PEUGEOT SERGANT SPORT COMAR SPORT groot - kleinhandel S.K. St. Niklaas - Eendracht Aalst 1-0 Had Eendracht maar een Jan Simoen in zijn rangen Eendracht Nieuwerkerken geeft punt prljjs Overdreven aanvalslust van De Jaeger kost Comar een punt BC. Alloo - Blomberg verlaat met opgeheven hoofd Belgische beker STANDPUNT m .vaaai Redaktie Renaat Gits Tweede Nationale TRAITEUR PROVENCE Zakenkantoor FRANS DAELEMAN-DE WOLF Kasteelstraat 6 NIEUWERKERKEN 77 10 00 Alle soorten verzekeringen Pers. hyp. leningen. ;n Kasbons Spaarverrichtingen enz. I Gratis inlichtingen. STEEDS TOT UW DIENST de beste Europese Fiets Fietsen peuceot Bromfietsen Moorselbaan 107-113 9300 AALST 1 Tel. 053/21 18 65 Specialisatie Alleen met een kernraket op Aalst, zal ook de Nieuwe Gazet van Aalst zwijgen ivic een verstandige keuze 8 Nieuwe Gazet van Aalst 11 maart 1983 Eendracht Aalst verloor nu ook zijn eerste wedstrijd onder trainer Ivic. Het Ivic-effect heeft dus niet gewerkt. Alhoewel er duidelijk beterschap merkbaar is. De ploeg als geheel gaf blijk van een tomeloze inzet en de inschakeling van de Zaïrees Kingambo links op het middenveld hetende ongetwijfeld een positieve zet. De manier waarop deze jonge belofte zich integreerde was hoopvol. Toch merkwaardig dat Kingambo tot begin maart diende te wachten om in het fanionteam opgenomen te worden. Het viel ons ook op wanneer Yangara zijn intrede maakte, hij samen met Kingambo de ploeg naar een hoger niveau tilde. Johan Dierickx vond aanvankelijk zijn draai niet tegen de snelle Bevers, maar de kans zit er nu wel in dat er, zowel op links als op rechts, goede aanvalsacties in elkaar kunnen gestoken worden Trai ner Heylens bekloeg zich tegen Harelbe- ke nog over het feit dat er enkel van op links, langs Dierickx, aanvallend gevaar dreigde. Met Johan op rechts en Kin gambo op links lijkt dit probleem opgelost te zijn. De eerste helft was volledig Waas getint. Doelman Horvath leek overeind te blijven tot Steyaert de bal vërspeelde aan Janssens, deze Simoen bediende met ml. .:f «NMjftii v-«- De Aalsterse UEFA 's dienden na een sterk verweer nipt de duimen te leggen tegen hun Brugse leeftijdgenoten (E. Aalst O - Club Brugge 1). Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST Tel. 053/21 49 38 Te verkrijgen bij Derde provinciale Koolstraat 159 Schoolstraat 54 9300 Aalst ■S 053/21 25 56 Handbal Voetbal Tennis Ski Een sportzaak met ERVARING. het gekende gevolg. Na de koffie kwam Aalst meer in de match. Maar men bleef nog steeds in hetzelfde bedje ziek; goed combineren tot in de gevaarlijk zone doch daar werden de mogelijkheden ver kwanseld. Het was duidelijk dat Een dracht een afwerker ontbeerde van het type Simoen. Laat ons hopen dat het be stuur tijdens de transferperiode een de gelijke spit zal aanwerven Steyaert ging zeker in de fout, maar de verdediging mag zich geen slippertje veroorloven of men moet zich met de nederlaag verzoe nen. Hoe dikwijls verloor men dit seizoen niet met het kleinste verschil. Vermelden we ook nog dat ref Delsemme die zeker niet in het voordeel van Aalst floot, Steyaert, Van Kemseke en Cornells boekte terwijl Truyens onbestraft de ene aanslag na de andere mocht plegen. (J.V.L.) Niettegenstaande Nieuwerkerken een gelijkspel moest toestaan aan Bambrugge blijft het favoriet in de titelwedsfrijd. De topper tegen Bambrugge verliep erg sober in de eerste helft. Er waren weinig of géén doelkansen. Kort na rust opende Steenhout de score maar de gasten zouden een kwartier voor inrukken toch terugslaan via Vandereecken. Nieuwerkerken blijft titelkandidaat nummer één. Hier werden de plaatselijke aanvallers nochtans gestuit door de Bambrugse verdediging (Nieuwerkerken 1 - Bambrugge 1). Terjoden won gouden punten van Ede Een gemotiveerde thuisploeg haalde het met 2-1 dankzij doelpunten van Arijs en Coppens. Men wil nu kost wat kost de plaats in derde provinciale vrijwaren S.K. Aalst blijft betere met mindere pres taties afwisselen, In eigen midden moes ten de oranje-groenen nu de punten aan Schellebelle laten nadat Robert Everaert nochtans voor voorsprong had gezorgd. VoorT.K. Meldert zit de competitie erop. Volgend seizoen wordt het voetballen in vierde provinciale. Er zat wel meer in te gen Grembergen vermits Devis vanop de stip faalde. ZaalvoetbalTweede Nationale Comar Sport Aalst-Jette 5-5 Een vierpuntenwedstrijd waarin Comar Sport vóór de wedstrijd tevreden zou geweest zijn met een punt, doch na de wedstrijd zeker de beste ploeg bleek, en op beide punten mocht aanspraak maken. Het werd een zeer spannende wedstrijd en met de grote nederlaag indachtig die Aalst opliep in Jette, vertrok men eerder teruggetrokken. Zeer vroeg in de wed strijd slaagde Jette er in om de score te openen. Een zeer perfekte vrijschop liet Aalst toe om langs De Jaeger op gelijke hoogte te komen na 4'. Comar zou het initiatief nemen na 10' toen na een zeer mooie vrijschop langs Van Vijle-De Jae ger en Van Lierde, deze laatste inschoot. Doch ook Jette sloeg terug. Even vóór de rust kon Van Vijle Aalst opnieuw voor sprong geven, doch op slag van rust werd een verdedigingsfout van Comar afgestraft, zodat aan de rust (3-3) alles te herbeginnen was. In de tweede periode was Aalst ontegensprekelijk de betere ploeg. Karei De Jaeger, de opportunist van de Aalstenaars overdreef eenter wat door zijn individualisme, waardoor heel wat kansen verloren gingen Niettemin slaagden de lokalen er in om langs Van Lierde aan de 6' en De Jaeger aan de 10' 5-3 voor te komen. De zege leek binnen, doch Jette, een vechtend team kon in amper twee minuten de achterstand on gedaan maken. In de slotfaze scheelde het geen haar of de bezoekers gingen noa met de overwinning lopen. Zulks zou echter een te hard verdikt geweest zijn voor de Aalstenaars, waarin Alex Van der Veken uitblonk op de verdelingsplaats. Volgende vrijdag wordt de verplaatsing ondernomen naar leider Drogenbos. ledereen gaf ons de melding mee, dat het er zal stuiven Afwachten maar (A.V.H.) BC. ALLOO - BLOMBERG - NACHTEGAAL SCHULEN 5756 - 5964 Het was voor de Aalstenaars al een zeer grote prestatie om de achtste finale te bereiken, na het uitschakelen van drie eerste klassers. BC. Nachtegaal Schulen, één van de vooraanstaande klubs van het land, was net iets te veel voor de kranige Aalstenaars. Nochtans slaagden ze er in, om te Schu len zelfs de overwinning te behalen. Aan de basis daarvan lag een sterke Willy De Ridder, die een totaal haalde van 826 kegels of een gemiddelde van 206. Luc Van Renterghem haalde 741 kegels, Pe- ter Pieters 716 en kapitein Roger Cardon 692 of een totaal gemiddelde van 185 kegels. Daarmee slaagde BC Alloo - Blomberg er in om te Schulen-onver wachts te zegevieren met 2963-2975. Op het thuisfront moest men echter het hoofd buigen met 2784-3001Voorzitter Bruno Rossi hield daar de koord met 757 kegels, na een nochtans rampzalige inleiding van 135, met 757 kegels of ge middeld 189. Roland Van Vaerenbergh haalde een goede 725 en Johnny De Bock met 655 en Eduard Verhelst bleven even beneden het goede peil in laatste instantie toch nog de zege en de daaraan verbonden kwalifikatie te verwerven. BC. Alloo - Blomberg verlaat nochtans met opgeheven hoofd het Belgisch beker toneel Slechts met 208 kegels verliezen van één van de beste teams van België is zeker geen oneer. Allen samen kwamen zij nog tot een gemiddelde van 180 ke- geJs. Meteen kan de Aalsterse topklub zich verder koncentreren op de kompeti tie, waar het dicht bij de titel beland is. Vrijdag a.s. zijn ze dubbel gemotiveerd, wanneer Wimaboxers 3 naar De Kat komt BC. (A.V.H.) Wilskracht Moorsel sleept zich ook naar het competitieeinde. Peelman knalde tweemaal raak bij het bedreigde Sombe- ke zodat Moorsel een puntje mee naar huis mocht nemen. Hierdoor stelt het zich wellicht definitief veilig. S.K. Herdersem is wel de meest succes rijke vertegenwoordiger uit Groot-Aalst in derde D. Tegen Berlare, ploeg waar in vierde heroïsche tweegevechten werden mee uitgestreden, wonnen de Sportkrin- gers overtuigend. Tweemaal Matthys en De Cock bezorgden Herdersem een vlot te 3-1 overwinning. Maar om alsnog de promotie af te dwingen moet er toch wel een half mirakel gebeuren voor geel- blauw. (J.G.) E. Aalst blijft in het brandpunt van de belangstelling. Na de vaandelvlucht van Georges Heylens trok het bestuur een trainer aan die een wereldwijdse reputatie geniet, Tomislav Ivic, want over hem handelt deze colum, kon na Hadjuk Split, Ajax Amsterdam en Anderlecht, toch drie tenoren op voet- balgebied, aan de slag bij Aalst. In vergelijking met voornoemde insti tuten is Eendracht een bescheiden vereniging. Niets om beschaamd over te zijn. De ambitie en de hoop om hogerop te klimmen zijn aanwezig en uit de soms gloedvolle betogen van de Aalsterse voorzitter kan men afleiden dat het hier niet om een «vrijetijds- clubje» gaat. Ivic vond de wit-zwarte squadra even min beneden zijn standing en nam vol enthousiasme het roer in handen. Na een toch wel matige competitie laaiden de smeulende eindrondeaspiraties opnieuw op en de naam Ivic alleen al stond borg voor een heropflakkering van de inzet vanwege de spelers groep. ledereen zou moeten knokken voor zijn plaats; de strijdbijl werd weer opgegraven. Restte enkel nog de vraagwas Ivic wel een verstandige keuze Op voetbalkundig gebied, zowel theo retisch als praktisch, mag men de Joegoslaaf in het rijtje der groten bij plaatsen. Als overgangsfiguur op weg naar een nieuw seizoen was hij de beste greep uit de grabbelton der ont slagen oefenmeesters. In het licht van de eindronde bekeken is hij naar onze rhening niet de juiste man op de juiste plaats. Met deze verklaring halen wij waarschijnlijk de banbliksems van de Aalsterse be stuursleden op het hoofd maar liever een eerlijke mening dan zolengelik. We lichten ons standpunt trouwens onmiddellijk bij. Het «laisser-passer»-principe dat de spelers de laatste tijd bij Heylens hul digden is zeker en vast verdwenen. Het heeft echter plaatsgemaakt voor faalangst (Van Roy, Steyaert). Ook weet Ivic té weinig van tweede klasse voetbal. Hij zat wekelijks bij één of andere eerste nationaler de aange kleefde spelsystemen te ontleden, doch daarmee is Eendracht weinig gebaat. Hij streeft de perfectie na maar met mensen die na een dagtaak de «ont spanning» zoeken, valt die onmogelijk te bereiken. Dat mag hen dan ook niet kwalijk genomen worden. Maar Ivic, zijn temperament kennende, zal zich daar allengs in opwinden. Zondag II. werden reeds twee van de geciteerde punten aan de werkelijk heid getest. In een later stadium kan het derde volgen Vakmanschap is meesterschap. Deze leuze mag Ivic gerust in zijn uithang bord beitelen. De vraag is enkel of dat bord in het Pierre Cornelisstadium thuishoort. Renaat GITS

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 8