Openbaar vervoer ter studie Mode Germaine 9 dankt al haar kliënteel Mode Germaine Elckerlyc heropend 8 Nieuwe Gazet van Aalst 18 maart 1983 Werkgroep SP-Hofstade Alleen met een kernraket op Aalst, zal ook de Nieuwe Gazet van Aalst zwijgen Ivoor hun aanwezigheid op de mode-show, en hoopt Idat U een aangename namiddag heeft doorgebracht. Tot ziens Geraardsbergsesteenweg 74 I Erembodegem-Terjoden Tel. 053/21 85 50 Ingevolge de aansluiting van de Rijksweg n' 60 Douai-Aalst te Hofstade met de ringlaan Aalst is er een situatie geschapen die zowel op het verkeerstechnisch als op het menselijk vlak nieuw is. Daarom heeft de S.P.-Hofstade het nuttig geacht deze kwestie te onderzoeken en voorstellen te doen. Het onderzoek houdt rekening met de diverse projekten van sociale woningbouw die in Hofsta de in uitvoering of ter studie zijn. Wat er de onderzoekers onder leiding van de hr. Van Der Cammen in deze zaak nauwst aan het hart ligt is het feit dat een gedeelte van Hofstade, meer bepaald de wijk Molenkouter, De Naeyerstraat, Rozenstraat en Blekte straat door de voornoemde aanslui ting als het ware geïsoleerd werd van de rest van de gemeente, iets waarop wij op 14 januari ook reeds de aan dacht vestigden. Het gedetailleerde, van kaarten en tabellen voorziene S.P.-rapport over het openbaar en privé vervoer in en rond Hofstade wijst er vooreerst op dat Hofstade door een niet gering aan tal vervoerslijnen wordt doorkruist: lijn 57A (Aalst-Dendermonde). lijn 57D (Aalst-Overmere-Lokeren), lijn 271 (Aalst-Lede-Overmere) en lijn 70b (stadsbus 5 Hofstade) Overlapping De studie stelt vast dat lijn 57A en stadsbus 5 mekaar voor een groot deel overlappen, een toestand die door het afsluiten van de Molenkou- terstraat nog groter wordt. Uit het feit dat men de bussen meermaals achter elkaar ziet rijden wordt afgeleid dat ook de uurregeling bijna gelijklopend is Bij verder onderzoek der trajekten stellen de onderzoekers vast dat in de Zijpstraat, ter hoogte van de Kamdries en Kortenhoek, helemaal geen open baar vervoer aanwezig is. Door de voormelde afsluiting wordt niet alleen de Molenkouterstraat, maar ook de Rozenstraat en De Naeyerstraat van het openbaar vervoer afgesloten. De S.P.-Hofstade stelt voorop dat deze ongeveer 140 gezinnen door een nieuwe regeling terug van openbaar vervoer gebruik moeten kunnen maken, evenals in de Blektestraat waar voorheen vele bewoners voor deel hadden van de bestaande bus diensten. Woonkernen Binnen afzienbare tijd zal de sociale woonwijk Torensbeek door 70 gezin nen worden betrokken. De maat schappij Veilig Wonen voorziet in de toekomst nog een nieuwe woonkern in de streek Weiland (gelegen tussen de oude spoorwegbedding, Kasteelstraat en St. Annastraat) met ongeveer 50 nieuwe woningen. Op zijn beurt ten slotte voert de Intercommunale Land van Aalst een verkavelingsprojekt uit voor 67 woningen op de hoek van de Kortenhoekstraat en de Vijverstraat. Alle samen komen er zich in de wijk Torensbeek ongeveer 140 nieuwe gezinnen vestigen. Daar het hier voor namelijk gaat om jonge gezinnen ves tigt de studie de aandacht op het groot belang van een goede verbinding met het station en de scholen van Aalst. Voorstel Teneinde al deze bewoners in hun behoeften aan openbaar vervoer te voorzien, en mede door de onderbre king van het bestaande trajekt door de nieuwe verkeersweg is het de opstel lers van het rapport duidelijk dat de reisweg van stadsbus 5 Hofstade aan herziening toe is. Daarom wordt vol gende regeling voorgesteld voor de terugweg, komende van de Tulp straat Zijpstraat, Kortenhoekstraat, rechtsomkeer rond pleintje aan de verkaveling Torensbeek, Korten hoekstraat, Zijpstraat, Steenweg op Aalst enz. Door deze regeling bedient men niet alleen de vroegere klanten maar ook nieuwe gebruikers op het bijkomende stuk trajekt. Mocht dit renderend blijken, dan kan lijn 271 de Zijpstraat over gans de lengte doorrij den en via de Driesstraat en de Noenstraat de Kortenhoekstraat aan doen. Hierdoor wordt het openbaar vervoer ook genietbaar voor de wijken Babbelaar. Kamdries en Kortenhoek. Verkeersgewoonten Het tweede deel van het dossier omvat de veranderingen in verkeersgewoon ten ten gevolge van de nieuw aange legde rijbanen. De werkgroep ver moedt niet dat'de aanleg van dit weg gedeelte veel nadelen zal hebben. Het openstellen van het baanvak richting Gijzegem naar Aalst verwent de be stuurders zodat alle problemen op de Dendermondsesfeenweg wellicht vlug vergeten zullen zijn. Toch heeft de verandering invloed op c|e omgeving. Een woonomgeving wordt zomaar in twee gesplitst. De bewoners moeten een nieuwe gemakkelijke toegangs weg vinden. Maar hoe? Het geheel der werken werd ontleed. De voornaamste verandering is de onderbreking van de Molenkouter en de verbinding Molenkouterstraat- Rozenstraat. De verbinding naar de Kerrebroekstraat is niet voorzien, behalve een stukje aangedamde aarde. De Terbekenstraat wordt gelijkgronds gekruist door de nieuwe weg. De hui dige Steenweg op Aalst wordt ter hoogte van de H. Consciencestraat afgesloten. Daardoor wordt het voor meld kruispunt de kortste weg naar de Blekte, en naar de Hoogstraat. Teneinde een veilig verkeer te beko men en voor de gemakkelijke bereik baarheid van Hofstade met openbaar busvervoer, zal het waarschijnlijk wenselijk zijn, aldus de studie, om aan het Blekte-kruispunt verkeerslichten aan te brengen. De opzet van een snelle verbindingsweg mag daardoor natuurlijk niet teniet worden gedaan, zodat een oplossing zou kunnen gevonden worden in wegvoelers. Daar waar het probleem zich, wegens hun soepelheid, niet zo scherp stelt voor personenwagens, zal het des te kriti scher zijn voor autobussen en vracht wagens. Voetgangers en fietsers kun nen deze omwegen omzeilen via de oversteekplaats aan de Molenkouter straat of via het wandel- en fietspad op de oude spoorwegbedding. Welke wegen kunnen de hulpdiensten in de toekomst volgen Gezien de geringe hoogte van de doorgang onder de nieuwe weg in de Kerre broekstraat wordt het onlogisch geacht langs deze weg toegang te ver schaffen tot de wijk Blekte. Veel snel ler kunnen de hulpdiensten ter plaatse zijn via de Terbekenstraat vanwaar alle richtingen mogelijk zijn. Een alge mene conclusie is dat Hofstade langs de ring gemakkelijk en snel bereikbaar wordt. Met haar studie hoopt de S.P.-Hofsta de te hebben bijgedragen tot het vin den van een aangepaste oplossing voor de problemen van het openbaar vervoer probleem in de gemeente. (A.D.B.) aÓs% Het VU-lokaal Elckerlyc op Terjoden werd zaterdag heropend. Zoals steeds bij openingen ontbrak ook hier het glaasje wijn niet. (JC) Vrijdag 18 maart Om 20 u. in zaal Omego, film-avond, zang en gitaar, «Uffra Eufrasie» enz... (inr. woonkernkomitee Fonteinbos). Om 19 u. in Dancing Aztek Spetterfuif van de Beekes (FC Doggen). Zaterdag 19 maart Om 19.30 u. in zaal Omego knal-TD met discobar Toni Anderson Toegang 49,75 fr. Om 19.30 u. in de Crypte belotting. Zondag 20 maart Om 14.30 u. paasfeest KVLV in de parochiezaal Dinsdag 22 maart Van 13.45 u. tot 15.45 u hobbynamiddag (verschillende stijlen van handwerk). Organisatie KAV. Erembodegem - Grote Barbecue met bakharing en braadworst in de rijksschool in de Leuvestraat. De aktieve oudervereniging werkte zich nog eens te pletter om er een reuze-weekend van te maken. Met de opbrengst wordt - en dat vind je niet overal - gezorgd dat de kinderen vrijwel gratis op sneeuwklassen meekunnen. Zowel de werkers als de smullers waren enthousiast. De KWB van Erembodegem-Terjoden organiseerde vorig weekend een eerste, geslaagde boekenbeurs. Zo'n 600 titels kon je er bekijken en de stemmig ingerich te parochiezaal was dan ook op geen enkel moment leeg. Boeken over hobby en vrije tijd gingen het vlotst van de hand. Auteur Fred Germonprez hield een interessante toespraak tijdens de vooropening vrijdagavond. En jeugdschrijver René Swartenbroeckx kwam over boeken praten met de jeugd amper 11 jonge ren kwamen de Limburger beluisteren. De Scouts van Terjoden lieten de kans onbenut en hielden tien meter verder hun gewone aktiviteiten... Burgemeester en twee schepenen brachten ook een bezoek en dat was voor inspirator Herman De Brouwer en zijn KWB-vrienden een hart onder de riem. Een fijn initiatief, voor herhaling vatbaar Luc Appermont gaf kommentaar bij deze knappe modeshow. (JC)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 10