Sport-te-kort Callebaut A doet uitstekende zaak Jumet fysisch sterker SPORTTROFEEEN RUPA Gehandikapt Comar Sport moest leider laten voorgaan Nipt verlies van Kangoeroes ZNA vermoeid en verslagen Nieuwe Gazet van Aalst 18 maart 1983 13 Bedrijfsvoetbal Kamillekes Aalst - Jumet 1-2 Katholieke sportfederatie Ken je ook wantoestanden in Groot-Aalst Help ze ons opsporen Telefoneer na 16 u. en. we komen ter plekke met of zonder fotograaf. 053/77 62 94. Toonzaal: Koolstraat 137, 9300 AALST Tel. 053/77 07 77 Vooruitzichtstraat 25 AALST 053/21 39 51 h RISTORANTE r Dl ROMA DA BRUNO Sportkalender ZaalvoetbalTweede Nationale Volley Waterpolo Desates is reeds een paar weken kampioen. Enkel de strijd voor de tweede plaats is nog belangrijk. Callebaut A dat de laatste weken goed op dreef is lijkt deze tweede plaats in de wacht te zullen slepen. In de subtopper tegen Honda was de stand aan de rust nog steeds O-O. Na de koffie lukte een ontketende Van Biesen een zuivere hattrick voor de Wiezenaars. Saf kon voor de rust zijn overwicht niet in doelpunten omzetten tegen hekkesluiter Intercom. Na de herneming zorgden Patrick en Johan Van Damme echter voor een riante overwinning. In de slotfase miste Redang nog een penalty voor Saf. VVTTA verrastte in de aangename zin tegen Somati. Somati kwam nochtans het eerst op voorsprong langs Ver- massen. Nog voor de rust zette TT de scheve situatie recht. De Boitselier en De Greve scoorden de goals. Toen Bucqé tien minuten voor tijd scoorde was de match meteen gespeeld. Bouw kon de positieve lijn in zijn prestaties niet doortrekken tegen Amylum. De Jonge zorgde nochtans voor een mooie uitgangspositie. Net voor de koffie kon Nevens echter gelijkstellen. De tweede helft was eerder gelijkop- gaand maar Cornelis Ollivier lukte nog de overwinningstreffer voor de gas ten. (JVL) Uitslagen Callebaut A - Honda Saf - Intercom VVTTA - Somati Bouw - Amylum 3-0 3-0 3-1 1-2 Kamillekes Aalst liet een enorme steek Jumet. De Waalse meisjes die duidelijk deze zege aan bun tomeloze inzet. De eerste twintig minuten waren noch tans hoopgevend. DaniêleGhesquière en Ann Eeckhout troffen de doelpaal. Marie-Anne Van den Steen scoorde zelfs op voorzet van laatstgenoemde. De Aalsterse meisjes dachten dat deze voorsprong voldoende was om het wat rustiger aan te doen. Na de herneming kwamen de bezoe kers meer in de wedstrijd en Kamille kes begonnen te krasselen. Toen Jumet een misverstand tussen Van Belle en Van Geert uitbuitte stonden de bordjes dan ook in evenwicht. Het Aalsterse middenveld kwam te kort op fysisch vlak. Greta Van Hauwermei- ren, Kristine Van Hende en Marie- Anne Van den Steen haalden hun nor- vallen tegen het laaggekwoteerde minder getalenteerd waren dankten maal peil helemaal niet. Tot overmaat van ramp trapte Trees Van Geert in de slotfase een doeltrap in de voeten van een Waalse aanval- ster en de Kamillekes hun lot was bezegeld. Een ontgoochelde Kamiel Sergeant was niet te spreken over de inzet van zijn ploeg: «Wanneer sommige meis jes zich reeds in eerste achten heb ben ze het verkeerd voor. Om te pro moveren moet men iedere match geconcentreerd zijn. Jumet heeft ons geklopt omdat er meer inzet en over gave aanwezig was. Een gedeelte van de ploeg heeft ook het trainen niet meer nodig, op zo een manier kan men nooit promoveren». (JVL) In het kader van de degradatiestrijd deed Patro Herdersem een uitstekende zaak. Het eveneens in moeilijkheden verkerende Serskamp kwam nochtans het eerst op voorsprong. Patro had in die beginfase het geluk aan zijn zijde toen de thuisploeg tweemaal de doelpaal trof. Op het halfuur herpakte Herdersem zich echter en Chris De Witte bracht de bordjes in evenwicht. Nog voor de rust leidde Patro met 1 -2 cijfers. Jac ques De Witte was de auteur van het doelpunt. Dezelfde speler zou na de koffie de spanning uit de wedstrijd knallen. Het B-team van Patro won eveneens. Aimé De Wit die voor de eerste maal als buitenrechts uitkwam soeelde een voortreffelijke partij. Hij breidde het eerste doelpunt overigens prachtig voor. Harry Stevens stond andermaal op de goede plaats. Het tweede doel punt scoorde Aimé De Wit zelf na een persoonlijke doorbraak. Harry Ste vens miste nog een penalty maar zwaar tilde Herdersem daaraan niet want Lambrecht kopte even later num mer drie binnen. Vijf minuten voor tijd redden de bezoekers nog "de eer. Na een zwakke partij vorige week kreeg men een herboren D.B. Welle aan het werk te zien. De bezoekers uit Nederzwalm werden werkelijk van het naar her gespeeld en dit leidde tot een duidelijke 7-2 overwinning. Kamiel Temmerman leverde een schit terende prestatie en scoorde vier tref fers. De B-ploeg verloor te Geraards- bergen met 4-3. (Jan Van Lysebeth) Alle borduurwerk Karnavalplaketten. Keizerlijk Plein 22A AALST s 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis M7M ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN Ate carts aan matige prijzen. Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. 83/46 Voetbal Provinciale Afdelingen Tweede Nationale 19,3 FC Diest - E. Aalst (Laenens), 20 u. Wedstrijden van zondag 20 maart Tweede Prov. B Pollare - E. Meldert (De Clippeleer), 15 u. Derde Prov. C Terjoden - Herzele (Vervondel), 15 u. Nieuwerkerken - Eist (Wouters), 15 u. Derde Prov. D TK. Meldert - Schellebelie (Snoeck), 15 u. Sk. Aalst - Herdersem (Lievens), 15 u. W. Moorsel - Grembergen (Vercruyssen), 15 u. Vierde Prov. G Edixvelde - Oordegem (Provost) 15 u. Vierde Prov. H Baardegem - Doggen (De Vlieger), 15 u. Hofstade - Welle (Van Damme), 15 u. Sk. Erembodegem - S. Moorsel (Van Haelter), 15 u. Voetbal dames Tweede Nationale 19.3, SDVV Veldegem - Kamillekes Aalst (Van Den Eede), 15 u. Bedrijfsvoetbal Wedstrijden voor zaterdag 19/3/83 15 u., Honda - Post Erembodegem (Demesmaeker), terr. Honda 15 u., Saf - Amylum (Moons), terr. FFR 14 u., Bouw - Callebaut B (Cooreman), terr. Osbroek 15u. 30, VVTTA - Intercom (Moreel), terr. Osbroek 15u.30, Callebaut A - Somati (De Bodt), terr. S. Moorsel Bowling 18.3, Irtas 2 - BC Alloo, 21 u. Basket Nationale en Provinciale afdelingen Eerste Nationale 19.3, Aarschot - Okapi Aalst, 20u.15 Derde Nationale 19.3, Osiris - Boom (terr. Denderleeuw), 20u.30 Prov. 20.3, The Tower - Ronse (zaal Okapi), 20 u. 20.3, Bertino St. Niklaas - Erembode gem, 15u.45. Basketbal dames provincial 20.3, Erembodegem - Juventus (Denderdal), 15u.15. Golfbiljart reeks B Wedstrijden van zaterdag 19 maart Zandmannetjes C - Scotching B Sportvrienden B - Johny Boys B Corso B - King Boys A Faber B - Hand in Hand B Schoonaarde B - Sportvrienden A Kasseistampers A - Parksken B Liefhebbersbasketbal 20.3, Terlinden - De Klok (terr. Terlinden), 10u.30 20.3, Torenhof - St. Antoon (zaal Okapi), 14u.15 20.3, Snoepertje - Cockpit (zaal Okapi), 16u.1 5 21.3, Vlierzele - Verband (Putbosstadion), 20 u. 23.3, St. Antoon - Hugh's Villa (zaal Okapi), 20u.45 Volleybal 19.3, Kangoeroes Aalst - Nazareth (zaal Caesar Haeltermanstr.), 19u.30 19.3, St. Amandsberg - Kuklos Aalst, 20 u. 20.3, Vosselare - VK Aalst 19.3, Havok - UFO'78, 10 u. Waterpolo 20.3, ZN Aalst - Bergen (Stedelijk Zwembad Aalst), 15 u. Drogenbos - Comar Sport 5-2 Comar Sport heeft de verplaatsing naar de twee voornaamste aanvallers De Jaeger Meteen waren de Aalstenaars vooraan aangewezen op verdedigen. Niettemin maakte Comar Sport het de leiders zeer moeilijk, en het was pas 5' vóór rust dat Drogenbos er rn slaagde een goed georganiseerde bezoekende defensie voor de eerste maal te vloe ren. Deze 1-0 achterstand was voor Comar Sport een niet zo slechte uit gangspositie voor de tweede helft. Aalst ging er in geloven en slaagde er in na 5' op gelijke hoogte te komen vah de leiders via Van Vijle. En het bleef daar niet bij. Amper drie minuten later slaagde De Winne er in de plaat- leidersploeg moeten doen zonder zijn en Van Caeneghem. selijke doelman opnieuw te verschal ken, en plots zag het er onverhoopt goed uit voor Comar. Doch Drogenbos gaf zich niet gewonnen en begon aan een slopend eindoffensief. 12' vóór het einde kon de toekomstige kam pioen gelijkstellen en één minuut iater kwam het opnieuw op voorsprong. Comar Sport, slechts met zes spelers in plaats van acht telde geen vervan gers, stuikte in elkaar. Het kon fysis che het zeer hoge tempo niet meer aan, zodat Drogenbos in de slotminu ten nog een overdreven, doch ver diende 5-2 overwinning op het bord kon brengen. (A.V.H.) Baetens (rechts) en De Fauw (links) behaalden respectievelijk de tweede en eerste plaats in het biljartkampioenschap kader 47/2 dat afgelopen zondag in het café 't Paviljoen plaatsvond. Gilbert Bourlon, de kersverse schepen van Sport en Vrije Tijd, overhandigde de trofeeën. Afgelopen zondag werd het nieuwe terrein van kaatsclub Romeo officieel inge wijd. De thuiswedstrijden worden nu gespeeld in de Weggevoerdestraat. Vorige week behaalde Anne-Marie Van Nuffel een overwinning op de 800 meter te Milaan. Dit is een tijd van 2'06"72. Jacques Van Den Berghe (E. Meldert) zal weldra een nieuw contract als oefenmeester bij zijn huidige werkgever ondertekenen. Eric Arijs (wielrennen) heeft te kennen gegeven de competitie opnieuw te willen hervatten. Hij zou van start gaan, hoe kan het ook anders, in de liefhebbersrangen. Op vier speeldagen van het einde in de minivoetbalcompetitie voor veteranen leidt Inoxefina met één punt voorsprong op Excelsior en B.B.L. Inoxefina heeft wel één wedstrijd meer gespeeld (12). Danny De Sterck (Welle) «versterkt» volgend jaar de rangen yan Sk. Erembo- gem. Trainer Willy Bellon verlengt meer dan waarschijnlijk ook zijn contract. R.G. Alhoewel ZNA tijdens de laatste wedstrijden blijk gaf van een betere conditie, kreeg men te Luik opnieuw het deksel op de neus. De Aalstenaars kregen een zware 10-4 nederlaag te incasseren. Het was onbegrijpelijk dat de waterpo- loploeg de dag voor de match nog een zware zwemtraining voorgeschoteld kreeg. Vermoeid begonnen zij in Luik aan een moeilijke wedstrijd. Boven dien werd -gespeeld in een zwembad met grote afmetingen waardoor de Aalsterse handicap, gebrek aan con ditie en zwemsnelheid, nog duidelijker naar voor kwam. Al na de eerste periode keek men op naar een 3-0 sand. De Aalsterse doel man had weinig verhaal tegen de goed geplaatste Luikse afstandsschoten. Bovendien bleef bij Patrick De Schrij ver de afwerking in gebreke. ZNA was taktisch nergens en had wei nig repliek op het snelle passenspel van de thuisploeg. Op het einde van de match kwam er nog enige beroering toen de correct .leidende scheidsrechter een Luikse speler uitsloot wegens brutaliteit. ZNA kon de numerieke meerderheid in het water echter niet uitbuiten waar door de 10-4 stand behouden bleef. Kangoeroes 3 - 2 (15-7, 4-15, 10-15,16-14) De thuisploeg Idegem, tweede in de rang schikking, is slechts moeizaam aan winst gekomen tegen Aalst, dat in de vijfde set lange tijd de indruk wekte het te zullen halen. Bij een 8-2 stand werd gedraaid maar aantekenfouten zouden dan de concen tratie bij Kangoeroes breken zodat Ide gem opnieuw in de wedstrijd kwam en uiteindelijk nipt zou zegevieren. De B-ploeg won na een spannende eer ste en tweede set vrij gemakkelijk in de laatste set. (15-17,13-15,15-8). Bij de dames werd het een dubbel succes voor Kangoeroes. Een duidelijk sterkere Aalsterse ploeg won in de hoofdmatch met 0-3 van Denderhoutem (2-15, 3-15, 10-15). De B-ploeg haalde-de eerste twee sets binnen en liet de derde aan Denderhou tem. (3-15, 11-15,15-13). (J.G.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13