uit te spreken Nieuwsjes uit Baardegem PW maakt weinig woorden vuil aan eerste gemeenteraad EreffMegemse Hoftbelfetjes Ken je ook wantoestanden in Groot-Aalst Help ze ons opsporen Telefoneer na 16 u. en... we komen ter plekke met of zonder fotograaf. 053/77 62 94. Nieuwe Gazet van Aalst 4 maart 1983 7 Het nieuwe schepenkollege kan nu van wal stekenvan links naar rechtsGilbert Bourlon, Anny De Maght, Raymond Uytter- sprot, Chris Lievens-Borms, Etienne Bogaert, (2de rij) André Dooms, Remy Van Vaerenbergh, Robert De Pauw, Julien Vinck en stadssekretaris Chris Willems. (OJ) Onderhand, zo dacht je, weet de bevolking wel al dat «homofilie» geen ziekte of modeverschijnsel is, en dat een aantal mensen gewoon «zo» is. Hoewel er nog wel een flink pak vooroordelen dienaangaande bestaan, achtte je een brief, zoals die door het Vlaams Nationaal Jeugdverbond naar het G.O.C. gezonden werd, niet meer mogelijk. Edoch, op pa thetische wijze wordt over «ontsporing» en «aftakeling van onze be schaving» gesproken. Het G.O.C. hierover zeer verbolgen, maakte de brief bekend. Via publikatie o.m. in het landelijk-verschijnende «De Morgen» kwamen reeds reakties tot vanuit Hasselt. Begin ditjaarschreef hetG.O.C. een 50- avond omtrent homoseksualiteit bij jon- tal jeugdorganisaties uit de streek aan, geren Men gaat er immers vanuit dat met de vraag tot het geven van een info- degelijke informatie misvattingen en GELUKWENSEN. Van harte proficiat aan Louis Van den Broeck en Clothilde Van de Winkel ter gelegenheid van hun diamanten huwelijksjubileum. BAKSCHIETING. Europavink organiseert in haar lokaal «De Rita» een bakschieting naar panklare kippen en pensen. Afspraak 12 en 13 maart. PING-PONG-KAMPIOENSCHAP. Op woensdag 9 maart spelen en de A-ploeg en de B- ploeg een thuismatch in hun lokaal Ons Huis. Voor wie nog geen kennis maakte met de kandidaat-kampioenen dit is het moment OVERLEDEN. Bert Heyvaert. Hoogstraat 27, ging onverwacht van ons heen. Hij was amper 61 jaar oud, en pas met pensioen. Hij was als chauffeur op de lijn bussen Londerzeel-Aalst zeer goed bekend in de streek Ook de duivenbond «Rap zijn Wint» verliest in hem een trouw lid. Innige deelneming aan de rouwende familie. Ouders- en sympathisantenontmoeting Scouts Baardegem Zaterdag 5 maart 1983: om 19 u. in de parochiekerk jeugdmis door de Ver kenners en Jong-verkenners rond het vastenthema «Zwaarden omsmeden tot ploegen». Om 20 u-, in de zaal «Ons Huis», Hoogstraat, kaas- en wijnavond, kaas gratis aangeboden en de wijn aan inkoopprijs. De avond is bedoeld als Mini-posterbeurs in de parochiezaal op zaterdag 5 en zondag 6 maart 1983, door Jonge Kerk Baardegem-Meldert. Aanbodoriginele wenskaarten voor elke gelegenheid, kleine en grote pos ters met diep religieuze teksten, zater dag 5 maart 1983 vanaf 17 tot 20u.30; zondag 6 maart 1983 vanaf 10u.30 tot 12u.30 en van 13u.30 tot 20 u Buurtcomité «De Molenvrienden» op zater- gezellig samenzijn van leiding, oud-lei- dag 5 maart 1983, 20 u., etentje voor ding, ouders en oud-leden en zeker de ganse buurt uit de Molenstraat en niet om hoge winstmarges te scoren, dit in het lokaal «Maxens». Zaterdag 5 maart Om 20 u begint in zaal Omeao (Kapelleveld 3) een TD ten voordele van de Aikido-klub te Erembodegem. Men wil de van BLOSO voor één jaar geleende tapijten vervangen door eigen tapijten, en dat kost wat - Zondag 6 maart Om 19.30 u. in de parochiezaal opvoering van het Passiespel «Judas», door de Gentse toneelgroep Klokke Roeland. Toegang 100 fr. Maandag 7 maart Van 13.45 u tot 15.45 u vrije hobbynamiddag (handwerk) in de parochiezaal (inr. KAV) Dindsdag 8 maart Om 19.30 u. in de Crypte praktische avond «Naaien maken van een kleedje». (Inr. KAV). Woensdag 9 maart Om 20 u. vergadert AA-groep «Om Mekaar» in de parochiezaal. Vrijdag 11 maart Begin van de boekenbeurs ingericht door KWB Erembodegem-Terjoden Opemna van de beurs met een toesDraak van Fred Germonprez, Vlaams auteur over «De auteur en zijn publiek» om 19.30 u. Plaatsparochiezaal, Geraards- bergsesteenweg (Meer over deze boekenbeurs volgende week) vooroordelen kan doen verdwijnen. Het V.N.J. nam «met leedwezen kennis» van die brief «Wij namen ook nota van de bewering dat er één op tien onnatuurlijke wezens of onverantwoordelijke gekken rondlopen, in alle sociale klassen, in alle beroepen. Evenveel als er mensen zijn die zich aan getrokken voelen tot een normale maat schappij waar recht en orde heerst (zoals een degelijke opvoeding ons leert), is er ook medelijden met die weinigen die in karakterloosheid en gemakzucht, het na tuurlijke gemeenschapsleven als onaan vaardbaar willen propageren. Wij ge loven inderdaad nog aan de realiteit en niet aan fabels. Overigens danken wij ons leven aan de natuurlijke liefde van onze ouders die hun verantwoordelijk heid niet ontliepen». Het G.O.C -voorstel werd in dertig se- konden besproken. Besluit«Wij zullen onze fierheid nooit in de weegschaal gooien door enige samenwerking met uw organisatie. Anderzijds hebben wij de overtuiging dat het respekteren van onze «Levenswet» meer inzet en doorzet tingsvermogen vergt, dan het gemakke lijk toegeven aan een modeverschijnsel dat kant noch wal raakt» Besloten wordt met de raad «al de moed waarover u beschikt te verzamelen en de aftakeling van onze beschaving te stoppen, onze en ook uwe gemeenschap ten bate «Een beschimpend antwoord», aldus het G.O.C., dat deze brief bekend maakt omdat men «niet langer mee wenst te werken aan het doodzwijgen van de her opbloei van het facisme in deze krisis- tijden». «Deze keer zullen we ons niet weerloos naar de slachtbank of gaska mer laten afvoeren Gespreks- en Ontmoetingscentrum Het G.O.C. bestaat in Aalst vijf jaar. en is gehuisvest in de Hoogstraat 64-66. (tel. 053/77.12.46). Homofielen, lesbiennes, ouders of vrien den ervan... iedere geïnteresseerde is er welkom tijdens de kantooruren voor in formatie en dokumentatie: maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag in de kroeg vanaf 20 u voor een babbel bij een pintje: elke woensdag van 19 tot 22 u. in het konsultatiebureau Elke eerste maandag van de maand is er ook vanaf 20 u. samenkomst van gehuwde homo fielen Speciaal voor lesbiennes is er de «Hartenvrouw», die je eveneens in het G.O.C. kan kontakteren. (P D.) Oscar Redant feliciteerde de leden van het nieuw college en huldigde meteen iedereen die «zich vele lichamelijke, geestelijke en ook finan ciële offers heeft getroost, niettegenstaande dat velen zich kansloos wisten om verkozen te worden». Andre Dooms, onze nieuwe groeneschepen. Het ambt blijft binnen de blauwe familie. (OJ) behorend tot het demokratisch bestel. Men is er bij de PW van overtuigd, zon der pessjmistisch te willen zijn. dat het college een bijzonder zware taak wacht. Enkele feiten en toestanden zullen bij het uit te stippelen beleid zwaar doorwegen als daar zijn de netelige financiële toe stand van de stad (structureel tekort van 200 miljoen per jaar; totale schuld van meer dan 2 miljard) de hoge graad van werkloosheid in de streek. De PW zal alvast loyaal meewerken, wat o.m inhoudt dat men er zal op toe zien dat de beschikbare middelen en krachten op de meest efficiënte wijze zul len ingezet worden. Hedant sprak de hoop uit dat de afstand tussen het OCMW en de gemeenteraad «heel wat kleiner zal worden» en dat goed functionerende commissies te lan ge en te technische discussies in de ge meenteraad zullen voorkomen. Tevens werd aangedrongen op een grote betrok kenheid van de bevolking via o.m. de adviesorganen. De fractievoorzitter van de liberalen wenste tot slot humoristische raadszittin gen, doorspekt met Aalsterse humor en geen bitsige toestanden tijdens de vol gende 6 jaren. (J.V.G.) Schepen Gilbert Bourlon ontving zijn sjerp, het tweede Groot-Aalsterse sche pensieraad. Hopelijk geeft hij het niet na enkele maanden terug. (OJ) Anny De Maght, van achtste naar eerste schepen. Wat gaat er nu op Openbare Werken gebeuren (OJ) De PW-fraktieleider bestempelde het spel van minder- en meerderheid, het vormen van coalities met de daarbijho- rende tevredenheid of ontgoocheling, als Burgemeester Raymond Uyttersprot (kordaat) met naast zich stadssekretaris Chris Willems (de vaste). (OJ) Etienne Bogaert zal opnieuw onze geldzaken regelen (OJ)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7