Voetbal was de start voor een suksesvolle the best one uiillocx video club BOSCH allióta Videofilms 100 fr./3 dagen Electro Centrale L. De Ridder De Neve, Nieuwerkerken haalt uit SP0RTTR0FEEEN RUPA PLASTIEK De videoclub die weet wat video is Gym- en fitness center voor dames Sint-Annalaan 121 9300 AALST Voor meer inlichtingen 053/77 46 43. Comar Sport duldt geen tegenstand 12 - Nieuwe Gazet van Aalst - 1 april 1983 Pubii-i eportage K.S.C. Eendracht Aalst was de eerste stao Elie Van Cauwenuergh, gebaren op 21 september 1344, huidig zaakvoerder van de firma ALU-MET p.v.b.a., was reeds als jongeling een echte voetbalfreak. In 1956 sloot hij aan bij K.S.C. Eendracht Aalst als miniem en dit zou de start worden van een suksesrijke voetballoopbaan en later een even suksesrijke karrière als zakenman. Reeds in zijn eerste wedstrijd over tuigde Elie alle voetbalkenners van Eendracht Aalst. Hij pakte meteen uit met drie doelpunten en een glansrijke jeugdperiode als voetballer lag voor hem open. Hij doorliep de jeugdran- gen van Eendracht Aalst steeds op het hoogste niveau, aan de zijde van andere gekende spelers als Van der Borght, Arijs, Waeterinckx, de gebroeders Pfaff, Boone, Dumont, Van de Maele, later, Blanckaert, Schollaert, Haerens, De Boeck, Col- lijns en De Nul. Elie Van Cauwenbergh in baan bij Eendracht Aalst. Als reserve draaide hij nog heel goed mee in tweede nationale. Af en toe trad hij eveneens aan met de eerste ploeg. Wat Eendracht toen bezielde weet hij zelf nog niet. Aan huis werd hij nooit opgeroepen. Op verplaatsing daaren tegen speelde hij verschillende wed strijden. Als hoogtepunt in dit seizoen citeerde hij de deelname aan de kwart finale van de beker van Belgié, tegen Elie Van Cauwenbergh samen met zijn broer Freddy en vrouw Annie in zijn toon zaal aan de Zavelbaan Hoogtepunten uit de jeugdkategorie Alle behaalde titels waren hoogtepun ten in zijn sportkarrière, doch wat er bovenuit stak was de deelname aan de «Jonge Voetballer» gespeeld in duo's en waar hij Gustaaf Blanckaert als medemaat had. In het seizoen 1961- 62 werd Eendracht Aalst uitgenodigd op het juniortornooi van Stuttgart. Elie Van Cauwenbergh maakte deel uit van deze ploeg. Na het verloop van het tornooi werd Elie uitgeroepen tot de beste verdediger van het tornooi en bekwam Freddy Schollaert het plakket voor de beste aanvaller. Tot grote ver bijstering van dit jeugdige duo, wer den zij door de organisatoren uitgeno digd een kontrakt te ondertekenen met de Duitse eerste-klasser. Onder Bert Herremans, volgens Elie en nog volgens anderen de beste trainer, die Eendracht ooit bezat, was het voor hen als een bewijs van hun kwaliteit dat dergelijke topklub interesse in hen had. De overgang is er echter nooit gekomen. Enerzijds gezien de hoge transfertsom en anderzijds leenden de familiale omstandigheden zich daar niet naar Reserven en eerste ploeg Ondanks zijn uitzonderlijke gaven als voetballer zou Elie Van Cauwenbergh een bruusk einde zien aan zijn loop- Gantoise, de latere winnaar van die beker. Gedaan met Eendracht en start in het provinciale gewest Elie Van Cauwenbergh was 19 jaar en stond op de drempel van eerste natio nale, toen een spijtige operatie (meniscus) hem stillegde voor een sei zoen. Ondertussen gebeurde het alomgekende omkoopschandaal waardoor Eendracht Aalst van tweede naar vierde nationale tuimelde. De meeste spelers zagen het niet meer zitten en keken uit naar andere ploe gen. Ook Elie .werd daartoe gedwon gen gezien bepaalde omstandighe den. Hij was de basis aan het leggen van zijn bedrijf, kon de trainingen niet meer volgen en verhuisde naar tweede provincialeer Gijzegem. In 67- 68 speelde hij met Sparta Appels in tweede provinciale kampioen en pro moveerde naar eerste provinciale. Grondvesten voor bedrijf Ondertussen was Elie in alle stilte begonnen met een éénmanszaakje. Eerst aan de Middenweg te Herder- sem en later op de Grote Baan in dit zelfde Herdersem In dancing Fla- mengo te Lebbeke, verzamelde hij de nodige fondsen voor de uitbreiding van zijn steeds groter wordend bedrijf. Gedurende drie jaar hield hij MOORSELBAAN 86 AALST 053.Z1Z475 Gedeelte van het konstruktieateiier. zijn beloftenperiode bij Eendracht Aalst. die onmenselijke toestand vól. Voetbal was op de achtergrond geraakt, tot S.K. Terjoden aan de bel kwam han gen, met wie hij in 70-71 in tweede provinciale speelde. Er werd verhuisd naar de Keienberg te Aalst. ALU-MET raakte bekend Maurice De Schrijver, spelend bij Een dracht Aalst, kwam in het atelier wer ken en And ré De Nul werd vertegen woordiger. Elie Van Cauwenbergh met zijn ALU-MET groeide. Wilskracht Moorsel trok hem aan, waar het een blij weerzien werd met oud-gekenden als Waeterinckx, Blanckaert, Coore- man, Roelandt, enz... Men speelde kampioen in derde provinciale, promo tie naar tweede, nog één jaar en dan stop met officieel voetbal. Als 30-jarige ging Elie Van Cauwen bergh zijn zaak nog uitbreiden en ver beteren. Hij verhuisde naar de Zavel baan, waar het hedendaags ALU-MET nog steeds is. Steeds dezelfde gezichten keren terug ALU-MET groeide gestadig. Van één, twee, drie ging het naar zeven tot negentien werknemers in 1980. Ondertussen had Elie zijn relaties nog wat uitgebreid op sportvlak. Hij speelde met Jaca, aan de zijde van die steeds weerkerende gezichten in zijn loopbaan, Schollaert, Van de Maele, Boone, met Blauw Wit, aan de zijde van Waeterinckx. In MTSA-verband bij VK. Molenstraat aan de zijde van die zelfde Waeterinckx, en Van der Borght. In 1980 begonnen de zaken in de bouw wat te vlotten en ook ALU- MET kende daar de weerslag van. De hoogbouw (appartementen) vermin derde, alles ging achteruit en ALU- MET ging besnoeien. Een P.V.B.A. werd opgericht, een grondige her- strukturering vond plaats, zodat nog zeven werknemers in dienst gehou den werden. Eenmanszaak werd bedrijf Alhoewel oorspronkelijk plannen waren in chauffage-richting, dit onder impuls van broer Freddy, is Elie heel tevreden dat het uiteindelijk ramen, deuren, kantelpoorten, glaswerken, veranda's, zowel in aluminium als PVC-schrijnwerk werd. Freddy Van Cauwenbergh is nog steeds de dicht ste medewerker. Hij leidt de montage, het atelier en het buitenwerk. Elie's vrouw Annie doet het bureelwerk en staat de klanten te woord. De besnoei ing die ALU-MET deed was niet naar de wens van iedereen, doch men werd er toe verplicht, gezien de ekonomi- sche toestanden in ons land. Nu mag Elie er echter tevreden mee zijn. Alles is netjes op zijn poten gevallen. Min der werk, doch beter werk, en tevre den klanten. Dat is de leuze bij ALU- MET SNELLE BEDIENING UITSTEKENDE SERVICE MET GOEDE MATERIALEN TEVRE DEN KLANTEN Voetbalmikrobe blijft bijten Alhoewel voetbal op het hogere niveau wat aan kant geraakt is, blijft Elie zijn geliefkoosde sport verder beoefenen. Bij A.Z.'77, vice-kampioen bij SETOK blijft hij de rots in de branding. Nadat hij bij Ford Aalst, het latere Witte Leeu mini-voetbal speelde, is hij als onder tussen 38-jarige aanbeland in de Aal- sterse veteranenkompetitie en speelt er voor de ploeg van Inoxifina. «Voetbal was een zeer goede basis voor mij, om een zaak op te bouwen. Via mijn relaties ben ik gekomen waar ik nu sta. Nochtans schepte het ook heel wat problemen. Wanneer men oog-in-oog staat met een tegenstan der met een titel als inzet, zou men die tegenstander moeten ontzien, want hij is een potentiële klant. Daarom wil ik langs deze weg «sorry» zeggen aan alle tegenstrevers, die ik ooit eens tegen de grond geholpen heb. Dat zij zich in mijn plaats stellen Voetbal is één zaak, waarin men tot het uiterste gaat. Zaken doen is een andere, waar men tot het uiterste gaat Alle borduurwerk - Karnavalplaketten. Toonzaal: Koolstraat 137, 9300 AALST Tel. 053/77 07 77 Vooruitzichtstraat 25 AALST 053/21 39 51 Huishousapparaten - dienst na verkoop Algemene electriciteit NAARSTIGHEIDSTRAAT 67-69 - AALST 9300 TEL. 053/21 86 25 83/143 Derde provinciale Voorde kreeg van Eendracht Nieuwerkerken een droge 0-4 te slikken. Een afgetekende nederlaag al kon niemand zulke cijfers vermoeden tijdens de eerste helft. minuten voor tijd hingen de bordjes al weer gelijk maar De Kinder bezorgde Aalst de zege. Ook Wilskracht Moorsel won met dezelf de cijfers. Bij Stekene zorgden Verleysen en Van Wayenbergh (2) voor de doel punten. S.K. Herdersem moest Bazel een punt laten maar ook hier werd een typisch ein- deseizoenwedstrijd afgehaspeld. De Cock scoorde voor geehblauw. T.K. Meldert tenslotte weet zich reeds in vierde provinciale. De zware 6-0 neder- laag bij Excelsior bewijst dat zulks wel licht terecht mag genoemd worden. (G.A.) Pas nazestig minuten zou Lauwers Een dracht op winst knallen. Een geprikkeld Voorde moest even later met tien verder tna een uitsluiting) en werd in de laatste twintig minuten weggespeeld. Terjoden verloor alweer. Het beet wel kranig van zich af bij Bambrugge, maar stond tien minuten voor inrukken toch 2-0 in het krijt. Coppens zorgde voor een eerred- dend doelpunt maar puntenwinst was er niet bij. S.K. Aalst won bij Berlare. In deze wedstrijd zonder de minste belangen, golfde het spel op en neer. Spanoghe maakte een vroeg doelpunt van de thuis ploeg ongedaan en trainer-speler Van Royen bracht S.K. zelfs 1-2 voor. Twee ZaalvoetbalTweede Nationale Knokke-Comar Sport 1-8 De uusiag van deze wedstrijd spreexi voor zichzelf. Comar Sport behaalde een zeer gemakkelijke zege en werd nooit echt bedreigd. Knokke heeft zich zowat bij de situatie neergelegd. Sinds een paar weken is de laatste kans verkeken zich te mengen in het debat van de zeven eerste plaatsen, zodat men er in berust volgend seizoen in een lagere reeks te spelen. Comar van zijn kant moet nog zeer hard knokken, al hebben zij met drie punten voorsprong op de achtste de beste kan sen om zich te handhaven in de tweede nationale. Het is immers zo dat er een onderverdeling komt in tweede nationale waarbij de zeven eersten blijven en de andere zeven naar een lagere reeks ver schoven worden. Als derde ziet de toe stand er rooskleurig uit voor de Aalste- naars, al dient een zware maand april afgewerkt alvorens definitief bescheid. Te Knokkè kon na amper 5' reeds 0-3 leiden, langs tweemaal De Jaeger die zich weer opportunist bij uitstek toonde en langs Van Lierde. Er werd zeer snel gespeeld en nog vóór de rust kon men dit aktief verdubbelen, terug langs De Jae ger, Van Caeneghem en Van Vijle. In die tweede helft lietüomar zijn bank aanruk ken. Dit belette echter niet dat Comar verderde zaken in handen hield en langs De Jaeger en De Winne 0-8 uitliepen. We noteerden een zeer goede wedstrijd van invallers Van Caenegem, De Winne en Nooteboom. Even voor slot kon Knok ke de eer redden. (A.V.H.)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 12