1 SofORJ pR.es 5 FILMS mcucoe. Verhaalbelastingen «En maar afdokken jongens 500.000e stempelaar plechtig ingehuldigd Geen megafoon voor boze vrouwen toen de kerk br; W ordt vri jetijdskomitee PW-burcht AUTORIJSCHOOL -*snr Telefoneer: RESIDENCE N.V. Industriezone III 053/21 67 51 AALSTERSE DIEPVRIES CENTRALE laagste huur99 fr. elk genre grootste keusmeer dan 2.000 films elk systeemf; Beta, 2000, VHS. AALST 2e jaargang nr 10 11 maart Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Lees op bladzijde 16 Op de sportbladzijden - Seizoeneinde te Lebbeke (atletiek) - Alle voetbalmatchen - Had Eendracht maar een Jan Simoer in haar rangen. Na Aalst, Moorsel, Baardegem, nu Herdersem Een van de grote problemen waarmee het vorig stadsbestuur gekonfron- teerd werd, waren de verhaalbelastingen. Deze door sommigen asociaal genoemde belastingen bestonden niet in enkele gemeenten, die op 1 januari 1977 met Aalst fusioneerden. Toen Groot-Aalst effektief een feit was, werden de verhaalbelastingen, ondanks hevig protest van de toen malige CVP-oppositie, echter wel toegepast in deelgemeenten als Erem- bodegem, Baardegem, enz. Welnee, het gaat hier om de speciale afstempeling van de Rode Kruispostzegel I9ö3, in het bijzijn van de heer Hostte, voorzitter van Bloedgeversvereniging «De PelikaanDit gebeurde op de postzegeltentoonstelling ter gelegenheid van hun 25-jarig bestaan. Kris is tegen de vrouwen. Liefst zo dicht mogelijk Van hem helaas geen foto Gecensureerd. Ook vanuit Aalst vertrokken een 25-tal personen (overwegens vrouwen, ook een paar mannen en kinderen) naar de Nationale Betoging van "Vrouwen tegen de Krisis" in Brussel, op zaterdag 5 maart. Héél veel is dat niet, als je weet dat 15 Aalsterse organisaties het eisenplatform mee ondertekend hebben. Öm kwart vóór één werd vertrokken met een autobus op de Houtmarkt. Tevoren werden nog wat pamfletten verspreid op de markt. Een megafoon mocht daarbij, op burgemeestersbevel, met gebruikt worden "Een politiek manifestatie", zo luidde de uitleg. Administratieve willekeur, menen de vrouwen NVDR Ook onder het vorige stadsbestuur wérd met rekbare begrippen gewerkt, om manifestaties op zaterdagochtend al dan niet met of zonder geluids versterking te laten plaatsvinden Een degelijk reglement zou niet zo mis zijn (P.D.) Anderzijds bleef het protest tegen deze dikwijls hoge belasting bestaan in die ge meenten, waar zij reeds jarenlang toe gepast wordt. Typisch voorbeeld hiervan is de Mijlbekelaan te Aalst, waar de aan gelanden zich in een aktiekomitee orga niseerden. Ook in Herdersem werd on langs in de Alfons De Cockstraat, St.- Janstraat en Kerkwegel een wijkkomitee opgericht, dat de protesten bundelde van de inwoners, die getroffen werden door de belastingen, gevraagd door het uittre dend stadsbestuur naar aanleiding van de aanleg en vernieuwing van bovenver melde straten. In een door 48 personen en gezinnen getekend schrijven, werd op 16 februari jl. geprotesteerd tegen de door het stads bestuur gevraagde bedragen. Hierbij werd erop gewezen dat op de dienst «grondbeleid» geen sluitende bereke ning kon worden ingezien zoals in een brief van de stad Aalst gestipuleerd, was. Anderzijds werd een flagrante fout vast gesteld in de berekening van het bedrag van de verhaalbelasting voor de wegen uitrusting in de Alfons De Cockstraat. Lees door blz. 2 Voormiddag: Het wordt een koude, kille dag, De wind blaast fel uit het zuidoosten, en van de vroege morgen schuiven de wolken als een bange deken over de stad. Op de grote markt staan de kramen rillend opgesteld, en lonken naar de wegblijvende klanten. Hier en daar zijn een paar huisvrouwen, die de vrij dags poetsbeurt ontlopen hebben, de stoepen aan het schuren want Pasen is in aantocht. In de Sint-Martinuskerk trekken twee loodgieters langzaam de treden van de wenteltrap op. Ze zullen de hele voormiddag herstellingen langs de kant van het Sluierstraatje uitvoeren. Die yverken zijn al drie dagen bezig en zou den tegen de avond klaar moeten zijn. Op de zolder staan emmers water en zand, de gebruikelijke vuurbestrijdingswapens bij zulke werken... Zo begint de reportage die binnenkort in dit weekblad verschijnt. Minuut na minuut wordt daarin de brandramp die de Sint-Martinuskerk trof, gevolgd. Een reportage, samengesteld na maanden opzoekingswerk, tientallen ge sprekken en dagen puzzelen. De N.G. van Aalst trok voor dit document 4 volle bladzijden uit. Binnenkort exclusief voor dit weekblad, een adembene mend life-verslag over een gebeurtenis waarvan iedere Aalstenaar nu nog stil wordt: 3&fl1aaFt1947 Nog maar pas is het nieuwe schepenkollege geïnstalleerd of daar kondigt zich reeds een zware rel aan, waarvan de nieuwe oppositie zal gebruik maken om de meerderheid hard aan de tand te voelen. Oorzaak van deze rel is de blijkbaar politieke richting, die het stadsbe stuur uitwil met het Stedelijk Komitee voor Vrijetijdsbesteding. Dit komi- tee kende de afgelopen zes jaar een nooit geziene bloei, die uitmondde in twee Weken van Vrijetijdsbesteding georganiseerd in 1979 en 1981. Eén van de grote stuwende krachten achter deze weken was de heer Georges Meert, sekretaris van het Vrijetijdskomitee. Uit geschriften kan opgemaakt worden dat deze bekwame stadsambtenaar dus danig onder druk werd gezet, dat hij op 1 maart jl. zijn ontslag als sekretaris moest indienen. Samen met hem verdwijnt ook Mevr. Benita Rimbaut als verslaggeef ster van het Komitee voor Vrijetijdsbe steding. Beiden werden trouwens (zoals zoveel andere personeelsleden) over geplaatst naar een andere stadsdienst met name openbare werken. Nog belangrijker dan het ontslag en de overplaatsing van twee belangrijke pion nen van het vrijetijdskomitee is de rich ting, die de nieuwe bestuursmeerderheid en in het bijzonder de nieuwe schepen Gilbert Bourlon met de stedelijke advies raad uitwil. Zo wil Bourlon zelf voorzitter worden, en wordt de ondervoorzitter ook een PVV'er. Daar de schepen niet op alle vergaderingen zal kunnen aanwezig zijn, zal het voorzitterschap dus steeds in dezelfde politieke handen blijven Hierbij komt nog dat ook het sekretariaat in han den van een PVV'er zal belanden, ver mits deze taak toevertrouwd wordt aan Willy Van Impe Volgens Gilbert Bourlon zal deze enkel nota's mogen nemen en zich niet in de debatten mengen, wat de ontslagnemende sekretaris wel deed. In het uitvoerend komitee, zowat het da gelijks bestuur van de adviesraad, wor den ook 9 personen aan toegevoegd met name 4 CVPers, 2 PVV'ers, 2 SP'ers en 1 Volksuniër. Om deze voor vele leden enigszins bitte re pil wat te verzachten, wenst de nieuwe schepen wel met dezelfde sektieafge- vaardigden te werken. Vraag blijft hier of deze mensen nog wel zullen bereid zijn om mee te werken. Uit een verslag van het Vrijetijdskomitee van 28 februari jl. blijkt o.a. dat de heren Jo Vlasschaert, Guy De Kegel, Marcel Eeckhout, Victor Van Eeckhout en uittredend voorzitter Louis Van Damme zich niet akkoord ver klaren met Willy Van Impe als sekretaris. Schepen Bourlon wenst tevens dezelfde werkwijze te behouden en zelfs trachten te verbeteren. Hij beloofde ook dat de vergaderingen van de adviesraad in een plechtiger lokaal zullen gehouden worden 3ETER - SNELLER .VOORDELIGER VARKENSMARKT ENKELE MERCEDES-BENZ EX-DIREKTIEWAGENS BESCHIKBAAR. Als nieuw. Gunstprijs. Volle waarborg Type 200 200D 230E 240D 300D Groothandel ROOMIJS en DIEPVRIESPRODUKTEN Nestor de Tièrestraat 42 Aalst 053/21 43 35 Open 9-12 en 14-17 u. zaterdag 9-12 u. 83/02 Freds Videoclub Molendries 21Aalst s 053/78 77 35 Wekelijks op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieen (A, B. D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93, AALST - s 21 21 90 Georges Meert Uittredend sekretaris Meert begon 8 jaar geleden zijn funktie onder de toenmalige CVP-Schepen, Henri Van der Veken en bleef op die post bij SP-Schepen Eddy Monsieur. In 'een afscheidsbrief aan de bestuurs leden, leden en belangstellenden van de bij het Vrijetijdskomitee aangesloten verenigingen wijzen de sekretaris en ex- verslaggeefsteF Benita Rimbaut erop dat het vrijwaren, beschermen en verdedi gen van het zelfstandig karakter van dit komitee steeds hun voornaamste bedoe ling geweest was, naast het pogen tot konstante aktivering en werking. De steeds verdere betrachting tot depolitise ring van het komitee is volgens de onder tekenaars van de brief tot op zeker vlak gerealiseerd volledig voor wat betreft de sektiewerking, ten dele met betrekking tot het uitvoerend bestuur.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 1