OnPI'tH L MAN "OEN DpAtiif maar niet wou vallen» door de gebroeders Draakmans j Dringend gevraagd kandidaten voor het stedelijk feestcomitee LAATTIJDIGE DANK aan de VERSIERDERS Hoofdstuk 2 (Ironisch Artikel) 16 Nieuwe Gazet van Aalst ALLE OEVERIENKOMST MÉ BESTONDJE PERSO 1 april 1983 INOSJES ÉS JUST MOR TOEVAL* *'T MOST IENSJ WOOR ZÉN Ultieme oproep vanwege het stadbestuur Bij gebrek aan kandidaturen voor het nieuw te vormen Feestcomité 1983- 1988, doet het stadsbestuur een ultieme oproep aan de personen die menen daarvoor over de nodige kapaciteiten te beschikken en zich willen inzetten ten bate van de Aalsterse Feestvierende bevolking. Voordelen voor de feestkomitee-leden 1Bijwonen der vergaderingen en aktivi- teiten niet verplicht 2. Bijwonen der recepties en banketten wel verplicht voordelen iii natura 3. Gratis Ceremoniekostuum (mag ook qedraqen worden op familiefeesten). 4. Gratis Rood-Wit gestreepte Slabber- dasy voor dit kostuum, (mag met gedra gen worden op familiefeesten). 5. Recht op 3 metalen karnavalplaketten, inklusief koordje. 6. recht op 4 onverwarmde tribunekaar- ten tijdens stoet. 7. Een resem voorbehouden eersterang plaatsen voor familie, vrienden en ken nissen tijdens de jaarbeursshows. 8. Telkenjare van St. Maarten Een Sinte Maarten op nen stok of een Spekulozen. 9. Mogelijke springplank naar hogere po litieke regionen (bv schepenzetel). Gezien en Goedgekeurd door het voltal lige C.B.S. en de onderscheidene dienst hoofden. Vervolg van ons feuilleton Zoals dus verwacht lag Pjolr, op 't einde van hoofdstuk I, met zijn klikken en klakken de grond op. Die donderslag op de kasteelpoorte, een snode wijze van aankloppen, deed hem meteen beseffen dat een vijandig wezen iets loench wou uitspoken. Aldus op zijn hoede kroop hij blindelings, want 't was nog altijd pikkedonker, en op den tast naar de hoek des salon-suits alwaar barons dubbel-loop-buks immer schietensklaar stond. Ook een stallantaarn met zijlingse aoajour, om de vijand vooraf te kunnen verblinden, had aldaar haar pied-a-terre, immer brandensklaar. En molferstokken, ja, dat heeft alleman op zak. Een gepaste strategie echter lag nu pre cies niet voor 't grabbelen, maar als gewezen kozak vol frontstrepen was dit voor Pjotr een spelleken van„ tweemaal niets. We zien dan ook zijn plan vlug rij pen. «Poort bliksemsnel opensnok- ken, lichtbundel in. snoodaards gelaat en tweekeer schieten. Eenmaal bovenarms, eenmaal onderarms. Dit laatste voor het geval de booswicht een kleine krimper mocht wezen. Zogezegd, zogedaan. De kogels vlogen en floten, niet in 't rond, eerder volgens 't plan. Helaas, potverdekke nog aan toe... geen kat... geen levende ziel... wel een paar gaten in die verdomde wind, meer niet. Iets zat dus ferm scheef met Pjotr's strategie en mistroostig liet hij Model ceremoniekostuum Feestco mité (met slabberdasj) Op vrijdag 1 /4/83, gedurende de dienst uren zal er op de Grote Markt, vóór het stadhuis, een speciale infostand zijn waar de inschrijvingsformulieren te be komen zijn en een geherwaardeerde stadsambtenaar zich ten dienste zal stel len van de gegadigden. Voorwaarden van toetreding tot het feest comitee A. Verplicht IVan mannelijk of vrouwelijk geslacht zijn 2 Belg zijn (met of tegen de goesting) en het grondgebied van Groot-Aalst bewo nen (idem) 3 Voldaan hebben aan de schoolplicht, de kiesplicht en de wetten op de militie of gewetensbezwaardheid 4. In het bezit zijn van al zijn geestes- vermogens en van één of meer (defremte partijlidkaarten). 5. Gezond van lijf en leden zijn, maar vooral goed van innemen. 6. Permanente nachtpermissie van thuis-uit kunnen voorleggen. B. Gewenst 7. Een pistong van langarmige (dorps)- politieker. C. Niet verplicht 8. Kunnende lezen of schrijven 9. Bewijs van goed gedrag en zeden 10 Houder zijn van een rijbewijs B of C IIGehuwd zijn of gescheiden van tafel en bed Onze kontakt-annonsekes Zoek kont m. ch. j. vr. 25-35 j. v.a. markt th., liefh. v. fimuz., zw. e. wa. g. sl. t. Ik b. n j gez. 30 j met g met g pos aut. (lux). Ind. n. ser. z. onth. Schr. N., r 6886O8/I0I Bedeesd meisje (48 j.) zoekt doortasten de vriendin, liefst enkele jaartjes ouder, die het aandurft als eerste een dancing binnen te terren, mij in haar voetspoor meetrekkende en mij alsdusdanig de kans gevende een mogelijke bruidegom aan de haak te slaan Schrijven n. nr. 1870602/102. Gespierde jongeman, 23 j zoekt eveneens gespierde kerel met dikke forsebalen om regelmatig eens goed te vechten en zo overtollige energie kwijt te geraken. In dien niet ernstig, zich onthouden Schrijven naar nr. 13021870/103. Nagenoeg alle winkelzaken hebben onze wijze raad van verleden keer opgevolgd en prachtige en originele karnavalétalages bedacht en uit gevoerd. In afwachting van de stoet-komst en op 't einde toen de Gilles een kleine retaar hadden opgelopen, konden de duizenden bgzoekers zich vergapen aan de KNV-versiersels der winkels in het centrum. enen of anderen plomb sprong en plots klaps alles voor enige ogenblikken stilviel in een zwarte donkerte. Deze kortstondi- De ene was als schoonder dan d'ande- rewaar ze al de originele gedachten vandaan haalden, mag Joost weten, wie dat ook mag zijn. Prachtig We zagen zelfs een uitstalraam met 5 (vijf) verschil lende verzaagies en evenveel (5) koleu- ren van scerpentins fantastisch Een klederwinkel had een vrouwelijke étalagepop zelfs een «loupken» op het gezicht gezet en dan nog een met een kanten onderkantgeweldigOok de grootwarenhuizen hadden, zoals ge woonlijk, hun beste karnavalbeentje voorgezet, wat te verwachten was. Zijn zij immers niet gekend voor hun Aalster- se inbreng proficiat De binnenstad leek wel bedolven onder de vlaggen en wimpels zowel bij particu lieren als commersanten, zodat het per tang prachtig versierde stadhuis en sta tion bijna in het niets verzwond 's Avonds baadden de winkelstraten in een zee van licht, ge kondt er gemakke lijk de karnavalfolder lezen ondanks de kleine druk. Het was dan alzo niet verwonderlijk dat de zondagavond in 't elektriekfabriek den ge panne had desalniettemin veel langer kunnen duren ware de belastingsdruk op het elektrieke net nog nijger geweest, 't Was dan ook een chance dat de offi ciële aansteker der sierverlichting der zoutstraten de sleutel van 't kasken met den interupteur meegenomen had op reis (zoals ieder jaar) en daardoor de zoutstraatse sierverlichting niet brandde met de dagen van karnaval (zoals ieder jaar niet). Een kleine nalatigheid, even wel niet met opzet, en die trouwens wei nig opviel door het overweldigende parti- kuliere initiatief, was het ontbreken van de KNV- en Stadsvlaggen in de Dekenij Molenstraat. Naar verluid waren deze juist in de was en dedie die er reeds uit waren, geraakten niet droog door het stij ve vriesweer, laat staan dat men ze nog tijdig kon strijken. Waarvan akte. Nogmaals proficiat aan alle Dekenijen en winkelszaken voor hunnen uitzonder lijken karnavalinzetDit laat het beste verhopen voor de komende Topdag Een bewonderaar Ville d'Alost ORDONNANCE DE POLICE sur la conduite DES ATTF.LAGFS Stad AEEST POLITIEVERORDENING over het leiden der GESPANNEN Gezien de wetten van 14 December 178.9, art. 50en van 24 Oogst 1790, tit. XI, art 3, 1 c Art. 1Al hoegenaamde voerman moet bij het gemoet van andere rijtuigen zich schik ken derwijze dat hij aan zijne rechte zijde ten minste de helft der baan vrijlaat en zich slinks goed tegen de zep houdt. Art. 5De ingespannen honden moeten altijd aan de koord gehouden worden; bij het naderen van bereden paarden moet het gespan der honden in dees laatste geval op de zijde banen of op de kanten geschikt worden. Art. 6: Wanneer de wegen met sneeuw overdekt zijn, zal" man en gespan met bellen moeten voorzien zijn. Art. 10De voerlieden van welkdanige gespannen mogen in geen geval op de publieke baan de kettingen laten slijpen, rondzwieren, of slingeren. Art. 9Het is verboden van eenig gewoel of lawijt te maken bij de aankomst van paard of hond met het inzicht ze te doen verschrikken om aldus op hol te slaan. Art. 2: Al hoegenaamde voerman die een rijtuig zal willen voorbij rijden zal moeten voorzien zijn van eenen toeter, er gebruik van maken en naar de rechter zijde afsteken. Art. 4De niet hangende rijtuigen met een of verscheidene paarden of trekdieren be spannen moeten in de kom der stad voetstaps geleid worden en voorrang geven aan de wel hangende. kop, geweer en lantaarn hangen maar zie... en nu komt de kat op de koord... op drie voet van zijn schoenzolen... een vijgenmande Dat ware echter niet de moeite om naar huis van te schrijven maar toen van daaruit een koppel flikke rende oogskes vanonder een roos capu- chonske hem verbaasd aanstaarden zon der pinken, wou Pjotr plots een stap ach teruit. Tevergeefs, hij was aan de grond genageld. 'N kinjeken, miljaar, en dan nog een plat Verbouwereerd was de man, vlakaf gezegd en vergat zelfs van achter zijn oren te krabben. Daarentegen was Kaboel, het windbeest van een heel ander hout gesneden. Die rukte, snokte en trok aan zijn ketting tot het hem lukte, met kot en al, hoed af voor dergelijk dier, tot het hem lukte baby's wangetjes te komen likken. Nu mag de lucht invallen en^alle mussen dood zijn als 't niet waar is, maar de blaffeturen gingen hierop zo geweldig te keer als schenen ze te applaudisseren. Houterig, maar toch, Pjotr werd er week van. Kom, windekind, mee binnen. Ik zal 't maar op mij pakken». En Kaboel, de goedhartige kwispelstaar ten mocht naar de canapé des barons koersen. Eerlijk gezegd, lieve lezer of lezers, wij zitten fameus in de puree met diene boor- ling. Ook wij hadden ons aan heel wat serieusers verwacht, iets in verhouding tot dat stormramgeweld op de poorte, al was het maar dat vieselijke monster van Loch Ness dat zolang op het kasteeldak had gezeten. Met die kerel konden we in een verhaal als dit, nog alle kanten uit. Het heeft niet mogen zijn. De teerlingen zijn anders geworpen, 't is waar, 't leven zit vol onverwachte stoten... allez, nen, boorling... en als er nu nog een zwarte madam uit de lucht valt, ja, dan zal't aan ons zijn om achter d'oren te krabben. Pardaf, als ge van den duivel spreekt... onze overpeinzingen zijn nog warm of daar komt Melanie, de zwartgelo'kte boe rin der kasteelhoeve, binnen gestoven. Fout van onzentwegede poort stond nog wagewijd open. Spijtig maar 't is te laat. Naderhand bekeken, aandachtige lezer, was dit schepsel allegelijk te verwachten. Melanie, Melle in de volksmond, had duidelijk horen paffen, de boerderij wind-af liggende. Als weef, zowat Pjotr's ouderdom, was ze nog goed geconserveerd en ten volle kanten nog treffelijk afgerond. Menig loerende blik had ze nog dagelijks in de wind te slaan, behalve die van de witrus, die had er geen oog voor. En zoals het gewoonlijk gaat in liefdeshistories zonder happy end, op die man was ze nu juist verzot. Vandaar haar binnenstuiven, buiten adem. Melle had meteen alles in de gaten en sprak«Pjotr, jongen, proficiat, maar hou toch op met die akelige lampekap. Hier hangen toch lusters genoeg aan 't plafond of is den baron zo ne zeven teen Hij zal nog van zijn eigen val een beurze maken». «Luister ne keer, Melle, hier is niets te proficiatten en de luchters branden niet omdat wij zelf onzen eigen electric maken». «Dat is nog de kombel, dadde». «Laat mij uitspreken. Wij hebben maar courant als onze molen draait en mijn baas kan het niet verhelpende beek ligt droog. Hebt ge 't vast «Ja, de wind te koop en met ne water molen zitten. Echt op zijn barons». De rus haalde vierkantig de schouders op. Dat vrouwmens heeft geen wind maar venijn te koop. Haar man zaliger moet nogal in zijn binnenste gelachen hebben op zijnen laatsten dag. D'r vanaf. Aldus Pjotr's gedachtengang. «Ochottekes toch, da bloejken. Kirre- kirrekirre. Maar., 't heeft precies een smeet van.... jamaar, 't is toch ni waar zeker Pjotr Deze negeerde echter het al te fantasie rijke brein van de zwarte madam. Kaboel, van den andere kant, lekker neergevleid op de rijk getapisseerde sofa en behept als hij was met een instinct van hoog I.Q., geeuwde voor zich uit: «Melle is slimmer dan z'r uit ziet en haar dochter is ook niet van gisteren». Klet Mariette. Nu 'n dochter op 't tapijt. Als we zo voortgaan met de dieren, te laten klappen, zullen we er nog eéns schoon voorstaan met onze puzzel. Stuk ken te veel. Nou ja, even in 't kort dan maar, hoewel nog veel te vroeg om met dit moksken voor de pinnen te komen. Enfin, ze heet Blanchske. Verblindend mooi van kop tot teen. Om te stelen. Ze was dan ook gekidnapt. Er vanonder dus. Neen, tus sen het windekind en Blanchske moet ge niets gaan zoeken. Op zo iets doelde Melle waarschijnlijk ook niet, ten andere, de flauwe paretten die ze maar maakte bij de vijgenwieg wijzen niet in die richting. Het kindje begon dapper te schreien. «Melle, ga rap de geit melken en breng een tut mee». «Och man, 't is niet van honger dat 't schaapke bleet, veeleer van pure genatie. Zie, hoe is het mogelijk, daar ligt ook nog een kloddemem in de mand. Gauw een druppelke jenever d'r op en patoe- terke zal sebiet ander zinnen hebben. Hoe zoudt ge zelf zijn «Ik hang aan de jeneverfles niet, beste madame, en daarbij dat wordt hier nooit geschonken. Mijn baas stookt zijn eigen brouwsel maar dat is voorbehouden voor 't banket van alle jaren. «Eau de Vie de la Ventouse», een soort levenselixir naar hij beweert. Maar elke fles staat achter slot en grendel». «Ach Pjotterke toch, lieve man, wees nu eens leep. Bezig uwen passepartout en geef mij ook maar ne goeie kwak, voor uit, dan moogt ge mij eens tegen uw gilee trekken». Het plat kindje begon zich stillekes aan dik te maken en schreide nog luidkeelser. Pjotr gaf zich gewonnen, de weekaard. De kloddemem werd gedoopt en Melle, terwille van de rust in het huishouden, mocht even aan de fles slurpen. En ja, de wonderen zijn de wereld niet uit, alles, behalve de wind die maar niet wou val len, alles werd plotsklaps weer vredig en stil. 't Kleintje viel in een diepe slaap met ronkgenot en de dorstige boerin, nog even de kans ziende, 't wit uit Pjotr's ogen te kijken, viel ook... voorover... in diens armen, maar... en wij verschoten er zelf van... bewusteloos En slap «Jezus Maria», dacht Kaboel die 't allemaal had zien aankomen, «nu pas begint tie cirque wordt vervolgd

Nieuwe Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16