DUIVEN HOEKJE Eerste trainerscolloqium succesvol Vrijdagavond kan BC. Alloo- Blomberg zich kampioen kronen Bart Meganck zesde in beker der vriendschap Nieuwe Gazet van Aalst 18 maart 1983 15 Bowling Vierde Nationale E Veldlopen Redaktie Hugo De Wolf, tel. 77.81.60 .«De Toekomst» Aalst Quiévrain 94 oude (snelheid 1e duif: 1497 m.) 1 Paul Bosteels, Herdersem, 2. Pierre Van Royen, Moorsel; 3 4. Em. De Nijs, Hofstade; 5. Gustaaf Tessin; 6. Pierre Van Royen; 7. E. L. Mertens, Lebbeke; 8. J. M. De Vadder, Haaltert; 9. E. L. Mertens; 10. Louis De Leenheer. 65 jaarlingen (snelheid 1e duif1491 m.) 1Paul De Croock, Hofstade; 2. Gus taaf Van de Steen; 3. Gebr. Coore- man, Moorsel; 4. J. F. Dierick, Oudegem; 5. Paul Vder Vurst, Moor sel; 6. Pierre Van Royen, Moorsel; 7. E. L. Mertens, Lebbeke; 8. Theo Bruylandt; 9. Paul De Croock, Hofsta de; 10. Gebr. Cooreman, Moorsel. «Eerlijk en Vrij» Aalst «De Kleine Melker» Erembodegem Quiévrain 89 oude (snelheid 1e duif: 1466 m.) 1Albert Van Neck, Aalst; 2. Kam. De Neve, Kerksken; 3. Maur. De Luyck, Terjoden; 4. Frans De Leeuw, Aalst; 5. Alf. Rudaer, Haaltert; 6. Arthur Goossens, Terjoden; 7. Gust. Van de Steen, Aalst; 8. Rob. Bastiaens, Aalst; 9. Maur. Schockaert, Aalst; 10. Arthur Goossens, Terjoden. 91 jaarlingen (snelheid 1e duif: 1435 m.) 1Leopold Verhulst, Aalst; 2. Jozef «De Snelle Duif» Erembodegem Quiévrain 72 oude (snelheid 1e duif1387 m.) 1. Willy Stijleman, Aalst; 2. Oitoy en zoon; 3. Willy Stijleman;-4. Florent Meert; 5. Theo Bruylandt, Aalst; 6. Willy Stijleman; 7'. André De Smet; 8. Gebr. Uytersprot, Aalst,9. Louis Cornelis, Aalst; 10. René Roelandt, Aalst. 55 jaarlingen (snelheid 1e duif1407 m.) 1René Roelandt, Aalst; 2. Emiel Van Damme, Aalst; 3. Gebr. Uytersprot, Aalst; 4. Florent Meert; 5. Frans Pots, Aalst; 6. Em. Van Damme, Aalst; 7. Albert Van Goethem, Aalst; 8 9. Emiel De Troyer, Aalst; 10. Ottoy en zoon. Zondag Quiévrain. Waarborg oude 543. Jaarlingen 333. «De Nieuwe Bond» Gijzegem Lessen 23 oude (snelheid 1e duif: 1409 m.) 1Maurice Janssens; 2. Marc Maes; 3. Maur. Janssens; 4. Omer van de Meir, Oudegem; 5. Peter De Visser, Mespelare; 6. Emiel De Croock, Hof stade; 7. Edm. Verspeet, Gijzegem; 8. André De Landsheer, Dender- monde; 9. Peter De Visser, Mespe lare. 21 jaarlingen (snelheid 1e duif: 1356 m.) Kampioenen (Noyon) zien ze vliegen.De duiven dus (OJ) Eemans, Terjoden; 3. Kam. De Neve, Kerksken; 4. Gust. Van de Steen, Aalst; 5. Gust. Thienpondt, Aalst; 6. Gust. van de Steen, Aalst; 7. Alfons Droessaert, Nieuwerkerken; 8. Frans De Leeuw, Aalst; 9. Marcel Eeck- houdt, Nieuwerkerken; 10. Maur. Schockaert, Aalst. Opmerkelijke prestaties Gust. Vd Steen, meeste aantal prijzen in de oude (4) van 4 getekende tot e 15e prijs. Maurice Schockaert van 2 duiven 2 prijzen tot 10e prijzen. «Rap zijn wint» Baardegem Quiévrain 61 oude (snelheid 1e duif: 1392 m.) 1De Man en zoon, Buggenhout; 2- Mare Fieremans; 3. Frans Vder Gucht; 4. De Man en zoon; 5. Jozef Van Nieuwenborg, Buggenhout; 6. Leo De Boeck; 7. Albert Lannois, Meldert; 8. Jan Meert; 9. Jozef Van Belle, Buggenhout; 10. Gustaaf Uytersprot, Moorsel. 52 jaarlingen (snelheid 1e duif 1392 m.) 1 2 3. De Man en zoon, Buggen hout; 4. Jozef van Belle, Buggenhout; 5. Jozef Eberaert, Moorsel; 6. De Kampioenen (Fond) lieten ze dit jaar goed vliegen (Excuseer ons de uitdruk king (OJ)) (Land van Aalst en De Toekomst). Man en zoon; 7. Ludo Van Belle, Bug genhout; 8. Petrus Doorns; 9. Jea- nine Plas; 10. Frans Van Biesen, Opwijk. Zondag grote vlucht uit Quiévrain Zelfde waarborg. Oude643/4 Jaarlingen443/4 «De Snelle Reizigers» Hofstade Quiévrain 43 oude (snelheid 1e duif: 1474 m.) 1Ivo Tombeur; 2. Gustaaf De Winne; 3 4 5. Ivo Tombeur; 6. Pros Moens, Oudegem; 7. Jan Van Temse, Aalst: 8. Kamiel Dalsschaert; 9. Jozef Op 11 februari II. organiseerde de sportredactie van dit weekblad een eerste colloqium voor voetbaltrainers. Wegens redenen buiten onze wil om (vooral karnaval stak een stok tussen de wielen) kunnen wij U nu pas de voornaamste punten die tijdens de discussie naar voor kwamen, ter lezing aanbieden. Wij excuseren ons derhalve voor deze wat laattijdige maar toch interessante berichtgeving. Een vijftiental oefenmeesters de afwezigen hadden trouwens ongelijk verdedigden hun standpunt ten overstaan van een panel bestaande uit Frans Daeleman, voorzitter van Een dracht Aalst; Valery Laureys, journa list van «Het Laatste Nieuws» en Leon Becqué, Heizelgediplomeerd oefen- meester. Het eerste punt op de agenda behan delde de (on)afhankelijkheid van een trainer tegenover een bestuur. Vol gens Frans Daeleman verdiende een trainer alle steun van het bestuursor gaan, ook, en vooral, in moeilijke tij den. Hij mocht echter niet vergeten dat óók hij een werknemer was die in bepaalde gevallen verantwoording moest afleggen. Indien hpt noodzake lijk geacht werd, mochten de «gezags dragers» van een club dan ook ingrij pen. Denis Asselman (Fc. Dender leeuw) pleitte ervoor dat hij. en zijn collega's, vooral rust nodig hadden om tot degelijke resultaten te Komen. «Noch de club, noch de trainer zijn ermee gebaat dat er gewerkt moet worden in een sfeer van onbehagen en waarbij «Het Ontslag» als een immer dreigende stok achter de deur staat» aldus Asselman. Gilbert Waterinckx (ex-Herdersem) vond het nuttig wanneer er tussen het bestuur en de trainer een persoon stond die zowel de wensen als de grie ven van beide partijen op gepaste wijze kon verwoorden. Dergelijk iemand moest dan wel over een dege lijke voetbalachtergrond beschikken zodat de problemen op een rationele manier uit de wereld geholpen werden en niet ontaardden in oeverloze dis cussies. Het reeds eerder geciteerde ontslag van een oefenmeester vormde een tweede onderwerp. Wordt dit in de hand gewerkt door een toevallige samenloop van omstandigheden (nederlagen) of zijn spelers en pers daar de voornaamste oorzaak van Valery Laureys, voorzitter van sport- persbond der Denderstreek, vond dat men tegen de regels van de journalis tieke déontologie niet mocht zondi gen. Indien bestuursleden, trainers of spelers iets in vertrouwen vertelden dan diende daar ook geen ruchtbaar heid aan gegeven te worden». Het wederzijds vertrouwen zou dan ook nooit geschonden worden», aldus de heer Laureys. Jacques Van den Berghe (E. Meldert); Frans Roelandt (Gijzegem) en Jean- Baptist Pfaff (O. Erpe) deelden de mening dat resultaten op de eerste plaats komen. Dit werd trouwens be aamd door alle aanwezigen. Men diende er wel over te waken dat geen «rotte appels de kans kregen om de rest van de korf te besmetten». wordt vervolgd BC. Alloo-Blomberg - Wimaboxers 3 -4-0 (2675-2313) Vrijdagavond kan bc. Alloo-Blomberg de wiskundige zekerheid hebben, dat het kampioen wordt van vierde nationale, en promoveert naar derde. Daarom moet het alleen een 4-0 overwinning behalen in de Aalsterse derby tegen BC. Irtas 2. Met nog vijf speeldagen voor de boeg, toch wel een bewonderenswaardig feit. Na een nieuwe zege tegen Wimaboxers 3, de enige ploeg die er dit seizoen in slaagde BC. Alloo een voetje te lichten, is de Aalsterse voorsprong zo groot gewor den dat alle achtervolgers uitgeschakeld zijn. Deze nakende titel voor BC. Alloo heeft misschien nog meer waarde als men weet dat dit team slechts voor het eerste jaar opkomt. Weliswaar werden heel wat geroutineerde spelers als Roger Cardon, Willy De Ridder, e.a. aangetrok ken, doch men moet het toch maar doen, in ploegverband. Verleden vrijdag was kapitein Roger Car don de beste uit een globaal zeer sterke ploeg, met 573 keqels of 191 gemiddeld. Willy De Ridder, Luc Van Renterghem en Bruno Rossi lagen kortbij met respektie- velijk 554, 533 en 530 kegels. Johny De Bock was de minst sterke met 485, toch nog altijd goed voor een gemiddelde van 162. Het totaal gemiddelde van de ploeg lag dan ook bijzonder hoog met 179 pun- eenheden. Vrijdagavond in de misschien beslissende wedstrijd tegen BC. Irtas 2, treedt dezelfde ploeg aan met uitzonde ring van Bruno Rossi, die weerhouden is wegens beroepsbezigheden, en zal ver vangen worden door Peter Pieters. Dui men voor BC. Alloo-Blomberg en allicht tot vrijdagavond laat in hun lokaal Kas tanjehof aan het Keizerlijk Plein. (A.V.H.) Vorige zondag had te Brumath (Frankrijk) de veldloopkiassieker «De Beker der Vriendschap» plaats. Ploegen uit Vlaanderen, Elzas, Neder land, Duitsland, Luxemburg strijden er voor de wisselbeker. 1Maurice Janssens; 2. Alfons Rin- goet; 3 4. Jurgen Steeman, Mespe lare; 5 6. Peter De Visser, Mespe lare; 7 8 Jurgen Steeman. Volgende zondag Quiévrain. Waarborg oude 543. Jaarlingen 433. «De Jonge Liefhebber» Herdersem Quiévrain 54 oude (snelheid 1e duif: 1413 m.) 1André De Croock; 2. Paul Bosteels; 3. Benoit Pieters, St. Gillis; 4. Edgard Elskens, Moorsel; 5. Philemon Schoc kaert; 6. Frans De Wolf, Moorsel; 7. Maurcel Staels, Herdersem; .8 Aug. De Pfoft, Lebbeke; 9. Edgard Elskens, Moorsel; 10. Clement De Smet, Denderbelle. 75 jaarlingen (snelheid 1e duif1436 m.) 1Jozef Tackaert, St. Gillis; 2. Benoit Pieters, St. Gillis; 3. Octaaf Sens, Wieze; 4 Antoine Bruylandt; 5. Edg. Elskens, Moorsel; 6 Frans De Wolf, Moorsel; 7. Oct. Sens, Wieze; 8. Pierre De Wolf, Wieze; 9. Pierre Raes; 10. Julien Perdaens, Wieze. Zondag Quiévrain. Bon en inschrijving 50 fr. Kan winnen 800 fr. Waarborgoude 543. Jaarlingen R 543. Na het behalen van zijn provinciale en nationale titel werd Bart Meganck gese lecteerd om de Vlaamse kleuren te ver dedigen. Hij had wel enkele handicaps daar hij de jongste van de ploeg was, en de wedstrijd bijna dubbel zo lang (4200 m als hier in België gebruikelijk is voor kadetten. Bart liep lange tijd in elfde stelling, doch tijdens de laatste kilometer kon hij opruk ken tot de zesde plaats. Vlaanderen was winnaar van het punten klassement. Voor Bart Meganck is het veldloopsei zoen nu finaal afgelopen. Zijn concentra tie richt zich nu vooral op de piste. Net als zijn grote voorbeeld Ivo Van Damme, zal hij zowel op 800 als 1500 uitkomen. Hij hoopt deze zomer zijn best tijden zeker te verbeteren. Voorlopig heeft Bart geen uitgesproken voorkeur voor het veldlopen of de piste. Nochtans geeft hij toe meer te houden van de baan- wedstrijden en de sfeer daarrond. Voor velen, en zeker voor zijn trainer Erik Coppens, blijven de prestaties van Bart Meganck verrassen. Deze jonge man is weinig enthousiast over trainin gen en hij beperkt zijn voorbereidingen meestal tot één a twee trainingen per week. «Nu al gebruik maken van inge wikkelde trainingschema's zou ik op mijn leeftijd al te professioneel vinden, mis schien komen ze later nog wel van pas» geeft Bart zelf toe. Eén zaak staat als een paal boven water, Bart Meganck heeft het talent en de am bitie om het waar te maken in de atletiek. Wij kunnen hem enkel het geduld en de volharding toewensen. (PVB) Dierickx, Gijzegem; 10. Ivo Tombeur. 31 jaarlingen (snelheid 1e duif: 1436 m.) 1Ronnie Van Gucht, Gijzegem; 2. Jan Van Temse, Aalst; 3. Pros. Moens, Oudegem; 4. Maur. De Wael; 5. Emiel De Croock; 6. Kam. Dal- schaert; 7. Ronnie Van Gucht, Gijze gem; 8. Eddy Govaert, Gijzegem; 9. Ronnie Van Gucht; 10. Pierre Van Necke, Gijzegem. Zondag Bon en inschrijving voor 100 fr. Kan winnen 1000 fr. Waarborg oude 543. Jaarlingen 443. ^VaYaVaVaVaVaVaVaVaVaVAVAVaVAVAV Wat kost niets en smaakt best Antwoord Een Aalsters «Uitje» georganiseerd door de Nieuwe Gazet van Aalst. Hoe zit dat in mekaar Van vrijdag tot maandag biedt de Nieuwe Gazet van Aalst aan twee lezers een heel pakket pleziereen ruiker bloemen bij u thuis, een gratis bioscoopavondje, een fris pintje en een pittige steak, een rondrit met paardenkoets, een ticket voor Eendracht of Okapi, een aangename toneelavond, een luchtdoop met vlucht boven de stad, een Aalsterse vlaai bij de koffie, een unieke muziekvoorstelling, een etentje in een restaurant. Hoe meedoen ofwel koop je elk weekeind de Nieuwe Gazet van Aalst en stuur je de deelna- mebon in. Of geef je die af in je dagbladwinkel. ofwel ben je al geabonneerd en doe je automatisch mee I AARZEL NIET DOE MEE AAN DE GRATIS TOMBOLA WIN UW AALSTERS «UITJE» WEDDEN DAT U MEESPEELT ZIJ DOEN IN ELK GEVAL MEE Den Witte Leeu (Colinetplein). The Duke (Stationsplein). Den Heerd (De Ridder straat), La Marmite (Hopmarkt), Ter Linden (Oude Gentbaan), Ristorante di Roma da Bruno (Keizerlijk Plein). Cinéma Palace (Schoolstraat) en cinéma Feestpaleis (Gentsestraat) Bloemenrijk De Smet (Dirk Martensstraat), Boeket van de Markt (Grote Markt), Dank U (Vredeplein), Iris (Geraardsbergsestraat). Firma De Vis (Poggenohlkeukens - Hekelgem). Basketbalklub Okapi (Burchtstraat). Eendracht Aalst (Bredestraat) De Ridder (Korte Zoutstraat), P. De Clerck (Kattestraat), Verhofstadt (Eikstraat). A. Lowie (Molenstraat - Bolleweg). Kastanjehof (Keizerlijk Plein). DEELNEMINGSBON «AALSTERS UITJE» Naam Adres Telefoon Deze bon afleveren uiterlijk de laatste maandag van elke maand, op het redaktie-adres of bij uw krantenwinkel.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 15