Osiris kon Van Meerbeek ook niet stoppen Herman Van Keer lukt 66 punten STANDPUNT Jimmy Graziano, derde Okapispeler, die schip verlaat Onthoofd BBC. Erembodegem geen partij voor Melsele The Tower mag promotie illusies opbergen The best of six start op maandag 11 april 1983 Zaak Danny Schorreet: deel 1 14 Nieuwe Gazet van Aalst 18 maart 1983 Basketbal Derde Nationale A BBC. Osiris - Oxaco 65-72 Osiris heeft tegen titelkandidaat Oxaco een goede verrichting wegge geven. Het was slechts na een paar onbegrijpelijke beslissingen van het scheidsrechtersduo, dat Osiris definitief de rol loste en Oxaco naar een moeizame, doch verdiende overwinning stevende. Osiris, die de diensten moest missen van Bart Rijckbosch, die met een voetbreuk opgelopen in de mid-week-vrienden- match op Tissac, die verloren werd met 120-112 cijfers, begon heel goed aan deze wedstrijd. Langs Ongenaet en Van Hulle kon Osiris 8-4 en 10-4 leiden Toen kwam Van Meerbeek op de proppen. Ongetwijfeld de beste spefer, die voor het ogenblik in derde nationale aantreed. Bewaakt door Dirk Ongenaet, gekend als een sluw en hard verdediger, slaagde deze 19-jarige Antwerpenaar er in vanop alle plaatsen raak te treffen en na een 15- 15 tussenstand zijn ploeg naar een ge ruststellende 19-31 voorsprong te schie ten Osiris legde zich echter niet bij de zaken neer. Het ging meer agressiever verdedigen en langs een zeer sterke De Geest slaagde Osiris er in, in amper 6' weer de aansluiting te bewerken In de slotfaze kon Van Meerbeek Oxaco nieu we armslag geven om bij de rust 33- 41 te leiden. Temmerman en De Geest konden in de beginfaze van de tweede helft even aanklampen 41-45. Toen viel De Geest uit voor foutenlast. Lagring, die vrijaf had bij het leger, verving de lokale dubbele meter en kon Osiris zelfs 43-46 terugbrengen. Toen ontaarde de wed strijd even. De bezoekende Rijckebosch ging er nogal hard tegen aan en de scheidsrechters verloren er het hoofd bij. Van Meerbeek en Blommaert maakten van die situatie gebruik om de nu defini tieve kloof te slaan. 47-56. Wat Borgers en Van Hulle in de slotfaze ook nog on dernamen, Oxaco kon een kleine voor sprong tot het einde vrijwaren. Zaterdag speelt Osiris weer aan huis tegen Boom. Opworp te 20.30 u. OSIRIS Borgers 15/Lagring 8/Temmerman 6/ Van Hulle 11 /De Geest 12/Van der Wee- en 2/Ongenaet 11(A.V.H Basketbal Liefhebbers De achttiende speeldag bracht weinig of geen verrassingen. Wel één uitschieter, de 66 punten, die Herman Van Keer voor leider De Hoorn aanbracht in hun duel met Cockpit Zorba. Vóór de Nachtwacht werd het alles be halve een vruchtbare week. Het verloor ook nog tegen Sint Antoon met zware 92-52 cijfers, wat hen meteen een stapje lager op de rangladder brengt. Een duel in de onderste regionen was Terlinden- Diversy. Diversy haalde het en komt De Nachtwacht vervoegen op de ranglijst. Hekkensluiter De Klok heeft de nul van achter zijn naam gekregen. Het moest daarvoor zelfs niet spelen, daar de man nen van Borghmans niet aan de vereiste vijf mensen geraakten om de wedstrijd aan te vatten. Olfit-Hugh's moest norma liter de topper van de dag worden. Hugh's slaagde er niet in om Olfit ook maar éénmaal te bedreigen. Na een dui delijke 46-26 stand, kwam Hugh's-speler Luc Van den Borre ongelukkig ten val en moest naar het ziekenhuis overgebracht worden. Het onvolledig Hugh's legde zich bij de zaken neer. Olfit speler De Saedeleer trok Hugh's kledij aan en vol tooide de wedstrijd. Uitslag wordt welis waar 20-0. Torenhof-heeft tegen 't Snoe pertje haast nooit kunnen imponeren, 't Snoepertje kon rekenen om een goede Arne Kérkvliet. Het was slechts naar het einde toe dat Torenhof het laken naar zijn kant kon trekken Cockpit Zorba kreeg geen schijn van kans tegen de leiders van De Hoorn Van Keer was in deze partij de grote uitblinker. De Hoorn, speelde zonder Van der Speeten en de gekwetste Veillefon, zo dat alle fazen eindigden bij Herman Van Keer. Deze «old-timer» verkeerde daar bij in een uitzonderlijke dag. Miste zel den, en wanneer hij eens naast de ring wierp was hij terplekke om de aanvallen de rebound in een doelpunt om te zetten. Cockpit kon ongeveer tot het kwartier ge lijke voet houden langs Guy Van den Hauwe en Jacques Rasschaert Toen echter Van Keer steun kreeg van Danny Huylebroeck was de zaak bekeken aan de rust 45-26. In de tweede helft teerde Cockpit nog alleen op de gebroeders Van den Hauwe, bij wie Ferre met 22 punten de toonaangever was. Aan de overzijde lukte Herman Van Keer zijn rekordscore. Met 45 eenheden in de tweede periode ■scoorde hij juist geteld één punt meer dan de ganse Cockpitploeg samen. Eindstand 106-70. De Nachtwacht speelde een uitgestelde wedstrijd tegen Borghmans. Borghmans met slechts vijf spelers speelde een goe de wedstrijd en kon langs Luc Teerlinck 4-14 uitlopen. De Nachtwacht reageerde echter langs Koen Goubert en kon aan de 11' het evenwicht herstellen 18-18. Gust Van Gijseghem, die in de beginfase verschillende gemakkelijke korven mis te, hervatte zich en Borghmans stevende naar een 22-36 ruststand In de tweede helft kon De Nachtwacht enigszins standhouden langs Pol De Lil en opnieuw Koen Goubert. De zege van Borghmans werd tenslotte voltrokken langs een zeer 'preciese Johny Coen, die met 18 punten topschutter werd voor zijn ploeg. Uitslagen De Nachtwacht - Borghmans 54/71 Sint Antoon - De Nachtwacht 92/52 Terlinden - Diversi 39/54 Borghmans - De Klok 0/20 FF Olfit - Hugh's Villa 20/0 De Hoorn - Cockpit Zorba 106/70 Torenhof - Snoepertje 70/57 Rangschikking na 18 speeldagen De Hoorn 36/Olfit 32/Sint Antoon 28/ Hugh's 22/Torenhof 20/Cockpit 16/ Borghmans 14/Nachtwacht Diversi 12/ Snoepertje 10/Terlinden 4/Klok 2. (A.V.H.) Zowat een maand geleden gaf Danny Schorreel, speler van Okapi Aalst, de pijp aan Maarten. De reden is wellicht bekend maar toch nog een kleine pro memori. In de thuiswedstrijd tegen Merksem plaatst trainer-coach Jef Troch de kleine spelverdeler tijdens de tweede helft op de bank. Schorreel pikt dit niet omdat het gebeur, en hier citeren we hem letterlijk: «Ten voor dele van mensen die slechts één maal per week de trainingen bijwonen». De oorzaak kent U; het gevolg een woor dentwist met het bestuur en Schorreel blijft weg van oefensessies en mat ches. Bovenvermelde feiten dateren van 7 februari. Wij peilden bij Danny Schorreel naar eventuele reacties of tegemoetkomin gen van één der beide partijen. Voor de goede verstandhouding vooraf dit nogalle betrokkenen komen aan het woord maar plaatsruimte gebiedt ons om de zaak in verschillende delen te behandelen. «Van Okapi-zijde is er nog steeds geen toenadering geweest. Ikzelf zal de eerste stap zeker niet zetten. Het beleid bij de club is veel te warrig. De spelers ondervinden ook geen enkele steun vanuit bestuurlijke kring. Het is op dergelijke momenten dat je als vereniging geconfronteerd wordt met zaken zoals de mijne. Maar dat het geen toeval is bewijzen Davies en Gra- ziano. Deze twee mensen waren het bestuurlijke geschipper blijkbaar óók totaal beu. Op het gebied van Amerikanen voert men trouwens een ondoordacht beleid. Davies was als speler veel beter dan Graziano, jammer genoeg aardde hij hier niet. Maar als je weet dat men nog kon kiezen tussen Hol mes (Anderlecht) of Weatherspoon (Standaard), dan zeg ikGraziano is een verkeerde beslissing geweest. Bij Aalst ontbreekt een echte manager die tussen het bestuur en de spelers staat. Een figuur zoals Fons Kesteloot of Rudy Kuyl. Het mag gerust iemand zijn die de touwtjes strak in handen houdt. Als hij op een degelijke manier de wensen van de twee groepen weet aan te pakken dan zullen de resultaten wel volgen. De geruchten als zou mijn echtgenote mij tot deze stap gedwongen hebben zijn volledig uit de lucht gegrepen. Zij is inderdaad aktief bij Vlierzele en daar train ik nu mee om de conditie te on derhouden. Er is echter nog niemand die vanuit deze club contact heeft opgenomen. Ik verheel het ook niet dat mijn ambitie nog steeds op een bepaald niveau ligt», aldus Schorreel. Momenteel lijken dus alle deuren die tot een wederzijds onderhoud moeten leiden gesloten, leder heeft zijn eigen standpunt en dat dient gerespecteerd te worden. Maar een klein beetje water bij de wijn kan dat kwaad Renaat GITS BasketbalEerste Nationale «Oef», zegt men bij Okapi en «oef», zeggen de supporters. «De amerikaan is weg Jimmy Graziano heeft voor zichzelf de oplossing gekozen, die het Okapibestuur reeds lang had moeten treffen. Na de wedstrijd tegen Standard, waar hij archi-slecht akteerde, liet hij zijn bestuur weten niet meer te willen spelen voor Okapi en terug te keren naar de States. Een normale gang van zaken, zou men zo zeggen, ware het niet dat Jimmy Gra ziano. de derde speler in de rij is, die Okapi dit seizoen laat stikken. Eerst ver dween Danny Davis, die zogezegd de zaak niet aankon, doch afscheid nam met een wedstrijd op Merksem, waar nog over nagepraat wordt. Een paar weken terug was het beurt aan kapitein Danny Schorreel, die het geklungel niet langer kon aanzien, en zijn kat stuurde. Alles zins het moment voor het bestuur eens Basketbaltweede provinciale A BBC. Erembodegem - BBC. Melsele 67-82 BBC. Erembodegem, dat naast Serge Van der Burght, Augustin Van der Veken, Danny Van den Hautte, nu ook de diensten moest missen van Wiliy De Mange- leer, was een te zwakke partij voor Melsele. Met Cobbaert in de basisploeg en met slechts Marc Sterck en Patrick Meert op de bank, was Erembodegem onmiddellijk aangewezen op verdedigen. Hun grootste probleem was in de eerste plaats de dubbele meter Lau- reys van onder de ringen te houden. Daarvan maakten playmaker Staut en vleugel Van Goethem gebruik om de lokale zone te teisteren, ondanks het knappe begin van trainer-speler Gerrit Marcoen (3 op 3) moest Erembode gem tot de 6' tegen een achterstand opzien. Even bracht De Wolf steun en de lokalen leiden met 12-11. De eni ge maal van de wedstrijd. Want langs Staut en Polfliet nam Melsele definitief het initiatief 18-29 na 13'Marcoen en de ingekomen Sterck bezorgden de lokale supporters nog even hoop 25- 29 5' vóór rust, doch toen de fouten last Erembodegem begon te pijnigen was de wedstrijd dan toch definitief gespeeld 39-46 aan de rust. Yvan Triest, legde zich echter nog niet bij de situatie neer en milderde tot 41 -46 Zijn karakter, steeds vechten voor elke bal, zou hem even later zijn vijfde fout kosten en meteen begon de totale lokale afgang. 60-80 aan de 18 Toen Melsele zijn reservematerieel inbracht konden Marcoen, Walgraef en Cob baert de eindstand alleen wat aan schouwelijker maken. BBC. ErembodegemCobbaert 3, Triest 6, Sterck 6, De Wolf 18, Mar coen 21, Walgraef 13. (A.V.H.) BasketbalEerste Provinciale Were Di Sf.-Niklaas - The Tower Aalst 78-58 Winst voor The Tower betekende ontegensprekelijk de promotie naar vierde nationale, bij zijn vierpuntenwedstrijd op Were Di St.-Niklaas. Zover is het echter niet gekomen. Na een gelijkopgaande eerste helft moesten de Aalstenaars lijdzaam toezien hoe Were Di langs ex-Black Boys-speler Luc Aerts en Verbraeken een onoverkomelijke, kloof sloe gen, die uiteindelijk zou omgezet worden in een zware Aalsterse ne derlaag. Er heerste nochtans een verdeeldheid voor de aanvang bij de Aalstenaars. Winnen, betekende promoveren Maar wat kan The Tower in vierde nationale gaan doen, met deze kern. Eerstens valt men te klein uit in gestalte. Tweedens is de bank niet sterk genoeg en derdens spreken een paar spelers van stoppen. Ingeval van promotie zou The Tower dus zware financiële inspanningen moeten leveren hebben. Inspanningen, die men heden ten dage niet aankan. Besluit The Tower blijft in eerste provinciale, en hopelijk speelt men opnieuw de top vol gend seizoen. Het was nochtans goed begonnen te Sint Niklaas. Na een gelijkopgaand begin 6-6 na 5', kon The Tower even na half weg de eerste helft het heft in handen nemen 20-23. Alleen «routinnier» Luc Aerts kon The Tower remmen en aan de rust voor een lichte lokale voorsprong zorgen, ondanks het feit dat de topsco rer, Luc De Troyer met 16 punten in Aalsterse rangen liep. Ook in het begin van de tweede helft was The Tower een waardig kandidaat voor de promotie. Via 38-35 nam het na 9' opnieuw voorsprong 42-44, doch dan viel de definitieve kloof. Luc Aerts en Verbaeken scoorden aan de lopende band en bereikten een tien- puntenkloof 56-46. The Tower liet de ar men zakken, wat Were Di toeliet de score op te drijven, tot een uiteindelijke 78-58 zege. THE TOWER De Smedt 4/De Schaep- drijver 4/Heyvaert 4/D'Herdt 21/De Troyer 18/Van Langenhove 1/Van der Borght 6. (A.V.H.) De organisatie van «the best of six», een na-kompetitie georganiseerd door de onderlinge spelers van Okapi, is in zijn vaste vorm gegoten. De eerste wedstrijd wordt gespeeld op maandag 11 april tussen de ploegen van Mare Elias en Herman Van Keer. Hieronder vind men de totale kalender en de samenstelling van de ploegen. MA 11.04 Elias/Van Keer Dl 12.04 Famaey/Minnebo VR 15.04 Van Keer/Schorreel MA 18.04 Minnebo/Elias Dl 19.04 Schorreel/Famaey VR 22.04 Van den Broeck/Minnebo MA 25 04 Elias/Schorreel Dl 26/04 Van Keer/Van den Broeck MA 02.05 Van den Broeck/Elias WO 04.05 Famaey/Van Keer VR 06.05/Schorreel/Minnebo MA 09.05 Elias/Famaey Dl 10.05 Van Keer/Minnebo WO 11.05 Schorreel/Van den Broeck ZA 14.05 14 uur5e en 6e plaats ZA 14.05 16 uur3e en 4e plaats diep te gaan nadenken over de toeKomsi van Okapi. Drie spelers, waaronder twee profs en ene met zestien jaar eerste ploeg-dienst, laat men toch zo maar niet ongestraft vertrekken En het zou daar nog niet bij blijven. Het is een pu bliek geheim dat verschijlende spelers uitkijken naar een andere ploeg. Wat gaat er nog overblijven in tweede van het huidige Okapi. Of laat men de destijds zo steile opgang bewerkt met eigen spelers mee in de put verdwijnen Veel roddel praatjes doen de ronde, doch verzet komt er weinig, of zijn de ECHTE OKA- PIËRS uitgestorven Het is de hoogste tijd dat een paar basket-minded mensen de hoofden gaan bij elkaar steken, om Okapi van een diepe ondergang te redden. Financieel, dat is één kwestie. Laat mensen met cen ten zich daarover buigen Basketbal is iets totaal anders, laat deze leiding over aan basketkenners ZA 14.05 18 uur1e en 2e plaats De schiftingswedstrijden vangen aan te 20.30 uur. Samenstelling van de ploegen PLOEG EILIASMare Elias, Dirk De Schaepdrijver (The Tower), Luc De Schaepdrijver (De Hoorn), Danny Cort- hals, Roger Veldeman (Melda Gent), Marcel Van de Keer (Castors Brakel), Gust Van Gijsegem (Borghmans) en Os car (Castors Brakel). PLOEG FAMAEYLuc Famaey, Peter Moens (Cabrita Zele), Thierry Verhoe ven, Guy Thys en Ives Hellinckx (beloften Okapi), Curd Van den Spiegel en Bart Rijckbosch (beiden Osiris Denderleeuw). PLOEG MINNEB0 Mare Minnebo, René Stevens, Geert Van Nuffel, Ludwig Lie- vens (beloften Okapi), Rie Putteman (Avanti Brugge), Kurt Mollekens (Avanti Brugge). Algoet (Verviers), Johan Ver- hast en Dirk Temmerman (Osiris). PLOEG SCHORREELDanny Schorreel, Paul Steenhout (Olfit), Patrick Lievens (Vlierzele), Marc Van der Haegen (Bavi Gent), Peter Baeyens (Melda Gent), José Van der Meiren (Hellas Gent) en Pat Van de Velde (Vlierzele). PLOEG VANDENBROECK Herman Van den Broeck, Edwin Schorreel (Olfit), Pat De Smedt (The Tower), Ronny Hendrickx (Cabrita Zele), Pierre Rombaut (Akron Ronse). Chris Phlips (beloften Okapi). Danny D'Herdt (The Tower). PLOEG VAN KEER Herman Van Keer (De Hoorn), Guido Bieseman (Sint Antoon), Patrick Van Impe, G. Cornand, Dirk De Neve en Dirk Schellinck (allen beloften van Okapi), Pascal Van Keymeulen (Asse). (A.V.H.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14