yisharicS Dirk Temmerman en Tony Borgers «redden» Osiris Seizoeneinde te Lebbeke RÉIZEN Amerikaan Jimmy Graziano sliep zacht Gevleide zege hijst The Tower opnieuw op tweede plaats Torenhof niet opgewassen tegen Olfit ZNA met nieuw zelfvertrouwen ZEKER IS ZEKER BasketbalDerde Nationale Basketbal Eerste Nationale p.v.b.a. BOCQUÉ- LENSSENS Dagelijks aanvoer van verse vis, kreeften, mosselen, zeevruchten. Bereide schotels i GOEDE RAAD VEILIGHEID ERVARING VERTROUWEN TRAITEUR PROVENCE Waterpolo 10 Nieuwe Gazet van Aalst 11 maart 1983 Athlon leper - Osiris 66-72 Of er nog gevaar dreigde voor Osiris zal de toekomst uitwijzen. Feit was alleszins dat Osiris met slechts een voorsprong van vier punten op de voorlaatste wiskundig niet zeker was zich te handhaven in derde natio nale. Vooral als men ziet dat Athlon leper, Brabo, Oxaco en Boom nog op het programma stonden. Osiris heeft de spanning onmiddellijk vermeden door op Athlon leper een onverwachte, maar verdiende overwinning in de wacht te slepen. Men was nochtans zeer slecht beyonnei i te leper. Via 6-0 kon Temmerman en Borgers elk met een 2 op 2 de zaken rechten tot 10-13 aan de 7'. Doch ook Athlon sloeg terug, zodat men na 12' 20-15 noteerde. Toen Temmerman en Borgers ook de hulp kregen van Van Hul- le, verzette Osiris opnieuw de bakens 24-27. Aan de rust was het echter leper dat opnieuw de leiding had 34-32. Osiris begon zeer goed aan de tweede helft, vooral het gestaltevoordeel met Onge- naet en De Geest kwam tot uiting. Na 6' werd het 38-42 en Osiris zou deze voor sprong nooit meer afgeven. Stilaan ver breedde de kloof langs Borgers, Onge- naet en De Geest 44-50. Toen leper Dames Zaterdag waren het de cfames die kon den genieten van het prachtige weer. Sandra De Nijs zorgde voor een opmerkelijke prestatie door bij de jongste miniemen de derde plaats te veroveren. Anja Lanckman was in dezelfde wedstrijd 1 7de. In de tweede reeks was Veronique De Pierre goed Veldlopen Vorig weekend had, met een ruime publiek belangstelling, de traditionele veld- looptweedaagse plaats. Meteen waren de Aalsterse atleten aan hun laatste veldloop van het lopende seizoen toe. voor een 11de plaats. Maria Vermas- sen, de enige kadet van Eendracht, was 27ste. Ook de juniores en scho lieren ontbraken op het appel Inge Eemans besloot de winter met een verdienstelijke 17de plaats. Heren De volgende dag verscheen het zgn, sterke geslacht aan de startlijn. Gun- ther Lanckman liep bij de jongste pupillen lange tijd samen met enkele anderen aan de leiding. Het werd een zeer lange uitputtende spurt waarbij hij nipt de duimen moest leggen voor Johan Vermeiren van Lebbeke. Andy Buy Ie werd in zijn eerste officiële wedstrijd tiende. De miniemen eindigden in eikaars spoor. Zij maakten er een wedstrijd in de wedstrijd van. Johan Van der Brug gen was 12de, Jurgen Buggenhout 16de, Koen De Doncker 17de, Peter Abbeloos 20ste. In de tweede reeks liet Pascal Poel man opnieuw zijn autoriteit gelden. Pascal die vorige maand ook al de pro vinciale titel op zak stak, won met een ruime voorsprong. Gunther De Paepe liet zich opmerken door zijn eerste wedstrijd af te ronden met een uitste kende 7de plaats. Kadet Erik Tackaert bevestigde met de 9de plaats. In de tweede reeks was Peter Coppens 14de. De scholieren brachten een spektaku- laire wedstrijd die slechts in de laatste rechte lijn beslecht werd. Johan Van den Bossche kon tot de voorlaatste ronde vlot de leiders volgen. Toen moest hij echter afhaken. Hij kon zijn achtste plaats s*uccesvol verdedigen cr/c üe Saedeleer, Aalsterse uitblin ker bij de seniores. Dendermondse Steenweg 3 (Zeshoek) Aalst Tel. 053/78 60 48 Verg. A1223 Ninove 054/33 23 43 KX I ATA NMBS 053/77 40 84 Okapi Aalst - Standard Luik 75 - 92 De eindstand geeft zeker niet het wedstrijdverloop weer. Integendeel zelfs, er zat zelfs winst in voor Okapi. Tweemaal had Standard een kloof geslagen, en tweemaal slaagde Okapi er in om terug te keren. Zulks was dank zij de inzet en de koncentratie van de Aalsterse Belgen. Andermaal echter viel Jim Graziano verschrikkelijk tegen. Hij speelde verstoppertje achter de lange Waalse amerikaan Weatherspoon, en sliep een zachte droom. Toen coach Jef Troch hem deed wakkerschrikken voor de ver vanging, was zulks reeds verschillende minuten te laat. 11 op 16 shotprestatie. Van den Bosch, even wilae terugslaan, botste het op een sterk spelende Ongenaet zodat na 15' de voorsprong gaaf bleef 58-64. Daar bleef het echter niet bij, want Ongenaet zorgde 1vóór slot voor een maksimale 60-70 voorsprong. Éen lokale press kon alleen de nederlaag-wat aanschouwelij ker maken. Ooggetuigen beweerden, dat met dergelijke inzet en koncentratie Oxaco volgende zaterdag uit een goed vaatje zal moeten tappen om Osiris de das om te doen. Zulks behoeft alleszins voor de toeschouwers. OSIRIS: Borgers 18/Temmerman 18/ Van Hulle 8/De Geest 12/Van der Wee- en 2/Ongenaet 14. (A.V.H.) Terug met Elias op het terrein kwam de Aalsterse fastbreak los, en Aalst kwam onverwacht terug van een 54-67 achter stand naar een 65-69. Verder gunde scheidsrechter Duthoy het de Aalste- naars niet. Een ingebeelde loopfout van Van den Broeck, bracht even sfeer in de zaal. Van den Broeck ging even Duthoy op zijn fout wijzen, doch deze antwoord de met een technische. Een reeds ge- handikapt Okapi verloor daardoor ook nog zijn beste rebounder. Jim Graziano moest noodgedwongen wee*, op het ter rein, doch liep er bij voor spek en bonen zodat Standard vrije weg kreeg om een overdreven zege te laten optekenen. Een goede kwotering nochtans voor de Bel gen. Famaev stak er bovenuit door zijn ondanks zijn afwezigheid op de trainin gen was gewoon schitterend. Hij bracht vaart in de ploeg en bleek in de afwerking zeer precies. Herman Van den Broeck was het werkpaard. Hield zeer goed Weatherspoon in de tweede periode en mits hem te kunnen behouden tot het einde zat er zeker meer in voor Okapi. Elias begon op een voor hem totaal nieuwe plaats, als spelverdeler en kon zich bijgevolg niet uitleven in zijn normale aanvallersrol. In verdediging was hij nochtans de stimulerende pion met tal van intercepties en met onophoudende werkzaamheid. Lag in de tweede helft mee aan de basis van de Aalsterse te rugkeer. Minnebo speelde zoals altijd heel bescheiden. Deed wat van hem ver wacht werd, doch schitteren deed hij niet. De inbreng van de jonge Phlips was een gok, die wij alleen kunnen toewuiven. Op de rechterflank is hij echter onbestaande. Tenslotte de amerikaan... laat hem rus ten (A.V.H.) Basketbal Eerste Provinciale BBC. THE TOWER AALST - BBC. SINT NIKLASE 66-65 Via een eerder fortuinlijke overwinning heeft The Tower opnieuw de tweede plaats voor zich opgeëist in de klassering. Deinze verloor aan huis tegen Scheldejeugd Temse, dat nu rekenkundig kampioen is. Terwijl Were Di een nipte uitzege haalde op Hoger Op. Meteen is de strijd voor de tweede plaats, waaraan de eventuele bijkomende stijger verbonden ten volle los. Volgend weekend, zal daaromtrent al iets meer geweten zijn, daar The Tower op bezoek moet bij Were Di Sint Niklaas. Men zal er echter uit een ander vaatje moeten tappen dan vorige zondag tegen Sint- Niklase. Pascal Poelman, provinciaal kam- binen, opnieuw winnaar te Lebbeke. tot de finish. Bij de seniores ontbrak Pierre Calle- baut nog steeds gekwetst op het appel. Herman Parmentier had proble men met de spijsvertering en gaf er na één ronde de brui aan. Eric De Saede leer werd echter de uitblinker van de dag. Hij bekroonde zijn beste wed strijd van het seizoen met een 14de plaats. Francois Willems won deze wedstrijd voor Ronny Agten. Jozef Lauwereys was de beste Aal sterse veteraan op de 30stè plaats. Jozef De Roock en Jerome Van Der Gught volgden op de 38ste en 39ste plaats. Voor de atleten is nu voorgoed de voorbereiding van het drukke pistesei zoen aangebroken. (PVB) Het was nochtans goed begonnen voor The Tower. Langs Ludwig Van der Borght en Luc De Troyer werd het on middellijk 6-2 en 16-8. Met amper 6' ge speeld moesten de Aalstenaars onmid dellijk gas terugnemen, want Danny D'Herdt had al drie streepjes achter zijn naam. Langs Willaert en Van der Linden verzette Sint Niklase de tokens 18-20. Met Jean Paul Heyvaert in de ploeg en Van der Borght, die na een reeks missers opnieuw de goede richting vond, kon het verschil beperkt blijven aan de fust 32- 33. In het begin van de tweede helft ver ging het The Tower duidelijk beter. Voor al daar Danny D'Herdt begon met een 4 op 4. De Troyer een 3 op 4 en Van der Borght, een 2 op 3. De score evolueerde naar 50-40 en de wedstrijd scheen ge wonnen, tot Van der Linden aan een shotfestival begon, die Sint Niklase aan de 15' op 61 -61 bracht. De Troyer viel uit voor fouten en toen Willaert en Sauviller aan de 17' voor 61-65 zorgde vreesde men het ergste. Invaller Yves Van Lan- genhove bewees echter in de slotfaze zijn waarde. Hij scoorde op een kritiek moment, na een aanvallende rebound, en plukte in de verdediging ook nog twee verdedigende rebounds weg. Met nog één minuut te spelen klom The Tower weer op voorsprong 66-65 langs Van der Borght. De bal werd bevroren, en Patrick De Smedt met nog 10" te spelen, pro beerde het met een te ver shot, die ring noch bord raakte. Sint Niklase had nu de wedstrijd in handen. Van der Linden, die praktisch nog niet gemist had in die tweede helft zag nu zijn ultieme poging gestuit door de ring. THE TOWER De Schaepdrijver 8/Hey- vaert 5/D'Herdt 10/De Troyer 14/Van Langenhove 3/Van der Borght 24. (A.V.H.) Basketbal Liefhebbers Slechts één topper op het programma van de voorbije week. Olfit ontving Torenhof. De kansen van Torenhof werden hoog aangeslagen, vooral daar Olfit nu wel zijn titelillusies mag opbergen na de nederlaag van vórige week tegen leider De Hoorn. Torenhof daarentegen lukte een nieuwe rekord-score tegen hekkesluiter De Klok, zodat een mooie wedstrijd in he verschiet stond. Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 3 9300 AALST 5 Tel. 053/21 49 38 Tot halfweg hield Torenhof gelijke tred, doch na de koffie vond Torenhof geen gepaste tegenzet tegen de nummertjes van Schorree! (22) en Steenhout (38), zodat Olfit nog een ruime en verdiende 84-64 zege verwierf. Leider De Hoorn van zijn kant, moest niet aantreden wegen forfait van Diversi. Dan maar een vriendenwedstrijd onder elkaar gespeeld, met alle gevolgen vandien. Ronny Veillefon, bezeerde zich bij een Het was reeds verschillende weken geleden dat de Aalstenaars nog eens de smaak van de overwinning konden proeven. Afgelopen weekend slaagden zij erin uit te winnen. Thuis dienden ze echter de duimen te leggen. Vrijdag was ZNA te gast in Charleroi. De- ze wedstrijd werd eerder dit seizoen uit gesteld Tegen de verwachtingen in kon Aalst na een spannende wedstrijd de vol le puntenwinst behalen Patrick De Schrijver, die enkele weken gemist werd, tekende voor alle doelpunten en bracht de eindstand zo op 6-9. De tendens die zich in Eeklo reeds liet voelen kwam meer naar voorZNA dombineerde vlot en bracht een homogeen ploegbeeld. Zondag was Hasselt te gast in het Ste delijk Zwembad. ZNA nam cordaat de leiding in handen en kon zelfs uitlopen tot 4-3. In het tweede deel van de match was nasseit duidelijk de sterkste. De gasten liepen vlot uit tot 4-8. Even kwam Aalst opnieuw in de wed strijd, doch zij slaagden er niet in hun achterstand goed te maken. De eind stand werd 6-9. Tijdens de laatste peri ode werden 2 Aalstenaars uitgesloten wegens persoonlijke fouten en dit deed de thuisploeg helemaal de das om. Op twee na kon Patrick De Schrijver op nieuw alle doelpunten op zijn palmares schrijven. Zaterdag 12 maart is ZNA te gast in Luik. Het is zeer de vraag of men opnieuw voor de verrassing zal zorgen. (P.V.B.) verkeerde beweging, werd afgevoerd naar het ziekenhuis, waar vastgesteld werd dat zijn achillespees af was. Binnen het halfuur was de zaak geopereerd. De Hoorn zal voor het slot van deze kom petitie de diensten van zijn schotmachine moeten missen. De titel schijnt echter binnen schot, zodat men niet zo erg de gevolgen van dit incident zal aanvoelen. Sint Antoon had nooit problemen met hekkensluiter De Klok, en opnieuw werd het een centuryscore. 't Snoepertje bood wel hevige tegen stand aan Hugh's Villa, doch moest uit eindelijk toch de wet van de sterkste on dergaan. Tot slot experimenteerde Cockpit-Zorba tegen Terlinden. Met vier kleine en één rebounder op het terrein werd het een waar fastbreakfestival, met in de eerste helft Ferre Van den Hauwe (25), als de toonaangevende figuur, en in de tweede helft Mare De Wuffel (32) die topscorer werd. Reeds aan de rust 48-20 was de wedstrijd gespeeld Langs De Cleer, Schellinck en Van Geert kon Terlinden even terugkomen 50-29, doch dan gooide Cockpit het over een andere boeg en won gemakkelijk. Uitslagen Sint Antoon - De Klok 111 /45 Cockpit Zorba - Terlinden 87/39 Olfit - Torenhof 84/64 De Hoorn - Diversi 20/0 Snoepertje - Hugh's Villa 54/69 Stand De Hoorn 34/Olfit 30/Sint Antoon 26/Hughs 22/Torenhof 18/Cockpit 16/ Nachtwacht 12/Borghmans 12/Diversi 10/Snoepertje 10/T erlinden 4/De Klok 0. (A.V.H.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 10