aan zijn zijde dulden. Langs Gilbos kon de restaurantploeg in de tweede helft een hogere versnelling ha len, die Terlinden definitief de benen af sneed. Eindstand 65-45. De laatste wed strijd van de dag bracht een nieuw lief- hebbersverbond-rekord. Tegen De Klok, die aan de rust (26-57) reeds ruim op achterstand liep, slaagde BBC. Torenhof er in het oude rekord op hun eigen naam en op naam van Cockpit met 128 punten te verbeteren tot 133 eenheden. De aan brengers van dit rekord waren Geerinckx Keizerlijk Plein 22A AALST s 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis jivrjH ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN b carte san matigs prtjzsn. Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. 83/46 Alle borduurwerk Karnavalplaketten. OKAPI 11/Borms 48/Tembuyser 24/Van den Bossche 22/Lefevre 12/lmpens 8. Bi] De Klok stond Frank De Vuyst met 32 punten te prediken in de woestijn. Borghmans geraakte tegen Diversi slechts aan twee spelers, Verhulst en Coen, zodat Diversi een gemakkelijke 0-20 zege boekte. Anderzijds weigerde de dienstdoende ref de wedstrijd De Nachtwacht-Hugh's Villa alleen te leiden, zodat deze wedstrijd naar een latere da tum verschoven wordt. Tot slot de wedstrijd Sint-Antoon - Cock pit, een subtopper in de schaduw van de Hoorn - Olfit. Cockpit was gehandikapt door de afwezigheid van een zieke Wim Possé, doch zag anderzijds Jacques Rasschaert na een maandenlange af wezigheid zijn overigens geslaagd her optreden doen. Sint Antoon mistte Pa trick Rubbrecht. Bij de opsprong kwetste Cockpit-speler Danny Corthals zich en kon naar de bank. Na wat verpozen kwam hij terug, doch na de wedstrijd werd wel een breuk vastgesteld die Dan ny geruime tijd van het veld zal houden. Wij wensen hem spoedig herstel toe. Ondertussen was Sint Antoon lags een verrassend sterke Guido Schelfthout 22- 4 uitgelopen. Cockpit, bij wie alleen de gebroeders Van den Hauwe behoorlijk scoorden verving De Wuffel door De Boitselier en deze wissel wierp vruchten af In amper 7' slaagde Cockpit er in een 2-18 te scoren, zodat met 24-22 alles te herbeginnen was. Doch Cockpit ging door en kon op slag van rust de leiding overnemen 30-32. De beginperiode van de tweede helft werd hen echter fataal. Een paar verkeerde beslissingen van de scheidsrechters leiden tot vyoordenwis- seling, waarbij Danny De Boitselier, de ster in de Cockpitploeg om onbegrijpelij ke redenen uitgesloten werd. Voor Cockpit, reeds zwaar in de fouten begon dan de afgang. Tot 38-42 bleef het nog aan de leiding, doch toen eerst Guy Van den Hauwe en dan Jacques Rasschaert met fouten de aftocht bliezen, kreeg Gui do Bieseman open weg. Topschutters voor Sint Antoon Biese man 31 /Schelfthout 14/Steurebaut 14. Voor CockpitFerre Van den Hauwe 30/ Guy Van den Hauwe 12/Rasschaert 8. Uitslagen Sint Antoon - Cockpit 73/62 De Nachtwacht - Hugh's uitg Borghmans - Diversi 0/20 FF De Hoorn - Olfit 87/70 Snoepertje - Terlinden 65/45 De Klok - Torenhof 54/133 Stand na 16 speeldagen DE HOORN 32/Olfit 28/Sint Antoon 24/ Hugh's (14) 20/Torenhof (15) 18/Cockpit (15) 14/Nachtwacht (15) 12/Borghmans 12/Diversi (15) 10/Snoepertje 10/Terlin- den 4/De Klok O. (A.V H.) Itapijtsupermarkt V- Okapi Aalst - Oxaco Antwerpen 25-64 Sinds zijn overwinning een paar weken geleden tegen het beruchte Avanti Brugge, stonden de Okapi-miniemen genoteerd als DE grote kanshebber op de Beker van België. Sindsdien stroomde reeds wat water door de Dender en vorige zaterdag kwam Okapi enorm gehandikapt aan de opgooi. Frank Van Impe kreeg ondertussen de beslissing van de tuchtraad te horen en mag twee maanden langs het lijntje blijven. Alsof die tegenslag nog niet voldoende was, kwam op de dag zelf nog het bericht binnen dat de 1,94 m metende Peter Van Cauter ziek te bed lag. Beiden waren zij in de voorbije wedstrijden steeds goed voor 50-60 Aalsterse punten, zodat de handikap te groot was om Oxaco waardig van antwoord te dienen. De mentaliteit van de jeugdige Aalste- naars stond dan ook onder nul, toen de drie aanwezige scheidsrechters uitmaakten wie al dan niet zouden flui ten. Ronny Schepens liet de eer aan Hollevoet en Van Raemdonck, die met Aalst heeft met verbazend ruime cij fers derde gerangschikte Olympia Brugge afgemaakt. De bezoekers moesten wel behoorlijk gehandicapt aantreden en misten de motivatie om een wilskrachtig Osiris af te stoppen. Na vijf minuten stond de brilscore nog steeds op het bord maar dan klom Aalst naar 7-0 en zou naderhand nooit meer verontrust worden. Met De Vriendt, Van Lysebeth en Eelbode afwisselend aan het kanon kogelde Aalst de doelpunten binnen en pakte zodoende belangrijke punten in de degradatiestrijd mee. De reserven moesten na vijf minuten een 0-4 achterstand goed maken en slaagden daar bijna in. Opmerkelijk bij ery uan Osiris is de opgang van de nieuwelin gen Maes en vooral Kerkvliet. Laatst genoemde is als verdediger een groeiend talent. (J.G.) Aerobic dancing, ritmische gymnastiek, trim-gym, of gewoon aerobics, zijn alle maal synoniem voor de allernieuwste vorm in de fitness rage. Bewegen, afslan ken, soepel blijven of worden, trimmen en joggen zijn reeds lang in. De eerste les is gratis ter kennisma king De lessen, bedoeld voor een gemengd publiek bestaan uit drie delenna de opwarmingsoefenmgen oefent men zich slank door stretching en aangepast joggen, om nadien lang zaam te relaxeren. De hoofdbedoeling blijft plezier, het is geen vermoeiend gedoe met strikte oefeningen Beweging in levens vreugde Kom mee doen en trim je slank, swing je fit CEL) In Amerika, hoe kan het anders, kom- bineerde men het geheel met moderne disco-muziek Jane Fonda propa geerde de nieuwe methode: het werd meteen een hoogvlieger in de States. Het geheel blijkt nu ook tot in Vlaande ren en Aalst door te dringen Vanaf 7 maart, worden wekelijkse lessen gegeven in de zaal Okapi, Burcht straat te Aalst, dit van 21 tot 22 uur, onder de bekwame leiding van Linda De Smet en Niki De Boeck. De miniemen van Okapi Aalst gingen na een verdienstelijke wedstrijd ten onder tegen Oxaco. enige vertraging de wedstrijd op gang bliezen. Onmiddellijk bleek dat het gestalte voordeel van de bezoekers de door slag zou geven, want Oxaco leidde na 2' met 2-6. Koenraad De Clerck en Bart D'Haese zorgden echter voor een glimpje hoop na 6' 6-6. Oxaco-coach begreep dat het zo niet zou gaan en schakelde over naar man-to-man. Dit bleek boven de kunde van de Aalste- naars te liggen en na een 8-10 stand na 8' kon Okapi geen enkele keer meer de bal door de ring krijgen tot de rust 8-24. In de tweede helft kon Aalst vooral langs Bart D'Haese en aan het slot langs Stefaan Van der Stichelen even de neus aan het venster steken. Echter onvoldoende om Oxaco van de kwalificatie weg te houden. De punten voor OkapiKris De Schrij ver 0, Joeri Van der Steen 6, Kurt Buy- taert 2, Bart D'Haese 8, Dirk Claes- sens 0, Koenraad De Clercq 2, Ste faan Van der Stichelen 7, Jürgeri De RidderO (A.V.H.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14