Horvat en Constantin eisen hoofdrol op PEUGEOT the best one uuillocx video club WEMBLEY SERGANT SPORT Videofilms 100 fr./3 dagen Van Den Berghe heeft wensen klaar liggen Redaktie Renaat Gits de beste Europese Fiets Fietsen PEUGEOT Bromfietsen Moorselbaan 1 07-11 3 9300 AALST Tel. 053/21 18 65 De videoclub die weet wat video is Osiris Aalst onverhoopt succesrijk Nieuwe Gazet van Aalst 18 maart 1983 - 11 Eendracht Aalst - K.V. Mechelen 3-0 Wanneer Aalst tegen Mechelen speelt valt er steeds iets sensationeels te bele ven. Nochtans was de wedstrijd vrij rustig en sportief begonnen. De leiders- ploeg liet een stevige indruk na tijdens het eerste half uur. Eendracht mocht zich gelukkig achten dat Franjo Horvat zeer attent reageerde op doorbraken van Reisinger en Benfeld. Horvat speelde zijn beste match van het seizoen en bewees met deze knalprestatie nog lang niet versleten te zijn. Aalst kreeg geen vat op Mechelen en trainer Ivic diende zelfs Yangara te vervangen door Stallaert om een man netje in het middenyeld te hebben. De Te verkrijgen bij wedstrijd sloeg echter om toen Glazer oprukte en Kesselaers hem ruw on deruit trapte. Ref Constantin stuurde Karei van het veld. Naar ons gevoelen een té strenge straf voor Kesselaers. De Mechelse aanhang was woedend en even later, toen Constantin Den Boer boekte, kreeg de scheidsrechter zelfs een klap te incaèseren van een Mechelse supporter. K.V. Mechelen was door deze uitsluiting erg aange slagen en kwam deze opdoffer eigen lijk niet meer te boven. De Mechelaars beweerden dan ook in blok dat Con stantin de uitslag bepaald had. Mis schien hadden ze wel gelijk. Maar ver loor Aalst in het verleden ook niet van Mechelen door de schuld van de scheidsrechter. Voor vijf jaar bijvb. toen men Salvador en dit seizoen Steyaert moest missen wegens uitslui ting. Na de rust speelde Eendracht een goede partij en het duo Glazer-Van Roy waren de grote bewerkers van de Aalsterse zege De Hongaar, die aan een voortreffelijke terugronde bezig is, viel op door zijn splijtende diepte- passen die Van Roy in staat stelden te scoren. Met deze twee doelpunten kan Geert zijn vertrouwen teruggevon den hebben. Een gelukkige trainer Ivici zag het zo: «De hele ploeg mag terugblikken op een glansprestatie, ledereen zette zich honderd procent in en groeide naarmate de wedstrijd vorderde. Ref Constantin trad zeer streng op, maar of hij nu correct han delde of niet, een scheidsrechter moet gerespecteerd worden. K.V. Meche len zal zeker een aanwinst zijn voor eerste afdeling maar vandaag waren ze te nerveus. Eendracht speelde meer gedisciplineerd dan de leiders. Aanvankelijk hadden we het nochtans erg moeilijk, ik diende Yangara te ver vangen omdat drie spitsen tegen een sterk team als Mechelen werkelijk van het goede wat te veel was. Johan Dierickx zal zich misschien even moeten aanpassen op de rech terflank. Ik durf echter te stellen dal Cornelis aan de overzijde een groter rendement zal behalen. Spijtig dat het team aan gestalte ontbreekt in de aan val. Van Roy is een goede speler, maar heeft duidelijk een sterke speler naast hem nodig. Horvat speelde eveneens een uitstekende partij. Franjo verbaasde me reeds op St. Nik laas. Deze overwinning komt net op tijd. Wanneer men een paar wedstrij- Kingambo in duel met Jaspers, Van Roy (11) en Talbut (13) kijken toe. (EL) MOORSELBAAN 86 AALST 053.Z1X475 Café (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Alle feesten, tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78, AALST s 053/77 13 90 83/19 den na elkaar de boot ingaat, verliest men het vertrouwen». Even nakaarten over Eendracht Aalst - K.V. Mechelen Volders (Mechelen): «Dat de journalisten nog maar eens schrijven dat Constan tin de beste ref van het land is>i. Canjels (trainer Mechelen)«Een wedstrijd om zo vlug mogelijk te vergeten. Voor ons althans, voor Aalst zal deze mathc wel een hele belevenis geweest zijn. Verdere commentaar kan ik helaas niet geven of ik moet over de scheids rechter beginnen praten». Jaspers: «Broodroof is het, die penalty vond ik toch het strafste. Constantin staat er met zijn neus open en hij ziet niet dat Ferrera hem laat vallen». Van Roy: «Die twee doelpunten doen echt deugd, het was van tegen Over- pelt geleden dat ik nog tot scoren kwam. Eigenlijk versta ik de scheids rechter toch ook niet. Dommicent stopt hij foutief in de strafschopzone en hij legt de bal er buiten en sluit de doelman uit. Hij had beter penalty gegeven en Dommicent niet uitgeslo ten». De Bolle: «In het begin hadden we het erg moeilijk, gelukkig dat trainer Ivic een middenvelder meer inschakelde. Niet dat Yangara slecht speelde maar in het Afrikaans voetbal wordt er amper verdedigd en onze Zaïrezen hebben er dan ook geen kaas van gegeten». Steyaert: «Niet eens een boeking bij zo een scheidsrechter is dat geen presta tie». Woensdag 23 maart Oud Eendracht - Oud Anderlecht Woensdag 23/3 wordt er in het P. Cor- nelisstadion een wedstrijd ingericht tussen oud-spelers van Aalst en Anderlecht ten voordele van de hart patiënten. De aanvang is om 20 uur en de toegangskaarten bedragen 100 fr. Voor Anderlecht verlenen Van Himst, Cornelis, Trappeniers, Heylens, Ber- golts en Merckx hun medewerking. Voor Aalst zijn Lockefeer, Ellegeert, Jan en Antoine Van Poelvoorde, Van Der Eelst, De Nul, Boone, Van Der Meerssche, Van Den Eynde en Arno- lis van de partij. (J.V.L.) Costantin stal de show met een strenge maar toch rechtvaardige leiding, hier gaat Domicent van het veld. (EL) Robert Glazer, een der betere Aalstenaarshier in tweegevecht met Wilhelm Reisiger. (EL) Tweede provinciale E. Meldert heeft vorige speeldag uitstekend weerwerk geboden aan de leiders uit St. Lievens Houtem. Bij de rust stond nog steeds een dubbelblanke score op het bord. Na de koffie sloegen de bezoekers echter toe. Van Waas en De Smij- ter, uit strafschop, lukten elk een treffer en de thuisploeg kon enkel reageren langs Van Herreweghe. Het gelijke spel, dat men ten volle ver diende, kwam niet meer tot stand. Jacques Van Den Berghe, Meiderts eminente trainer, vatte het als volgt' samen«Wij zijn steeds in hetzelfde bedje ziek. Opbouwend verloopt alles vlot, ook afgelopen zondag, doch de afwerking is niet je dat. We creeëren voldoende kansen maar het lijkt wel alsof het schietpoeder van onze aan vallers steeds nat is. De motivatie is waarschijnlijk ook niet meer honderd procent. De topwedstrijden tegen St. Lievens Houtem, Nederename, ST. Dender leeuw en Olsene hebben duidelijk aan getoond dat Meldert individueel een trapje lager staat. Het ontberen van één spelbepalende figuur heeft ons dikwijls opgebroken. Niet voor niets staan vier voornoemde ploegen boven ons in de rangschikking (Meldert puurde uit d&ze confrontaties 4 uit 16 ptn nvdr). Houtem was zondag een klasse ster ker in het middenveld. Na de 0-2 ach terstand riskeerde ik alles of niets door er een achterspeler uit te nemen en Van Herreweghe, die wegens kwetsuur op de bank begon, in de aanval te plaatsen. Hij scoorde nog wel doch het bleek onvoldoende. Ik mag wel zeggen dat de competitie meer gebracht heeft dan er algemeen van verwacht werd, maar dat ook de hiaten aan het licht zijn gekomen. Indien volgend seizoen een topplaats geambieerd wordt, ligt mijn wensen pakket al klaar». (R.G.) E. Meldert diende na een erg evenwichtige partij de duimen te leggen tegen de leiders uit St.-Lievens-Houtem (E. Meldert 1 - St. Lievens-Houtem 2). Krachtbaleerste nationale Na twee weken terug Olympia ge vloerd te hebben slaagde oranje- blauw er nu in Inter Assebroek een puntje af te snoepen. Drie onver wachte punten die in de degradatie strijd best van pas zullen komen. Assebroek moest in de beginfase een 7-4 toestaan, kwam terug en klom op voorsprong. Aalst plooide echter niet en Jan De Vriendt, Chris Eelbode en Bart Van Lysebeth wisten voldoende aanvalsgeweld te ontwikkelen om de bezoekers bij te houden. Uiteindelijk werd het een billijk gelijkspel. De reserveploeg van Osiris werd door Inter Assebroek van het terrein geveegd Na een kwartier stond een 1-19 stand op het bord.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7