Firma De Bolster verbreekt de zegels Blijft Fiber Fleet niet langer ter beschikking van de karnavalgroepen MOET ER 61 ZAAI OP? Eten-:-plus Eten-:-plus Eten-:-plus Eten-i-plus Eten-:-plus Eten+plus Informatie- en ontspanningsavond ABW Nieuwe Gazet van Aalst 18 maart 1983 3 Azoei HUWELIJKSLIJSTEN ^IS^ichtdienst vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Eten -:-pIus Nieuwstraat 37, Aalst P "ei Onze zorg de ganse dag U wat lekkers p aan te bieden. -j- S Eten-:-plus Nieuwstraat 37,Aalst Tg- pq is er de ganse dag voor U 83 74 I 03 Lichtsignalisatie Alfred Nichelsstraat, De Gheeststraat, De Vilanderstraat Verkeersregeling Industrielaan Hofstade Onlangs werd onze aandacht getrokken op een openbaar onderzoek commodo en incommodo waarbij het Openbaar Centrum voor Maatschap pelijk Welzijn (OCMW) en het stadsbestuur van Aalst een onderlinge ruil van gronden voorstelden. Enerzijds zou het OCMW aan de stad Aalst gronden ter beschikking stellen die zij bezit in de omgeving van de Zandberg en Affligemdreef. In ruil hiervoor zou hij de beschikking krijgen van gronden met eropstaande gebouwen, gelegen nabij de Hertshage te Aalst. Het betreft hier meer specifiek de vroegere gebouwen van de firma Fiber Fleet. Reeds jarenlang is er sprak* van dat het stadsbestuur deze leegstaande en ver krottende hangars zou verkopen aan het OCMW, die via het St.-Elisabethzieken- huis rechtstreeks paalt aan de huidige stadseigendom. Anderzijds beschikt het stadsbestuur op dit ogenblik over een onteigeningsplan met het oog op het inrichten van een sport-rekreatie- en jeugdcentrum ter hoogte tot het OCMW, zodat met de voorgestelde ruil beide openbare instel lingen een financieel lonende transaktie zouden kunnen doen. Slechts één rechtstreeks nadeel schijnt aan deze ruil verbonden, met name het feit dat een deel van de Aalsterse karna valgroepen, verenigd in het AVK (Aal- sters Verbond der Karnavalgroepen) bin nen enkele maanden naar een andere werkplaats zouden dienen uitte zién voor het opbouwen van hun karnavalwagens. Misschien bestaat de oplossing in het feit dat ook deze groepen gebruik kunnen maken van de werkhallen van het AKV (Aalsters Karnavalverbond) gelegen aan de Schoolstraat. Het zou dan enkel een kwestie zijn dat men in deze laatste halle voldoende ruimte kan vrijmaken om nog een tiental karnavalgroepen te herber gen. Feit is alleszins dat de journalisten op de laatste perskonferentie van het Feest- komitee, waarbij het karnavalprogramma voorgesteld werd, vernamen dat de ver huring van de Fiber Fleet door het stads bestuur gebeurde zonder enige schrifte lijke, huurovereenkomst. De karnaval groepen zouden enkel moeten instaan voor de kosten van verbruik van water en elektriciteit. Met de overdracht van de gebouwen aan het OCMW zal misschien aan deze zon derlinge toestand een einde gesteld wor den. (MP) De veekwekerij De Bolster, gelegen aan de St. Amandusstraat te Erembode gem, blijft zich verder in de aktualiteit werken. Op 6 december 1982 had deze firma een zeer grote hoeveelheid voorgeperste pulp gestort op de plaats van niet vergunde sleufsilo's. De exploitatievergunning voor deze voorgeperste pulp werd in de loop van 1982 definitief geweigerd door het Stadsbestuur van Aalst en door de Bestendige Deputatie van Oost-Vlaanderen. Via een persmededeling protesteer- verantwoordelijkheid opnam. Op 17 den de plaatselijke aktiekomitee Stille- breek-St. Amandusstraat en de Werk groep Leefmilieu Aalst indertijd tegen deze onduldbare toestand. Hun pro test bleef niet zonder reaktie, vermits het vorig stadsbestuur de firma De Bolster veertien dagen de tijd gaf om de pulp weg te halen tegen eind december 1982. Zoals in andere gevallen van de exploitatie negeerde de uitbater ook nu deze beslissing, zodat de waarne mende burgemeester Monsieur zijn januari 1983 werden de sleufsilo's tenslotte verzegeld. Eén week na de verzegeling merkten omwonenden op, dat de firma opnieuw de pulp rekupereerde door zuiver handwerk, zonder te raken aan de houten omheining en de zegels, die het stadsbestsuur aangebracht had. Op donderdag 1 7 februari jl. brak de kwekerij De Bolster echter eigenhan dig een gedeelte van de houten omhei ning af. Men verbrak de zegels en rekupereerde de pulp opnieuw op machinale wijze. Het aktiekomitee en WLA meldden deze inbreuk aan het stadsbestuur, en het gevolg hiervan was dat ambtena ren van leefmilieu en de politie vast stelling kwamen doen van deze feiten. Volgens WLA en het aktiekomitee toont deze verbreking van de zegels opnieuw aan dat het bedrijf De Bolster elke goede wil ontbreekt, maar vooral dat het voor het grootste gedeelte ille gaal uitgebaate bedrijf, elke wettelijke beslissing volledig negeert. Zoals voorheen zullen de leefmilieu verenigingen ook nu de verdere evolu tie van de nieuwe onwettige toestand op de voet volgen en de nodige maat regelen treffen om aan de onwettelijk heid een einde te stellen. (MP) van toyd tot toyd leist ne mensj toch nog ne kier iet in de gazet woor dagge noding nog ne kier kentj op knabbelen hein Allei, gelèk as vandaog 'k Leisdegen hier dat de prezzedent van Ameireka na weiral ne kier iet nief ooit zén... knoppen gesleigen heit. Hè zol willen dad aal d'amplajeis die geer on de stoot weirken en die vanoyges tissendeir nekier iet zing of hoeiren da ni on 't klokzjiel mag g'hangen werren, heer schriftelèk moeten èkkoerd verkleren da ze, as 't vandoeng es, on da masching willen gon gangen woor da ze de leigeneers meh ooitnoemen. Ne leigendetekteur noeme ze da geer, geloeif ek. mor tèn vanoyges is 't ameirekonsj. Allemol ver te zing of da ze wel te betraan zen. Ja, want 't er moe mor ienen zè gat in zennen eirem pakken meh in zenne kop nen hoeip gralèkke sekreite dinges, en 't spel zitj op de waogen hein... Awei. 'k leisden da. En 'k peisden da 'k ik van die amplajeis woor, 'k zol zeggen teigen de mister prezzedentOkei, mister, mor op ien kondiesje. Dagge goy oeik, alle kieren dagge veiren den teivei komt, oeik azoei on eh masjing gotj hangen. En dat de mensjen dor meh heer oygen oeigen zing hoe dagge beizeg zét meh heer blozen in heren nek te sloon Nèm Want zè-mo-zeikes-zee, hoe dikkere kop, hoe mier leiges dat er kennen ooitval- len. En domei peisden 'k aal meh ne kiermilledjie, dad 'n es toch zekke slecht gedacht ni. Lotj ons dad hier oeik invoeren. En der ver zèrgen dad aal de polletie- kers die ons hier ons zakken kommen vol... doeng op den teivei, na oeik ne kier on azoei eh masjong mosten hangen, mor dad allemaan den ooitslag ziet hein - 't er zollen der zeikes zuveil nimmer op de boois kommen Zeg, da woor ne kier 'n voort hein Dad allemaan derekt kost zing den dienen es dor verom nekier beizeg meh onze zak op te blozen. En looid-op teigen den teivei te kenne roepen leigeneer Mor ja, wa zolle men domei genodegd zén Ze zitten der zeer oon en ze doeng zeer heer goeste. Meh... mor 't miest teigen ons goeste. Mor ja... wajjer hemmen 't praten Ik va moy poort, ik ben derekt t' akkoerd zee. Moy meige z'on azoei eh masching hangen zee, aal wa da 'k ajjer hier vertel es ierlèk-ende-doeidelèk de woorhèd Hè, 'k zol t' snachs ni slaopen as ek ajjer zol leigenen woysgemokt hemmen Allei, lieg'ek per-eksempel as ek zeg darnmen t'halven in de meersche boyzen zitten Den iene moment schantj de zonne en je 'n hetj a gat nog ni gekierd of 't es al on 't regen of on 't haogelen. Mor ja, da weite men hein, door moete men deir veir dammen on de zoemer geraoken. En zé, dad es na zjustekes woor da 'k nor tracht. Nor ne zoemer, 't mag er nog iene zen gelèk as verleide joor. 'k Wil sebiet tiekenen ver ne zoemer gelèk as den dienen dammen verleide joor g'had hemmen. En al pertank da 'k nog gralèk veil op menne program stoon hem va weirk da 'k moen doeng hein, mor 'k zal d'er va profeteiren zee. En 'k rooin ajjer allemol oon van 't zélde te doeng. Pakken wa dagge kroyge kentj. 't Leven es al kért genoeg Allei, as ge da nog eh leven meigt noemen... En naa iet nief'k gon probeiren van hier van toyd tot toyd ne kier 'n zeideles weg te geiven, gratis ver jakken. De die van deis weik es Wie da boentjes étj, zal windj oeigsten PETJEN ARTIZANALE KUNST, ZO WEGGEHAALD UIT KLEINE ITALIAANSE DORPJES. HOEK KATTESTRAAT - ESPLANADE 22, AALST REGALO dokters, apotheken, tandartsen, dierenartsen, begrafenisondernemers SOS-telefoonnummers DOKTERS Aalst Dr. R. Saeys, Schendelbeekstraat 19, Aalst, tel. 21 44 73vrijdag 18 maart vanaf 20 uur; zaterdag 19 maart vanaf 8 uur 's morgens; zondag 20 maart de hele dag tot maandag 8 uur 's morgens maandag 21 en dinsdag 22 maart vanaf 20 uur; woensdag 23 maart vanaf 12 uur; donderdag 24 maart vanaf 20 uur tot en met vrijdag 25 maart om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Van der Stockt, Bruulstraat 116, Haaltert, tel. 78 51 40zaterdag 19 en zondag 20 maart 1983. Hofstade, Gijzegem Dr. A. De Backer, Steenweg naar Dendermonde 1, Hofstade, tel. 21 67 79zaterdag 19 en zondag 20 maart 1983. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Van Langenhove, Grote Baan 120, Herder sem, tel. 21 24 15: zaterdag 19 en zon- daa 20 maart 1983. Nieuwerkerken Dr. Van Laethem, Gentsesteenweg 44, Erpe, tel. 77 18 77zaterdag 19 en zondag 20 maart 1983. APOTHEKERS van zaterdag 19 maart, 9 uur, tot zaterdag 26 maart, 9 uur Vereecken, Sint-Jobstraat 144, Aalst TANDARTSEN A. Mahieu, Leuvestraat 46, Erembodegem, tel. 70 39 81 (2e praktijk Geraardsbergsesteenweg 96, Erembodegem, tel. 70 27 32): zaterdag 19 maart van 14 tot 18 uur en zondag 20 maart van 9 tot 12 uur. Met ingang van 26 januari 1983 werd door het Ministerie van Openbare Werken een lichtsignalisatie in werking gesteld aan het kruispunt Alfred Nichelsstraat- De Gheeststraat en De Vilanderstraat. Er is een uitwijkstrook voor linksaffers komende van de De Gheeststraat. De Vilanderstraat wordt dubbelrichtingsverkeer met halfmaandelijks beurtelings parkeren. Alle signalisatieborden zijn aangepast. Op 1 maart 1983 werden door aannemer N.V. J. De Nul te Aalst de werken aan gevangen voor het aanleggen van collectoren in de Industrielaan te Hofstade- Aalst. De vermoedelijke werkduur bedraagt drie maand. Tijdens de uitvoering van die werken zal het verkeer omgelegd worden. Naar aanleiding van de binnenkort te houden syndikale verkiezingen organiseerde de culturele centrale van het ABVV afgelopen zaterdag een informatie- en ontspannings avond. Het was de bedoeling om de mensen, die de basis van de vakvereniging vormen, nadere inlichtingen omtrent de werking ervan te verschaffen. In deze optiek kaderde een fototentoonstelling over de strijd van de arbeidersbe weging na de tweede wereldoorlog. Ook werden verschillende brochures ter beschik king gesteld die de huidige economische crisis aanklaagden. Er werd een oorzaak gevolg theorie uitgewerkt maar ook een aantal maatregelen die de regering zou moeten helpen om uit deze impasse te geraken. Ondanks een matige publieke belangstelling stonden verscheidene ABW-kopstuk- ken de mensen vriendelijk te woord. Voor het showgedeelte zorgden Harry Pinky, Gustaaf de Meersman - die enkele cabaret stukjes met «De Vrede» en «De Crisis» als thema ten beste gaf - het trom melkorps in fantasie en Leen Caudron. Deze laatste bracht een repertoire uit de inter nationale nieuwe scène. Tot slot van deze, volgens de culturele centrale, best nuttige avond deed men een beroep op de aanwezigen. Onder leiding van Harry Pinky werden een aantal socialistische strijdliederen gezongen die de vriendschapsbanden nauwer dienden aan te halen. (R.G.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3