DE MOOR DIRK PHILIPS xS^m Drukproblemen zijn er om opgelost te worden. En snel ook! GIRA EDDY IgSi alle reportagewerk 053/21 08 88 Rumoerige installatievergadering met kordate burgemeester drukkerij Het Reklaamblad P„a Nieuwstraat 19-125 9310 LEDE alles raad BRANDHOUT tel. 053170 08 74 Feestzaal en café AUTOPARK bij Paul Verhaegen, Alfons De Cockstraat 67 Herdersem Tel. 21 84 79 vergaderingen, begrafenissen, trouwfeesten. anti-roest center Aalst R. DE BRANDT Moorselbaan 488a Tel. 053/70 04 35 TAXI H.B.C. Likeur- en wijnhandel Rechtstreeks invoer van de grote kasteelwijnen. Hovenierstraat 64-70 9300 Aalst - 053/21 45 82 4 Nieuwe Gazet van Aalst 4 maart 1983 vervolg van blz 1 Ook Patrick De Smet Kon als personeelslid van de Stad Aalst op het ogenblik van zijn ver kiezing wettelijk geen deel uitmaken van de raad. Gezien allen echter for meel aan om het even welke bezoldi ging van de stad verzaakt hebben, en de laatste twee raadsleden zelfs hun ontslag ingediend hadden als perso neelslid (zij het bij Danny De Naeyer voor 6 jaar) verkeerden zij tenslotte toch in de mogelijkheid om als gemeenteraadslid te zetelen. Meteen werd overgegaan tot de klas sieke eedaflegging van getrouwheid aan de Koning, gehoorzaamheid aan de grondwet en aan de wetten van het Belgisch volk. Toen Volksuniêr Willy Van Mosse- velde zijn eed aflegde, ontplofte de eerste politieke bom van de avond. Ik zweer getrouwheid aan Boudewijn ae laatste, gehoorzaamheid aan de grondwet en aan de dekreten van de Vlaamse deelregering», aldus letterlijk Willy Van Mossevelde. De reaktie van de burgemeester liet niet lang op zich wachten. «Wij wisten wat er ging gebeuren», aldus Uytter- sprot, die stelde dat de eed niet kon- form de wet was. De burgemeester wees erop dat de eedaflegging van het oppositieraadslid geen uitzondering meer was evenmin als een opzienba rend feit. Daarom getuigde het vol gens hem van geen spiritualiteit, en vond hij het eerder een misplaatste gedraging, die niet in overeenstem ming te brengen was met de ernst die van een openbaar ambt mag verwacht worden. Raymond Uyttersprot betreurde de handelswijze van de Volksuniêr, en herinnerde eraan dat alle fraktieleiders beloofd hadden de raadszitting zonder incidenten te laten verlopen. Hij wees op de ernstige gevolgen die de houding van het raadslid zouden hebben, tot annulatie door de gouver neur toe, en vond een herhaling van de feiten zoals in Denderleeuw, niet verantwoord. «De onbestuurbaarheid van Aalst heeft te lang geduurd», aldus de burgemeester, die Willy Van Mossevelde nog één kans gaf om de eed op wettelijke manier af te leggen. Deze laatste liet deze kans dan ook niet links liggen en formuleerde zijn eed ditmaal op korrekte wijze wat appalus uitlokte bij zijn partijgenoot Blommaert. Hijzelf onthield zich ech ter van elk kommentaar toen het zijn beurt was om de eed af te leggen. Opvallend was wel het feit dat SP- raadslid Jan De Breucker de vuist balde bij zijn eedaflegging in plaats van de klassieke middenvinger en wijsvinger in de hoogte te steken. Enkele anderen vonden het zelfs niet nodig recht te staan, en legden gewoon hun eed af al zittend, wat blijkbaar geen bezwaar is voor de gel digheid ervan. Ook Willy Alloo zorgde nog even voor enige sensatie door zelfs de komma te vermelden die in de wettelijk eed voor komt. Ook hij mocht dan zijn «huis werk» herbeginnen. Afstand Vooraleer akte te nemen van de af stand van het mandaat van een aantal raadsleden, wees SP-minister Mare Galle erop dat hij uit hoofde van zijn funktie als Gemeenschapsminister van Binnenlandse Aangelegenheden, tijdelijk niet aan de werkzaamheden van de gemeenteraad zal deelnemen voor zover de punten op de agenda aan zijn administratieve voogdij onder worpen zijn. Hij verklaarde tijdelijk en vrijwillige om deontologische redenen niet aan de deliberaties van de gemeenteraad deel te nemen. Zo zal de Aalsterse gemeenteraad in alle sereniteit beslis singen kunnen nemen, hetgeen in het belang is van de plaatselijke bevol king. Tenslotte verzekerde Mare Galle dat hij in zijn ministeriële funktie zich zal laten leiden door het algemeen belang en in alle objektiviteit de dos siers van alle gemeenten van het Vlaams Gewest zal behandelen. Hier op werd kennis genomen van de af stand van het mandaat als gemeente raadslid door Louis D'Haeseleer en Gaston Van den Eede, waarbij VU'er Antoon Blommaert zich nogmaals liet opmerken door de voorlezing van de betrokken brieven te vragen. «Is dat volksbedrog», zo vroeg de ex-sche pen van het personeel erbij. In vervanging van hun partijgenoten konden de PVV-opvolgers Marcel Lorie en André Vermassen dan plaats nemen op de meerderheidsbanken. Burgemeester Uyttersprot sprak hierna de hoop uit op een vruchtbare samenwerking met de nieuwe raadsle den, wat volgens hem moet leiden naar een beleid waarin de stad en de inwoners baat zullen hebben. Na de vaststelling van de rangorde van de raadsleden was het de beurt aan de individuele stemming over de schepenen. Schepenen Namens de PVV stelde Oscar Redant Mevr. Anny De Maght-Aelbrecht voor als eerste schepen. SP-fraktieleider Edgard Hooghuys diende op zijn beurt de tegenkandidatuur van Eddy Monsieur. Verrassend was wel dat Mevr. De Maght slechts 22 voorkeurstemmen behaalde, daar waar de CVP-PVV- meerderheid uit 23 raadsleden be staat. Ook bij de SP-VU-oppositie was er één blanco stem, vermits Eddy Monsieur slechts 1 7 op 18 stemmen behaalde. Zoals verwacht behaalde de volgende meerderheidskandidaat Etienne Bogaert 23 stemmen. Gezien de oppositie ditmaal geen tegenkandi daat meer voordroeg was de stem ming dan ook heel wat minder eensge zind. Tien raadsleden stemden blanco, en 1 ongeldig. Baita behaalde één stem, net zoals Blommaert, De Bruecker en Redant Drie raadsleden vonden het zelfs nodig «Bogaert neen» op hun stembiljet te schrijven. Even was er nog sensatie toen Willy Van Mossevelde (VU) de eerste twee stemmingen betwiste op basis van artikel 23 van het inwendig gemeente raadsreglement. Volgens Van Mosse velde dienden de twee jongste raads leden de burgemeester bij te staan bij de stemopneming en telling, wat niet gebeurd was. «Ge kunt in beroep gaan bij de Raad van State», aldus Raymond Uyttersprot. «Wij nemen akte dat U het reglement niet naleeft», aldus de repliek van Van Mossevelde, die achteraf verklaarde klacht te zullen indienen bij de goeverneur. Maar de diskussie was nog niet ten einde, toen ook Toon Blommaert zijn duit in het zakje deed. «Ge kent toch adres van de Raad van State», aldus Blommaert «Ik ken het. maar U misschien niet», zei de burgemeester op zijn beurt, die erop wees dat Blommaert nog nooit zo aktief geweest was als deze avond, waarop Uyttersprot onmiddellijk de lachers op zijn hand had. Blommaert liet zich echter niet onbetuigd en ver volgde «Ik ben steeds tot uw dienst als U iets moest vragen». Hij beloofde tevens aan de burgemeester zeer attent te zullen zijn in de komende zes jaar. Meteen kon overgegaan worden tot de verkiezing van de volgende schepen, met name Chris Lievens-Borms. Ook zij behaalde 23 stemmen bij de meer derheid, terwijl de oppositie opnieuw zeer verdeeld stemde via 10 blanco- stemmen, 3 «Lievens neen», 1 ongel dige stem, alsook 1 stem voor Cau- dron, Blommaert, Van Nieuwenborgh en Galle. Ook de verkiezing van schepen Gilbert Bourlon (PVV) bood weinig verras singen, tenzij misschien het feit dat hij 29 stemmen achter zijn naam ver gaarde. De overige raadsleden stem den hetzij blanco '(8), hetzij Bourlon neen (2), hetzij voor Adriaenssen en De Neve (elk één stem). Toen Bourlon nogmaals de eed aflegde in de handen van de burge meester, hoorde men op de Volksu- niebanken allerlei opmerkingen. «Als hij de eed aflegt moét ge vragen hoe lang hij aanblijft», aldys Jan be Neve. «Hij heeft al een lint», aldus Toon Blommaert op zijn beurt. Schorsing De verkiezing van CVP-er Robert De Pauw als schepen zorgde voor de ver rassing van de installatievergadering. De lange stilte aan de bank van het schepenkollege deed vermoeden dat er iets schortte. «Heeft iedereen ge stemd Ik lach er niet mee», aldus burgemeester Uyttersprot, die mee deelde dat er maar 40 stembrieven waren en dat iemand de motie van de Vlaamse Raad over de Voerstreek in het mandje gegooid had. «Ik vind het onverantwoord dat men zo handelt. Wij zullen wachten», aldus de burge- meeser die meedeelde dat men tot een nieuwe stemming overging. «Ik kan wachten tot in de nacht», zo besloot Uyttersprot boos. Omdat de stadsadministratie moest overgaan tot het maken van nieuwe stemformulieren werd de zitting voor een half uur geschorst. Tijdens deze schorsing wezen de meerderheidsleden, unaniem Antoon Blommaert aan als schuldige voor de moeilijkheden. «Wil men zichzelf belachelijk maken dan doet men dat beter elders», aldus Raymond Uyttersprot bij de herope ning van de zitting. «Ik aanvaard niet dat het publiek belachelijk gemaakt wordt», zo vervolgde hij. Nadat fraktie- leider Edgard Hooghuys gezien het incident gevraagd had het reglement aan te passen, waarop de burgemees ter positief reageerde, werd de stem ming van de schepenen hernomen. Robert De Pauw behaalde 24 stem men, 8 leden stemden blanco en 2 raadsleden gaven respektievelijk hun voorkeur aan Van Nieuwenborgh en Van Vaerenbergh. Naast 1 ongeldige stem behaalden Ghis Willems, Jan De Neve elk nog 1 stem. Ook twee leden vonden het nogmaals nodig «De Pauw neen» op hun stemformulier te schrij ven. Van Vaerenbergh De meest populaire schepen is onge twijfeld Remy Van Vaerenbergh. Deze rondbuikige Erembodegemnaar behaalde immers zomaar eventjes 38 voorkeurstemmen Een luid applaus van alle aanwezigen volgde hierop. Het was tevens duidelijk dat er heel wat verwonderd waren dat er nog 2 leden blanco stemden en 1 «Van Vae renbergh neen» opgeschreven had. «Geef hem een pint», zo klonk het tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 weet met (bijna) Vooral in méérkleurenwerken hebben wij een gevestigde faam. spontaan op de oppositiebanken waar men duidelijk ook sympathie opbracht voor de hard zwetende kersverse schepen. Na hem leken de verkiezingen van de volgende kandidaat-schepenen nog slechts een formaliteit. André Doorns (PVV) behaalde opnieuw de verwachte 23 stemmen. Oscar Redant (PVV) behaalde 13 tegenstemmen terwijl ook Jan De Bruecker (SP) nog drie kruisjes achter zijn naam kreeg. Twee leden tenslotte gaven hun formulier blanco terug. Als laatst verkozen schepen kwam Julien Vinck (CVP) uit de bus. Hij behaalde 27 voorkeurstemmen, tegen 5 blanco stemmen. Hier verkozen tevens 3 raadsleden Patrick De Smet (SP) als schepen en werd telkens 1 stem uitgebracht voor Ghis Willems, Jan De Neve, Louis Saerens, Freddy Pyck, Julien Vinck neen en Henri Van der Veken. Dit laatste lokte wel een spontaan gelach uit in de zaal. Na de gelukwensen 'van de burge meester aan zijn nieuwe schepenen, dienden de raadsleden kennis te nemen van de procedure tot verkie zing van de nieuwe raadsleden van het O.C.M.W. De voordracht van de kandidaten gebeurt op 8 maart eerst komende, terwijl de verkiezing zelf op maandag 21 maart gebeurt. Fraktieleiders Hierop was het de beurt aan de onder scheiden fraktieleiders om hun visie en verwachtingen van het nieuw stadsbestuur te formuleren. Hierover leest U elders in dit weekblad meer. (MP) levering vanaf 18 m3 gunstige prijzen Zaal te huur voor Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bedien,ng gratis Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Algemene bouwonderneming BOUWT VOOR U IN "TRADITIONELE STIJL" WOON KLAAR of enkel RUWBOUW Geraardsbergsestraat 236 9300 AALST Tel. 053/70 26 02 77 00 62 (Rond Punt) p.v.b.a. KIJKWONINGEN TE BEZICHTIGEN GYatis studie van ontwerp of plan. 83/102 VASTE PRIJS - SERVICE - KWALITEIT BON VOOR GRATIS DOKUMENTATIE Naam Adres Bezit grond gelegen te 83/93 Beekveldstraat 8, AALST Tel. 053/78 66 28

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4