W.W.W.-dossier verschijnt in mei [ME]... Volgens Uyttersprot gaat Aalst moeilijke bestuursperiode tegemoet Onder de üelfortïoren VAKA vraagt (geld voor) vrede MOET ER Cl ZAAI OP? Ook niet miss SWARTEBROECKX LOUIS 5ERKU TRAITEUR PROVENCE Uw auto als reddende hand Den dag va vandaog vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Tel. 053-78 67 65 WOONINRICHTING Nieuwe Gazet van Aalst 11 maart 1983 3 Na de onderscheiden fraktieleiders hield de gloednieuwe burgemeester Raymond Uyttersprot een belangrijke toespraak op de installatieverga dering van de nieuwe gemeenteraad, waarin hij reeds krachtlijnen aan gaf, die in de beleidsverklaring van de nieuwe bestuursmeerderheid zullen terug te vinden zijn. Na gewezen te hebben op de overgang in 1977 van het burgemeester schap van een gemeente van 5000 inwoners naar een mandaat van een stad met ruim 80.000 inwoners, wees de heer Uyttersprot erop dat deze stap nu beslist groter was dan 6 jaar geleden. De overgang naar burge meester was volgens hem alvast niet te onderschatten in deze tijd, waarin geen toverformules meer bestaan om recht te trekken wat krom is. Hij beloofde met inzet en goede wil de belangen en rechtmatige verzuchtingen van alle inwoners van Aalst te zullen behartigen. Daarom pleitte hij voor het afschaffen van alle misleidende benamingen en het imago terugkrijgen van haar groot en historisch verleden. Wanneer alle politieke overtuigingen en diverse belangengroepen hun krachten bundelen zijn zij volgens de burgemees ter een rijkdom en een onuitputtelijke bron van ideeën, gedachten en kreativi- teit, die moeten leiden tot oplossingen voor de hele bevolking. «Op lokaal vlak vraagt de bevolking van ons een prag matische benadering van haar proble men en realistische oplossingen» zo ver volgde Raymond Uyttersprot. Na gewe zen te hebben op het bestuursvacuum tussen 10 oktober 1972 en 1 maart 1983 wees hij erop dat het een bijzonder moei lijke bestuursperiode wordt. Gezien de financiële toestand kan men enkel nog denken in termen van beper king, inkrimping, bezuiniging en ver hoogde fiskaliteit. De burgemeester wil geen doemdenker zijn, maar volgens hem heeft Aalst een nieuwe start nodig. De huidige toestand moet daarom nuch ter en met zin voor realiteit onder ogen gezien worden en als een uitdaging be schouwd worden, waarin verantwoorde keuzen worden gemaakt en de juiste ac centen worden gelegd. Improvisatie of verkeerde beslissingen zijn uit den boze, maar apparaatszorg, rationalisaties en krisismanagement zullen wel doorge voerd worden door het nieuw schepen kollege. Luxe- en prestigeprojekten zijn er in de toekomst niet meer bij, wel din gen waarvan na overleg met alle betrok kenen de harde noodzaak zal aange toond zijn. De nieuwe burgemeester wil een demo- kratisch en open bestuur teneinde vol doende geïnformeerd te zijn om keuzen te maken, prioriteiten vastte leggen en er met vaste hand de lijn in te houden. Voor Aalst moet men daarom verder bouwen aan een bedrijfsvriendelijk klimaat voor handel, nijverheid en landbouw, de woonfunktie in de bestaande leefkernen stimuleren, bepaalde straten en wijken beschermen tegen verkrotting, zorg dra gen voor de integratie van ouderlingen, andersvaliden en jongeren, het leefmilieu en de kwaliteit van het leven in al zijn facetten beschermen, enz. Voor de eko- nomische oroblemen en de werkloosheid zal net stadsbestuur volgens Uyttersprot een koördinerende en stimulerende rol dienen te spelen. Voor dit alles is de sa- menwerkinq nodig van iedereen «Een van mijn betrachtingen is te kunnen rekenen op de ernst en de objektiviteit van alle raadsleden om de problemen to zien zoals ze zijn, vooruit te zien, mee te denken, mee te praten, mee te beslissen, enz.» zo ging de burgemeester verder. Daarom moet er een goede wederzijdse relatie zijn van alle raadsleden, die zich allemaal hetzeHae doel voor ogen heb ben gesteld, namelijk het uitbouwen van Aalst tot een leefgemeenschap waar het goed is om te wonen en waar iedereen zich thuisvoelt. De heer Uyttersprot ge looft in inspraak maar meer nog in verte- genwoordigingsdemokratie. Wat een geweten is voor de mens, is de minder heid voor de raad. De verjonging van de gemeenteraad kai i borg staan voor verbeelding, kreativiteit, en frisse gedachten voor een nieuwe aanpak. De nieuwe bestuursmeerderheid wil al dus een optimale samenwerking beko men tussen raad, kollege, advies- en wijkraden, inwoners en ambtenaren en alle groeperingen en organisaties die zich voor het welzijn van de stad willen inzetten. Aan pers beloofde hij de geformuleerde voorstellen zo vlug mogelijk in het kollege te laten bespreken teneinde de meest ef ficiënte werkwijze uit te werken. Aan de nieuwe raadsleden beloofde hij zijn per soonlijke steun om zich in de kortst mo gelijke tijd de sfeer van de gemeenteraad eigen te maken. Tot slot feliciteerde Raymond Uyttersprot iedere verkozene met zijn aanstelling als raadslid of als schepen. (MP) Nog maar pas is het nieuwe schepenkollege aangesteld, of op het stadhuis schijnen al tientallen personeelsleden van plaats veranderd te zijn. Of achter deze mutuaties enkele politieke motieven dienen gezocht te worden, zoals sommige oppositieleden beweren, is een ander paar mouwen. Afgelopen zondag werd ter hoogte van de Zeebergbrug in de Dender het lijk gevonden. Na onderzoek bleek het hier om het stoffelijk overschot te gaan van Hedwig Meert (42). Immerzeeldreef te Aalst. Deze vrijgezel was reeds enkele weken vermist. Niet alleen in Aalst, maar ook daarbuiten was de heer Meert een bekend figuur. Zo was hij niet alleen leraar aan het St.-Maartensinstituut en bibliothekaris te Aalst, maar tevens medeorganisator van het festival van Vlaanderen. Naar wij vernamen heeft het nieuwe stadsbestuur, de dag na haar aanstelling een receptie aangeboden aan het voltallig personeel in de Keizershallen. Naast deze van het uittredend bestuur in het begin van januari 1983, was dit de tweede receptie sinds het begin van het jaar waarop het stadspersoneel vergast werd. Hoeveel deze twee recepties aan de stadskas gekost hebben, is ons niet bekend. Binnenkort worden de OCMW-leden aangeduid door de gemeenteraad. Naar wij vernamen zal niet alleen binnen de SP, maar ook binnen de CVP een OCMW- mandaat in twee gesplitst worden. Jozef Blommaert, broer van het Volksunie raadslid Toon Blommaert, zou aldus na enkele jaren de taak overnemen van Mevr. Blancquaert-Bourgeois. Aktie tegen jeugdwerkloosheid komt op gang Zowat een maand geleden richtte het regionaal komitee «Jongeren voor Werk» (geruggesteund door een vijftigtal jeugdorganisaties) een open brief naar een hele resem sociaal-ekonomische «verantwoordelijken». Aan RVA-direktie, sub regionaal tewerkstellingskomitee, politici, gemeentebesturen en bedrijfshoof- den in het arrondissement Aalst werd naar hun visie gevraagd omtrent de jeugdwerkloosheidsproblematiek, en vooral naar de stappen die ze zelf kunnen en willen zetten om uit de krisis te geraken. De respons was niet gering. Een ant woord bereikte het komitee vanwege senator Maurice De Kerpel; volksver tegenwoordigers Jan Caudron, Her man De Loor, Hubert Van Wambeke, Norbert De Batselier en Jules Van Boxelaer; de K.P. en de P.V.V.- jongeren Aalst; de personeels- en administratiechef van Tupperware. De personeelschef van Amylum en de direkteur van de RVA-Aalst nodigden uit tot een gesprek met een delegatie van het Komitee. Dit zal eerstdaags geschieden. In elk geval zullen de antwoorden, waarin naar verluidt heel wat opmer kelijke zaken genoteerd staan, gepu bliceerd worden in een W.W.W.-dos sier. W.W.W. staat voor «Wij willen werk». Dit zal in mei verschijnen, maand van 1 mei en Rerum Novarum, twee dagen waarop niet gestempeld hoeft te worden. Dit dossier wil een bijdrage leveren tot de diskussie over «werk» in onze streek. Wie nog niet antwoordde en dit toch wenst (gemeentebesturen, partijen, vakbonden, subregionaal tewerkstel lingskomitee, bedrijfshoofden, politici..., kortom al wie ergens een verantwoordelijkheid heeft op sociaal- ekonomisch vlak) kan dit nog uiterlijk tegen half maart. Open brieven zijn desgewenst nog te bekomen p.a. K.A.J., Sint-Jorisstraat 26, 9300 Aalst. (053/21 39 61). Ook jeugdorganisaties die nog wen sen mede te ondertekenen, kunnen aldaar terecht. De eerstvolgende bijeenkomst van het Regionaal Komi tee, dat gezien zijn pluralistische samenstelling, steeds opeen andere plaats bijeenkomt) gaat door op maan dag 7 maart om 20 u. in de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35, Aalst. Alle be langstellenden zijn welkom. (P.D.) Noch de dreiging van de nieuwe atoomraketten in (o.m.) ons land, noch het verzet daartegen is afgenomen. Bekend is dat op 23 oktober e. k. weer een massale demonstratie gehouden wordt in Brussel. 1983 is immers het beslissend jaar voor de Belaische reaering tot installatie van Amerikaanse miadellange-atstands- raketten op ons grondgebied. Wat VAKA-Aalst betreft, de aktiviteiten heb ben nooit stilgelegen remember de Vredesdag op 8 mei '82. de fakkeltocht- alternatieve 11-november-herdenking, het aandringen op een kernwapenvrij Aalst.. maar het gasvuurwordt op een hoaer pitie aezet, nu. en knken kost geld Gesteld wordt dat er geen Moskou-spon sors zijn wat de Gazet van Antwerpen ook moge beweren en dat giften méér Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST j Tel. 053/21 49 38 dan weiKom zijn Dit kan via het sekreta- riaat, Hopmarkt 11Aalst of op rekening 001-1153943-10 van VAKA-Aalst. He laas zijn deze niet aftrekbaar van het deel van uw belastingen dat naar "landsver dediging" gaat... Terloops op hetzeitoe adres zijn uok extra-PROTEST-edities te bekomen (aan 1 fr./stuk) met bijzondere aandacht voor de F16's. Met de hiervoor uitgetrok ken 100 miljard zouden meer dan 40.000 jongeren gedurende vijf jaar een BTK- plaats kunnen krijgen, aldus deze krant, waarin ook een petitieformulier en veel andere informatie zit (P D.) De Aalsterse minder-mobielencentrale vraagt dringend vrijwilligers. Wie wat vrije tijd wil ter beschikking stellen om tegen vergoeding van,4 fr./km. mindervaliden, bejaarden en andere «minder-mobielen» te vervoeren, gelieve kontakt op te nemen met de M.M.C. Aalst, p/a RISA, H. Hartlaan 30, 9300 Aalst (tel. 053/ 77.19.89) Ann Goffa, werkzaam voor M.M.C «De Minder-mobielencentrale is een initiatief van het Centrum voor Positieve Aanwending, beter gekend als Taxistop. We zijn vorig jaar op verscheidene plaatsen gestart met de Minder-mobielencentrale te Lommei, Leuven, Gent, Peer en Aalst. Eigenlijk is ze alleen in Lommei echt van de grond gekomen Daar zijn huis-aan- huis-folders verspreid en zo. In Aalst zijn er wel enkele vragen gekomen, maar gezien het beperkte aantal vrijwilligers tot nog toe, hebben we nog niet zoveel kunnen doen». Misschien verandert dat spoedig (P D as ge ne kier iet noeideg hetj va papieren of wa-weit-ek-allemool, on 't stad es da, 't schantj, toch 't ien en 't ander zee Ja, 'k weit het, z' hemmen dor oever eh joor of twie azoei ne kier eh vried schoein boeksken ooitgegeiven, op sjik en kostelek papier, woor dad alles in stoot woor dagge ver die of die klodde op 't stad moetj zèn. Mor ja, 'k hem er oeik al iensj in gezing en vér sommegste dinges es da zu kleer as pompwoter, mor gèrdavoe as 't iet spesjool es. Zoek gè tèn mor zee, en probeirt iest en veraal te vinnen onder welke letter dad dat dor in stoot, 't Stoot er in zee, da- ni, mor ge moejet weiten En zjustekes vandaog hoeir ek dor imand iet ver tellen. k Gon t ajjer oeik vertellen, liegt 'n hoy, tèn liegek ik oeik. Mor 'k kaan t geloeiven. Denne mensj hooi dor iveranst 't ien of t ander papier woor dat er ne stempel en 'n handtieken op most. He hooi oeik gezocht in da boeksken en door hooi 'n in gevonnen dat 'n doveir most in de Kattestroot zèn. Hè kapten dor vanoy- ges derekt nortoe. On da kisjét gekommen zitj er dor iveranst eh moksken on wie dat 'n zè geval bloeit leit... allei ja Jommer jong, zeit dedie, doveir 'n moeje hier ni zèn zee, dad es ver 't sta- dhoois, birao nimmeroe zoeiveil. Mèkkes dor nortoe. Ja, dad es toch mor voyf menieten hein. Door weiral ne kier opschooiven. On zennen toer gekom men en zè zelste geval weiral ne kier bloeitgeleid... mor banie jong, doveir moeje in de Kattestroot zèn Vier kieren hemme ze den dienen azoei van Ponsejis nor Pilates gezonnen. Tot as 't hem iveranst begost ooit t' hangen Hoe zojje zelf zèn newoor As 'n tèn ver den dèrde kier in de Kattestroot ston opschooiven hooi, heit 'n ghiel vrinjelèk as da masken gevraogd iffra of madam, moen ek effenaf mèn broek ooitdoeng... tèn kejje der gemakkelèk- ker meh speilen... 't Er moet dor tèn toch iveranst nog ne serjeize mensj gezeiten hemmen die dad hoeirdegen en die gezeid heites 't doveir menier, vanoyges, dad es ver hier I Die der ne stempel op geflokt heit en 'n handtiekenink onder en 't was gebakken, 'n Ier 'n half En naa on aa zee En zeggen dd aal die kled- des betoldj werren meh ons knaten As ek dad hoeirden hem ek in mèn oygen-zichzelven gepeis awai tèn hem ek ik toch gi klaogen g'had, verleide weik. Ver dor azoei iveranst iet van 'n soert asseranse moet ek na godomme eh papier hemmen woor dad opstond da 'k nog leefden. Pesies ofda nen doein nog kaan schroyven nor die asseranse, mor brèf ik nor den birao woor da ze die klodden mosten afleiveren ('t was in 't stad ni zee) en 'k hooi sjans 't Er zat meh dor azoei eh fel poezeken on denne birao. k Zeg iffra, 'k zol moeten eh sertefekoot hemmen da 'k nog leef... Aanja, zei-ze, n bewoys van in-leven-zèn. Awei ja, zei 'k, da zal 't ghielzeikes zèn. Hejje anne paspoor dor boy, vraog ze. Jooik zee iffra. En op nen ik en ne goy was da dor geklonken en 'k most allensj nimmendalen betolen En doroon ziede hein, ba den ienen heit da zoeiveil misteire oon en ba den anderen es da derekt geflikt. As ek ierlèk moen zèn, 'k hooi toch liever g'had hooi z' er heer iest zelf ne kier van oevertooigd ofda 'k nog leefden... PETJEN ook op zon- en feestdagen. In de gelijknamige zaal vonden de eerste miss- en mister Wembley-verkiezin- gen plaats. Miss werd Julia Temmerman, mister Jef Van Neck (een Sjiepere ken) ontpopte zich tot haar mannelijke evenknie. Dit terwijl hij in zijn soepter rine soep met Baloekesals Aalsiers gerecht lanceerde. Zavelbaan 68 9300 AALST Huwelijkslijsten Geschenken Molenstraat 70 Tel. 21 76 08 AALST

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3