Lente- en Zomerdefilé Mode Germaine Volksunie: harde, maar opbouwende oppositiekuur SP maakte een vuist LUC APPERMONT 19 MANNEQUINS Geraardsbergsesteenweg 74, Erembodegem- Terjoden Tel. 053/21 85 50 Graag nodigen wij U vriendelijk uit op onze. Wij presenteren U - Grandiose pret a porter kollekties in dames- en herenkleding - exclusieve kollekties o.a. Hucke, Ravens, Crochetta, S. Rubenstein, Paragi, Jamarin, Raffa Raffaëlla, Luttmer enz. - een zeer uitgebreide kollektie lange kleedjes voor avondfeesten en suiten - een kollektie dameskleding grote maten - een kollektie sportswear voor de jeugdLois, Falmer, Time, Ball, Yacopetti, Henriette enz. Presentatie en muzikale omlijsting: gratis toegang ZONDAG 13 MAART om 14u.30 zaal Ter Mael, Gentsesteenweg, Aalst 6 Nieuwe Gazet van Aalst 4 maart 1983 Fraktievoorzitter Jan Caudron begon zijn toespraak met nog eens de verkiezin gen van 10 oktober te ontleden en hierbij de spectaculaire resultaten van de VU in Vlaanderen te beklemtonen. SP fraktievoorzitter Hooghuys noemde de huidige coalitie «ongelooflijk maar waar», de stad gaat bestuurd worden door een verbond van «ver slagen overwinnaars». In tegenstelling tot de vorige coalitie start de huidige in een sfeer van wantrouwen, de respectieve partijen zouden elkaar bekijken met «loederogen». «Deze fameuze uitslag, gevolgd door de recente opiniepeiling, waarbij de Vlaams-nationalisten de tweede partij worden in Vlaanderen, laat ons het beste verhopen voor de toekomst», aldus Caudron. M.b.t. de coalitievorming in Aalst zei de VU-fraktieleider dat CVP en PVV als fameuze verliezers, «hun verdriet» bijeengelegd hebben, en samen onder de bestuursdekens kruipen.» Maar de VU hoeft zich hierover niet rancuneus te tonen, want het toe komstbeeld voor de meerderheid is lang niet aantrekkelijk. Men bereidt zich alvast voor op een harde maar opbouwende oppositiekuur. Caudron deelde alvast mee dat men bij de VU met veel belangstelling uit kijkt naar de beleidsverklaring, te meer dat men méér dan de normale tijd had om dit belangrijk dokument op te stellen. «Het nieuwe college staat voor een zware taak». Voor de financiële moei lijkheden van Aalst duidde Caudron alle partijen als verantwoordelijken aan, evenals het verstikkend over heidsbeleid en de voor Vlaanderen onrechtvaardige verdeling van het gemeentefonds. De VU wil dat men tie zaken radikaal aanpakt en dat men overal waar het kan, snoeit en bespaart. «De mogelijkheden liggen voor het grijpen», zegt de Volksunie. De saneringslening kwam ook ter sprake, de Vlaamsnationalisten zijn benieuwd hoe de meerderheid het saneringsplan (gezondmaking van de stadsfinanciën met een sluitende begroting binnen de vijf jaar) zal uitge voerd krijgen zonder de gemeentebe lastingen fors op te drijven en zonder het personeel tekort te doen. «De stad moet haar uitgaven beperken i.p.v. de burgers nóg meer uit te per sen». Caudron stipte nog eens aan dat in Fraktieleider Jan Caudroneen harde rechtvaardige oppositie. (OJ) Aalst op het gebied van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, «gedurende de jongste 12 jaar toch heel wat lovenswaardig is gebeurd (noothier wordt gedoeld op het beleid van ex-schepen De Neve) «Niet alle prdfékten moeten veel geld kosten», voegde hij hier nog aan toe. De fraktievoorzitter pleitte voor het behoud van de gemeenteschool als pluralistische gemeenschapsschool, evenals het Daensmuseum en Archief van de Vlaamse Sociale Strijd te Aalst. Jan Caudron formuleerde ook een bij zonder humane suggestie t.o.v. het kersverse college: «Iemand zou zich moeten inlaten met de problematiek inzake ontwikkelingssamenwerking, wat meer betekent dan de 11.11.11- aktie», volgens de VU. Tenslotte toonde men zich bij de VU geflatteerd omdat personeelsleden met duidelijke VU-signaturen verzocht werden kabinetsmedewerker te wor den. «Mijn voorstel tot depolitisering van het personeelsbeleid was geen elektorale stunt», aldus Caudron. De fraktieleider citeerde als uitsmijter een «oud Vlaams spreekwoord»: «Andere en betere». «Dat er nu andere aan het roer staan, is waar. Of het betere stuurlui zijn, zal de toekomst uitwijzen». (J.V.G.) Antoon Blommaert kwam wel te laat, maar wist zich toch in de kijker te wer ken. (OJ) Ex-schepen Edgar Hooghuys. (OJ) Voor de CVP was het een must om er deze keer bij te zijn en zij heeft daartoe dan ook alle middelen gebruikt. Hoog huys vergelijkt coalitiepartner PW met een groep walvissen. Niet het zelfvernie tigingsinstinct was de reden waarom de ze dieren zich op het strand stortten en een vreselijke dood stierven, maar een storing van het oriëntatievermogen van de leider die zij blindelings volgden zou tot deze ultieme daad hebben geleid De SP vraagt zich verder af of de PW wel beseft dat ze voor 6 jaar onder de plak gaat zitten. De leden van het nieuwe college zouden de intentie hebben part time aanwezig te zijn op het stadhuis, vervolgt Hooghuys. Wordt het -bestuur dan in handen gegeven van de adminis tratie En is het voornemen om de amb tenaren te herwaarderen een voorwend sel om de eigen beperkte afwezigheid te verdoezelen. Het deeltijdse werk van de schepenen zou de kontaktmogelijkhe- den van de burger met de bestuurders gering maken: daarom dringt de SP aan op de oprichting van de dorpsraden. Het opdrijven van de belastingen zou een gemakkelijke oplossing zijn voor het saneren van de stadsfinanciën. En toch zal de SP tolerant zijn op voorwaarde dat niet geraakt wordt aan de wedde van het personeel. Niettegenstaande de gerust stellende verklaringen van burgemeester Uyttersprot en schepen De Pauw over mogelijke uitrangering van personeels leden vreest de SP dat hier de vos de passie spreekt» Hooghuys beëindigde zijn betoog met het voorleggen van drie vragen. De SP vraagt een vergaderlokaal ter be schikking van de twee oppositiepartijen. Ze vraagt dat de dossiers betreffende de gemeenteraden na het verzenden van de uitnodiging ter inzage zouden liggen, ook buiten de normale bureeluren zeggen tussen 17 en 18 uur. Tenslotte vraagt de SP dat bij de beleidsverklaringen de ver schillende schepenen het beleid van hun departement zouden toelichten. (GRE) Wjtty Van Mossevelde in gesprek met de adjunkt-stadssekretaris Schamp heieer. Qe meerderheid netjes naaselkaarc vp_pvv (OJ)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 6