nm* T ELFI Kinderschoenen 80 jaar bakkersbond in Aalst m i; SSISil Drukproblemen zijn er om opgelost te worden. En snel ook Uit de goeie oude tijd Onder de Gelforttoren TAXI WILLY Kamiel DE SCHRIJVER 4 Nieuwe Gazet van Aalst 18 maart 1983 De gilde viert, de gilde juicht: Installatievergadering drukkerij Het Reklaamblad ,,b.a. Nieuwstraat 19-125 9310 LEDE alles raad r Vishandel Hydra UlMnP A Geraardsbergsestraat 98, U l|l|Lmn Aa|st s 053/78 63 -|8 of 77 41 54 Tel. 053177 82 36 78 52 OO HONDEN- en KATTEV0ER Vrijheidsstraat 44, 9300 Aalst Tel. 053/21 35 34 vervola van n 1 U I O I tl vervolg van p. 1 De bond vormde toen voorna melijk een tegenpool van furore maken de coöperatieven Door gezamelijke aankoop van grondstoffen probeerde men deze concurrentie tegen te gaan. De Bakkersbond wisselde vaak van lo kaal, doch na de eerste wereldoorlog wa ren zij gevestigd in het «Burgershuis» op rMi Bloemen voor gesneuvelde Kollega s. enigingsleven als doelwit. Zij wensen zich op te stellen als een strijdbare orga nisatie die syndikaal kan optreden. Het zou niet zo denkbeeldig zijn dat uw war me bakker om de hoek aan een heuse staking meedoet De bakkers proberen steeds een eenvormig standpunt te for muleren in verband met materies zoals de prijsverhogingen. Sinds de Nationale Bakkersconfederatie fusioneerde met deze van de.industriële bakkerijen en de ijsbereiding zijn de bak kers concurrentieel en syndikaal sterker geworden. De njjverheidsbakkerijen hebben immers af te rekenen met een hoge loonkost waardoor de detailhandel kan meegenie ten van een voor hen «broodnodige» prijsverhogingen. Een andere doelstelling is de verbetering van de vakopleiding. Dit resulteerde in een nauwe samenwerking met het «Centrum voor Middenstandsopleiding en -Volmaking (C.E.M.O.V.) Feestprogramma Het feestprogramma werd trouwens ge start in CE.M O V. met een morgenmaal Via het huidige lokaal «De Koning van Spaniën» trok men stoetsgewijs naar de Sint-Martinuskerk. Na deze plechtigheid volgde aan het mo nument der gesneuvelden een bloemen- Leerlingen CEMOV en het bestuur op het stadhuis. (OJ) de Grote Markt Dit lokaal had een uitge sproken liberaal cachet en daardoor ont stonden binnen de vereniging moeilijk heden. Het kwam zelfs zo ver dat in 1937 een tweede bond gesticht werd. Deze vestigde zich in het «Katholieke Middenstand Huis» dat eveneens op de Grote Markt gelegen was. In 1940 kwam het echter tot een hereniging van de twee bonden en werd de huidige naam in ge bruik genomen Jozef Blommaert stond aan het hoofd van de gilde. Daar de bakkers hun neutraliteit wensten te behouden, verlieten ze het Midden standshuis, en vestigden ze zich in Sint- Lieven aan de Sint-Martinuskerk. Ondertussen werd onder impuls van de ondervoorzitter Gustaaf Vlasschaert contact opgenomen met dhr. Albert De Grauw waardoor in 1951 gestart werd met een eigen secretariaat Het huidige bestuur bestaat uit Gaston Van De Steen, voorzitter; Oscar Eve- raert, ondervoorzitter; Willy De Ridder, secretaris; Gilbert Van Vaerenbergh, Paul Vereecken, Hugo De Gussemé, Maurice Van Heddeghem, Georges De Ridder en Albert De Grauw. Zij trachten van hun 100 leden zowel regionaal als nationaal zo goed mogelijk te verdedi gen. Huidige perspectieven De bakkersbond heeft niet enkel het ver hulde. Het volgende punt op de druk bezette feestagenda was de ontvangst op het stadhuis. Na de feestrede van de burgemeester kwam de voorzitter, dhr. Van Den Steen aan het woord Hij schetste de evolutie van zijn vereniging en sprak de hoop uit dat men dezelfde positieve koers zou blijven varen. Daarna werden door dhr. Alouis De Clercq, voorzitter van de Confederatie van de Belgische Brood- en Banketbak kerij, Suikerbakkerij en IJsbereiding, medailles van verdiensten uitgereikt aan Jozef Van Driessche, Georges De Rid der, Maurits Van Heddeghem en Gaston Van Den Steen Deze bakkers maakten zich verdienstelijk als bestuurslid van de jubilerende bond. De feestelijkheden werden afgerond met een jubileumbanket en een avondfeest. De Aalsterse bakkers hebben nog steeds de wind in de zeilen Alhoewel ook in deze sector de crisis zich laat voelen, men laat al eens het dure banket links liggen, is er helemaal geen reden tot pa niek De Brood- en Pasteibakkersbond houdt de prijzen in Aalst en omliggende zoveel mogelijk uniform, waardoor de kwaliteit van het geleverde produkt het voornaamste concurrentiemiddel is. En geef toe, wie wil zijn dagelijks brood echt missen (PVB) Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk vooi; de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Iddergem. 9 maart 1983 Geachte Heren. (Speciaal M.P. en L.DG.) Na lezing van de artikels «Rumoerige installatievergadering met kordate Bur gemeester» en «Roosjes verwelken, schepenen vergaan» (Nieuwe Gazet van Aalst van 4 maart 1983) had ik de indruk dat U in hoofdzaak de spot dreef met V.U. mandatarissen, Vlaamse ideeën en met de Leeuw (al dan niet met verrotte tan den) Beide auteurs (ook uw burgemeester) zinspeelden op de eedatiëgging van de Denderleeuwse V.U verkozenen Ik vraag U dan ook de weergave van de verklaring, die Wilfried De Metselaere voorlas op de gemeenteraad van Den derleeuw op 23-2-83, en tevens onder steund wordt door ons gemeenteraadslid Luc Van Eesbeek en V.U.-Denderleeuw. In verband met mijn eedaflegging op 2 januari 1983 wil ik hier toch enkele per soonlijke bedenkingen kwijt. Art. 3ter van de grondwet schenkt de ge meenschappen een staatsrechtelijk be staan Deze gemeenschapsinstellingen vaardigen dekreten uit die kracht van wet hebben in de onderscheidene gemeen schappen. Wanneer ik gehoorzaamheid aan de wetten van het Belgisch volk zwoer, vond ik het maar logisch, als behorende tot de Vlaamse gemeenschap, ook gehoor zaamheid te zweren aan de dekreten door die gemeenschap uitgevaardigd. Dit blijkt nog steeds onwettig te zijn. En ik vind, dat zolang we geen trouw mogen zweren aan onze eigen dekreten, dat Happart in het Vlaamse Voeren en andere Franskiljonse inwijkelingen in Vlaamse randgemeenten rond Brussel hun voeten kunnen vegen aan al wat de Vlaamse gemeenschap beslist. De Belgische wetgeving vordert traag, vooral als het ten voordele van de Vla mingen gaat. Dat tegen mijn eedaflegging klacht werd neergelegd door konservatieve Belgicis- ten, zou ik normaal gevonden hebben, maar dat deze klacht geuit wordt door vooruitstrevende Vlaamse socialisten (zoals ze zich in de verkiezingsstrijd noemen) is minder normaal Wat voor mij helemaal niet normaal is, dat is de houding van Mevr De Pelsmae- cker in deze zaak Nadat door de officiële S.P. instantie klacht neergelegd werd bij de bestendige Deputatie, heeft Mevr. De Pelsmaecker gemeend ook haar duit in het zakje te moeten doen in de vorm van een schrij ven in het frans aan minister Nothomb. Deze platvloerse mentaliteit van een S.P. raadslid getuigt niet van een demokra- tisch ingesteldheid, maar van een krim- perige onderdanigheid, die 100 jaar ge leden kenmerkend was voor ons onder drukte volk. Onze Waalse bazen mogen gerust zijn De Vlaamse negertjes zijn nog altijd braaf en onderdanig, ze kruipen nog steeds voor hen De Metselaere Wilfried Schepen Denderleeuw Mag ik U nog wijzen op het feit dat in de tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 weet met (bijna) Vooral in méérkleurenwerken hebben wij een gevestigde faam. meeste Vlaamse gemeenien geen ver zet was op identieke V.U.-eedafleggin gen vanwege plaatselijke CVP, P.V.V., S.P., gemeentebelangen (zowel meer derheids als oppositieleden). Om te eindigen had ik nog twee vragen «Bent U als onafhankelijk weekblad anti- Vlaams «Is er noodzaak-voor een ac tie Denderleeuw-AalstWAAR VLA MINGEN THUIS ZIJN Steeds bereid tol verder gesprek, Met Vlaamse groeten Govaert Wim (Willy) V.U. medewerker Denderleeuw Braamlandstraat 94 9472 Denderleeuw (Iddergem) 053/66.43.79 Nieuwerkerken in oude prentkaarten, herinneringen aan vervlogen tijden. (OJ) In een persmededeling kwam VU-raadslid Willy Van Mossevelde terug op de schepen verkiezing te Aalst. Reeds tijdens de installatievergadering liet hij terzake opmerken dat bij de verkiezing van de eerste twee schepenen geen bureau samengesteld was, dat bestond uit drie leden, zoals artikel 23 van het inwendig reglement het voorschrijft. Naar zijn mening was de verkiezing dan ook onwettelijk en Van Mossevelde dreigde zelfs beroep aan te tekenen bij de Bestendige Deputatie. Nu deelt hij echter mee dat hij dit niet zal doen, omdat hij ervan overtuigd is dat er een kontinuïteit in het beleid moet bestaan en er intussen reeds tijd genoeg is verloren gegaan. Wel meent het oppositieraadslid dat Burgemeester Uyttersprot een gevaarlijk precedent heeft geschapen dat hieerdere onnodige diskussies kan veroorzaken. Het VU-raadslid drukt tevens de hoop uit dat in de toekomst de oppositie niet steeds zal gekonfronteerd worden met een éénzijdige interpretatie van het reglement van inwen dige orde. Intussen wordt door het nieuwe stadsbestuur druk gewerkt aan mogelijke be zuinigingsmogelijkheden voor de stadskas. In deze optiek wordt o.a. gedacht aan het opzeggen van de huur voor het herenhuis, gelegen aan de Capucijnenlaan, dat jarenlang gebruikt werd door de diensten van personeel onder leiding van ex- schepen Blommaert. Zijn opvolger. Robert De Pauw verhuisde reeds naar het gerestaureerd herenhuis aan de Keizershallen, en in de toekomst wil men voor zijn diensten zelfs een onderdak vinden in het stadhuiskomplex zelf aan de Grote Markt. Ook de dienst financiën zullen weldra (maand juni 1983) kunnen verhuizen naar het gerestaureerde Huis Van Langenhove aan de Kapellestraat. Meteen zal de stad ook de mogelijkheid hebben om de huur op te zeggen van de bureau's, die men op dit ogenblik huurt aan de Hopmarkt. Meteen komt men aldus weldra maar zeker tot één geheel wat alle administratieve diensten van de stad zullen in ondergebracht zijn. De P.V.V. bouwt zich verder uit. Er zijn niet alleen de PW-Jongeren die via een Politiek Komitee en diverse werkgroepen méér van zich laten horen, sinds 20 januari is er ook een PW-wijkklub op de Aalsterse Rechteroever. «Liberale Vereniging Rechteroever» is de naam, en men komt bijeen in Taverne 't Snoeperke, Leopoldlaan 4. Het sekretariaat bevindt zich ten huize Moorselbaan 191, 9300 Aalst. Momenteel telt het bestuur reeds een twintigtal leden. Zelfbereide slaatjes en visschotels te bekomen. Perfekte bediening Veilig thuis Juiste prijs Stationsplein 7, 9300 AALST VERS en HAPKLAAR van uw slager KWALITEITSBEENH0UWER1J - CHARCUTERIE Brusselbaan 125. EREMBODEGEM Tel. 053/21 04 62 KOM GRATIS een PROEFPORTIE halen

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4