DE MOOR Garage MATTHIJS Aalsterse toto-winnaars ontdekten Mexico in... Israël! Mexico-Toto kanttekeningen Schepen Bogaert wil sluitende begroting indienen SWARTEBROECKX LOUIS Aerobic-dancing Likeur- en wijnhandel Rechtstreeks invoer van de grote kasteelwijnen. Hovenierstraat 64-70 9300 Aalst - w 053/21 45 82 p.v.b.a. Val. De Saedeleerstraat 97 9300 AALST 053/21 59 93 Ja Ik wil alles over alles van groot-Aalst weten... Dus nieuoon wil ik een ^ZCt \?Cin £)Clbt abonnement op de Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie 2 - Nieuwe Gazet van Aalst - 18 maart 1983 Het antwoord klinkt ondubbelzinnig «Oui». Met alles erop en eraan. Twee weken later bezoekt mevr. F.S met haar echtgenoot het Brusselse reisagentschap, met de waardebon van 125.000 fr. Mevr. F.S.«En toen bleek het ineens heel wat minder te zijn. We werden voor de keuze gesteld óf 12 dagen naar Mexico te gaan met half pension, of 14 dagen Mexico met enkel koste loze reis en overnachting. Voor de maaltijden en de rest zouden we dan zelf moeten betalen. We kozen uitein delijk voor de eerste formule». Alles nu O.K. Nee, want de bediende van het agentschap antwoordde hier op dat ze eigenlijk toch beter de tweede formule zouden kiezen. Waar om Omdat.de hotels in Mexico niet met het systeem van half-pension wer ken. Als je ginder voor half-pension boekt, moet je in realiteit tóch alle maaltijden zelf betalen. Zo zit dat in Mexico. Daarom. Aldus Travel 44 De winnaars van de reis naar Mexico begrijpen het allemaal niet goed. Eerst een reis winnen «met alles erop en er aan», dan blijkt dat half-pension te zijn, en even later is zelfs dat niet meer mogelijk. Kom, kom, voegt Travel 44 eraan toe, als U de tweede formule kiest krijgt U elk een waardebon van 2.000 fr. Die mag U inruilen als U later nog eens een reis boekt bij Travel 44. De twee Aalstenaars besluiten er eerst toch nog eens oveV na te denken In de weken die volgen wordt er weder zijds nog wat getelefoneerd, maar het wordt elke dag onduidelijker wat het reisagentschap eigenlijk bedoelt. In april '82 gaat F.S. met.haar man én haar ouders naar Brussel. Ze worden er niet al te vriendelijk ontvangen. De bediende lijkt hen lastige klanten te vinden. En... er vallen wéér nieuwe voorstellen. «Travel 44» zit warempel niet stil. Dit is Mexico, dat zie je zo. Twee Aal stenaars mochten er met de Liedjes toto naartoe en... kwamen terecht in Israël. Van Mexico naar Israël Vader B.D. vertelt: «Die keer stelden ze ons voor de reis te verdelen in 4 dagen Mexico-stad, volledig georgani seerd, vol pension, taxi, bezichtigin gen enzovoort... en daarna 6 dagen te Acapulco waar dan alleen nog voor een hotel zou gezorgd worden. Voor al de rest (dagindeling, bezoeken, maal- tidjen...) zouden ze dan tijdens die zes dagen zelf hun plan moeten trekken Eerlijk gezegd, dat vond ik te riskant voor jonge mensen, in een land waar ge de taal niet kunt spreken, waar ge niemand kent». De prijswinnaars happen dus niet toe od dit voorstel. Het hernieuwde voor stel van 2 maal 2.U00 fr. waardebons voor later, verandert niets aan hun be sluit. «Waarom belooft men ons eerst een komplete reis en komt ge nu met al die mindere voorstellen af vragen ze aan Travel 44, «Dat ligt aan de Loterij, meneer». En aan de Mexica nen ook, die blijkbaar geen half-pen sion aanvaarden, enz... De familie beraadt zich en doet vol gend tegenvoorstel, om uit het slop te geraken «Zoek ons dan gewoon een buitenlandse reis, met volledig pen sion, goed georganiseerd, en ter waarde van die 125.000 fr.». De bediende belooft dit en zal later bellen. Dat gebeurt ookze kunnen nu kiezen uit een reeks evenwaardige reizen van 125.000 fr.; variërend qua aantal dagen naargelang ze Amerika, Egypte, Griekenland, Israèl of nog wat anders willen. F.S. en haar man kie zen dan Israèl. Ze vliegen er op 4 juli '82 naartoe en beleven er een prach tige, piekfijn georganiseerde reis, tot 15 juli. «Dat mag ook gezegd worden», vinden ze. Volledig pension dus, alles fijn verzorgd. Tel Aviv, Nazareth, Haifa, Jericho, de Dode Zee, Bethlehem, Jeruzalem, Eilat... ze houden er goede herinneringen aan over. Maar nog wat vragen ook. Werd er geknoeid Vader B.D. was eerst van plan mee te reizen, op eigen kosten. Hij informeert bij Travel 44 hoeveel zo'n Israëlreis kost. 57.000 fr. luidt het. Dat kan «zijn bruinen niet trekken» en hij blijft dus thuis. Wat zegt nu ons rekenma chientje 57.000 fr. maal 2 is 114.000 fr. Dat is 11.000 fr. minder dan de beloofde reis van 125.000 fr. voor twee personen. Verklaring En van de beloofde waardebon 2 x 2000 fr., voor een volgende reis, heb ben ze niets meer gezien. Een week na haar terugkeer wordt mevr. F.S. gehospitaliseerd zoona en een begin van hersenvliesontsteking. Een paar dagen kliniek, thuis drie weken rust in een verduisterde kamer. «Als men naar zo n land vertrekt», zegt de dokter hen, «moet men zich altijd alten inenten» Het reisbureau had dat ontkend en heeft daar, vol gens onze inlichtingen, gelijk in. Een reis naar Israël vergt inderdaad geen Besparen is hierbij het voornaamste tref woord omdat men persé een sluitende begroting wil indienen. Hiervoor moet dan wel een tekort van 300 miljoen weg gewerkt worden. Schepen van Financiën Etienne Bogaert wil zelfs 40 miljoen te kort van de vorige dienstjaren wegwer ken. Met het oog op besparingsmaatregelen wordt nu al druk vergaderd met alle diensthoofden. Eén van de besluiten, die reeds getroffen werden is het feit dat slechts één personeelslid meer zal aanwezig zijn op de recepties, die het stadsbestuur organiseert. Aldus kan wettelijk voorziene inentingen, tegen wat dan ook. Er is dus geen oorzake lijk verband tussen de reis en de ziek teverschijnselen. Het kan hoogstens een (spijtig) toeval zijn. En dan blijven er nog vragen bij al wie dit verhaal hoort. Hoe komt het dat men winnaars van een door het Minis terie van Financiën gekontroleerde loterij een komplete 12-dagen reis naar Mexico belooft, en dat het in rea liteit heel wat minder wordt Mag een reisbureau, dat de reis van de win naars mag organiseren, zich zo'n reeks wisselende, zelfs minderwaardige reisvoorstellen veroorloven Is het in de afspraak tussen de Nationale Lote rij en Travel 44 voorzien dat zij, in ruil voor minderwaardige reizen, waarde bonnen mogen geven voor een latere reis Is het waar dat Mexico dat toch geen achterlijke toeristische infra- struktuur heeft, de formule half-pen sion niet kent En zelfs als dit zo zou zijn, waarom kan men de winnaars het bedrag voor dat half-pension dan met meegeven En waarom belooft men die mensen dan eerst een «komplete reis met alles erop en eraan Hoe komt het dat de reis naar Israël voor één persoon 57.000 fr. kost, en voor twee perso nen twee keer 62.500 fr. Wat heb je eigenlijk aan zo'n prijs Hierover steken we deze week ons licht op bij de andere betrokkenen. Verslag in onze volgende editie. Mis schien maakt Miel Louw er dan nog 's een programmapuntje van voor «Wik ken en wegen», (k.n.) drastisch gesnoeid worden in de (betaal de) overuren van de personeelsleden van de dienst feestelijkheden. Vqor de direkte kasproblemen werd Aalst onder tussen nog maar eens geholpen door Gemeenschapsminister van Binnen landse Zaken Marc Galle, die zopas een voorschot op de kwartaalbetaling van het Gemeentefonds toestond. Aldus kunnen de lonen voor april zonder problemen uitbetaald worden. Ondertussen blijven de fakturen van de talrijke leveranciers wel verder in de ijs kast liggen. (MP) Aerobics heet dat nu. (JC) vervolg van p. 1 Vooral het tempo en het uithoudingsvermogen zijn bepalend. Linda en ik hebben lessen gevolgd in Gent en Dendermonde. Alhoewel daar meer de nadruk werd gelegd op jazz- gymnastiek; wat een grotere concentra tie vereist. De bedoeling van deze lessenreeks aerobic-dancing is de mensen te ont spannen wijze een inspanning laten doen. Geen prestatief karakter dus. We verrijken er ons ook niet mee want al het geld gaat in de aankoop van materiaal». Indien Jane Fonda in Aalst zou neerstrij ken, zou ze met een tevreden blik haar volgelingen aanschouwen. (RG) Speciaal Niet alleen in de Okapizaal kan men ac tief aan aerobic-dancing deelnemen maar ook in de Stedelijke Meisjesschool, Binnenstraat 57. Hier gaan de lessen door op dinsdag van af 20 uur. en op zaterdag vanaf 11 uur. Andréa De Bruyn en Simon Phlips staan in voor de goede gang van zaken En ook in de St.-Jozefsschool loopt wel dra een lessenreeks van stapel. (R.G.) In een bekend Aalsters reisagentschap informeerden we intussen al hoe ver je in Mexico, met 125.000 fr. voor 2 personen, kan geraken. Het antwoord luidtvoor zo'n bedrag kan je wel degelijk een goede Mexico-reis maken, mét vol pension en tien overnachtingen. Dat Mexico de formule half-pension niet kent is naar verluidt gedeeltelijk waar. Bij individuele reizen kan dat ginder inderdaad moeilijk (in de V.S. trouwens ook niet), maar voor groepsreizen valt het zeker te organiseren. (De Israël-reis was een groepsreis). Wij zouden, zei men ons in Aalst, via een kontaktpersoon in Mexico alleszins zorgen voor een goede regeling met plaatselijke restaurants. We hebben dat in het verleden nog gedaan, en dat kan er van die 125.000 fr. zeker afontbijt, middag- en avondmaal a la carte. Onze informant heeft Mexico zelf al twee keer bezocht, en weet dus wel waarover hij spreekt. Het verhaal van mevr. F.S. klonk hem vreemd in de oren... We vermoeden dat ook andere Aalsterse reisagentschappen er de wenkbrauwen bij fronsen. (Hun reakties zijn welkom). De vraag is nu, waarom men in Brussel niet kan wat men in Aalst nu, een jaar later en duurder, blijkbaar wél kan Waarom «Travel 44» de belofte van de Nationale Loterij gewoon niet nakwam De Aalsterse prijswinnaars voelden zich destijds echt bekocht, en het heeft er de schijn van dat ze geen ongelijk hebben. Ze hadden wel degelijk liever een Mexico- reis beleefd, zoals ze hen werd voorgespiegeld, maar die werd hen quasi-onmo- gelijk gemaakt. Niet iedereen heeft immers tijd en weerbaarheid genoeg om zijn rechten op te eisen, zijn weg te vinden in een (bewust geschapen verwarring. «Ware de Israël-reis niet zo goed geslaagd», zegden zij ons nog, «we zouden wel klacht ingediend hebben». Voor hen hoefde het gelukkig niet meer. Van onze kant vinden we dat deze zaak minstens in de openbaarheid gebracht hoort te worden. We komen er, zoals beloofd, spoedig op terug. (K.N.) Door het nieuwe stadsbestuur wordt op dit ogenblik hard gewerkt aan het opmaken van de begroting 1983. Zavelbaan 68 9300 AALST Tel. 053-78 67 65 Specialiteit Jaguar, Roover, Triumph, Austin, Morris, MG Onafhankelijk weekblad voor Oroot-Aalat Em urtgivt «n ».t*. Ajéjttnt «ben Ik neem een abonnement Van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst. 550 fr. voor 6 maanden. 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever Nieuwe Gazet van Aalst). Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst. Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente schrappen wat niet past) Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst. Handtekening Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur. Tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie, Peter Dauwe, voorzitter, Reinaertdreef 4, Aalst. Prijs abonnement jaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr.3 maanden 300 fr. Prijs per nummer 25 fr.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2