WEMBLEY PEUGEOT Fel gehavend Eendracht sleept punt uit de brand SERGANT SPORT Boterhoek wijst Bartan terug Gevleide zege Derde opeenvolgend verlies voor E. Meldert Nieuwe Gazet van Aalst 1 april 1983 11 Redaktie Renaat Gits Tweede Nationale Eendracht Aalst - Hasselt 2-2 Feestzaal en café AUTOPARK bij Paul Verhaegen, Alfons De Cockstraat 67 Herdersem Tel. 21 84 79 Zaal te huur voor vergaderingen, begrafenissen, trouwfeesten. e3fm Café Alle feesten tot 120 personen. Ook T-Dansants of andere gelegenheden VRIJE KEUZE VAN TRAITEUR Zaal de beste Europese Fiets PEUGEOT Te verkrijgen bij Moorselbaan 107-113 Fietsen Bromfietsen 9300 AALST 1 Tel. 053/21 18 65 Sportkalender MTSA Vrouwenvoetbal Kamillekes Aalst - Lommei 1-0 Tweede Provinciale Het zag er tegen Hasselt niet rooskleurig uit voor Aalst. Vijf basisspelers (Groenendijck, Limpens, Sergeant, Cornelis en Steyaert) moeten missen tegen een eindrondekandidaat betekende ongetwij- feld een serieuse handicap. De thuisploeg begon dan ook defensief aan de wedstrijd. De gelijkmaker voor Eendracht Aalst is in de maak. Van Roy scoort in de 84' minuut(EL) Vijf verdedigers op rij met Johan Die- rickx op de voorstoppersplaats en de jonge Van Den Bergh op linkerback. Rudy speelde voor het eerst in zijn carrière de volle negentig minuten mee en trok zich behoorlijk uit de slag. Alhoewel hij in het middenveld tot een beter rendement zou komen. De grote ster op het veld was ongetwijfeld de Zaïrees Kingambo. Met zijn sierlijke bewegingen stak hij ver boven ieder een uit. Hij mist wel nog wat speldoor- zicht maar kan mits een goede bege leiding een onmisbare schakel in het elftal worden. De wedstrijd zelf had niet zoveel om het lijf. Hasselt liet zeker geen grote indruk na en Aalst streed met de mid delen die het voorhanden had. Eén- dracht kwam zelfs op voorsprong langs Glazer die op een diefje scoorde. Twee blunders in de verdedi ging bij het eerste doelpunt ging Van Kemseke in de fout en bij de tweede treffer bleef Stallaert «han- gen» toen de ganse verdediging in buitenspel geloofde zetten de gas ten op rozen. Een nederlaag leek onaf wendbaar.. Gelukkig bleven Kingambo en Van Kemseke niet bij de pakken zit ten. Ze bereidden onder hun beiden de gelijkmaker voor en Geert Van Roy knalde raak. Trainer Taelman die Ivic verving de Joegoslaaf verbleef in zijn land bij zijn zieke schoonmoeder toonde zich gelukkig met het behaalde punt: «Wanneer men op zeven minuten van het einde nog in het verlies staat en nog een punt kan halen is men uiteraard tevreden. Het team leverde een goede prestatie, ver geet niet dat we vijf titularissen moes ten missen. Onze reservemateriaal was uitgeput. Mare Steyaert vervang je niet in één handomdraai, alhoewel Johan Dierickx het voortreffelijk deed. Johan behoorde zeker tot de uitblin kers. De Zaïrezen speelden eveneens een goede partij. Men moet ze nemen met hun^aven en hun gebreken. Soms zijn ze iets te individualistisch ingesteld. Kingambo Cilaser bracht E. Aalst op voorsprong in de 17e minuut (EU (gelegen rechtover Eendrachtstadion) Disc-jockey ter beschikking. Bredestraat 78, AALST 053/77 13 90 83/19 is uiteraard een klassespeler en is op technisch vlak misschien wel de meest onderlegde speler. De inbreng van Ferrera was geslaagd en over de jonge Van Den Bergh ben ik ook tevre den. Spijtig dat Stallaert zijn niveau van vorig jaar niet haalt; hij is er zich van bewust dat hij slecht presteert maar kan blijkbaar niet tot een hoger rendement komen. Gelukkig wprdt er volgende week niet gespeeld. Zo kun nen we Limpens, die reeds een bevre digend heroptreden deed met de inval lers, en Cornelis, zijn kwetsuur is min der erg dan gevreesd, recupereren. Hedwig Sergeant zal het nog een tijdje voorzichtig aan moeten doen. Meteen spierscheur moet men wel wat geduld kunnen uitoefenen». Even nakaarten over Eendracht Aalst-Hasselt Trainer Masopust: «Er zat zeker een overwinning in. Ik ben niet tevreden over de prestatie van mijn ploeg. Gebrek aan concentratie lag aan de basis van de gelijkmaker, ledereen weet toch dat Van Roy gemakkelijk scoort. De verdediging van Aalst liet op mij geen stevige indruk na. Aanval lend bekoorden de Zaïrezen me soms wel». Johan Dierickx«Ik paste me wel goed aan op de voorstoppersplaats. Ik speel eerlijk gezegd, toch liever links back. Door de schorsing van Mare kwam ik vrij onverwacht op deze voor mij ongewone plaats uit. Achteraf leek dit wel een goede oplossing». Rudy Van Den Bergh: «Ik ben tevre den dat ik eindelijk eens een volledige wedstrijd mocht spelen. Het is wel zwaar volle negentig minuten alles geven. Ik zat er op het einde dan ook wel een beetje door». CJVL) Voetbal Provinciale Afdelingen Wedstrijden van zondag 3 april Derde Prov. C Terjoden - Heldergem (Van Zande), 15 u. Derde Prov. D Excelsior - Herdersem (Burm). 15 u. Vriendschappelijke wedstrijden 1.4, E. Aalst - Zottegem (De Saedeleer). F.C. Herzele, 20 u. 2.4, Ede - Edixvelde (Lambrechts), 16 u. 3.4, Pollare - Nieuwerkerken (Dierickx), 17u.30. Tornooi voor juniores te Wieze 1.4, Wieze - W. Moorsel, 18 u. 1.4, Herdersem - E. Aalst, 19u.30 4.4, Troosing, 16u.30 4,4, Finale, 18 u. Voetbal dames Tweede Nationale 2.4, Un. Namêchoise - Kamillekes Aalst (Marquegnies), 15 u. Tornooi voor scholieren, knapen en miniemen te Meldert 1. Scholieren 2.4, TK Meldert - Ter Heide, 14 u. 2.4, Grembergen - Herdersem, terr. B, 14 u. 2.4, E. Meldert - Baardegem, 15u.30 3.4, Baardegem - Grembergen, 9 u. з.4, Ter Heide, E. Meldert, terr. B, 9 3.4, Herdersem - TK Meldert, 10u.45 4.4, Troosting voor 5e of 6e plaats, 9u.30 4.4, Troosting voor 3e of 4e plaats, 10u.45 4.4. Finale, 16u.15. 2. Knapen 2.4, TK Meldert - Voorde, 9u.30 2.4, E. Aalst - Essene, 10u.45 4.4, Troosting voor 3e of 4e plaats, 11 u.05 4.4. Finale, 14u_.4_5_ 3. Miniemen 2.4, Baardegem - Ter Heide, 9u.30 2.4, TK Meldert - Herdersem, 10u.35 4.4, Troosting voor 3e of 4e plaats, 9u.30 4.4. Finale. 13u.30. Basketbal Op 2.4.83 gaat in de zaal van het HRITO, Caesar Haeltermanstraat, het grote Paastornooi van BC The Tower door. Deelnemers aan dit spektakel zijn The Tower, Beloften Okapi, Vlier- zele, Reserven Osiris, BC Asse en Tis- sac Gentbrugge. De eerste opworp heeft plaats te 9u.30. De topper in de tweede afdeling eindigde in het voordeel van Boterhoek. Boterhoek doet daarmee een uitstekende zaak in het kader van de titelstrijd. In een sensationele en doelpuntenrijke partij namen de Wichelaars verdiend de maat van Bartan. Walter De Sutter, Luc Roelandt, Johan Ver- beeck, Johan Nachtegaal en een own-goal lagen aan de basis van de overwinning. Petrée, Paul Van Goethem en Rudy Stegers scoorden tegen voor Bartan. Leider Onder den Toren had het niet breed tegen Apostelken en Giwo won probleemloos bij Jong Timarcha. In de hoogste reeks had één achter stallige wedstrijd plaats. Endoka won vlot van Blauwe Vlam. De bezoekers kwamen nochtans het eerst op voor sprong. Pennewaert was de auteur van het doelpunt. André De Wilde zorgde prompt voor een antwoord; hij lukte een zuivere hattrick. Danny Redant en Chris Gabriels maakten tenslotte de 5-1 stand rond. Adelaars zorgden voor een stevige repliek bij Nieuwe Wijk. Eigenlijk mochten de Aalstenaars zeker aan spraak maken op de halve inzet. In de allerlaatste minuut zorgde Johan Sae- rens, op voorzet van Luc Maesschalck voor de gevleide zege. Pano verloor nipt van Koszen. Koszen kreeg onterecht een strafschop toege wezen. Hierop werden twee proteste rende Panospelers van het veld ver wezen. Rode Roos had heel wat last met Sportkring. Real Familiakstond 0- 2 voor toen de wedstrijd stopgezet werd. 't Duifken, dat met amper, acht spelers begonnen was, stond Toen nog met vijf spelers op het terrein zodat de scheidsrechter noodged wongen moest affluiten. Leider Sunst won probleemloos bij Corner. (JVL) Zaterdagkompetite 1e afdeling Endoka - Blauwe Vlam 5-1 2e afdeling Parking - Royal Sportief 0-5 FF. Excelsior - Breughels 2-0 't Kloksken - G.M.I.C. 1-6 Musica - Leeuwerik 3-1 Boterhoek - Bartan 5-3 Jong Timarcha - Giwo 2-7 Onderden Toren - Apostelken 4-3 Zondagsreeks Star Boys - Inno 2-0 Amapola - IJsboerke 1-3 Rode Roos - Sportkring 1 -0 't Duifken - Real Familial 0-5 Nieuwe Wijk - Adelaars 1 -0 Corner - Sunset 0-5 Timarcha - Sportief 81 2-2 Koszen - Pano 2-1 Programma voor 2/4 en 4/4 Kwartfinale beker Bartan - Sportkring (Garcia, grensrechters: Meert en Roels) Halve finale Nieuwe Wijk - Lada Boys (Floris, grensrechtersRoels en Van Schuylenbergh) Rode Duivels - Winnaar Bartan - Sportkring (De Sutter, grensrechtersMeert en Van Den Eeckhout) Kamillekes Aalst hielden de beide punten thuis Renée Delannoy. Ann Eeckhout, die overigens verlengde de bal tot bij Renée Delannoy die hard Mede door de slechte weersomstan digheden werd langs beide zijden eer der ordeloos gespeeld. Lommei was tijdens de eerste helft dporlopend in de aanval maar faalde in dje afwerking. Na de koffie kreeg men zowat hetzelfde spelbeeld doch Aalst counterde gevaarlijk langs Ann Eeck hout. Ze had echter weinig steun voor aan en moest het meestal alleen kla ren. Renée Delannoy, die haar herop treden deed na maandenlange inacti viteit, was leeggespeeld en werd dan ook vervangen door Hilde De Neef. In de slotfase kreeg Kamillekes meer vat op de match en onder impuls van de tegen Lommei dankzij een enig mooi doelpunt van schitterend speelde, ging mooi door op rechts en via de onderkant van de dwarsligger binnenknalde. hardzwoegenae meisjes Marie-Anne Van Den Steen en Kristine Van Hen- de creëerde men enkele doelrijpe kan sen. De ingekomen Hilde De Neef kwam tot tweemaal toe dichtbij de geruststellende treffer en toen Ann Eeckhout alleen doorbrak besloot ze over het doel. Gezien de flinke prestatie van de Lo.m- melse meisjes voor de rust zat er voor hen wel een puntendeling in. Voor een keer mag het geluk de Kamillekes ook wel eens toelachen. Na de nederlaag van Remouchamps en de puntendeling van Gosselies zit de promotie er nog stéfeds in. (JVL) E. Meldert free-wheelt rustig naar het einde van de competitie. Vorige zondag leed men tegen Nevele de derde opeenvolgende nederlaag. Ondanks het feit dat de thuisploeg het grootste deel van de partij in handen had, kan men de geboden kansen niet benutten. Na de tegenslag van een own-doelpunt was de kous helemaal af. de verdediging vreesde, wierp dat com partiment zich als het soliedste blok van het geheel op. In de aanval daarentegen De motivatie, die ook al van bij de aan vang niet optimaal was, daalde nóg meer. Dirk Vervecken «Dat is eigenlijk logisch. Kampioen spelen zit er voor ons al lang niet meer in en om de degradatie hoeft Meldert zich geen zorgen te maken. Jammer genoeg was Van Herreweghe gekwetst want met hem in de basisop stelling scheelt het toch nog altijd een slok op de borrel. Wat nog het meeste opvalt is dat we drie maal tereke ver liezen tegen dezelfde ploegen als in de heen ronde. Destijds maakten wij een kleine inzinking door en nu is de concen tratie bijna totaal weggeëbd. Hopelijk blijft deze spelersgroep voor volgend sei zoen intact. Mits een aantal versterkin gen kan Eendracht een vooraanstaande rol spelen». De aankoop van één, misschien zelfs twee, aanvallers lijkt ons een noodzaak. Daar waar trainer Van Den Berghe bij aanvang van deze competitie vooral voor mangelde het nogal eens aan de nodige stootkracht. Van Herreweghe en Christi- aens waren wel gedegen aanvalsleiders die, jammer genoeg voor Meldert, slechts té sporadisch de duivels ontbon den. Bij de middenvelders ontbrak soms de penetratiekracht om in het vijandelijke strafschopgebied zelf een actie af te ron den. Dit zijn zeker geen negatieve beoor delingen, louter vaststellingen. Maar dat een voetbalkundjg oefenmees- ter als Van Den Berghe dergelijke gebre ken zelf al genoteerd heeft, daaraan twij felt zelfs ondergetekende niet. (R.G.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11